Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 9:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Da se nadovezem na postove o kilazi...i ja sam u pocetku bila opterecena malom kilazom svoga bebca, ali sam shvatila da rade geni i to sto je nemiram jako...+dobar metabolizam

On sada ima 9 meseci i 74 cm i 8.900kg...rodjen je kao velika beba sa 4.350kg..i u pocetku je porastao za dva meseca 12 cm....a u tezini je isao po 500-600 gr..

On odlicno jede (napisacu dnevni meni) i jede sve...naravno ima sta vise voli , a sta manje....

5h dojenje-uglavnom jedna dojka
6.30h opet dojenje-druga dojka

8h dorucak-150-200 gr kacamak skuvan sa puterom pa pomesan sa krem sirom ili popara sa integralnim hlebom ,malo putera i krem sir

11h-uzina, cesto jedna banana ili vocni jogurt hipp, ili neka sveza vocka sa jogurtom izmiksirana, uglavnom jabuka i kruska,ili sa visnjom

14h-rucak,kombinacije povrca i mesa, kad nema mesa ubacim pola zumanceta...od povrca: brokoli, karfiol,celer, sargarepa,praziluk,pasulj, grasak,spanac,krompir....meso, sve osim svinjetine, davala sam mu i pilecu dzigericu..

16.30h-uzina...nekad nece, akad hoce to je neka vocka izmiksirana sa jos nekom...jabuka, kruska, banana...ili sad kupovne breskva i kajsija...visnja...

18-18.30h vecera- neka vocka skuvana na primer jabuka sa plazma keksom (adaptirano mleko nese ni da okusi, tako da nema plazmice sa mlekom)...ili slicno kao za dorucak...ili ako mi je ostalo od rucka, pomesam sa kacamakom + siric...

Naravno posle obroka mu dajem vodu, ali iz case, posto nece iz flasice, pa malo popoje , malo prospe...uci se..

19h -19.30h-kupanjac koji obozava...posle sika i to obe...i spavanjac do 5 ujutru.. sa povremenim budjenjem jer mu je tek juce izbio prvi zubic pa ga je to mucilo...

E sad, ja ga izvodim sto je cesce moguce...spava pre podne oko sat vremena i popodne od 1.5 do dva sata...jako je ziva beba, stalno se okrece, sedi , dize u krevecu i sad pokusava da koraca...sav je ko struna i misicav...i deluje jako tanko...ja sam bila identicna takva, a suprug jos slabiji..ali smo oboje bili struje...

Takvo je dete...ne vredi tabela

A da jos nesto...nisam jos uvek davala ribu...neki put sisa i danju...izbacio je nocno dojenje....davala sam mu i da proba sok od sveze nacedjenje pomorandze..obozava ga...ali ne smem, jer je alergen do prve godine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re isharana
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 10:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moja beba ce 21.03 napuniti 9 meseci.Sto se njegove ishrane tice jos nisam uvela sunku, ne znam da li to beba od 9 meseci sme da jede.Moja beba jede ujutro griz sa sirom i jogurtom ili makarone, zatim, ide uzina jabuka sa plazmom i malo banane.Rucak:povrce raznovrsno, supa u kojoj se kuvalo povrce.Posle toga ide opet mala uzina bundeva pecena, kuvana sa jabukom ili bez.Posle toga ide mleko uvece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 11:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Kad sme beba da jede plazmu i griz?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re ishrana
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 5:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Griz sme od 6 meseci, barem sam ja tako mojoj bebi davala, a plazmu navodno ne bi trebala do god.dana zbog secera, ali ja mojoj bebi od 8,5 meseci dajem pomalo plazmu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZDRAVO
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 5:37 pm
Postovi: 41
JELOVNIK MOJE BEBE IZGLEDA OVAKO,UJUTRO JE GRIZ,PLAZMA ILI COKOLINO,NAKON TOGA JAJE ILI PALENTA,PRED SPAVANAC OBAVEZNO VOCE ILI PRAVLJENO VOCNI JOGURT.ZATIM KAD SE PROBUDI SUPA SA MESOM I POVRCEM,ONDA OPET MALA UZINICA ILI VOCE ILI NEKI KEKSIC,I NAVECE OPET MLECNA KASICA.I ODLICNO JE TO PRIHVATIJO,NEBUDE TO SVAKI DAN ISTO ALI OTPRILIKE TO JE TO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 7:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Majaz, koliko ti je stara beba? Pitam cisto zbog naseg dnevnog menija. :D
Dolce-vita, hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re ishrana
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 12:44 am
Postovi: 37
dolce-vita je napisao:
Griz sme od 6 meseci,... a plazmu navodno ne bi trebala do god.dana zbog secera,....



A zar ne stavljas secer u grizu kad ga kuvas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re ishrana bebe
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 4:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ne, stavljam malo sira, pavlake, obicnog jogurta.Stavim pomalo vocnog jogurta, ali nikako secer.Ne znam zasto'Postoji dosta namirnica koje mogu da mu poboljsaju ukus, a da nije secer :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 10:40 pm
Postovi: 24
Moja devojcica od 7 meseci nikako da zavoli slanu hranu. Sve slatko (Frutolino, karamelino i slatke kasice) sasvim su joj ok, ali slane obroke jede samo ako je silom teram. Pa posto to nije resenje, imate li neki predlog, sta da joj i kako spremim, a da joj se svidi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: RE ISHRANA
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 5:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja stavljam malo pavlake i sira.Mada, generalno, nikada nisam imala probelam sa mojim bebcem, uvek je hteo slano.Jedino, nece palentu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:22 am
Postovi: 19
MENE INTERESUJE STA SME JOS DA JEDE OD 5 IPO MESECI . JA JOJ DAJEM KROMPIR I SARGAREPU JABUKU I BANANU STA JOJ JOS MOGU DATI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 10:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Ja sam u tom uzrastu davala tikvicu, bundevu (u kasici se zove muskatna tikva), krusku, zatim Rizolino, pa riza i kukuruz od Nestle (verovatni ima i od drugih proizvodjaca). Mozes Rizolino da pomesas sa vocem koje inace jede. Mislim da je to to. Sigurno ima jos nesto sto sme, ja sam nabrojala ono sto sam ja davala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 10:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Koji sir dajete bebama? St se tice palente, ni moj ne voli palentu, pa mu napravim s jogutom i umesam malo jabuke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re ishrana
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 11:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja dajem bebi mladi sir, ima da se kupi u prodavnicama.St se tice ishrane bebe od 5,5 meseci, ja sam sa sest mes.pocela sledece:krompir, sargarepu, bundevu, tikvice, karfiol, blitvu, sa sedam:spanac, grasak, brokoli.Od voca, vec sa 5 meseci ja sam pocela pecenu jabuku, krusku, malo banane, sa sest meseci, pekla sam bundevu, zatim kupujem kasice od kajsije, breskve.

Ne znam sta bih jos nabrojala, ako sesetim, javicu se.Moja bebea sad ima 8,5 uglavnom se trudim da joj dajem sto vise voca,kuvam jabuku, pecem, isto tako i bundevu, kasice, malo banane, naravno jede i cokolino, karmelino, ali trudim se da to mnogo manje jede u odnosu na gore nabrojano.Pozzzzzzzz svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 11:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
dimedej je napisao:
Koji sir dajete bebama? St se tice palente, ni moj ne voli palentu, pa mu napravim s jogutom i umesam malo jabuke.


Dimdej, kakav je onda ukus palente? pitam te zato sto moja beba bas odbija palentu, pa cu i ja to onda da pokusam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: