Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nece da jede
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 3:09 pm
Postovi: 3
Imam bebu 2.5 meseca. Na vestackoj hrani je skoro od prvog dana, odlicno napreduje, medjutim od pre 7-10 dana nece da jede. Promenili smo mlecnu formulu, sa Aptamila 1 presli na Nan 1, ali nista. Jede malo bolje, ali je i to na silu, traje po 45 min. da bi na kraju bljucnula.
Medjutim, pocela je da kaki svakog dana, sto sa atamilom nije bio slucaj.
Doktor kaze da se zasitila i da promenimo formulu. Ja sam zbunjena, plasim se da nije nesto sa zeludcem. Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 1:39 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Nemoj da se brines i moj decak je jako bljuckao ali sve dok beba ima redovnu stolicu i ne gubi na tezini sve je u redu,mozda je samo halapljiva pa se naguta vazduha.Da li ste probali bebelac moj ga je decko najlepse jeo.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 3:09 pm
Postovi: 3
Ima li neko savet za grceve? Koristimo sirup Nurse Harveys, Espumisan L nam nije pomogao. Malo je bolje ali nista posebno. Boli je kad kaki, a i nije halapljiva, bas sporo jede i to sve ne silu. Doktori kazu da nije nista, da lepo izgleda i da lepo napreduje, a ja se plasim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 5:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
Par zrna kima skuvaj u 100ml vode, pa u tome spremi caj od komoraca ( mi smo koristili hipp-ov). Ovo nam je najvise pomoglo.
Dobar polozaj je da joj savijes jednu nogu u kolenu i tako je prislonis stomakom na svoj stomak. Pomozi joj kad kaki, tako sto ces joj savijati noge kao da sedi i pomalo joj pritiskati stomak, dok lezi na ledjima.
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: GRCEVI
PostPoslato: Pet Jun 02, 2006 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 1:39 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Isto mi se dogodilo sa prvim detetom.U3 mesecu je dobila samo 300 grama a sve zbog grceva.Uspavljivala sam je tako da lezi na mojim grudima.Otisla sam sva ocajna u apoteku za savet a apotekarka mi kaze jedan savet.cajici i sirupici i pomazu i ne u sustini problem je u jednom zaglavljenom "baloncicu".Rekla mi je da stavim bebu u kolica i da je preko praga ilil papuce vozim ali malo grublje.Izgleda grozno ali ona je posle toga lepo spavala.Objasnila mi je da maloistreses bebu i pomeris onaj grozni "baloncic"i ona zaspe.Isto je sa voznjom u autu.Vecina beba zaspe cim udje u kola.Puno poljubaca za malog andjela a vi nemojte da brinete sve ce to proci

_________________
LOLA I LAZA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 02, 2006 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 3:09 pm
Postovi: 3
Ne znam sta sve nismo probali, izgleda da je stomak najvise boli kad kaki.
Mora da je to, jer neutesno place i ne pomaze ni ljuljaje ni pevanje.
Posavetovala sam se sa jos jednim pedijatrom i kaze mi da je lepo ugojena, cak i vise nego sto treba za njen uzrast i da je pustim da jede koliko hoce ( 50-60ml po obroku) jer joj ocito toliko treba, i da joj dam vode koliko hoce.
Meni je to cudno jer svuda pise da 2-3 mesec treba da ima 5-6 obroka po 120-150ml. Mi smo daleko ispod.
Svaki pedijatar ima svoje misljenje, a konacno je da svaka beba zna sta joj treba.
Ima li neko tabelu koliko beba treba da napreduje u tezini i visini (duzini) po uzrastu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: