Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 206 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 7:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 7:52 pm
Postovi: 45
Lokacija: Kansas City, KS
xyz5 je napisao:

Jeste, najozbiljniji. I nisi ni odgovorio na postavljeno pitanje. Znas... ima velike razlike izmedju muskaraca i zene, a izmedju muslimana i recimo: katolika, budista, ortodoxa, etc... bas i nema, bar ne u medicini! Tu smo svi isti Ogi-dogi, zato ne pricaj bezveze :lol:
Zato, da ponovim pitanje opet, malo preciznije: devojcice treba da se vakcinisu zbog opasnosti po fetus ako zakace taj virus u trudnoci. Decaci, da ne nastanu problemi ako zakace mumps u pubertetu. Ono trece, boginje... pa i nije ko zna kako strasno. E sad, zasto se toliko forsira ta vakcina nije mi jasno?! Ko sto rekoh, ostale vakcine su ok, bar po meni, ali MMR nikako brate! :-?


Ok, u pravu si. Kratak odgovor na tvoje pitanje je, vakcine se daju da bi se iskorenila bolest. ako se vakcina daje samo jednom polu, to omogucava virusu da opstane/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 07, 2008 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 12:44 am
Postovi: 37
OK, Hvala ti puno na odgovoru. :) Da bi se iskorenila bolest. Da, da tacno...

Pozdrav, :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 12:13 pm
Postovi: 29
Ogi_USA je napisao:
bicika je napisao:
Za ili protiv vakcine sam razmisljala puno pre porodjaja i odluka o nevakcinisanju uopste nije bila laka..U pocetku smo imali nameru da vakciisanje odgodimo na nekoliko meseci i damo sansu da beba razvije sopstveni imunitet i prosto da postane svesno bice.
Moja prva poseta pedijatru u DZ je za mene bila pravo razocaranje.
I ja sam kao i bee2 zelela da mi neko strucan objasni sastav vakcina,moguce reakcije,posledice nevakcinisanja no ostajala sam bez odgovora i svi su bili u cudu odkud sad meni to!!
U nasoj porodici postoji slucaj poremecaja kod deteta posle MMR vakcine,jos uvek nije potvrdjeno ali sve vodi ka autizmu i moje su sumnje i strahovi poceli odatle.. Zatim sam u razgovoru sa prijateljima iz Hrvatske saznala jos dosta stvari vezanih za posledice koje vakcine ostavljaju na decu tj.coveka..Naravno nisam uzimala sve zdravo za gotovo,tragala sam po internetu,raspitivala se.pronasla literaturu..I sada citajuci ovaj forum shvatila da sam donela pravu odluku.
Ja sam zaista jedna romanticna dusa drago mi je da ste to primetili i cvrsto verujem da svaki roditelj voli svoje dete i zeli da ga zastiti..
Ovo je moj nacin! To je sve sto sam zelela da saopstim.



jedini nacin da se razvije imunitet je da telo bude izlozeno virusima-bakterijama!!! Ako vase dete zivi sa vama u evropi ono ce da razvije imunitet na bolesti koje su u okolini i koje ljudi u okolini imaju.

JEDINI NACIN DA SE RAZVIJE IMUNITET JE DA TELO BUDE IZLOZENO VIRUSIMA-BAKTERIJAMA!!!!!!!!!!!!

kao sto je drbgd rekao, neke vakcine izmedju ostalog zadrze zivi virus. Taj virus je genetski modifikvan da ne moze da izazove bolest, ali samo izlaganje tog virusa imumosistemu ce da potstakne imunitet da razvije memoriju (da zapampti taj virus). sledeci put kada telo naidje na taj virus, imace spremnu odbranu.

ako telo nikad nije videlo virus, nemoguce je da ima imunitet!!!!!!!!!!!!!!!!

nijedan doktor ne zna sastojak vakcija iz prostog razloga : oni nisu biohemicari!!!!! Kako vi ocekujete da doktori znaju sastojke vakcina!? ako vas interesuje, postoji informacija u kutiji i to mozete procitati...

sto se tice autizma, to je i dalje u fazi nagadjanja i nema cvrstih dokaza. naucnici u americi su izvrsili istrazivanje autizma i zakljucili da ima mnogo vise slucajeva u everozapadu drzave gde su zime mnogo duze, sto znaci da su deca mnogo vise u zatvorenom gledajuci televiziju..Da li to ima neke veze sa autizmom?(i ovo je potencijalno nagadjanje)


vi ste bas pravi vernik. spremni ste da zrtvujete svoju porodicu toj veri koja se zove medicina. dali ste nekad procitali detaljan izvestaj testiranja vakcine. kad to ucinite javite se za dalju diskusiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 12:13 pm
Postovi: 29
pogledajte misljenje jednog uvazenog americkog lekara o vakcinisanju protvi gripa:
http://articles.mercola.com/sites/artic ... shots.aspx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 3:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
dr. donald miler jeste uvazen, ali kao kardiohirurg.
vi ste dali link ka njegovoj licnoj prezentaciji, i tekstovi koji su postovani NISU naucni radovi, nego misljenje vezano za oblast kojom se nije bavio, sa naucnog aspekta. na samom sajtu prema kome dajete link i pise da se radi o popularnom stivu.
iskoristicu ovu priliku da podsetim da vitamin D ako se predozira moze biti opasan! (kalcifikacija unutrasnjih organa, u retkim slucajevima i encefalitis, itd)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 5:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Asav je napisao:
90 posto ljudi ne razmiљlja o toj temi nego mehaniиki odvedu dete na sistematski pregled gde ih niko niљta ne pita nego detetu daju vakcinu. I tih 90 posto ljudi dalton i drbgd smatraju za veжinu koja se zalaћe za vakcinisanje.


Pozdrav Asave ili Vaso,

posto jos ima toliko NEINFORMISANIH roditelja u Srbiji krajnje je vreme da ih informisemo da bi sami mogli da donesu odluku o vakcinisanju. Nema veze ko je u vecini. I da je manjina u zabludi da su vakcine korisne i da ne donose stetu, mi bismo trebali da ih informisemo i da im pomognemo da pocnu da razmisljaju svojom glavom.

Asav je napisao:
Farmaceutska industrija tj. vodeжi ljudi u njoj, vrlo dobro znaju kako bi izgledalo kada bi svi ljudi bili zdravi, odnosno malo njih bolesno. Kome bi prodavali sve te lekove, gde bi se prekvalifikovalo toliko radnika, ma - prosto se ne isplati ni razmiљljati o tome... a i stalno se govori o prenaseljenosti planete.


OVO SI POGODIO PRSTOM U SREDU I PRIKLJUCIO SE SVETSKOM POKRETU ONIH KOJI NE ZELE SLEPO DA VERUJU DOKTORIMA.
(U poverenju: Ajde da je u pitanju Bog pa da mu slepo verujemo jer je ipak savrseno bice, ali doktorima?! Boze sacuvaj.)
Zamisli kakvi to moraju biti ljudi koji zaradjuju na tudjim bolestima?
Automehanicar zaradjuje na kvarovima a bez kola se moze ziveti, ali zaradjivati na onome sto je coveku najvaznije u zivotu, ipak je nemoralno. Zdravlje je najvaznije u zivotu. Ko moze da odoli takvom iskusenju. Nisu oni krivi. Trziste im je idealno! Oni ne mogu da odole kad vide koje su pare u igri. To je jedna piramida koja odlicno funkcionise. Oni doktorcici sto se javljaju po forumima su na dnu piramide. A oni veliki su vlasnici farmaceutskih kompanija i naucnih instituta.

Asav je napisao:
Zamolio bih Bee2-a da javno na forumu objasni kako izbeжi vakcinaciju dece, a ne preko PP-a jer smatram da takve informacije mogu da spreиe naruљavanje imunog sistema mnoge dece.


OK, da budemo jasni. Ja sam ovde dosao pre svega dosao cujem strucno misljenje i da proverim svoju pretpostavku o "nepogresivosti lekara", i ne zelim da savetujem roditelje, jer i sam s vremenom izgradjujem stav.

A u jedno sam za sada 100% siguran i to sam sebi dokazao, "da vakcine spadaju u vrlo, vrlo kontraverzna pitanja, iako se radi o zivotu i zdravlju ljudi", sto je za mene nedopustivo. Sve ostalo je u fazi proucavanja. Ovo moje saznanje je pored zgrazavanja dovelo i do toga da moje dete ne prima bilokakve vakcine.

Evo i odgovora, da bi roditelji to izbegli i sacuvali svoje dete od testiranja vakcina i mogucih komplikacija najbolje je da pocnu da se informisu o ovoj oblasti. Bez informacija bi bilo vrlo tesko. Treba dosta razmisljati i traziti neke nelogicnosti da bi se malo ucvrstili u tom stavu, posto je sve okrenuto protiv nas. Poznato ti je da zivimo u totalitarnom drustvu, i pored svih drugih nasilja nad nama, sprovodi se jos i ovo, po meni, najbednije i najljigavije nasilje jer udara na nejac. Savetujem ti jos i da ne pokusavas drugima da prenosis saznanja dok istrazujes, bez obzira koliko ti to bilo tesko, jer ipak treba doci do nekih stavova i odlucnosti, sto bi reki, da se malo ukisele krastavci, pa tek onda covek moze svojim dobrim primerom i drugima da pomogne.

Jednostavno je posle, ako imas neki izgradjen stav, i ako i tvoja supruga apsolutno isto misli o tome, onda u porodilistu jos, bez ikakve halabuke zatrazite da dete ne primi vakcine. Ako budu pravili probleme, probajte im sami reci da imate prava da odbijete bilo kakvu medicinsku pomoc. Ako i dalje prave problem, odmah dovedete zastitnika prava i trazite da popuni formular da odbijate tu medicinsku operaciju (i vakcina je vrsta operacije, zahvata jer igla prodire u telo). Posto su dva nasa zakona koja se bave ovom temom u koliziji, oni moraju da vam udovolje. Ako budete mirni i ako budete imali srece - nece zvati Socijalno i mirni ste sledecih mesec dana! Bitno je samo da se sve to odvija bez publike, bez drugih roditelja... A posle, kod pedijatra isto tako, samo vas upisu, potpisete se, malo vas izgnjave sto ste tako neposlusni njima nepogresivima i to je to.

U svemu ovome bi vam mnogo pomoglo ako biste imali nekog homeopatu kao alibi, jer oni su danas priznati strucnjaci, mada nije nuzno jer i oni brljave, ima gi razni. Isto tako, ako bas nista ne upali, onda se pozovite na vasa verska prava jer ovo zaista duboko zadire u i u pitanje morala! Ne morate pripadati ni jednoj veri, ali ako imate imalo morala, onda mozete da se zalite da vam vredjaju prava, jer je zaista nenormalno muciti sve te zivotinje, pa jos i ubacivati u te vakcine sve i svasta, pa cak i delove fetusa, ako je istina, i primoravati ljude da TIME kljukaju svoju decu nejaku.

I morate znati da sve zavisi od mesta do mesta, od lekara do lekara. Mi smo mislili da ce biti nemoguce pronaci lekara u Srbiji koji misli drugacije, ali ispostavilo se da ih ima u nasem malom gradu. Dakle, ne treba ici okolo i s pravom izlivati cudjenje i gnev na te lovatore, vec se treba zadovoljiti ako zdravim zivotom i moralom sacuvate svoje zdravo dete u ovom bolesnom okruzenju. E to je prava muka! Ovi lekar i farmaceuti, clanovi velike piramide, su maciji kasalj. Ko uspe da pobedi ovako malu prepreku, dobice vecu i morace da nastavi da se brine za zdravlje svoje porodice. To je odgovornost koju svaki covek treba da prihvati jer zdravlje je neprocenjivo. Treba zato teziti jednostavnosti, prirodi, skromnosti, ne komplikovati zivot, polako rasplitati konce i raskrstiti sa nezdravim i nemoralnim navikama. Onda nam ni jedan "piramidalac" nece moci nauditi. Zrtva je to, pa ko zeli dobro, nek izvoli.

Asav je napisao:
Nisam doktor, ali mogu da se opredelim izmeрu miљljenja dve grupe lekara. I zaљto sad dalton i ostali nipodaљtavaju miљljenje (drugih lekara) koje se kosi sa njihovim miљljenjem.

Иudim se љto se svoje miљljenje brani sa toliko ostraљжenosti. Zar nije minimum konstruktivnog dijaloga da neki doktor kaћe: Ima razliиitih miљljenja - a meni se иini da najviљe ima smisla to i to, zbog toga i toga...

Vrlo je ruћno napisati: "E, taj doktor љto se ne slaћe sa mojim miљljenjem je uzeo pare... i samo da znate da nije dobar doktor".


Zasita, zasto nipodastavaju misljenje drugih lekara? Ako se ne slazu, uvek mogu kao LJUDI lepo da kazu da postoji i drugacije misljenje, ALI mi mislimo i verujemo i znamo ovako. I to bi bilo posteno ako nista drugo.

Asav je napisao:
Da li mislite da istraћivanja koja su pokazala benefit vakcinacije nisu plaжena i da ti istraћivaиi nisu uzeli pare. Mislite li da bilo koje istraћivanje iz bilo koje oblasti nije plaжeno. Kako to da je uzimanje para u redu kada se rezultat slaћe sa Vaљim miљljenjem.


"Uzimanje para"... mislim, sta doktori znaju o uzimanju para?! Pa oni uzimaju samo mito. Njih pare ne interesuju. :) Jedino kad treba drugoga optuziti da "uzima pare". Svi su ljudi slicni, jure pare kao da nemaju pametnija posla u zivotu, ali Istina je samo jedna. Nije bitno ko je u pravu, bitno je da zelimo samo Istinu. Zato treba da trazimo istinu o vakcinama i da nam nije bitno ko je u pravu. Pojescemo onoga koji izgubi!

Asav je napisao:
Bruka, umesto da pocrvene љto ne znaju љta daju deci (sastav vakcina) oni se joљ brane, pa kaћu to je zbog љpijunaћe????


Bruka i sramota!
Kao da odes u najblizu pekaru i pitas onog Siptara sa kecetom ima li u tom hlebu aditiva i vestacke boje, a on ti kaze da ne zna bas tacno sta sve ima unutra. Dobro, znamo mi da ima brasna, a da li je integralno? Da li je pcenica genetski modifikovana ili organska?
Ili kao da odes u hamburgeriju i da ti ona tetka sa siskama preko ociju kaze da ne zna bas tacno sta sve ima u pljeskavici.
Ili kao da ti daju penicilin, a ti alergican na penicilin!

Kao da ne postoji nijedan zakon koji obavezuje proizvodjace da moraju da napisu sastav proizvoda. Svaki lek ima u kutiji uputstvo za upotrebu i sastav. Ali vakcine jok. I jos se doktori ponose time! Cega se pametan stidi...

Asav je napisao:
Znam za sluиaj porodice koja se leиi homeopatijom da nisu vakcinisali decu a da su mogli normalno da ih upiљu u љkolu. Ne treba da pominjem da im niљta ne fali i da se ne seжaju kad su bili bolesni. E, sad, verovatno bi se naљlo mnogo vakcinisane dece koja isto tako pucaju od zdravlja pa ne vredi to potezati kao argument za vakcinaciju.


Eto, cak su i u skolu mogli da ih upisu. Znaci, led je na mnogim mestima probijen. Deca su im zdrava, za sada, jer su rodjena zdrava i zive zdravo. Ali treba napomenuti da tako treba i da nastave, jer nema tog leka ili vakcine koja nas moze sacuvati od bolesti. Ti takozvani lekovi, ne mogu da izlece, vec samo da zalece i da zariste odloze, da ga prenesu na neko drugo mesto. Ona deca koja su primila vakcine, nisu nista gora od onih koja nisu primila. Ona mogu biti srecna sto su prezivela za razliku od mnoge dece koja su podlegla u toku eksperimentisanja. I ta deca mogu da se potrude kroz zivot da ojacaju svoj zastitni sistem jer on nije u potpunosti unisten vakcinama, samo je izmenjen. Ne treba se igrati sa zastitnim sistemom u tako ranom uzrastu! Malo lekari znaju o tom savrsenom sistemu koji nas prati i verno stiti kroz ceo zivot. Oni samo znaju da ceprkaju gde im nije mesto. Nemaju strahopostovanja i smernosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 6:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
ja, nazalost, moram da konstatujem da je ovo jos jedan licemeran post. ponavljam, licemeran post, ne govorim o autoru kao takvom!

Ako je poruka licemerna, onda mora da je i gazda licemeran. Nema potrebe da se pravdate kad tako mislite.

vi prvo pomenete farmaceutsku industriju kada govorite u prilog nevakcinisanju. glavni argument vam je da oni prodaju te SILNE lekove, sto znaci da vam je njihova zarada glavni argument. posle dve recenice dozvoljavate sebi da okarakterisete kao RUZNO to sto sam ja napisao da i zagovornici nevakcinacije imaju zaradu kao motiv. sta je to ako ne licemerje?

Pa vi ste ocigledno debelo neinformisani kad uporedjujete zaradu farmaceutske i medicinske industrije sa onim slobodnim strelcima. Mada, imate prava kad primecujete da i na drugoj strani ima komercijalizacije, ali ne one prljave komercijalizacije na koju smo navikli. Niko vas, bar za sada ne bombarduje svojim preparatima protiv vakcina. Ljudi IPAK u 99% slucajeva govore samo o zdravom nacinu zivota, skrecu paznju na prirodu, na jednostavnost, upravo okrecu ljude od komercijalizacije. A to sto poneki od njih prodaje srebrnu vodu ili riblje ulje, to se ne moze porediti sa ovom vasom piramidalnom inustrijom, bilo bi licemerno porediti.

Ne treba prihvatiti nikakvu komercijalizaciju, bez obzira o kome se radi. U tome se uvek mozemo usaglasiti. Samo morate priznati da je NEPRAVEDNA borba izmedju nekolicine slobodnih strelaca i ovog monstruma, nepravedno kao borba Davida i Golijata, i jos nepravednije od toga. Ta borba je toliko nepravedna, skoro kao bombardovanje nase Srbije od strane najvece svetske vojne sile '99 godine.


odakle vam podaci o 90% nezainteresovanih. eto to nije konstruktivna diskusija. ja kazem da to nije tacno i sta cemo sad? kada se iznose neki podaci morate dati neki verodostojan izvor, tako se vodi konstruktivna diskusija. nabacivanje neproverenih, izmisljenih i pretpostavljenih teorija je nacin na koji se ovde zapocinje prica, a onda se ocekuje strucan i konstruktivan odgovor. to tako ne moze! to sto vi tako VERUJETE je ok, ali nije dovoljno, jer i ja imam pravo da verujem, a da se moje verovanje ne slaze sa vasim.

Podrzavam. Treba izbegavati sopstvene procene i vise navoditi izvore, a posto je ovo ipak forum, moze da se potkrade i neka licna procena.

jako je lepo konstruktivno diskutovati, ali je za to potrebno bar dvoje. niko nikoga ne omalovazava ako se ne slaze sa tudjim stavom, ali posezati za etiketizacijom, uvredama, uvredama raznih vrsta je nesto sto nije konstruktivna diskusija, i u svemu prethodno napisanom ja sam to izbegavao i molio sagovornike da se toga uzdrze, a vreme posvete upravo argumentaciji stavova. to se, nazalost, NIJE desilo.

Ma hajde, da vam nije lepo, ne biste toliko proveli vremena odgovarajuci na moje poruke. Ko bi toliko vremena provodio u besmislenim raspravama? Moj cilj je da se tema cita, i voleo bih da budem placen od strane vlasnika foruma jednog dana,
a najvise bih voleo kad bi neko od strucnjaka prosledio neki ozbiljan clanak protiv svojih kolega koji tvde da su vakcine stetne i nebezbedne i nedovoljno ispitane. E takve poruke bih rado citao ovde. Ja sam postavio pitanje, a posto nema odgovora, prosledjujem linkove ka clancima i knjigama onih koji su me naveli da razmisljam svojom glavom i da sumnjam u vakcine. Usput sam odgovarao na provokacije nekih neozbiljnih clanova foruma, koji ne znaju da napisu posten clanak a tvrde za sebe da su akademski gradjani. Eto to je nasa intelektualna elita u Srbiji, poluobrazovani i polupismeni "strucnjaci", koji ni veliko slovo ne znaju da napisu. Ja bi im oprostio za gramatiku i sve bi im oprostio kad bi oni ocistili zdravstveni sistem od svih mediokriteta koji su se tu uvukli!


vi ste jako lepo poceli svoj post, ali opet i vi pausalno iznostite ocenu da se ne zna sastav vakcina. zasto mislite da vi znate sastav, a da ga ja ne znam? pa to je bar lako naci na internetu. ali to povlaci onda drugu diskusiju... zasto se bas to koristi, sto je, kako rece bee2 u jednom od svojih prvih postova ovde - to sve PRLJAVO!?!?!

Pa ako ste vi doktor vi sastav ne smete da trazite po internetu. To mozemo mi laici da radimo. A vi ste taj sastav morali dobro da naucite na fakultetu. I da a znate objasniti svojim pacijentima AKO zatraze. Pa to bi vam bar bilo lako jer svaki lek mora da ima deklaraciju gde pise sastav.

Ovo sto ste napisali za prljavo, nisam bas najbolje razumeo a mrzi me da trazim tu poruku. Nedorceni ste i covek vas nista nije razumeo. Sta je prljavo?


da li ste i zagovornik odbijanja transfuzija krvi i krvnih derivata?

Kakvi zagovornici? Pa bolje je da covek NIKADA u zivotu ne primi tudju krv u sebe, nego da bude primoran da to uradi. I tacka. Jednostavno receno. Ako dovedes sebe da moras da primis, onda sta ces drugo, a bolje je da ne dovedes sebe u tu situaciju. I kakvi sad zagovornici transfuzije?

Verovatno aludirate na neke protestantske sekte koje odbijaju traksfuziju krvi. Pa niko normalan NE VOLI transfuziju i nije zagovornik transfuzije, vec se svako normalan kloni od takvih zahvata jer nisu prirodni. A ako ti protestanti bas zele da odbiju tudju krv i prihvate smrt, to je njihovo pravo. Mnogi ljudi danas iz RAZNIH razloga odbijaju lecenje, bez obzira da li su protestanti. Jednostavno ne zele lecenje. Ima tu i opravdanih i neopravdanih razloga, a svako za sebe odgovara. Mi tu mozemo damo da pomognemo. Mnogi ljudi odbijaju na primer hemoterapiju jer je smatraju agresivnim nacinom lecenja, destruktivnim nacinom, pa se odlucuju za lecenje strogim postom, ili jednostavno se prepustaju toj bolesti.

Ti protestanti imaju toliko jaku veru da su spremni i zivot da daju, i to je vredno postovanja, ali uzalud je kad im je ta vera promasena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 6:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
dalton je napisao:
Asav je napisao:
Ipak ne treba osuрivati doktore. Oni ipak daju nepoznatu teиnost deci verujuжi da жe im od toga biti bolje.


a ovo moze samo da izazove gnusanje!!!
posle ovakve bljuvotine vasa cudjenja o ostrascenosti, konstruktivnosti, lepom i ruznom tesko da cu shvatiti kao iskrene.
o tome sta je bruka... neka procene oni koji citaju ove postove!

lep pozdrav
ps
da sam potpuno paranoidan pa da pomislim da ste bas vi bee2 skrenuo bih vam paznju na precestu upotrebu reci "ipak" u ovom citatu.


Sta je tu za gnusanje? Pa to je istina. Lekari ubrizgavaju deci nepoznatu supstancu i tako nesvesno, iz najbolje namere, ucestvuju u eksperimentisanu. S tim, s to bih ja jos dodao da im to ne moze i ne sme biti opravdanje. Da su oni s dobrim namerama ipak bi razmisljali, ipak bi dovodili u pitanje sve cime se sluze u praksi i usavrsavali sredstva a ne slepo verovali sta im god stave pod nos.

Sigurno imaju dobrih namera, ali mislim da su im mito, honorari i karijera pretezniji u zivotu! Oni sitni se zadovoljavaju mitom i sitnim procentima, oni krupniji vijaju velike honorare i rade na velike procente, a oni najveci vijaju najbolje karijere i ugled a to im donosi ogroman profit koji posle trose na letovanje, vile, biznise, putovanja po belom svetu...

I doktore zaista bih se zabrinuo na vasem mestu zbog ove paranoicne pomisli u post skriptumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 7:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Asav je napisao:
Pala mi je na pamet joљ jedna stvar: ako ne znate sastav vakcine a preporuиujete vakcinisanje - to radite jer VERUJETE da je to, љtagod da je, korisno. Dakle ne stoji kritika upuжena Bee2 da ne treba da ima faktor (pravoslavne) vere u odluci o vakcinisanju.

Svako dobro


Asave, vec sam na jednom mestu spomenuo da nemam potrebe da ispoljavam svoju veru i "verski faktor", kako kaze onaj dr, na ovoj temi jer ljudi su danas veoma neobrazovani i iskompleksirani po tom pitanju.

MADA je ova tema itekako povezana sa moralom, a time i sa verom.
Tako da si u pravu da oni veruju u neke svoje autoritete, i mi u svoje i svako ima svoje autoritete, samo sto se oni kao po nekom uputstvu, a priori, ponasaju da su nedodirljivi, nepogresivi, nadobudni, gordi. Ponasaju se kao da se medicina svakog dana ne opovrgava. Oni su tako nauceni na fakultetu i u losoj praksi. Nisu imali od koga da se nauce.

To je slicno DDT prasku. Prvo nas naprase dobro a onda naucnici OTKRIJU da je to stetno. To je nauka, zato ne mozemo im to zamerati.
Ja bih samo dodao da je to nije prava nauka, jer prava nauka otkriva i prihvata samo istine, samo nepromenljive cinjenice, zakonitosti, a sve ostalo ispituje. Ali to je duga prica, pa da ne skrecemo sa teme.

Kazes da i oni veruju. E u tome i jeste problem. Oni veruju sistemu, a od nas zahtevaju da verujemo njima. E pa to nije normalno i nema potrebe da covek pristane na takav odnos. Covek je uveliko deo sistema, ali onda kad god moze treba da ostane slobodan. Dakle, u ovom slucaju, svaki pacijent ima prava da bude istinito i blagovremeno informisan o svojoj bolesti i eventualnom lecenju. Pa ako se saglasimo sa tim metodama onda moze da pocne procedura lecenja. A zasto moramo ljudima dati tu slobodu odlucivanja? Zato sto u danasnjoj medicini izmedju pozitivnih stvari ima i nekih stvari koje su neprihvatljive svim pacijentima. Ima nekih metoda koje se kose sa verovanjima ljudi, dakle, ima i prihvatljivih i neprihvatljivih stvari. I to me nisu krivi pacijenti, vec sistem i oni koji ga cine. Nije kriv covek koji je oboleo od raka. I nije kriv ako ne zeli hemoterapiju. Krivi su oni koji nemaju i neprihvataju alternativu. Krivi su ako ne znaju drugacije da pomognu i jer ne ustupaju mesto drugima, boljima. A da ne zaboravimo cinjenicu da mi sve to placamo iz svog dzepa. Znaci mi finansiramo njihov bezobrazluk i gordost.

Ako vec placamo debelo, hajde onda da zahtevamo malo vise postovanja. Musterija je uvek u pravu! Ja placam i ja zahtevam. A lekar kao strucnjak treba da predlaze i da pomaze kako zna i ume. Ako nismo zadovoljni rezultatima lecenja, mi imamo pravo da ih otpustimo, pa da zaposlimo nekog boljeg, a ovaj nemarni nek se bavi nekim drugim zanatom jer su mnogi kod nas u Srbiji promasili struku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 7:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
drbgd je napisao:
ovaj stav sam zapravo izneo ja, a ne dalton.
ja ne verujem, nego ZNAM mehanizam dejstva vakcine, grupu biohemijskih jedinjenja kojima pripada itd., ali ne znam tacnu perskripciju ali to mi i nije potrebno! da li je moguce shvatiti, nekome ko nema medicinsko obrazovanje-mozda i nije!

pokusao sam to da uporedim sa cinjenicom da niko u avionu, od putnika i posade nece ni pod kojim uslovima dobiti otvaranje koda softvera od boeinga! da li to znaci da avionski saobracaj nije bezbedan? - ne znaci, najbezbedniji je od ostalih vidova prevoza!


Kao kisa oko Kragujevca! Ti znas mehanizam, znas grupu jedinjanja, ali NE ZNAS tacan sastav, i nisi se uopste zacrvenio.
Ne mora covek da ima neko fakultetsko medicinsko obrazovanje da bi procitao na uputstvu da u vakcini ima i zive ili nekog drugog sumnjivog jedinjenja. Pa svi ljudi imaju makar nekakvo medicinsko obrazovanje. Nemaju samo doktori medicinsko obrazovanje. Ili mozda vi to ne priznajete ljudima?

Ako mi budes naveo tacan sastav, ja cu otici i raspitacu se da li na spisku ima nekih sumnjivih sastojaka. Razumes? Recimo ako kazes da ima zive, ja cu se zapitati da li je to zdravo? A ovako ja nista ne mogu da se zapitam, jer neko krije sastav. Tacnije, ne zele da priznaju tacan sastav jer imaju debeli razlog. Svi mogu lako da saznaju sastav ako daju uzorak na analizu, ali oni ne zele da napisu taj sastav na deklaraciji.

Taj primer sa avionom nije bas najsrecniji i ja sam to i rekao, uslovno sam ga naveo, a ti ga sad zloupotrebljavas. Ja sam taj primer naveo za tebe, jer ti kao onaj Misko vozis Boing zavezanih ociju. Ne zelis da se zapitas da li je normalno da ubrizgavas maloj deci NESTO sto ne znas POUZDANO sta je. I pozvao sam te da zaradis koju kintu, kad se vec zalis da nema leba od medicine, pa da na sebi isprobas jednu vakcinu, al zavezanih ociju u nasim kontrolisanim uslovima, sa svedocima, sve bi bilo legalno. Bilo bi to publikovano u svim naucnim krugovima i dospeo bi konacno u onaj tvoj pretrazivac relevantnih istrazivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 7:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
miminamama je napisao:
Da,
ne mislim nego znam da istrazivanja koja govore o vakcinacijama (u Srbiji) nisu placena, pogotovo ona koja je radila vojna epidemiologija. Dovoljno je da 20-25 godina poznajete recimo 20-tak uglednih epidemiologa, imunologa i slicnih, pa da ih samo pitate koja kola voze...
Pitajte zamenika direktora Pasterovog zavoda, recimo, vrlo ugledan epidemiolog sa dugim spiskom referenci, mogli bi se iznenaditi :).

Takodje, znam mnoga (mozda i vise stotina) istrazivanja koja nisu placena ni dinara, dapace - sam istrazivac ih je finansirao iz svog dzepa (ja recimo, da ne sirim dalje, i to od studentskih dana do danas). Dakle, necemo se vredjati, molim.

Pozdrav i vama.


E Mimina mamice,

Upravo zbog takvih metiljavih i neplacenih strucnjaka sa nasom drzavom i rade sta god ima padne na pamet. Vi se javljate sa nekim podacima od pre 25 godina. Nema danas nista za dzabe. To je moglo u vase komunisticko vreme. Danas vlada kapitalizam. Glasali ste, e pa sad gladujte.

Ti nasi jadni strucnjaci mogu samo da rade za stranog gazdu ili da menjaju struku. Nema vise nista posteno. Nas zdravstveni sistem je u kandzama stranih gazda i njihovih industrija. Nema tu slobode i kritickog razmisljanja. Vi ocigledno ne znate o kolikim parama se tu radi i ko sve zivi na nasoj grbaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 7:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Ogi_USA
ha, ha, neverovatno koliko se razvukla ova tema.
ovaj bee2 je doktor?! kad on radi!? ne znam kako nalazi vreme da ide na posao kad po ceo dan pise na ovom forumu?! ko zna gde je on lekar.....


Nisam lekar. Iz Srbije sam. I radim, mozda ne bas kao vecina ljudi ali radim posao koji mi omogucava da koristim i "brzi" internet. To je stvar organizacije. Mislim da nisam napisao onoliko poruka koliko sam mogao. Ova tema zahteva i vise angazovanja od sviju nas, a ne samo piskaranje po forumima. Zato uskoro krecemo i u neke akcije ako Bog da.

Inace sto se tice same teme, neko je vec spomenuo, treba samo pogledati afriku i koliko dece umire zbog bolesti koje su mogle da se sprece vakcinisanjem.

Deca u Africi u veliko broju umiru zbog vakcina. Umiru zbog kolonizatora koji zele da ih sve pobiju ili makar da im smanje broj na neki koji bi mogli lako da kontrolisu da bi na miru mogli da kradu nepresusna africka bogatstva. To je toliko bogat kontinent i to su toliko vredni ljudi, ali kolonizatori gaze sve pred sobom. U Africi se sprovodi masakr pred ocima sveta. Zavadjaju plemena jedne protiv drugih, odvode ih u roblje, ubijaju, sprecavaju njihov razvoj, ponizavaju ih, izivljavaju se sa svojim civilizacijskim dostignucima, eksperimentisu na jeftinim pokusnim kunicima, izigravaju humaniste, pacifiste, spasioce, licemeri koji peru pare, peru biografije, peru ruke...
Umesto da ih SAMO ostave na miru. Bolje da se NIKADA nisu pojavili na tom kontinentu. Moj prijatelj je osnovao misiju u Africi i ovo su vam cinenice iz prve ruke.

Vi zivite u jednoj od tih kolonizatorskih drzava, u drugoj po redu sto se tice tiranstva. Vi svojim zivotom ucestvujete kao sraf u toj masineriji, placate porez i kao glasate. Sve sto vi znate o africkoj deci i o vakcinama je sa CNN-a koji je direktno prenosio bombardovanje Jugoslavije '99 godine.


ovo je takva nebuloza koja dolazi od doktora (inace sumnjam da je pravi doktor). pa price o tome kako strucnjaci koji prave istrazivanja uzimaju pare...haha... neverovatno...zasto sve mora da bude povezano lopovlukom u srbiji...ovde u americi prosecna plata naucnika je oko 60 000 godisnje.... poredjenja radi medicinska sestra zaradjuje oko 45 000...
vecina naucnika radi istrazivanje ne zbog para, vec zbog zelje za pronalaskom...


Jos jedan pametnjakovic koji ne zna za srpski pravopis. Nisu vas to tamo u USA ucili da se recenica pocinje velikim slovom? :)
Zelja za pronalaskom... :) Traze pare! Dolarska groznica. Oni su ovisnici. Duznici. Al eto, sve ima svoj krah.


mislim da niko ne bi trebao da bude primoran na bilo sta...u tome se slazem sa bee2.

Slazes se jer zivis u Americi. da si ovde ne bi se slagao. U Americi postoji taj privid slobode, jer im je on neophodan da bi sproveli sveopsti nemoral u svojoj drzavi, po principu "sve je dozvoljeno". Samo na taj nacin mogu da vladaju i da se hvale kao "slobodna drzava". Spolja gladac a unutra jadac. A u nasoj Srbiji je obrnuto, spolja jadac, a unutra gladac. Ali i ta vremena se menjaju, pa smo sad sve vise jadac kako god da okrenes. I mi se menjamo s ovom globalizacijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 8:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
drbgd je napisao:
ne razumem poreklo iluzije da se U SRBIJI lepo zivi od medicine!
mali broj profesora zivi "na visokoj nozi" zbog sprege sa politicki mocnim krugovima, itd.
sto se tice svih ostalih, uz maximum rada, truda, itd. plafon koji se dostize je neka visa srednja klasa, dakle nema ni govora o ogromnim parama.
nadoknada koji clanovi projekata ministarstva imaju mesecno ne iznosi vise od 20-tak hiljada dinara, za najveci br. projekata.
projekti u koje su ukljuceni dr opste prakse su tek slabo placeni-za pipav posao u kome treba da npr. popune kilometarske upitnike za 100-tinak pacijenata dobiju jednom godisnje jednodnevnii izlet na neku planinu, i tamo ih saceka neki kacket + hemijska olovka.


Rekoh ti ja kako mozes lepo i posteno da zaradis!
Povez na oci i damo ti NESTO u usta, a drzavna komisija nam je dala potvrdu da je to ispitano i da nije stetno. Bice i svedoka.
E sad, ako podlegnes, dao si zivot za nauku i progres, a ako prezivis ziveces bolje od Ogija iz USA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 8:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Bee2 je napisao:

E Mimina mamice,

Upravo zbog takvih metiljavih i neplacenih strucnjaka sa nasom drzavom i rade sta god ima padne na pamet. Vi se javljate sa nekim podacima od pre 25 godina. Nema danas nista za dzabe. To je moglo u vase komunisticko vreme. Danas vlada kapitalizam. Glasali ste, e pa sad gladujte.

Ti nasi jadni strucnjaci mogu samo da rade za stranog gazdu ili da menjaju struku. Nema vise nista posteno. Nas zdravstveni sistem je u kandzama stranih gazda i njihovih industrija. Nema tu slobode i kritickog razmisljanja. Vi ocigledno ne znate o kolikim parama se tu radi i ko sve zivi na nasoj grbaci.


A nikako da kazete kojoj to sekti pripadate? Ja znam bar nekoliko koje nece deti dati vakcine, nece primiti transfuziju itd.

A o kapitalizmu mogu predavanje da vam drzim, heheh :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ispovest jedne mame
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 8:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
bicika je napisao:
Pozdrav za sve ucesnike na ovom forumu. Ja sam licno presrecna jer sam naisla na ovu diskusiju jer sam i sama tj. porodicno prosla kroz veliko pitanje vakcina da ili ne! No da se vratim jos malo u nazad...

Pre osam meseci na svet a u nasa srca, dusu i misli dosao je Uros!
Trudnoca je za mene bila prava uzivancija i jedino sto me nije plasilo bio je porodjaj. Cvrsto sam verovala u sebe da ce porodjaj proci savrseno i da nece biti potrebna nikakva intervencija lekara. No u bolnici mi bas nisu verovali. Iako sam u bolnicu dosla 8cm otvorena i porodila se bukvalno za 15 minuta imala sam tu ne(srecu) da je to bilo bas u sred smene, te smo se suprug i ja koji je prisustvovao porodjaju bukvalno prepirali sa doktorkom koja je bila krajnje nervozna i babicom totalno nezainteresovanom za tok porodjaja i molili ih da mi pruze sansu za jos jednim naponom pre nego sto me "samo malo secnu" i nadju mi venu za svaki slucaj. Sreca tj. sunce me obasjalo kad se na vratima pojavila babica Marina koja je malo ranije stigla na smenu. Pomilovala me i osmehnula se rekla sad cemo mi da se porodimo... dogodio se zatim treci napon u Uki je bio napolju!!! Uspeli smo da odgodimo presecanje pupcane vrpce za 15 minuta ali se zatim vratila nervozna doktorka koja je odavno trebala da je na putu kuci. Prilikom porodjaja sam malo popucala trebalo je napraviti dva shava. Vrhunac je bio da se doktorka javila na mobilni telefon dok me je usivala!!! Uspeli smo da jos neko vreme uz molbe provedemo sa Ukijem pre nego sto su mi ga uzeli i vratili tek posle 5 sati!!! Iako sam se odlicno osecala, stajala cvrsto na nogama nisu mi donosili Ukija Molila sam ih na odeljenju da mi donesu bebu jer sam bila u BABY FRIENDLY programu a oni su nam poslali patronaznu sestru da nam "objasni" osnovne stvari i koja je bila u fazonu- koje ste vi lujke sto ste izabrale ovaj program umesto da spavate sad na miru!

Pre nego sto je spusten opet u moje narucje i moju siku Ukiju je data vestacka hrana i vakcina HepB - bez mog znanja i odobrenja!! U tom trenutku zaista nisam htela da izrazavam zalost i ljutnju zbog toga jer je moja mala dusa bila sa mnom i to je jedino bilo bitno.. Naredna tri dana u bolnici su bila grozna, jedina osoba koja nam je pozelela dobro jutro bila je higijenicarka i to druga koja nam je poslizila hranu u sobe, ova pre nje je iskljucivo nosila hranu u prostoriju za rucanje pa su jadne zene morale da odlaze tamo i sede na drvenim neudobnim stolicama posle porodjaja!!! Patronazna sestra koju zamolim da dodje i pomogne cimerki oko bebe shizi sto je prekidam dok gleda seriju! Babica koja me ujutro (posle neprospavane noci naravno zbog brige oko bebe) dolazi vuce za nogu i budi da ustanem i sredim krevet jer dolazi doktor u vizitu! I tako gomila nebuloza...

Bitno je to da sam ja svima, uvek pozelela dobro jutro i bila nasmejana pa su me gledali ko vanzemljaka! Dan pred izlazak sestra je dosla i uzima mi Ukija bez objasnjenja, pitam gde cete sa njim? Ona mi odgovara odmah ga vracam! Ja ne mogu da verujem, ponovim pitanje, ona mi vec vidno nervozna odgovara na vakcinu!

E PA NECE MOCI! I od tog trenutka ja postajem MAMACRNAOVCA!
Elem, vec sam preterala sa pisanjem. Od tog trenutka Uki nije dobio vise ni jednu vakcinu! On je jedna neverovatno vesela i nasmejana beba. Naravno i apsolutno zdrava. Odlazimo jako retko kod pedijatra mozda 2 puta do sada i to kod prijateljice, vise je druzenje i prijateljsko savetovanje nego pregled. I trudimo se da budemo tata i mama koji ce ljubavlju stati svim boljkama na put. Svasta jos htedoh ispricati ali poenta ju tu!
Pozdrav za sve![/b]


Poenta je stvarno tu! Lep primer. Sve sto sam podvukao zelim naglasiti i zahvaliti sto ovako javno svedocite svojim primerom.

Ja shvatam da se ovim sludjenim mamama dize kosa na glavi kad cuju ovakvu pricu.
Umesto da se zahvale Bogu sto su prezivele te nehumane uslove u porodilistu i da se nekako oduze za tu srecu, da se na primer organizuju u udruzenje gradjana pa da svojim pritiskom pomognu da se ovakvi ljudi koje si opisala otpuste sa posla kao nepodesni za takav osetljivi posao, one samo citaju zaglupljujuce magazine, idu po apotekama i gledaju koju ce novu vakcinu Rokafeler lansirati.

Vasa je prica odlicna i molio bih vas kada bude doslo vreme da se pridruzite pokretu protiv vakcina i doprinesete svojim iskustvom.

Ovo je cini mi se klasican primer u Srbiji i moram da priznam da ste me zbunili, jer sam posumnjao da me supruga zeza, posto je nesto slicno dozivela. Kao da se desilo u njenom porodilistu. I sve je to BabyFriendly i po vajnim evropskim standardima. Kakva bre Evropa! Pa dzaba su nama njihovi standardi kad se ponasamo kao stoka.

Ali moram da pohvalim ovo sto je napisano, ali da se ne uobrazis, jer divno je imati toliko strpljenja prema njima i ostati dostojanstven a opet izboriti se za svoju slobodu. Stvarno mi se gadi ta doktorica sto telefonira i sije, a veruj mi toliko sam se naslusao prica tokom ovog istrazivanja da mi je muka. Jako si dobro prosla. Zene izlaze traumatizovane, kao iz klanice, kao iz logora, a to bi trebalo biti najsrecnije mesto na planeti. Ljudi koji tu rade, koje mi placamo, treba da budu najbolji ljudi na planeti. I da im nista ne platimo, a debelo ih svi nagradjujemo, dovoljna bi im bila ta sreca i decija dobrota koja se u toj kuci ovaplotila. Toliko ljubavi u jednoj kuci mogao bi biti odlican motiv za rad, i ti lekari i babice mogli bi da zive samo od nasih darova.

Cuvajte dete, jer samo moralna higijena moze da sacuva nasu dusu u zdravom telu. Sta reci vise, kad ti isti lekari ne priznaju da ljudi imaju dusu? Pa mozda oni i nemaju, kad bolje razmislimo, mozda su je zakljucali u neku 13. sobu u svome srcu, a taj koji govori i radi iz njih drzi kljuceve i vija pare i karijeru.

Iz vase price mi se najvise gadi ona sestrica koja je na prevaru vakcinisala Urosa sa HepB vakcinom i jos mu dala vestaka da jede. Pa to je nesto grozno. Nek je on ziv i zdrav i veseo, pa kad odraste da ga naucite da razoblicava takve gestapovke. Bice to junak pravi!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 206 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: