Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: NAPREDOVANJE BEBE
PostPoslato: Uto Jul 28, 2009 9:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Otvorila sam ovu temu jer sma se danas sa sistematskog vratila malo razocarana.Naime, moj bebac ima 9500 kg, a rodjen je sa 3300, nije utrostrucio tezeinu, a ima 13 meseci. :( :( :( Ne znam da li je normalno da za tri meseca napreduje samo 900 grama, koliko je napredovao od 9 meseci :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 11:33 am
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Napisite na kakvoj je hrani beba,koliko je dugacka(visoka).
Sto se tice tezine deteta 9.5kg za taj uzrast se karakterise kao umereno lako dete,i nije alarmantna situacija.mada jeste malo 300gr mesecno,ali ako je beba dobro nema razloga za brigu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 10:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Dugacak je 78.Rodjen je sa 52.Hranim ga iskjucivo prirodnom hranom, a to podrazumeva svakodnevno pravljenje povrca i skoro svaki dan meso, piletina, curetina, junetina.Takodje, pravim mu kasice od voca, banane, breskve, jabuke.Uz sve to popije i oko 500 ml dnevno.Dr nam je skrenula paznju da je to mnogo mleka i da ako jede, a jede, sir, pavlaku da ne treba toliko mleka .Medjutim, ne zelim da mu smanjim mleko, jer i on sam trazi.Ne znam sta da vam kazem, on jede kolicinski malo :-? Nece jednostavno vise, nije zainteresovan, pojede nekoliko malih kasicica i to je sve. :-? Ujutro jede palentu, ili makarone sa sirom i jajima, frutolino, jeo je i milupu.Bas se trudim da mu udovoljim i da mu kupujem sve kvalitetno i dobro, ali on nece.Cak sam mu i pikovit uvela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 11:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Ja isto znam da mleko "zauzima mesto" drugoj hrani, a da nema bas neku vrednost u tom uzrastu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
isidora je napisao:
Ja isto znam da mleko "zauzima mesto" drugoj hrani, a da nema bas neku vrednost u tom uzrastu...


Ja imam nekog ko pobija tu tvrdnju: Devojcicu od 23 meseca. Dnevno popije oko 500 ml mleka - pred dnevnu dremku 200-250 ml čokoladnog mleka (shhh... varam je, mešam joj sa običnom kravicom), pred spavanje 210-240 ml Bebelaca. Količina mleka zavisi od toga šta je jela za prethodni obrok i da li je u međuvremenu nešto grickala.
DA LI POSTOJI STAROSNA GRANICA DO KOJE SME DA SE DAJE BEBELAC?
Pored toga jede čvrstu hranu, zajedno sa nama, u principu sve šta hoće i uglavnom koliko hoće, tu su i slatkiši (koje većim delom pojedemo mi odrasli, šta da se radi kada smo brži: Mada zna da zgrabi celu čokoladu od 100g i da je sama smaže dok kažeš keks, ali to je jako jako retko i uglavnom je u pitanju kinder), običan jogurt, voćni jogurt, keksolino, čokolino,... Nije debela, a nije ni mršava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 5:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 11:33 am
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
dolce-vita je napisao:
Dugacak je 78.Rodjen je sa 52.Hranim ga iskjucivo prirodnom hranom, a to podrazumeva svakodnevno pravljenje povrca i skoro svaki dan meso, piletina, curetina, junetina.Takodje, pravim mu kasice od voca, banane, breskve, jabuke.Uz sve to popije i oko 500 ml dnevno.Dr nam je skrenula paznju da je to mnogo mleka i da ako jede, a jede, sir, pavlaku da ne treba toliko mleka .Medjutim, ne zelim da mu smanjim mleko, jer i on sam trazi.Ne znam sta da vam kazem, on jede kolicinski malo :-? Nece jednostavno vise, nije zainteresovan, pojede nekoliko malih kasicica i to je sve. :-? Ujutro jede palentu, ili makarone sa sirom i jajima, frutolino, jeo je i milupu.Bas se trudim da mu udovoljim i da mu kupujem sve kvalitetno i dobro, ali on nece.Cak sam mu i pikovit uvela.


Dete ima normalnu duzinu za svoj uzrast(oko 25cm dete treba da poraste u prvoj godini),malo je laksi,logicno ako slabije jede,ali ni to nije strasno,ne mogu svi da budu debeli :D ,probajte da mu malo smanjite mleko(postepeno) jer nema vise neke svrhe ako vec jede spremanu hranu,i da mu date neku malo kaloricniju hranu.Mada ako je dete dosta aktivno samim tim vise i sagoreva hranjive materije.Sce u svemu ne vidim razlog za :( :( :( pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 5:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Nama je dr rekla da dete moze i kandidu da zaradi tako, te velika kolicina mleka, te jogurt, kackavalj, kajmak, pavlaka.To je sve na repertoaru mog bebana, sto se mleka tice, pije dnevno 500 ml.Ovo ostalo,sve kolicinski malo.Nisam sa njom razgovarala o tome, koliko je dovoljno da recimo sira ili kajmaka pojede dete 0d 13 meseci,pretpostavljham da je par kasicica malo koliko on jede.otkud znam vise.Znam samo da mu mleko dam posle kupanja pred spavanje,i ujutro dete se porobudi, vidi flasicu i jednostavno trazi.Meni je nekako zao da trpi gladan dok ja spremim nesto drugo....Bas sam zbunjena :-? Remi, ja mislim da postoji bebelac 2 do 18 meseci, posle toga ne znam da li se on upotrebljava i za dalje....


Poslednji put menjao dolce-vita dana Sre Jul 29, 2009 5:57 pm, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 5:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Studenica je napisao:
dolce-vita je napisao:
Dugacak je 78.Rodjen je sa 52.Hranim ga iskjucivo prirodnom hranom, a to podrazumeva svakodnevno pravljenje povrca i skoro svaki dan meso, piletina, curetina, junetina.Takodje, pravim mu kasice od voca, banane, breskve, jabuke.Uz sve to popije i oko 500 ml dnevno.Dr nam je skrenula paznju da je to mnogo mleka i da ako jede, a jede, sir, pavlaku da ne treba toliko mleka .Medjutim, ne zelim da mu smanjim mleko, jer i on sam trazi.Ne znam sta da vam kazem, on jede kolicinski malo :-? Nece jednostavno vise, nije zainteresovan, pojede nekoliko malih kasicica i to je sve. :-? Ujutro jede palentu, ili makarone sa sirom i jajima, frutolino, jeo je i milupu.Bas se trudim da mu udovoljim i da mu kupujem sve kvalitetno i dobro, ali on nece.Cak sam mu i pikovit uvela.


Dete ima normalnu duzinu za svoj uzrast(oko 25cm dete treba da poraste u prvoj godini),malo je laksi,logicno ako slabije jede,ali ni to nije strasno,ne mogu svi da budu debeli :D ,probajte da mu malo smanjite mleko(postepeno) jer nema vise neke svrhe ako vec jede spremanu hranu,i da mu date neku malo kaloricniju hranu.Mada ako je dete dosta aktivno samim tim vise i sagoreva hranjive materije.Sce u svemu ne vidim razlog za :( :( :( pozz




Hvala na odgovorima, Studenica, probacu mleko da mu nekako smanjim, posto definitivno mleko mu izgleda i ne daje prostora da nesto drugo jede.A, ja sam imala drugaciji trip, da mu krkam mleko jer slabo jede :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 11:33 am
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
dolce-vita je napisao:
Studenica je napisao:
dolce-vita je napisao:
Dugacak je 78.Rodjen je sa 52.Hranim ga iskjucivo prirodnom hranom, a to podrazumeva svakodnevno pravljenje povrca i skoro svaki dan meso, piletina, curetina, junetina.Takodje, pravim mu kasice od voca, banane, breskve, jabuke.Uz sve to popije i oko 500 ml dnevno.Dr nam je skrenula paznju da je to mnogo mleka i da ako jede, a jede, sir, pavlaku da ne treba toliko mleka .Medjutim, ne zelim da mu smanjim mleko, jer i on sam trazi.Ne znam sta da vam kazem, on jede kolicinski malo :-? Nece jednostavno vise, nije zainteresovan, pojede nekoliko malih kasicica i to je sve. :-? Ujutro jede palentu, ili makarone sa sirom i jajima, frutolino, jeo je i milupu.Bas se trudim da mu udovoljim i da mu kupujem sve kvalitetno i dobro, ali on nece.Cak sam mu i pikovit uvela.


Dete ima normalnu duzinu za svoj uzrast(oko 25cm dete treba da poraste u prvoj godini),malo je laksi,logicno ako slabije jede,ali ni to nije strasno,ne mogu svi da budu debeli :D ,probajte da mu malo smanjite mleko(postepeno) jer nema vise neke svrhe ako vec jede spremanu hranu,i da mu date neku malo kaloricniju hranu.Mada ako je dete dosta aktivno samim tim vise i sagoreva hranjive materije.Sce u svemu ne vidim razlog za :( :( :( pozz




Hvala na odgovorima, Studenica, probacu mleko da mu nekako smanjim, posto definitivno mleko mu izgleda i ne daje prostora da nesto drugo jede.A, ja sam imala drugaciji trip, da mu krkam mleko jer slabo jede :-?



Vidi ovako,majcino mleko jeste nesto najbolje sto dete moze da pojede(popije) ali to je bitno u prvih 6meseci(i ako nas po seminarima savetuju drugacije,ja ostajem pri svom misljenju da je detetu posle 6 meseci samo mleko slaba klopa i da treba postepeno ubacivati ostalu hranu),a posle godinu dana u koliko se vec uvela spremana hrana totalno nepotrebno.Tako da ako mu smanjis mleko u ishrani,stvorices prostor za nesto kaloricnije sto ce pomoci da se dete malo ugoji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 11:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Studenica je napisao:
Vidi ovako,majcino mleko jeste nesto najbolje sto dete moze da pojede(popije) ali to je bitno u prvih 6meseci(i ako nas po seminarima savetuju drugacije,ja ostajem pri svom misljenju da je detetu posle 6 meseci samo mleko slaba klopa i da treba postepeno ubacivati ostalu hranu),a posle godinu dana u koliko se vec uvela spremana hrana totalno nepotrebno.Tako da ako mu smanjis mleko u ishrani,stvorices prostor za nesto kaloricnije sto ce pomoci da se dete malo ugoji.


Slazem se. Mada ima majki koje decu doje do punoletstva...
:roll: a mogle bi i dalje, nego deca krenu na fakultet, pa ih blam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
remi je napisao:
isidora je napisao:
Ja isto znam da mleko "zauzima mesto" drugoj hrani, a da nema bas neku vrednost u tom uzrastu...


Ja imam nekog ko pobija tu tvrdnju: Devojcicu od 23 meseca. Dnevno popije oko 500 ml mleka - pred dnevnu dremku 200-250 ml čokoladnog mleka (shhh... varam je, mešam joj sa običnom kravicom), pred spavanje 210-240 ml Bebelaca. Količina mleka zavisi od toga šta je jela za prethodni obrok i da li je u međuvremenu nešto grickala.
DA LI POSTOJI STAROSNA GRANICA DO KOJE SME DA SE DAJE BEBELAC?
Pored toga jede čvrstu hranu, zajedno sa nama, u principu sve šta hoće i uglavnom koliko hoće, tu su i slatkiši (koje većim delom pojedemo mi odrasli, šta da se radi kada smo brži: Mada zna da zgrabi celu čokoladu od 100g i da je sama smaže dok kažeš keks, ali to je jako jako retko i uglavnom je u pitanju kinder), običan jogurt, voćni jogurt, keksolino, čokolino,... Nije debela, a nije ni mršava.



Nije debela,ali ce biti.Dete od 23 meseca koje popije cokoladno mleko i pojede 100 gr cokolade samo,bojim se da ce u prvom razredu vec biti buckica sa ozbiljnim problemima.To sto je cokolada kinder ne umanjuje njenu kaloricnost,a poredjenja radi moja bratanica koja je istog uzrasta je pre nedelju dana probala prvi slatkis u zivotu-cokoladnu bananicu i jedva je pojela pola,sto znaci da nije naviknuta na slatkise i to je medicinski gledano veliki uspeh njenih roditelja.Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 4:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
licno mislim da deca treba da jedu sve...moj beban je poceo da jede sa 6m do tada je samo dojio.postepeno sam mu uvodila svu hranu do prve godine...sada ima 1.5g, i jede sve, krupniji se rodio i krupan je i sada, 86 cm dugacak i 13kg tezak...ali ja se nisam nikada opterecivala sto ne jede ili sto toliko jede..ima dana kada jedva nesto pojede a opet dodju mu naleti da pojede za rucak skoro kao ja...i naravno ima neke hrane koju vise voli i koju ne voli...svako ima svoj ukus,kod mene nema nista na silu...
a sto se tice sisanja, on jos uvek trazi i dobije pred spavanje i ujutro...meni je jako tesko da prekinem, jer mu je u dva maha bukvalno spaslo zivot...WHO preporucuje do druge godine, pa ne vidim sto bi se neki nasi pojedinci toliko iscudjavali


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 8:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
terapeut je napisao:
remi je napisao:
isidora je napisao:
Ja isto znam da mleko "zauzima mesto" drugoj hrani, a da nema bas neku vrednost u tom uzrastu...


Ja imam nekog ko pobija tu tvrdnju: Devojcicu od 23 meseca. Dnevno popije oko 500 ml mleka - pred dnevnu dremku 200-250 ml čokoladnog mleka (shhh... varam je, mešam joj sa običnom kravicom), pred spavanje 210-240 ml Bebelaca. Količina mleka zavisi od toga šta je jela za prethodni obrok i da li je u međuvremenu nešto grickala.
DA LI POSTOJI STAROSNA GRANICA DO KOJE SME DA SE DAJE BEBELAC?
Pored toga jede čvrstu hranu, zajedno sa nama, u principu sve šta hoće i uglavnom koliko hoće, tu su i slatkiši (koje većim delom pojedemo mi odrasli, šta da se radi kada smo brži: Mada zna da zgrabi celu čokoladu od 100g i da je sama smaže dok kažeš keks, ali to je jako jako retko i uglavnom je u pitanju kinder), običan jogurt, voćni jogurt, keksolino, čokolino,... Nije debela, a nije ni mršava.



Nije debela,ali ce biti.Dete od 23 meseca koje popije cokoladno mleko i pojede 100 gr cokolade samo,bojim se da ce u prvom razredu vec biti buckica sa ozbiljnim problemima.To sto je cokolada kinder ne umanjuje njenu kaloricnost,a poredjenja radi moja bratanica koja je istog uzrasta je pre nedelju dana probala prvi slatkis u zivotu-cokoladnu bananicu i jedva je pojela pola,sto znaci da nije naviknuta na slatkise i to je medicinski gledano veliki uspeh njenih roditelja.Pozzz


Teško da će biti debela: Potroši sve što unese na raznorazna pentranja i jurcanja - na nogama nije jedino kada spava. Nema kod nje ono držiš je u krilu a ona mirna, ne čuje se... sedi nepun minut i kreće dalje.
Sa nepunih godinu dana kada je prvi put probala čokoladu, naravno kinder (dala joj baba, meni iza leđa), uvek je tražila još. Pa je naišao period kada uopšte nije htela čokoladu, pa je sada opet hoće - nekad više nekad manje. Niko je ne nudi, ona sama traži kada hoće pa čak i kada joj nije u vidnom polju (što je uglavnom slučaj). Bila je baš smešna: Stane kraj police sa fiokama gde je između ostalog i čokolada i počne: "Kuka, kuka,...", pa ako ne odregujemo krene dete da plače. (Kuka=čokolada, sada je 'kada').
Svako je dete priča za sebe.
To što tvoja bratanica nije htela da pojede čokoladnu bananicu ne znači da kasnije, već posle par dana neće biti u stanju da smaže celu čokoladu (čok bananica nije isto što i kinder, probaj pa ćeš da vidiš). Čekaj dok krene u vrtić ili dok počne aktivno druženje sa ostalom decom - u društvu druge dece je sve slađe, da vidiš da li će da upali prosto ubeđivanje zašto on ili ona mogu/smeju a ona ne može/ne sme.
Sestra i ja nismo kao male, znači u tom ranom uzrastu do 5te godine, uopšte htele da jedemo čokoladu, tata nam se tada "razvaljivao" od čokolade, čak nismo obožavale ni ostale slatkiše i slaniše. Naša deca jedu.
Maksimalno izbegavam da me vidi sa "zabranjenom hranom", ali zato vidi od druge dece, pa proba...
Lično ne smatram da je 500ml dnevno mleka (u tečnom stanju, čistog mleka) previše - mleko je lako svarljiva hrana i niskokalorično i idealno za leto, kao i ostali mlečni proizvodi (naravno, ako se adekvatno čuvaju).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 9:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
remi je napisao:
mleko je lako svarljiva hrana i niskokalorièno i idealno za leto, kao i ostali mleèni proizvodi (naravno, ako se adekvatno èuvaju).


Bez obzira na cuvanje, mislim da mleko ne spada u "lako svarljivu hranu". Naprotiv.

No, ovakve polemike su vrlo popularne s vremena na vreme: pobornici jedne struje (za ili protiv bilo koje hrane, dojenje do punoletstva, za ili protiv gej parade, za ili protiv narodnjaka...) moraju se povremeno prepucavati s onim drugima, da bi bilo zanimljivo.

Ja sam za to da "ko ima dece nek cuti, ko nema nek' ne s.re".

Sve najbolje. Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 10:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
isidora,
gde ste se to vi sreli sa slucajem dojenja do punoletsva?
sta vi uopste znate o dojenju kada pisete takve nebuloze...
i ovo sto ste napisali:

Citiraj:
Ja sam za to da "ko ima dece nek cuti, ko nema nek' ne s.re".


najbolje da krenete da primenujete od sebe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: