Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 11:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Mame,

Svi znamo da ciciban i pollino imaju anatomski ulozak, medjuti, posto znamo kakve su im i cene, da li mi neko moze reci da li obuca pavle radi anat.ulozak?Pitam to zato sto planiram da kupim bebcu za jesen,zimu, pollino i cicban su mi prilicno skupo, a bitno mi je i da ima anatom.ulozak....Prodavci me ubedjuju ima, to vam je ono, ovo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 12:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Mi imamo jedne cician sandalice, kupili smo na snizenju, i tada su bile skupe, tako da ste apsolutno u pravu po pitanju cena...Jedino, sto znam jeste da ima pollino outlet u Bulevaru, ne znam kakve su cene, nisam imala vremena da odem i vidim...Mislim da dok su mali treba sve kupovati u tim outlet radnjama, dok jos nisu poceli da se moderiraju :lol: Sto se tice, sandalica , primetila sam da imaju meksi unutrasnji deo od svih ostalih cipelica, iammo i neke nasledjene..Jedan deo je uzdignut, tako nesto.Medjutim, ne bih se usudila da vam bas objkasnim kako izgleda anatom.ulozak, jer ne znam ni ja bas..I mene zanima sve sto ste napisali...Nadam se da ce neko odgovoriti..Neko od iskusnijih mama, ili neko strucan.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
cipelice za bebu treba da su gore visoke do clanka, cak i sandalice, oko clanka imaju mekano sundjerasto. Unutra se nalazi anatomski ulozak koji je na sredini gde je uvala stopala podignut i mek. vecina kvalitetne decije obuce ima taj ulozak, pa ne vidim zasto ga obuca Pavle ne bi imala. Sto se tice Cicibana jeste skup, ali je sigurno dobra obuca za bebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 9:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Je li zna neko kakve su cipelice domaceg proizvodjaca MIKI, prodavacica mi ih savetuje, ali naravno vise verujem kada mi neko iznese iskustva...

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 9:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
I, jos nesto, koje cipelice nose vase decica, da li su to ciciban, pollino, nasledjene :D Interesuje me bas, ja sma kupila jedne ciciban, jesu odlicne, ali bogami i cenu stvarno stavljaju nenormalnu.Zna li neko kakve su cene u pollino outlet u Bulevaru?Citala sma dosta o sporu oko toga da li treba nositi sa anatomskim uloskom ili nema potrebe i kolika je zaista razlika u pollino, ciciban i npr.pavle koje su dosta jefitinije, da li je samo u ceni?Pitam zato sto kao sto rece brizna mama,svi mi za decu zelimo najbolje, ali pollino i ciciban su bas preskupe, ja sam naisla na neko snizenje , pa su i bile da kazem malo jeftinije.Znam neke mame koje komentarisu da pollino i ciciban nisu mnogo kvalitetnije od Pavle obuce :wink: Kkakva su vasa iskustva?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 9:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Zablude o dečijim cipelama:
1 Prve cipele moraju da budu čvrste i da pružaju dobar oslonac
Pogrešno! Što su tvrđe i čvršće, cipele više stežu stopala. A stopalima je potreban slobodan prostor, da bi mogla da se kreću i da se zdravo razvijaju.
2 Odgovarajuće cipele su duge tačno koliko i stopalo.
Netačno! Odgovarajuće dečije cipele bi trebalo da budu 12 do 17 milimetara duže od stopala.
3 Označeni broj obuće predstavlja pouzdan oslonac
Ni izdaleka! Kod 90% dečijih cipela veličina je označena maltene proizvoljno. Piše, recimo, da je broj „23“, a zapravo je samo „21“. Zbog toga uvek izmerite dečije stopalo i unutrašnju dužinu cipele.
4 Nikako ne treba uzimati korišćenu obuću
Zavisi! Ako je nošena obuća detetu taman i nije iskrivljena na jednu stranu, baš ništa ne govori protiv daljeg nošenja takvih cipelica. To je ujedno i ujedno i ušteda novca i sirovina.
5 Deca tačno osećaju da li su im tipele taman.
Ne! Deca najčešće kažu da su im cipele „taman“, čak i ako to možda uopšte nije tačno – tako su bar u svom istraživanju ustanovili Austrijanci.
6 Skupe dečije cipele su bolje od jeftinih
Na mora da znači! Visoka cena ni u kom slučaju nije i garncija kvaliteta. Jedna analiza brojeva cipela je, sem toga, pokazala da skuplje cipele ni u kom slučaju nisu preciznije obeležene.

Mekana stopala
- Dečija stopala su veoma meka, pa lako dolazi do uganuća i deformacija (npr. zbog nošenja premale obuće).
- Veoma je zdravo da deca hodaju bosonoga: mišići stopala jačaju i navikavaju se na različite pokrete. Osim toga, ovo je najbolji način da se stopala odmore od hodanja u cipelama!
- Dečija stopala prilično brzo rastu: u uzrastu od 3 do 6 godina u proseku za 1 milimetar mesečno.
- Da bi se stopala potpuno razvila, potrebno je oko 16 godina.
- Mališani ne mogu da ocene da li im cipele odgovaraju ili ne. Mnogi od njih čak i za obuću koja je znatno kraća od njihovih stopala kažu da su im „taman“.
- Zbog toga važi pravilo: Proveravajte veličinu svakih 3-4 meseca!

Kada je obuća taman
- Stopala znaju da budu prilično hirovita. Ponekad su različite dužine, ujutru su kraća i uža nego uveče, u stojećem stavu su duža nego u sedećem ili ležećem. Kada su pokretu, stopalima je potrebno mnogo prostora, jer se pri svakom koraku prsti pomeraju napred.
- Da bi se deca osećala prijatno u obući, u delu gde se nalaze prsti treba da imaju bar 12 milimetara manevarskog prostora. Nova obuća čak sme da bude i do 17 milimetara duža. Prednost je u tome što će mališan moći da je nosi nekoliko meseci.
- Važno je da dečija obuća bude što mekša i elastičnija.

Premala obuća
Aktuelna istraživanja u Austriji pokazuju da više od polovine sve dece nosi premalu obuću, iako roditelji misle da su im cipele taman.
- Premala obuća izaziva deformacije dečijih stopala.
- Premala obuća može da izazove i druga oštećenja (kolena, kuka i kičme) i da negativno utiče na radost kretanja.

Polovna obuća je OK
Evo još nekoliko zabluda vezanih za dečju obuću:
- Da li moje dete sme da nosi i korišćenu obuću?
Naravno. To je rešenje kome pribegava više od 50 odsto roditelja. Vodite računa da „nove“ cipele nisu više iznošene s jedne strane i da su dovoljno velike, to jest dugačke.
- Da li je tačno da je skupa obuća bolja od jeftine?
Ne. Visoka cena nije garancija kvaliteta.
- Šta je bolje za decu: da nose papuče ili da idu bosonoga po kući?
Za decu je najbolje da idu bosonoga, a ako nose papuče, onda neka bar budu odgovarajuće (više od 80 odsto dece nose premalu kućnu obuću).
Savet: Isprobajte čarape koje se ne klizaju. U njima su stopala pokretljivija, a vi ćete lakše moći da procenite da li je veličina odgovarajuća.

--------------------------------------------------------------------------------

Zablude o dečijim cipelama:
1 Prve cipele moraju da budu čvrste i da pružaju dobar oslonac
Pogrešno! Što su tvrđe i čvršće, cipele više stežu stopala. A stopalima je potreban slobodan prostor, da bi mogla da se kreću i da se zdravo razvijaju.
2 Odgovarajuće cipele su duge tačno koliko i stopalo.
Netačno! Odgovarajuće dečije cipele bi trebalo da budu 12 do 17 milimetara duže od stopala.
3 Označeni broj obuće predstavlja pouzdan oslonac
Ni izdaleka! Kod 90% dečijih cipela veličina je označena maltene proizvoljno. Piše, recimo, da je broj „23“, a zapravo je samo „21“. Zbog toga uvek izmerite dečije stopalo i unutrašnju dužinu cipele.
4 Nikako ne treba uzimati korišćenu obuću
Zavisi! Ako je nošena obuća detetu taman i nije iskrivljena na jednu stranu, baš ništa ne govori protiv daljeg nošenja takvih cipelica. To je ujedno i ujedno i ušteda novca i sirovina.
5 Deca tačno osećaju da li su im tipele taman.
Ne! Deca najčešće kažu da su im cipele „taman“, čak i ako to možda uopšte nije tačno – tako su bar u svom istraživanju ustanovili Austrijanci.
6 Skupe dečije cipele su bolje od jeftinih
Na mora da znači! Visoka cena ni u kom slučaju nije i garncija kvaliteta. Jedna analiza brojeva cipela je, sem toga, pokazala da skuplje cipele ni u kom slučaju nisu preciznije obeležene.

Mekana stopala
- Dečija stopala su veoma meka, pa lako dolazi do uganuća i deformacija (npr. zbog nošenja premale obuće).
- Veoma je zdravo da deca hodaju bosonoga: mišići stopala jačaju i navikavaju se na različite pokrete. Osim toga, ovo je najbolji način da se stopala odmore od hodanja u cipelama!
- Dečija stopala prilično brzo rastu: u uzrastu od 3 do 6 godina u proseku za 1 milimetar mesečno.
- Da bi se stopala potpuno razvila, potrebno je oko 16 godina.
- Mališani ne mogu da ocene da li im cipele odgovaraju ili ne. Mnogi od njih čak i za obuću koja je znatno kraća od njihovih stopala kažu da su im „taman“.
- Zbog toga važi pravilo: Proveravajte veličinu svakih 3-4 meseca!

Kada je obuća taman
- Stopala znaju da budu prilično hirovita. Ponekad su različite dužine, ujutru su kraća i uža nego uveče, u stojećem stavu su duža nego u sedećem ili ležećem. Kada su pokretu, stopalima je potrebno mnogo prostora, jer se pri svakom koraku prsti pomeraju napred.
- Da bi se deca osećala prijatno u obući, u delu gde se nalaze prsti treba da imaju bar 12 milimetara manevarskog prostora. Nova obuća čak sme da bude i do 17 milimetara duža. Prednost je u tome što će mališan moći da je nosi nekoliko meseci.
- Važno je da dečija obuća bude što mekša i elastičnija.

Premala obuća
Aktuelna istraživanja u Austriji pokazuju da više od polovine sve dece nosi premalu obuću, iako roditelji misle da su im cipele taman.
- Premala obuća izaziva deformacije dečijih stopala.
- Premala obuća može da izazove i druga oštećenja (kolena, kuka i kičme) i da negativno utiče na radost kretanja.

Polovna obuća je OK
Evo još nekoliko zabluda vezanih za dečju obuću:
- Da li moje dete sme da nosi i korišćenu obuću?
Naravno. To je rešenje kome pribegava više od 50 odsto roditelja. Vodite računa da „nove“ cipele nisu više iznošene s jedne strane i da su dovoljno velike, to jest dugačke.
- Da li je tačno da je skupa obuća bolja od jeftine?
Ne. Visoka cena nije garancija kvaliteta.
- Šta je bolje za decu: da nose papuče ili da idu bosonoga po kući?
Za decu je najbolje da idu bosonoga, a ako nose papuče, onda neka bar budu odgovarajuće (više od 80 odsto dece nose premalu kućnu obuću).
Savet: Isprobajte čarape koje se ne klizaju. U njima su stopala pokretljivija, a vi ćete lakše moći da procenite da li je veličina odgovarajuća.

--------------------------------------------------------------------------------
Ovo sam nasla na internetu.
--------------------------------------------------------------------------------

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
he, he, ... imam genijalku koju nema šanse nagovoriti da stavi noge u tesnu ili preveliku obuću... Tako, sandalice koja je ona, moglo bi se reći, sama odabrala, "odlučila" da su joj odgovarajuće (veći broj joj se nije svideo), odbacila je za nekih mesec dana jer "prst boli". Druge cipele stoje jer su malo veće. Inače, kupujem joj od proizvođača iz Bele Palanke - deluju Ok a pristojne su cene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 1:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Kupila sam detetu prvi put Pavle, i posle toga još dva puta jer nije bilo drugih odgovarajućih brojeva. Četvrti put joj kupim Polino cipelice. Pavle obuća nije loša, ali brzo se pohabala. Ipak je Polino čini mi se kvalitetniji dosta od Pavle obuće. Razlika je bila oko 1000 din u ceni.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Meni je dosta daleko pollino outlet , nemam prosto vremena da odem i da vidim sta ima, koja je cena.Mislim da su im sandalice bile oko 2500 letos, tako da su verovatno i cipelice toliko.Ovde kod nas u blizini imaju pavle u radnji i one su oko 1500, e sad, kako se uzme,1000 din.opet moze da pokrije pakovanje pelena...A, sa druge strane, nije velika razlika ako su pollino dosta kvalitetnije, mada iskreno sumnjam, jer mislim da je sve to izvikano...Mislim iskreno da nije mnogo velika razlika u kvalitetu, meni je licno bitno da su unutra detetu dobre, da imaju dobar djon,anatomski ulozak.Ako se samo pohabaju spolja, to nije nikakav problem, jer ih ionako nose 2 meseca.Evo recimo ciciban sandalice koje moj bebac nosi od 26.avgusta su se na vrhu ishabale jer kada se penje stepenicama, zakaci, pa se to oguli....Tako da, ako Unka mislite da je razlika samo u tome, onda da se ne upucujem u Bulevar :D

Salu na stranu, nama je Bulevar bas daleko, bukvalno drugi kraj grada...Tako da, da idem sa detetom prevozom, smao da bi probao cipelice, APSURD.Da sedenem u auto i odvezemo se do gore, potrosicu goriva koliko i da kupim u obliznjoj radnji po regularnoj ceni :D :D :D Koji sam :D ja kalkulant. :D Zato me bas zanima razlika, ako su stvarno toliko dobre, izmerila bih mu nogicu i otisla,mada mi je sve to cim, jer gubim puno vremena, a i rizikujem da budu male , pa opet gore...Zato molim za jos iskustva po pitanju cipelica domace proizvodnje :D :D :D :D

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 8:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ja živim u malom mestu ima nekoliko radnji sa prodavnicom obuće. Moramo da idemo u jednu jer nam tu radi komšinica mlada, lepa i koja je mojoj malenoj dopadljiva pa ona uspe da je obuje. Što se tiče razdaljine odlaska u radnju i potrošnji goriva s tim nemam problema samo odguram dete kolicima. Što se tiče kvaliteta mislim da nećeš pogrešiti ako kupiš Polino jer se spolja ne habaju za sada Pavle su se odmah pohabale, i unutra su čvršće bolje joj drže članke. To je meni bitno, a i uložak mi drugačije unutra izgleda bolje od Pavle cipelica. Moja malena još ne hoda samostalno pala je i sad neće i jako mi je bitno da joj obuća drži članke jer ona puno srlja kad hoda, a u Pavle cipelicama je krivila nogu. Eto to je moje iskustvo, pa vidi :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 9:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Hvala ti puno, videcu jos.Reci mi, koliko ima tvoja malena? moj bebac ima 15,5 meseci i jos ne hoda samostalno...Ne znam da li treba da se brinem, drzim ga za jednu rucicu i on tako maltene trci, vuce me, ali da se pusti, BOZE SACUVAJ!

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 11:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
E, bila sam u oblznjoj radnji, Pavle su ok, ali bogami razlika izmedju anatom.ulozka tih cipelica i ciciban koje mi imamo je vise nego ocigledna.Ciciban ima kao jastuce..

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Koliko moja mala ima zar se ne vidi ticker u mom potpisu? 16 meseci i 4 dana i takođe ne hoda samostalno ali biće to ok bitno je da se voda dete za ruku. Nadam se da si kupila dobre cipelice pa javi!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 2:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Najveći problem naše dece je što srljaju moja je tako pala i sad se boji, a bila je jako blizu prohodavanja i hoda nekada nesvesno par koraka kad se igra između mene i muža bez problema. A ja se pitam kad će da se pusti već više???? :oops:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako prepznati anatomski ulozak
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 2:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
E, izvini, nisam obratila paznju na tiker, a bas lepo pise za pismene :oops: Moj bebac isto tako napravi par koraka nesavesno cini mi se, i ja se pitam kad ce :roll: viseeeeeee.Mnogo ljudi mi kaze bice vam teze kad prohoda sam, ali sad mi jedino smeta sto ne mogu nista da uradim jer od kako ustane lepo do puzi do kuhi nje ili bilo gde i samo se uspravi, trazi ruku i dovidjena.Prestaju sve moje obaveze, i pocinje najbitnija :D Ali, ipak, sudovi, peglanje, ribanje..... me ceka...Cipelice jos nisam kupila, posto jos nosi sandalice, imamo i jedne patikice, pa cu videti za period koji nailazi.Javicu.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: