Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kupka za bebe
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 4:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 13, 2008 9:51 am
Postovi: 92
Kada ste poceli da koristite kupku i sampon za bebu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 4:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Kad su počele da pužu pa su bili prljavi dlanovi i kolena. Šampon jako retko, možda jednom u 10 dana, a kupkom ili baby sapunom samo rukice, guzu i ako je još nešto baš zamazano. Sve ostalo samo vodom.
Do 6. meseci, dok su još isključivo dojile, ni guzu im čak nisam prala sapunom, već samo vodom (posle svakog kakenja, pod česmom).

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 5:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
zuta-bubamara je napisao:
Kada ste poceli da koristite kupku i sampon za bebu?



Nisam sigurna da razumem pitanje... mi smo od prvog dana koristili "seba med" kupku. Sapun za pranje guze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 6:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Mi koristimo NiveaBabby kupku, onu neznu svetloplavu. Po vrlo malo, i za kosu i za guzu. Velicine graska ili manjeg lesnika, dovoljno mu je za celo telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 7:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sam malo nesto posle rodjenja pocela mog bebca da kupam nivea kupkom, a sada koristimo kosili.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 7:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moje dete prvih 8 meseci nije moglo da se kupa (nosila je bandazere i gips) pa smo se samo brisale. Ali i tad sam stavljala malo Penathenove kupke od kamilice. Posle smo presli na kupku koju spricnem malo u vodu (ne svaki put inace je u pitanju uljana kupka za osetljivu kozu) operem kupkom malo ispod miske, vrat i stopala. Guzu i ribicu joj odavno vec perem sa kupkom za intimnu negu jer od kako to praktikujemo nema vise tamo dole nikakvih problema a ranije ih je bilo.
Inace sam negde citala da je jako bitno za zensku decu da im sampon koji koristiti za kosu ne stigne do ribice. Mi tako peremo kosu na kraju pa je taj kontakt minimalan.

Posto moje dete ima bujnu kosu - duzu i lepsu od moje (u odnosu na nju vrsnjaci izgledaju skoro celavo) koristimo od pocetka sampon (deciji) a ponekad (ali retko i to samo kada su lokne izuzetno umresene) stavim joj i balzam za lokne, jer u suprotnom nema sanse da se ocesljamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 10:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 13, 2008 9:51 am
Postovi: 92
Kathy je napisao:
zuta-bubamara je napisao:
Kada ste poceli da koristite kupku i sampon za bebu?



Nisam sigurna da razumem pitanje... mi smo od prvog dana koristili "seba med" kupku. Sapun za pranje guze.


Patronazna sestra nam je rekla da do 6. meseca kupamo bebu samo sapunom. Moja beba ima osetljivu kozu, pa je posebno naglasila da ne koristimo kupke pre 6. meseca. Jednom sam ga okupala kupkom za bebe i bila mu je malo iritirana koza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 10:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Isto to i nama je rekla patr.sestra, medjutim , nama je bas sapun isusio kozu, isto ima osetljivu kozu, jeste li sigurni da mu je od kupke isusena koza?Mom bebcu je upravo bila zbog sapuna, posle smo presli na kupku, dugo smo koristili nivea baby.Taj deo isusene koze detetu mozete mazati jekodermom.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 2:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Koliko znam sapun vise isusuje kozu od kupki. Imate u DM ovu kupku koju ja koristim to je kupka sa uljem i super je za koriscenje u onim mesecima (kod nas uglavnom jesen i zima) kad je koza suvlja. Preporucuje se i za svu decu koja imajuproblema sa kozom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 3:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
zuta-bubamara je napisao:
Kathy je napisao:
zuta-bubamara je napisao:
Kada ste poceli da koristite kupku i sampon za bebu?



Nisam sigurna da razumem pitanje... mi smo od prvog dana koristili "seba med" kupku. Sapun za pranje guze.


Patronazna sestra nam je rekla da do 6. meseca kupamo bebu samo sapunom. Moja beba ima osetljivu kozu, pa je posebno naglasila da ne koristimo kupke pre 6. meseca. Jednom sam ga okupala kupkom za bebe i bila mu je malo iritirana koza.



I moja beba je imala osetljivu kozu, ali nam je pedijatar savetovao kupku "seba med". Takodje, savet je bio i da se beba ne kupa svakog dana. Posle nekoliko meseci, koza vise nije bila suva ni osetljiva. Sada (18 meseci) koristimo kupku iz "bubchen" kolekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 4:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 13, 2008 9:51 am
Postovi: 92
Mi koristimo sapun Seba med. To nam je preporucila patronazna sestra kao najbolji za njegov tip koze. Pre kupanja ga obicno izmasiram bebi uljem, a nekad bademovim uljem i to mu jako prija, pa mu koza posle kupanja ne bude isusena. Sada cemo preci na kupku. Sampon jos ne koristimo, jer on skoro da nema kosicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 9:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
A da i mi se ne kupamo svakog dana, vec se jedan dan okupamo, drugi dan ako nije nuzno nista, treci dan se istusiramo i tako u krug. KOsicu peremo po potrebi ali recimo tek svaki 4-5 dan (treba to osusiti!).
Nego mene interesujete da li mazete decu posle kupanja (ulje, mleko za telo i sl)? Mi i to ne radimo posle svakog kupanja, nego onako povremeno. Koza izgleda sasvim ok pa mi nekako nelogicno da je bezveze uljim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 11:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja ne,u pocetku sam redovno masirala nivea baby uljem mog bebca, sada vise ne,i bas sam ovih dana pomislila da gresim, a isto kao i vi Dea, nisam ga mazala je mu kozica sasvim deluje ok.Mozda bi trebalo da ih mazemo :wink: ali samo svremena na vreme.Bas dobro sto si pitala da cujemo sta kazu mame. :P

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 11:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 13, 2008 9:51 am
Postovi: 92
Ja ga masirma uljem pre kupanja, a posle kupanja ga ponekad namazem uljem, ali redovno Pavlovicevom mascu pojedine delove i lice.
Precicemo na uljanu kupku iz DM-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupka za bebe
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 12:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Moja devojčica ima osetljivu kožu i to baš, u smislu podložnu iritacijama i infekcijama.
Prva kozmetika je bila seba med, apsolutno neprevaziđena za novorođenčad, a šamponu planiram da se vratim.
Zatim Nivea Nutri Sensitive - užas, kao soda. Pa Nivea Baby - malo bolja.
Posle neke infekcije koju je skoro fasovala prešli smo na Bubchen, kao Kathy, i stvarno je super. Ima neki gel na pumpicu, baš za tuširanje. Sve je na bazi nevena i kamilice i smiruje kožu.
Ja nju tuširam svako veče. Nekad više nekad manje temeljno, a kosu joj perem 2-3 puta nedeljno (i to mi presedne).
Telo joj mažem svako veče drugi deo: npr. večeras do struka, sutra od struka :D
Pelene nosi još samo noću, ali su suve, tako da, čim potrošimo još ovih desetak, odoše i one, ali je mažem sa malo pavlovićke.
Lice pantenolom samo uveče, pošto je fotosenzitivan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: