Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 2:39 pm
Postovi: 1
kacica je napisao:
Ja bih preporucila Senjacki caj,odlican je i delotvoran...... :lol:


Ja sam prezadovoljna sa ovim cajem. Od samog pocetka nisam imala mleka(isto tako mi je bilo i sa prvim detetom), pa mi je mali na vestackoj ishrani od prvoga dana. Od nekog 10-11 dana po rodjenju javili su mu se grcevi. Nije bilo spavanja po celu noc. Imao je samo jednu stolicu dnevno i to je kakio uz jake bolove. Cula sam za ovaj caj nabavila i pocela da mu dajem. Od tada mi dete uopste nema grceve i sada kaki normalno po 4-5 puta dnevno.
Ovaj caj je stvarno delotvoran i preporucujem ga svima.
Jedina mana je sto ga pravi samo jedna apoteka u beogradu(apoteka Senjak) i tu se moze nabaviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:59 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Anja ce 27-og napuniti tri meseca. Prve grceve je dobila oko 19-og dana nakon rodjenja. Pedijatrijska sestra koja nam je dolazila kuci, je preporucila espumisan kapi. Pa smo ih i kupili.
Bebi je bilo vidno lakse od njih, jer opis koji je uputstvu za upotrebu je tacan od reci do reci. Tacno pokupi gasove i baloncice vazuha koji se skupe u crevima i izbaci ih putem stolice i prduckanja :lol:
Kada je napunila mesec dana, preporuka je bila Nurse Harveys sirup, ali ona nije htela ni da ga lizne, ima grozan ukus! Mada smo je jednom naterali, ali smo se pokajali, jer je doslovce poludela. Kao da smo joj sa tom jednom kasikom sirupa pojacali grceve. Cim smo se vratili na espumisan sve je ok!
Ja je samo dojim, super napreduje. Naravno vodim maksimalno racuna sta ja jedem. Primetila sam da na grickalice, cips, a posebno na kikiriki burno odreaguje. Kao i na mandarine :cry: koje obozavam.
Nadam se da cemo se uskoro resiti grceva :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Grcevi
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 11:10 pm
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Grcevi kod beba nisu uopste strasni, svaka beba ima grceve creva joj se formiraju!!!Ali posle svake ishrane trebate da je podignete da podrigne, ako ne podrigne talozi joj se u crevima i ima grceve!!! :wink: U apotekama imate da kupite Milupa cajeve protiv grceva to isto mozete da joj dajete!!! :wink: :wink: :wink: Ako imate jos neka pitanja mozete me nazvati na broj 064/03232-52 neprimam SMS[/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 8:47 am
Postovi: 120
U porodilistu (Gradska bolnica) smo dobili savete u vezi sa dojenjem - da izbegavamo SVU suvu hranu, mesne preradjevine, ljuti, kiselo, jako slano i zacinjeno, juzno voce, slatkise, sokove, grickalice za vreme dojenja - to sam doslovce pratila sve dok sa dojila i nije bilo nekih vecih problema. SVE sto pojedete ode u mleko, pa ni tokom trudnoce nisam jela slatkise, suhomesnato, sirne namaze i majoneze, tursije, sokove, grickalice.
Iskljucivo - sendvici sa mladim sirom, kuvano povrce i meso, voce (nikada nisam jela narandze koliko tokom trudnoce - mnogo su mi se dopadale)... a tokom dojenja sam posebno vodila racuna o tome.
Krajem 3. meseca su se Dunji pojavili blagi grcevi koje smo resavali tako sto ujutru na prazan stomak dajemo Caj protvi grceva Plantex - onaj u kesicama, ima ga u svakoj apoteci, provereno kazu da je jednostavno najbolji.
Podrigivanje nakon svakog podoja - OBAVEZNO.
Pokusali smo sa Espumisan kapima ali su one samo pogorsale stanje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRCEVI KOD BEBA
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 11, 2013 3:23 pm
Postovi: 1
Senjacki caj protiv grceva,mozete od sada kupiti i u Apoteci "Darinka Radovic".Beogradska-150,Sremcica.Potpuno isti caj koji se prodaje u apoteci "Senjak".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pon Nov 04, 2013 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 04, 2013 1:53 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
samo neka izbegava ono što nju nadima. nije sto procentno sigurno da će bebi biti bolje, ali joj neće odmoći
kaca 33 je napisao:
Imam prijateljicu koja se porodila pre desetak dana i zali se kako njena beba ima grceve. Kaze da se lepo nasiska ali posle jela nastane pakao,stalno place i savija se i ima bas dobre gasove.
Rekla sam joj za podrigivanje u toku i posle dojenja, za masiranje, utopljavanje i td. ali posto u vezi ishrane nemam mnogo iskustava jer, kao sto sam rekla, ja moju bebu nisam dojila, koji savet biste vi mogle da date? Koje namirnice moze da koristi?Svi pricaju sta ne sme i to se zna ali sta sme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRCEVI KOD BEBA
PostPoslato: Sre Okt 29, 2014 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2014 10:47 pm
Postovi: 1
Da li je neko možda koristio čaj od morača, kima i sl. http://www.lekovitebiljke.com/tag/grcevi-kod-beba
Zanima me da li deluje...kakva su iskustva?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: