Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kravlje mleko i adaptirano mleko
PostPoslato: Sre Avg 10, 2011 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 8:01 am
Postovi: 7
Prvo da vam se zahvalim na vremenu koje ste izdvojili da mi odgovorite...
Bebu sam dojila deset dana i posle nije bilo ni kapi mleka...
Adaptirano mleko aptamil je pio do cetvrtog meseca a posle kravicu AD...
Sigurno cete me osudjivati zasto tako rano kravlje mleko i ja sam skepticna po tom pitanju ali dete jednostavno nije htelo vestacko mleko...muljali smo svasta kupovali i druge marke ne vredi nece ni kapi ni na spric ni na kasikicu...ja kao beba nisam htela od prvog dana nista osim kravljeg...bukvalno smo i ja i on pili samo vodu dok nije uvedeno kravlje u ishranu...
Pitanje:
1. Da li smem da mu dajem i kravlje i aptamil?
Sada ima 6meseci i mozda bi prihvatio a ja bih mu davala makar jednom dnevno ad mleko zbog gvozdja jer kako sam cula u kravljem nema dovoljno...
2. Kako da mu ishranom nadoknadim nedostatke u kravljem mleku?
Poceo je da jede kasice voce i povrce i naravno meso,sta od toga treba vise da mu spremam
3. Da li smem da mu dajem kravlje ad mleko i da mu dajem ad kapi?
Plasim se da bi to bilo previse vitamina a pitanje je koliko u mleku sa ad vitaminima zaista ima vitamina...
Brine me i to sto sad pocinje da odbija i kravlje :cry: msm slabije pije prepolovio je kolicinu u poslednjih nedelju dana...cini mi se da vise voli kasice a spremam mu ujutru slnu i popodne slatku a izmedju i posle mleko...
Dete je veselo lepo napreduje ali kao kao i svaka mama sam zabrinuta....razmisljam da ga opet ponudim aptamilom mozda prihvati...
4. Trazeci po internetu razlog zasto nemam mleka naletela sam na neka istrazivanja koja kazu da zenama mleko moze da se vrati uz relaktaciju.Masiranje,forsiranje,strpljenje...Da li je to moguce?Da li neko ima iskustva sa tim?Meni su svi doktori rekli da ne diram vise grudi...mada sad je i kasno za to...Ja sam jedna zabrinuta mlada mama :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kravlje mleko i adaptirano mleko
PostPoslato: Čet Avg 11, 2011 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Skoro svaka dojilja dozivi 1-2 krize u laktaciji u zavisnosti od upucenosti i volje laktacija ce se nastaviti.Kada dodje do krize nesme se odustajati znaci nastavlja se sa cedjenjem i davanjem dojke bebi, pojaca se ishrana , postoje i cajevi koji su dobri za laktaciju od HIpp-a itd.U svakom slucaju treba uloziti puno truda.E sad ne zelim da kazem tj da ispadne da se neke majke nisu trudile tj da ih je mrzelo, tu ima vise ne informisanosti.Pripreme za dojenje koje ucimo u skolama za trudnice su jako bitne i na tim casovima ako je predaavac isksan unapred se predstavljaju buducim majkama tehnike pre porodjaja, tehnike dojenja, kako stimulisati mleko, kako odkloniti upale, kako povratiti mleko.Ovo je takodje i posao pedijatra da ka da mu prvi put dodje mama u savetovaliste ovo sve prezentuje mami i ocu ali u vecini slucajeva nije tako, na zalost.Sto se tice kravljeg mleka ono je izbaceno iz upotrebe pre godinu dana ne samo zato sto je slabo vitaminski nego zato sto je tesko za deciji zeludac.Umesto mleka mnogo je pametnije i zdravije dati jogurt i kiselo mleko sto vam iz svog iskustav savetujem .Ja sam mog malenog dojila do prve godine a kao dodatna ishrana od sedmog smo uveli i jogurt i kiselo mleko koje je u slast jeo.Sto se tice ksaste hrane ja sam imal odlican savet sa strane pedijatra o uvodjenju i dan danas sam joj jako zahvalna na tome jer stare metode uvodjenja gde se prvo uvode sokici, vocne kase nije bas dobra. Detaljan spisak vam moze omoguciti vas pedijatar al on od prilike ide ovako.Kasice bez glutena (kukuruz, pirinac..)a adaptiranim mlekom, belo meso,curetina,teletina(redje od junetine jer je siromasna gvozdjem),junetina,zumance, korenasto povrce (krompir, sargarepa, pasternak,cvekla) tek posle povrca prvo voce(jabuka, kru[ka, visnja, sljiva)voce obavezno kombinovati sa mesom i povrcem.Riba samo recna (losos, pastramka)Posle ovog slede grasak ,boranija,pasulj,socivo naravno pasirano bez kozice zbog grceva.Sa 1 godine dodajete ostalo voce, gluten, kravlje mleko, ostala recna riba, morska bela riba.Tunjevina, morski pas, sabljarka itd se nedaje deci zbog teskih metala.Ovo je samo okvirno trazi lepo spisak od pedijatra ili od patronazne sestre koja vam redovno dolazi do druge godine , to je takodje njen posao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kravlje mleko i adaptirano mleko
PostPoslato: Sre Feb 01, 2012 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 1:29 pm
Postovi: 1
Moja beba ima 6 meseci od prvog dana pije aptamil.Sada smo poceli da ubacujemo kravlje mleko i kasice sa mesom.Kada je napunila 6 meseci kupila sam aptemil 2 ali on se daje 3 puta dnevno pa nam se to njikako ne oklapa u raspored ishrane i beba je pocela slabije da ga pije pa me znima da li smem da se vratim na aptamil 1 posto joj je on odgovarao a svakako do kraja meseca izbacujemo adaptirano mleko.Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kravlje mleko i adaptirano mleko
PostPoslato: Čet Mar 15, 2012 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2012 5:00 pm
Postovi: 2
Našla sam koristan link na internetu vezan za prednosti dojenja, možda nekome bude od pomoći :)

http://www.youtube.com/watch?v=jYJ_5Pr8z84


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: