Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 206 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 4:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
na podforumu pedijatrija ,prve tri teme vezane za vakcinaciju,u ovom trenutku!!!
bee2,izgleda da ste probudili crvice u glavama roditelja,crvice sumnje !
a doktora sa konkretnim dokazima i stavovima za ili protiv nema pa nema!!!!!
lep pozdrav!!!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 5:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
miminamama je napisao:
@Bee2,
vi ste se zaista vrlo iscrpno pozabavili svim i svacim sto smo mi napisali, samo mi nikad ne odgovoriste na ono moje vise puta postavljeno pitanje...
Da li ste, kada konkretno, i u kom razvojnom obliku videli obolelog (ili umrlog) od tetanusa, variole, TBC, i sta bi (vrlo konkretno) ucinili da imate takvog obolelog?

Ja jos cekam taj odgovor....:).


Ha, ha dobicete odgovor kad ja dobijem odgovor od strucnjaka.
A do tada, uzivajte u diskusijama i mislite o slobodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 5:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
sludjena mama je napisao:
na podforumu pedijatrija ,prve tri teme vezane za vakcinaciju,u ovom trenutku!!!
bee2,izgleda da ste probudili crvice u glavama roditelja,crvice sumnje !
a doktora sa konkretnim dokazima i stavovima za ili protiv nema pa nema!!!!!
lep pozdrav!!!


Upravo tako! A vlasnik foruma mi nije uplatio do sada ni cent!!!

Sta da radim kad nema strucnjaka kpji poznaju ovu oblast, moram da citam i pisem i razmisljam...

Ja hoci i ZA i PROTIV i to hocu dokaze. Molim lepo, ipak se radi o zivotu ili smrti. Ponekad te vakcine deluju trenutno a ponekad ostavljaju trajne posledice. Moramo to ispitati do kraja. Nema vise zezancije sa narodom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 8:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Bee2 je napisao:
miminamama je napisao:
@Bee2,
vi ste se zaista vrlo iscrpno pozabavili svim i svacim sto smo mi napisali, samo mi nikad ne odgovoriste na ono moje vise puta postavljeno pitanje...
Da li ste, kada konkretno, i u kom razvojnom obliku videli obolelog (ili umrlog) od tetanusa, variole, TBC, i sta bi (vrlo konkretno) ucinili da imate takvog obolelog?

Ja jos cekam taj odgovor....:).


Ha, ha dobicete odgovor kad ja dobijem odgovor od strucnjaka.
A do tada, uzivajte u diskusijama i mislite o slobodi.


Prijatno vece i vama :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 11:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Bee2,
oprostite, zaboravila sam da niste u Srbiji, dakle - prijatno vece, samo malo kasnije :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
miminamama je napisao:
Bee2,
oprostite, zaboravila sam da niste u Srbiji, dakle - prijatno vece, samo malo kasnije :).


Gde bih bio nego u majcici Srbiji! Mozda jedino na Marsu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 8:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
http://www.youtube.com/watch?v=J5WNLOjmAiw

Evo zanimljivog video snimka o jednom od sastojaka MMR vakcine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 12:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
evo nas opet... pozdrav dragi bee2.

Citiraj:
Evo zanimljivog video snimka o jednom od sastojaka MMR vakcine.


opet neistina (ili da kazem LAZ, a da ostanem pristojan?). na ovom snimku se govori o jonizovanoj zivi, a sastojak timerosala je etilirana ziva!!!

dokle bee2???

Citiraj:
Rekao sam da sam saznao od vas za neke nove momente u celoj prici, a nadam se da ste i vi sada upuceni na neke nove izvore za dalja istrazivanja i usavrsavanja. Koristan mi je i taj vas pokusaj da argumentujete, ali trapavo, nesistematizovano, onako lakonski. Ipak moze nesto da se izvuce.


jako mi je drago da ste nesto naucili. ali nemojte sad stati... knjigu u sake i nastavite dalje... u vama cuci talenat!

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 5:16 pm
Postovi: 3
Pozdrav,

Nisu pobornici vakcina uopšte u većini.

90 posto ljudi ne razmišlja o toj temi nego mehanički odvedu dete na sistematski pregled gde ih niko ništa ne pita nego detetu daju vakcinu. I tih 90 posto ljudi dalton i drbgd smatraju za većinu koja se zalaže za vakcinisanje.

Verujem da je samo mali postotak podeljen na one ZA i PROTIV.

Farmaceutska industrija tj. vodeći ljudi u njoj, vrlo dobro znaju kako bi izgledalo kada bi svi ljudi bili zdravi, odnosno malo njih bolesno. Kome bi prodavali sve te lekove, gde bi se prekvalifikovalo toliko radnika, ma - prosto se ne isplati ni razmišljati o tome... a i stalno se govori o prenaseljenosti planete.

Zamolio bih Bee2-a da javno na forumu objasni kako izbeći vakcinaciju dece, a ne preko PP-a jer smatram da takve informacije mogu da spreče narušavanje imunog sistema mnoge dece.

Nisam doktor, ali mogu da se opredelim između mišljenja dve grupe lekara. I zašto sad dalton i ostali nipodaštavaju mišljenje (drugih lekara) koje se kosi sa njihovim mišljenjem.

Čudim se što se svoje mišljenje brani sa toliko ostrašćenosti. Zar nije minimum konstruktivnog dijaloga da neki doktor kaže: Ima različitih mišljenja - a meni se čini da najviše ima smisla to i to, zbog toga i toga...

Vrlo je ružno napisati: "E, taj doktor što se ne slaže sa mojim mišljenjem je uzeo pare... i samo da znate da nije dobar doktor".

Da li mislite da istraživanja koja su pokazala benefit vakcinacije nisu plaćena i da ti istraživači nisu uzeli pare. Mislite li da bilo koje istraživanje iz bilo koje oblasti nije plaćeno. Kako to da je uzimanje para u redu kada se rezultat slaže sa Vašim mišljenjem.

Bruka, umesto da pocrvene što ne znaju šta daju deci (sastav vakcina) oni se još brane, pa kažu to je zbog špijunaže????

Ipak ne treba osuđivati doktore. Oni ipak daju nepoznatu tečnost deci verujući da će im od toga biti bolje. Tek po koji će vam reći: Da li ste videli kako izgleda čovek koji se razboli od ove ili one bolesti - jooj bolje što niste, to je mnogo strašno. Uplašenom čoveku ćete lakše nametnuti vakcinu.

Znam za slučaj porodice koja se leči homeopatijom da nisu vakcinisali decu a da su mogli normalno da ih upišu u školu. Ne treba da pominjem da im ništa ne fali i da se ne sećaju kad su bili bolesni. E, sad, verovatno bi se našlo mnogo vakcinisane dece koja isto tako pucaju od zdravlja pa ne vredi to potezati kao argument za vakcinaciju.

Hvala učesnicima na ovoj temi. Ako se isključe projave povređene sujete, sarkazmi i kritike tipa: nisi dobro napisao zarez... baš je prijatno čitati ovu diskusiju.


Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 3:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
postovani asav

ja, nazalost, moram da konstatujem da je ovo jos jedan licemeran post. ponavljam, licemeran post, ne govorim o autoru kao takvom!

vi prvo pomenete farmaceutsku industriju kada govorite u prilog nevakcinisanju. glavni argument vam je da oni prodaju te SILNE lekove, sto znaci da vam je njihova zarada glavni argument. posle dve recenice dozvoljavate sebi da okarakterisete kao RUZNO to sto sam ja napisao da i zagovornici nevakcinacije imaju zaradu kao motiv. sta je to ako ne licemerje?

odakle vam podaci o 90% nezainteresovanih. eto to nije konstruktivna diskusija. ja kazem da to nije tacno i sta cemo sad? kada se iznose neki podaci morate dati neki verodostojan izvor, tako se vodi konstruktivna diskusija. nabacivanje neproverenih, izmisljenih i pretpostavljenih teorija je nacin na koji se ovde zapocinje prica, a onda se ocekuje strucan i konstruktivan odgovor. to tako ne moze! to sto vi tako VERUJETE je ok, ali nije dovoljno, jer i ja imam pravo da verujem, a da se moje verovanje ne slaze sa vasim.

jako je lepo konstruktivno diskutovati, ali je za to potrebno bar dvoje. niko nikoga ne omalovazava ako se ne slaze sa tudjim stavom, ali posezati za etiketizacijom, uvredama, uvredama raznih vrsta je nesto sto nije konstruktivna diskusija, i u svemu prethodno napisanom ja sam to izbegavao i molio sagovornike da se toga uzdrze, a vreme posvete upravo argumentaciji stavova. to se, nazalost, NIJE desilo.

vi ste jako lepo poceli svoj post, ali opet i vi pausalno iznostite ocenu da se ne zna sastav vakcina. zasto mislite da vi znate sastav, a da ga ja ne znam? pa to je bar lako naci na internetu. ali to povlaci onda drugu diskusiju... zasto se bas to koristi, sto je, kako rece bee2 u jednom od svojih prvih postova ovde - to sve PRLJAVO!?!?!

da li ste i zagovornik odbijanja transfuzija krvi i krvnih derivata?

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 3:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Asav je napisao:
Ipak ne treba osuđivati doktore. Oni ipak daju nepoznatu tečnost deci verujući da će im od toga biti bolje.


a ovo moze samo da izazove gnusanje!!!

posle ovakve bljuvotine vasa cudjenja o ostrascenosti, konstruktivnosti, lepom i ruznom tesko da cu shvatiti kao iskrene.

o tome sta je bruka... neka procene oni koji citaju ove postove!

lep pozdrav

ps

da sam potpuno paranoidan pa da pomislim da ste bas vi bee2 skrenuo bih vam paznju na precestu upotrebu reci "ipak" u ovom citatu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 5:16 pm
Postovi: 3
Hvala na odgovoru daltone,

Nema potrebe za gnušanjem, ovo mi je prva poruka na forumu pa ne treba očekivati savršenost. Možda me je malo ponela atmosfera, ali verujem da će komunikacija da bude primerenija sa moje strane.

Kada sam govorio o ostrašćenosti nisam mislio samo na zagovornike vakcinisanja nego i na nas druge.

Sve što sam napisao je bilo iskreno, ali ne sa toliko dara za pisanje i izražavanje mišljenja kakvog imate Vi i Bee2, tako da je čitalac mogao da stekne različite utiske o mojim namerama. Vi ste verovatno odmah videli da se ne slažem sa mišljenjem neophodnosti vakcinacije, pa ste moju poruku i čitali u tom svetlu (kao napad na Vaše mišljenje za koje verujete da je ispravno).

Obratiću pažnju i na reč "ipak", sada i ja vidim da je na jednom mestu višak, i to baš u rečenici u kojoj izražavam razumevanje za Vaš stav.

Pala mi je na pamet još jedna stvar: ako ne znate sastav vakcine a preporučujete vakcinisanje - to radite jer VERUJETE da je to, štagod da je, korisno. Dakle ne stoji kritika upućena Bee2 da ne treba da ima faktor (pravoslavne) vere u odluci o vakcinisanju.

Svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 5:16 pm
Postovi: 3
Veliko izvinjenje daltonu i ostalima,

Bruka, odgovor sam pisao imajući u vidu samo drugi daltonov odgovor. Tek posle sam video da je postojao i prvi, posle koga se dalton setio da bi bilo dobro da izrazi svoje gnušanje u drugom.

Možda bih dodao još po nešto... a možda i ne... sada i nije važno.

Nisam zagovornik protiv transfuzije, mislim da je to karakteristika samo nekih sekti.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 8:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
ako ne znate sastav vakcine a preporučujete vakcinisanje - to radite jer VERUJETE da je to, štagod da je, korisno


ovaj stav sam zapravo izneo ja, a ne dalton.
ja ne verujem, nego ZNAM mehanizam dejstva vakcine, grupu biohemijskih jedinjenja kojima pripada itd., ali ne znam tacnu perskripciju ali to mi i nije potrebno! da li je moguce shvatiti, nekome ko nema medicinsko obrazovanje-mozda i nije!
pokusao sam to da uporedim sa cinjenicom da niko u avionu, od putnika i posade nece ni pod kojim uslovima dobiti otvaranje koda softvera od boeinga! da li to znaci da avionski saobracaj nije bezbedan? - ne znaci, najbezbedniji je od ostalih vidova prevoza!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 1:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Asav je napisao:
.....Da li mislite da istraživanja koja su pokazala benefit vakcinacije nisu plaćena i da ti istraživači nisu uzeli pare. Mislite li da bilo koje istraživanje iz bilo koje oblasti nije plaćeno. ...

Pozdrav.


Da,
ne mislim nego znam da istrazivanja koja govore o vakcinacijama (u Srbiji) nisu placena, pogotovo ona koja je radila vojna epidemiologija. Dovoljno je da 20-25 godina poznajete recimo 20-tak uglednih epidemiologa, imunologa i slicnih, pa da ih samo pitate koja kola voze...
Pitajte zamenika direktora Pasterovog zavoda, recimo, vrlo ugledan epidemiolog sa dugim spiskom referenci, mogli bi se iznenaditi :).

Takodje, znam mnoga (mozda i vise stotina) istrazivanja koja nisu placena ni dinara, dapace - sam istrazivac ih je finansirao iz svog dzepa (ja recimo, da ne sirim dalje, i to od studentskih dana do danas). Dakle, necemo se vredjati, molim.

Pozdrav i vama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 206 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: