Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2013 11:16 pm
Postovi: 1
Molim vas za kontakt doktorke Sladjane, i moja cerka 5 godina ima ceste upale usiju pa da pokusam sa homeopatijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Uto Jan 08, 2013 10:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2012 9:52 pm
Postovi: 2
dr. Srđana Bolbođevski

Pedijatar i homeopata




Adresa Kapetan Mišina 21, 11000 Beograd, Srbija
Telefon +381 11 30 34 430
Internet dr.srdjana.bolbodjevski.ordinacija.net
Nije Sladjana, vec Srdjana :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Uto Jan 08, 2013 3:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Када неко има сукоб интереса, није паметно да коментарише другу страну. На пример: званични медицинари коментаришу хомеопате. :D Разлог је једноставан. Коментари се не узимају за озбиљно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 2:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 11:44 pm
Postovi: 3
Da li je moguce lecenje homeopatijom poremecaja rada stitne zlezde kod dece ?

Ovo je moje prvo istrazivanje na temu homeopatije, a tumacenje nalaza hormona kod pedijatra endokrinologa je zakazano tek za tri dana, pa jos uvek nisam sigurna sa cime se susrecem.
U slucaju da se utvrdi poremecaj , svesna sam da regularna medicina daje ozbiljne terapije koje su u nekim slucajevima dozivotne.
Da budem iskrena, jos uvek nista ne znam, nisam sigurna ni da li da se "kockam" sa zdravljem svog deteta, ali me interesuju misljenja onih koji imaju prethodna iskustva.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 9:37 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Питање је шта је коцкање са здрављем. Родитељи дозвољавају да им деца примају којекакве вакцине не знајући шта се у њима налази. Зар то није коцкање? Други пију тоне таблета које можда лече један проблем а праве пет нових. Зар то није коцкање?

Знам да се хомеопатијом лече и деца. Само треба наћи доброг хомеопату.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 10:33 am
Postovi: 6
Nadjoh svoj stari post :
Citiraj:
Pa ovako, i homeopatija ima vise grana...
Ne znam mnogo, ali ukratko..
Do sada smo isli kod dvoje homeopata (Doktorka sa dorcola, homeopata pedijatar i doktorka sa banovog brda) a cuo sam lepe stvari i homeopati koja radi u Jevremovcu (Takovska) koja i drzi jedinu homeopatsku apoteku u beogradu.

Osnovno je da kroz prvi pregled (koji kosta skuplje) doktor se upozna sa pacijensom kroz pricu, stvori sliku u svojoj glavi koga treba da leci, i pokusa da odredi konstitucionalni lek. To je lek koji odgovara vasoj prirodi, i kada Vam nije dobro, taj lek bi trebalo da utice na Vas (znaci ne leci konkretno simptom nego pokusava vasem telu da poboljsa stanje).

Posle toga ima grane homeopatije (kao sto rekoh duduk sam, pa ne zamerite na sturom objasnjenju ali ja to tako shvatam):
Nije vam dobro odete kod doktora i:
1 - neki vam gledaju zenice oka (nisam probao ovo samo sam cuo)
2 - neki Vas saslusaju, stetoskop pregledaju ... i daju vam lekic (dorcol)
3 - neki koriste organometriju (banovo brdo), drizte elektrodu u jednoj ruci, a sa na drugoj ruci Vas dodiruje drugom elektrodom i nesto meri) i onda vam konkretno kaze sta ne valja( npr. Ima dete stafilokoku u nosu, imate virus taj i taj, debelo crevo Vam nije bas najbolje i da ne lupam vise, ali svodi se na to)


Cene se vrlo razlikuju...prvi pregled ide od 2 500, 5 000 do 8 000, posle toga:
- prvi pregled u mesecu od 2000 do 4000
- blic pregled (znaci kontrola tj. drugi pregled u mesecu) 500 - 2000
da ne navodim "ko-sta" koga zanima raspitace se.

Mi smo vec vise od 2 godine "na banovom brdu". Sto se tice decijih virusa - prezadovoljni smo... Sto se tice bakterija..tako i tako...(znaci, neki put 100% uspe,, neki put ne bas 100% ali nam je dete sve vreme bez temperature Smiley )

Lekici:
- male bele kuglice koje drizte da se istope pod jezikom (ili kod dece rastovite u malo vode i date kasiciom). Bitno je da se ne jede 20 minuta pre i posle uzimanja kuglica..

Da predupredim komentare od nevernika...kuglica je kombinacija vode biljaka i minerala...i za neverne tose, koje ne mogu da shvate kako to radi i koji ne veruju..samo komentar..mi probali i kod nas radi odlicno Smiley

Ko bi mogao i da poveruje pre 100 godina da cemo leteti u svemir, jer nije bilo naucnih osnova za to (nasta se svi pozivaju sto pljuju po homeopatiji) (neverne tose) pa evo danas letimo Smiley


Jedino bih dodao da smo vec vise od 3 godine na banovom brdu, pre toga godinu ipo smo bili kod doktorke sa dorcola..
Zadnje 2.5 godine, dete (sada 6 godina) nam nije pilo hemiju..Sada imamo i bebca, 1.5 meseca, kojeg smo takodje vodili kod homeopate za grceve..

Ja prolazim period ambrozije/koje je upravo/ sa homeopatijom (i uvek eksperimentisem sa jos po nekim prirodnim lekom, ove godine je to crni kim, pa cemo videti rezultate)..
Ko hoce da proba, probace...Moj rodjeni brat spada u skeptike i nije hteo svoje 2 devojcice da vodi kod homeopate iako je na nasem primeru mogao da vidi samo pozitivna iskustva..

Nama su dve stvari bile prekretnica:
1.
isti dan odvedemo dete kod pedijatra u domu zdravlja, i tu nam uzmu bris brla i nosa, i kod homeopatice na banovom. Ona pregledom/organometrijom/ ustanovi da ima bakteriju (vise se i ne secam tacno koja) tipa stafilokoke, da nam kuglice za nju...Nakon 2 dana stizu rezultati brisa, ista ta bakterija :) Naravno, mi nastavimo sa kuglicama a ne hemijom /ovoga puta nismo bili pod temperaturom/

2.
odvdemo dete pod temp. 38-39, u dom zdravlja.. Pregledom ustanovljeno da je neka bakt, daju neki antibiotik i kazu nam, ako se temp. ne smanji nakon 7 dana, da ga dovedemo opet !@#
Odvedeo isti dan kod homeopate, ona ustanovi koja je bakt ili virus ne secam se vise, da nam kuglice da dajemo 2x1 i kaze da ce nakon 3ceg uzimanja temp da padne..
E sad dilema, da sam ja u pitnjau probao bih homeopatiju ali za dete, odluciti da li krenuti sa antibiotikom ili homeopatijom bilo je tesko...No nekako odlucismo da probamo i vidimo da li ce nakon 3ceg davanja da padne temp...
I tako i bi, tako da antibiotik nismo ni probali...

I tako i dan danas...Zivela homeopatija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 11:42 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Чудо је велико како се људи двоуме и дуго премишљају да узму хомеопатски лек, кефир, кестен, витамин Б17, соду бикарбону, магнезијум, магнет, зеолит и тако даље.

Супротно од тога, неће ни трепнути да кркају антибиотике, "природне" сокове, шумеће витамине са осунчаних пијачних тезги, антиперспиранте, кортикостероиде, цитостатике итд.

Да ли је у питању непожељан осећај одговорности? Ако нешто препоручи нека званична институција онда они преузимају одговорност за то, иако суштински никакве одговорности немају.

Ако сами одлучујемо и бирамо, онда одговорност за наш живот постаје наша. Изгледа да нам се то не свиђа.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 10:33 am
Postovi: 6
aa aca je napisao:
Ако сами одлучујемо и бирамо, онда одговорност за наш живот постаје наша. Изгледа да нам се то не свиђа.

Ja bih to podveo pod neobavestenost i neobrazovanje (ili sudeci po postovima nekih na forumima ovde visak 'uskog obrazovanja')..

Mozda cak i strah, ali u ovom slucaju kao nezrazlozan..

Nije isto ako uzmene duplu dozu homeopatskih lekica i duplu dozu antibiotika..Od ovog drugog moze velika steta da nastane..

Jak je ovaj farmaceut. lobi, o homeopatiji vrlo malo ima da se cuje a i kad naletis na neki 'placeni' tekst, cesto nije optimistican.../skoro je bio neki u novinama koje izdaju onaj dodatak doktor u vasoj kuci ili nesto slicno/

Ostaje samo internet i forumi sa iskustvima ljudi..pa ko oce da cuje..oce, ko nece..neka ignorise..Najgori su oni koji pljuju nesto sto nisu i probali...

Necu da novodim koja,licna je stvar, no jedna doktorka homeopata ima multiplu sklerozu, i 10 godina je drzi pod kontrolom sa homeopatijom (snimak od pre 10 godina i od pre 3 godine pokazuje da nije bilo napredovanja)..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 1:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Има и горих примера где се намерно изврће корисно дејсто нечега, како би се народ одвратио од коришћења.

На пример: фама о магнетима како су штетни и опасни и изазивају туморе. А овај човек управо туморе лечи магнетним пољем: http://www.nikolatrifunovic.org/vencer_ ... erbian.asp

Са друге стране, за оне који не наседају на приче о штетном дејству магнета, продаје се магнетни накит по енормним ценама, а нема никаквог ефекта јер су магнети толико мали да просто не могу ни један другога да привуку.

Онда фама о кефиру: пије се двадесет дана тачно по 2,532dl дневно у 10.07ч, па пауза од десет дана. Од тога сигурно нема ефекта, а представља велико малтретирање.

И да не набрајам даље примере подлости фармакомафије и њених пијуна.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 10:33 am
Postovi: 6
Ajd jos ovaj, nema diretkne veze sa homeopatijom, ali nekom mozda zatreba a skoro sam naleteo na isti.
Pre nego odbijete da poverujte u sledece, izguglajte malo:
http://truththeory.com/2013/07/29/34-medical-studies-proving-cannabis-cures-cancer/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Sub Avg 31, 2013 4:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Pon Maj 09, 2016 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 09, 2016 6:38 pm
Postovi: 1
Mogu li nekako dobiti adresu ili telefon homeopate sa banovog brda koja radi pregled organometrijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Pon Avg 22, 2016 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2016 9:49 pm
Postovi: 1
Molim vas pošaljite mi kontakt nekog proverenog homeopate iz Beograda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Sub Sep 08, 2018 11:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Као и раније тако и сада иста прича са великом већином лекара. Много су сујетни и још по нешто... Чим сам му на Фејсглупу показао да нема појма одмах ме блокирао. Тако је то када лекари почну да се баве оним што немају благе везе. Он узео да напада Николу Теслу у вези, како др Ивица рече "физије". Ма не могу ни све да образлажем, поготово што ово нико неће ни прочитати. У цара Тројана козије уши!

dr ivica je napisao:
....
Na žalost, praznoverja je bilo i biće ga dok je sveta i veka, a ja sa zadovoljstvom aplaudiram D.J., koja je podsetila da onih milion dolara izazova da se dokaže da homeopatija leči još uvek stoji nedirnuto kod Rendi Džejmsa!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: