Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HIDROCEFALUS
PostPoslato: Pet Jun 12, 2009 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 6:39 pm
Postovi: 10
Moj petogodisnji sin koji inace ima cerebralnu paralizu takodje od rodjenja ima i hidrocefalus, te mu je u trecem mesecu zivota ugradjen sistem (V-P shunt l.dex.-unisant za srednji pritisak) Nakon mesec dana doslo je do zapusenja istog te je odradjena revizija i sant skracen a umetnut G konektor metelni na spoju krajinalnog katetera. Mi Bogu hvala nismo od tada imali problema sa santom niti je hidrocefalus ostavio neke posledice. naravno ostecenje mozga je nastalo usled prevremonog rodjenja te odatle CP. Da li mi neki neurohirurg moze reci neato o zameni santa u narednom periodu i mogucim komplikacijama usled nove operacije ? Naravno i necije drugo iskustvo na ovu temu bi dobro doslo. Moram da naglasim da moje dete iako rodjeno u 27 nedelji i motoricki lose intelektualno noje osteceno. To je jedan pametan mali decak svestan svog hendikepa. Verovatno vecina roditelja koja imaju decu sa posebnim potrebama, kada nisu u nekoj ustanovi za rehabilitaciju, vole da razmene misljenja sa drugima i saznaju vise o problemu svog deteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Sant ce menjati neuohirurg u zavisnosti od njegovog rasta,to Vam preko net a ne moze niko reci.Nema razloga da bude bilo kakvih komplikacija.Treba uraditi na vreme i dok je dete zdravo.
Ako je planirana operacija,moj je predlog uvek prolece ili jesen,prethodno uz briseve ,urinokulturu...
Skoro sam se iznenadila,kolega mi je pokazao devojcicu sa cerebralnom paralizom koja je pila neke preparate iz Rusije,i koja izgleda motoricki mnogo bolje.Nisam se raspitivala sta je to,i koliko pije,jel to daleko prevazilazi moj domen rada,pa ne bih ni smela da ih preporucim,ali ako Vas zanima,kada mi se kolega vrati sa odmora mogla bih da se raspitam,pa da se konsultujete sa svojim,tacnije detetovim, lekarom...

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HIDROCEFALUS
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 6:39 pm
Postovi: 10
u vezi sa hidrocefalusom sam htela i druga misljenja i iskustva ,zato sam pokrenula tu temu. a sto se tice CP naravno da me interesuje svaki oblik pomoci. Bila bi Vam zahvalna ako bi ste mi ukazali na neki drugi metod, sem vezbi koji bi pomogao pri lecenju CP. U vezi sa rusima imamo neko iskustvo, to je cuvena fibrotomija po ulzibatu(operacija kod rusa). Oni su zbilja cuveni u medicini ali za te napitke jos nisam cula.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Postoji udruzenje roditelja dece sa hidrocefalusom i spinom bifidom ,a kontakt telefon cu vam poslati na pp.
Oni imaju mnogo informacija i ako odlucite da ih kontaktirate nadam se da cete uspesno saradjivati.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HIDROCEFALUS
PostPoslato: Sub Jun 13, 2009 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 6:39 pm
Postovi: 10
Hvala terapeutu na informacijama :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIDROCEFALUS
PostPoslato: Ned Jan 17, 2010 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 17, 2010 12:56 pm
Postovi: 1
Trazila sam vishe informacija o fibrotomiji i nashla sam vash forum.
Procitala sam da ste culi o nekom preparatima koje se piju za CP.Verovatno, to su Ruske aminokiseline , i lecenje je po metodu profesora Hohlova.Mi to koristimo, i rekla bih ima neke rezultate .Ali ima i roditilji koji uopshte nisu zadovoljni.Pretpostavljam da to ovisi o stepenu oshtecenja.
Shta se tice drugih terapija ja bih preporucila ABR , to je nova metoda , i josh se razvija, ali svo roditelji koji to koriste su zadovoljni.Mi smo poceli pre mesec dana.
Evo web strane gde vishe mozete procitati o ABR
www.abrbelgium.com
A ovde http://www.miraclekidz.com/index.php?op ... 9&Itemid=8 mozete videti neke pacijente koje koriste ABR i njihove rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIDROCEFALUS
PostPoslato: Ned Jan 17, 2010 2:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Moj brat ima cerebralnu paralizu, ima 33 godine. Pre dve godine preporucili su man da probamo da tim ruskim aminokiselinama, ali kod njega nije bilo rezultata. Lekari su rekli da ta terapija daje rezultate kod dece.
Inace, ni on nema mentalno ostecenje, ali ne hoda, osim kad ga drzis ispod ruku i ima nevoljne pokrete.
Najveci problem je socijalizacija, jer se on nije pronasao u Drustvu za cerebralnu paralizu, nije nasao adekvatno drustvo za sebe, tako da dosta vremena provodi uz kompjuter i citajuci knjige. Ne znam kako u ovom gradu ne postoji neko mesto za druzenje, neki nacin da je upoznaju mladi ljudi sa slicnim problemom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: