Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 12:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Alexandra je napisao:
Da li dajete bebama instant mlecne kasice? Da li su one preporucljive bebama koje se hrane majcinim mlekom posto sadrze adaptirano mleko. Moj bebac nije okusio ni jedno drugo mleko. Juce sam mu davala Baby King instant kasicu od rize i on je danas nekoliko puta kakio, imao non-stop gasove i bio vrlo neraspolozen. Ili mu je to izazvalo moje mleko, posto je juce bila slava pa sam ja malo vise jela mesa, a ovako ga skoro i ne jedem.
I jos jedno pitanjce:
Kako da ga odviknem od sisanja nocu. On u stvari i ne otvara oci, samo pocne da se meskolji i trazi da sisa, povuce prakticno par putai odmah se uspava, u suprotnom pocinje plakanje i nerviranje. On je tako navikao jos od rodjenja. Nije prijatno jer ga ja prenesem kod nas u krevet, pa posle ne smem da ga prenosim u krevetac jer se on razbudi. Sada ima samo pet meseci i ne razume, ali sta ako bude stvorio naviku da spava u nasem krevetu? Napominjem da sam pokusala da mu utrapim cuclu ali on se odmah namrsti jer je ne voli, pokusala sam i da ga zaljuljam, opet nista. Da li bi uoste trebalo da ga sprecavam u tome?


Mlecne kase ne smetaju majcinom mleku pa mozes slobodno da das. Osim toga, u Nestle kukuruznu kasu se dodaje mleko pa mozes da se izdojis i sipas svoje i kod nje se ne moras pridrzavati uputstva o spremanju. Meni je na primer po uputstvu za pripremanje previse gusta i tesko se razbija, a Ena posizi od svake najmanje gromuljice. Kod instant kasa sa adaptiranim mlekom moras da se pridrzavas uputstva i ne preporucujem zezanje.
BABY KING NIKAKO NE PREPORUCUJEM, JER KOLIKO SE SECAM IMA DODATOG KRISTAL SECERA! Ja posizila kad sam videla. Imas Milupinu mlecnu griz kasu (sa adaptiranim - u njoj se davimo!) i Nestle kukuruznu kojoj sama dodajes mleko. Instant mlecne sa vocem mi je totalno glupo kupovati sada kad ima svezeg voda. Obarim voce, izblendam i sama dodam u mlecnu kasu. Mozes ti i sama da kupis pirincani (nikako psenicni!!!) griz i napravis kasu, ali su kupovne bolje jer su im dodati silni vitamini. Osim toga, kupila ja pirincani griz da bi sa njim zgusnula kasice, i u kesi nasla, ni manje ni vise, zivog crva!!! Zeludac mi se okrenuo!

I NIJE VALJDA DA NEMATE DUDU?!!! :o
PA TO JE OSNOVNO!!! SPAS! I ZA DETE PRE SVEGA JER GA SMIRUJE. Inace, i na nju mora da se navikne, ali to ide brzo. I ja sam bila protivnik, ali sad shvatam da bi Ena odavno dozivela nervni slom ili fras placuci da nije imala dudu. I ne ocekuj da ces lako izbaciti nocni podoj. :wink: Ako i budes uspela da izbacis podoj, budice se iz navike. Jedino sto mozes da ucinis, to je da ga nakljukas mlecnom kasom za veceru, a neposredno pre spavanja podojis kako ne bi bio gladan i da vremenom nocni pokusas da zamenis mlako-toplom vodicom. Nakon vecernjeg podoja, strpaj dudu u usta. Izbacice je sam tokom noci. Ako Ena ne spava cvrsto pa joj ispadne duda, pocne da cmizdri, ja se usunjam u sobu (nema price i tepanja), vratim joj dudu i ona nastavi da spava. Tako i tvojoj bebici fali da povuce samo par puta i da zaspi. Navika, a ne glad. To prolazi 100%! Budio bi se iz navike a ne zbog gladi ali to vremenom nestane. A duda ti je pod obavezno. Kupi anatomsku i ne brini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 12:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Mozes da mu das Nestle, ali pirincanu kasu. To se prvo daje, a lepsa je od kukuruzne. Pomesas sa svojim mlekom, razredis kako ti odgovara, odnosno bebi.
Pretpostavljam da ako to bude jeo neposredno pred spavanje, bice sitiji, tako da te verovatno nece cimati tokom noci.
Sto se tice spavanja kod tate i mame i lakog sna prilikom prenosenja u krevetac, bojim se da tu pomoci nema. Jednostavno sam ukapirala da su neka deca takva. Potrebno im je da osete nekog pored sebe. Moje dete je pocelo isto tako da spava sa nama i pronasli smo kompromis. Jedno vece otac spava pored njega, drugo ja. Tri meseca smo svo troje spavali zajedno ( nije hteo ni da cuje da ide u krevetac, od rodjenja je takav ), ruke nisam osecala od utrnuca. Sad je kao malo bolje :-? Neko mi rece da su muska deca takva. ne verujem u generalizaciju, ali sam sigurna da je kod neke dece prisutna neodoljiva potreba da osete nekog pored sebe tokom spavanja. Pokusacu vremenom da mu uvalim u krevet neku veliku igracku, pa ce to valjda proci kao zamena za nas dvoje :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 7:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Super ako ima Pirincane Nestle. Nisam je nigde videla, a i sa ovom Molupinom griz kasom kuburimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 8:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Nestle, pirincana ima da se kupi u Merkatoru, Veru i bolje snabdevenim apotekama kao i specijalizovanim radnjama koje drze hranu za bebe. Videla sam je i u Rodicu. Probaj na tim mestima da je nadjes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 16, 2005 7:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Hvala Sprle! :D
Da mi nije tih kasica, odlepila bih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 16, 2005 11:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Sve je to lepo receno,ALI VASA NECE NI DA POMIRISE CUCLU! Od samog pocetka mu se gade. NIje da nemam dudu, imam ih od vrste. Sa mesec, dva sam ga smirivala sa njom kada negde krenemo, ali kuci nikada nije hteo da je koristi. Ja flasice vec odavno ne koristim, sokice i vodu mu dajem na kasicicu. Sada sam mu kupila Aventovu casicu koja ima mekan vrh pa je njemu to malo zanimljivo jer kada trlja vilicom ona skripi. Cak ne zna ni da povuce na flasicu. Ma jednostavno se grozi. A vidim vec da mu je nocni podoj suvisan. Jednostavno se probudi, pocne da se meskolji, ja mu ponudim da sisa, on nece, pokusam da ga zaljuljam, nece i onda se naljuti pa pocne da place. Ja okrenem ledja,on valjda shvati da me nema pa se primiri i posle nekog vremena zaspi.
...A taman se priviknem na jedan ritam, on vec uhvati neke druge bubice... Bice ovo duuuuga godina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 16, 2005 11:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Alexandra, to je sve normalno. Dobro je sto ne voli cuclu, jos bolje sto ga hranis na kasicicu. Cucla ima dosta mana, iako je mozda za majke permanentno resenje, kupovina mira u kuci.
Jednostavno, dete ti je uhvatilo sada neki ritam koji njemu prija i verovatno ce ga uskoro promeniti. Ne tvrdim da ce bolje da se ponasa posle :-? Najgore je kad krenu zubi.
Mozda eventualno da probas novi razmestaj, ukoliko je moguc. Moje dete recimo bolje spava u dnevnoj sobi, nego spavacoj. Ne znam zasto, ali tako voli. Ponekad ga stavim u ogradicu da spava, da ne bi stalno neko od nas spavao sa njim, pa to prodje. Ali, obavezno se probudi tokom noci i trazi rukicom oko sebe nekog. Ako nas nema, onda se uzasno naljuti.
Gledaj sto vise da ga vodis napolje, da se osamuti i umori. Ali, pokusaj da mu ne das da spava napolju. Primetila sam da to pomaze da ipak imaju malo bolji nocni san u kontinuitetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Mleko
PostPoslato: Uto Jan 17, 2006 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:20 pm
Postovi: 2
treba mi pomoc....moja beba ima 6,5 meseci i od juce odbija jedan obrok mleka do sada je raspored hranjnja bio ovakav:
8-mleko
10-kasica od zitarica
1-mleko
3- povrce
5-mleko
7-voce
9-mleko
ali juce nam je odbio mleko u 5 a danas u 1.....da li neko moze da mi pomogne i kaze da li to znaci da treba da mu smanjim broj mleka na 3 puta (on popije oko 200ml)....inace jos uvek nismo poceli sa mesom to cemo kada udjemo u 7 mesec ali vec uveliko jede skoro svo voce i povrce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 17, 2006 3:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Cao!Koliko vidim ti svoju bebicu hranis na dva sata?I ja sam do skoro to radila ali moj sincicod osam meseci mi je sam ukazao da za tim nema potrebe..Jednostavno sam je izbaio jedan obrok mleka...Smanjivao,smanjivao sve dok nije poceo da gura flasicu od sebe i place...Sada se hranimo na oko 3 sata,lakse je i oboje smo mirniji i on mnogo bolje jede,ne mrljavi...Onako sam ga hranila svaki cas,nije ni cudo sto je ponekad sizeo kad vidi da mu se priblizavam sa kasicicom!!!Slobdnoizbaci jedan obrk mleka,ipak on popije lepu kolicinu a unosi mleko i kroz kasie,i to se racuna.I probaj da ga hranis bar na 2,5 sata ako neces odmah na tri...Mleko,mlecna kasa,povrce,mleko,voce,zitarice,mleko....Raspored napravi onako kako tvojoj bebici najvise odgovara..Samo polako,sve ce biti ok.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 18, 2006 10:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Zelela bih da dodam savet za mame koje doje i uvode cvrstu hranu ili iz drugog razloga smanjuju mleko.
Naime Vulence jos uvek siki ali smo od 4 meseca poceli da uvodimo po jedan obrok (uvece) sa adaptiranim mlekom. Prosto ja sam se plasila anemije a i znala sam da se vracam na posao pa smo morali pronaci alternativno resenje. Bitno je da dete prihvati bilo koje adaptirano mleko jer majcino nema dovoljno gvozdja a i nema ga dovoljno a ostala hrana (cvrsta) ne moze i ne treba da zameni mleko. Sa 7 meseci beba bi trebalo da pojede negde oko 1 l majcinog mleka sto nema sanse da se proizvede! :o
Mi jos uvek dojimo (samo nocu) a pijemo oko 6 dcl aptamila dnevno. Plus 4 oborka kasica.
Mali savet za sve mame oko mlecnih kasica - ne treba mesati dva proizvodjaca adaptiranog mleka i mlecnih kasica. Tako da ja i izbegavam mlecne kasice vec kupujem Milupine - Griz i 7 Korn (ovo je jedini takav proizvod na trzistu gde ima vise zitarica u jednom proizvodu a da nije sa mlekom). Ove kasice nekada pravim sa kravljim a nekada sa aptamilom.

Sto se tice budjenja nocu - tu zaprava i nema leka. Tata ne pomaze vec odmaze - ovaj se jos vise rasplace kad ga on uzme. Lazu hoce na par minuta, uspava se i onda je ispljune - trazi siku. Tako da se ja budim oko 4 puta nocu ( ne zbog gladi) i jos u 7 krecem na posao. :D Tako sam odmorna i cila!!!!
Moje iskustvo sa lazama je da hoce tek kad im krenu zubi i najbolje za Vulenceta je NUK kaucuk. Chicco kaucuk mu se oseca i mrzi taj miris - koji je i meni oduran! :roll:

Juvitanine kasice su dobre, imaju secera istina ali i integralnog pirinca. Iz pouzdanih izvora znam da je povrce prva liga (domace) i da se sve sprema na pari ( za to meni treba sat vremena - kojih nemam). Vikendom kuhamo a meso jedemo svaki dan jer ne podnosimo zumance.

U prinicipu svaki dan - voce, povrce, mleko, meso i zitarice. :o

NE zali se!

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 19, 2006 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 10:56 pm
Postovi: 26
Drage mame,
moj junak ima 21 mesec, ali sam se prisatila prosle godine i problema o kojima pisete. Cucla nam je i dalje najobozavanija stvar. U vrticu je ne koristi, cak i spava bez nje, ali kod kuce nam pravi scene ako pokusamo da ga uspavamo bez dude. Moj savet: stalno im kupujte najmanje anatomske cucle (one do 6 meseci) jer su ove kasnije sve vece. Cisto zbog zuba. Pokusajte da im posle 1. godine ogranicite dude samo za spavanje i dajte im ih slobodno cesce dok im izbija neki zub, manje su nervozni. Sto se tice kasica mi smo odrasli na Fructalovim slatkim i Hippovim slanim kasicama. Mi smo od onih malo ludjih roditelja, te smo ga vodili na more sa 4 meseca i na zimovanje sa 9 meseci. Celo leto smo bezali iz grada za vikend i tada su mi gotove kasice bile spas. Neke je cak radije jeo od domace klope. U pocetku je tesko prihvatao slani obrok, pa sam mu sve mesala (po savetu pedijatra) sa omiljneom mu bananom. Na primer piletina sa bananom(bljak). Strasno sam forsirala ribu (naravno kad je bilo vreme da se uvede). Kupila sam Milupino maslinovo ulje za bebe i sve mu spremala sa njim. Sad klopa ko lud, samo vice njam, njam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Pozz za sve mame i bebe :wink: !
Posto vidim da ste sve starije mame i iskusnije od mene imam jednu nedoumicu pa bih volela da cujem vasa misljenja!
Beba ca za 4 dana napuniti 4 meseca.
Do sada smo imale savrsen ritam sisanja.
Pila je moje mleko na flasicu na svaka 4 sata. Popije oko 200-220ml, retko manje, ali sam uspevala da odrzim ritam sve do pre 4 dana, kada je pocela histericno da place na svaka 2,5 ili 3 sata posle obroka.
Onda joj dam flasicu, ona popije nekih 180ml i posle je drugo dete, smeje se, guce i lepo je raspolozena.
Davala sam joj i bebilak i cini mi se da je adaptirano mleko malo duze drzi sitom.
Ja i suprug smo se stalno pitali zasto svi zure sa uvodjenjem kasica i sokica, a sada smo i sami poceli da razmisljamo da joj damo po par kasicica kasice.
Ne bih joj uvodila kasice jos, htela bih da pokusam da joj dam po maaloo HIPP-ovog sokica ponekad kad tako histericno place, da vidim kako ce reagovati, ali se bojim da nije prerano!
Sta vi mislite o tome?
Ima li neko neki savet??? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Zaboravih da kazem da je beba rodjena sa 4,300 i da je dodavala po 1kg mesecno, a za zadnjih MESEC IPO dana je dodala samo 850gr.
I jos nesto, pre nego sto se jako zaplace mljacka ustima kao da nesto zvace :lol: !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 30, 2006 12:21 am
Postovi: 10
Do sada si mozda vec uradila nesto po tom pitanju..ali ipak da odgovorim...

Imam i ja bebu velike porodjajne tezine-4200gr. Prva dva mjeseca dobio je 2500gr na tezini,a druga dva "samo" 1300. U stvari normalno je da posle drugog mjeseca manje dobijaju na tezini (dokle bi stigli ako bi dobijali po kilogram :wink: )

Sa pet-sest mjeseci bebe udvostruce tezinu sa rodjenja (mada mi je DR objasnila je to za one sa prosjecnom tezinom-oko 3 kg,a vecim bebama je "dozvoljeno" i da manje napreduju po kilazi),a do prvog rodjendana utrostruce porodjajnu tezinu...

Ne znam zasto zuris sa uvodjenjem sokica,kad je bolje i umjesto tog soka da das svoje mlijeko..
A adaptirano mlijeko brze zasiti bebe,to je poznato,ali opet ni za tim nema potrebe ako ti imas dovoljno mlijeka..Drugo je ako ti zelis da prestanes sa izmuzavanjem...

I sto se mljackanja tice-slicno je i kod nas vec neko vrijeme :D ,ali ja planiram tek sa 5 i po,sest mjeseci da pocnemo sa uvodjenjem kasica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Poceli smo sa sokicima i kasicama. Lepo ih je prihvatila i hvala Bogu uobrocili smo se na 4 sata mleko, izmedju sokic ili kasica. Sada je mnogo lakse! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: