Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Gde naci lekare homeopate?
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 11:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Sad ću da prekršim dugi zavet ćutanja i nekomentarisanja, jer moram na neki način da "proslavim" odlazak iz ministarske fotelje gospodina Milosavljevića, uništitelja srpske medicine!

Pridruzujem se proslavi, konacno je popustio famozni lepak, i veciti ministar je odlucio da se odlepi od fotelje.Uh, nadajmo se boljem zdravstvu!!!!!!!

Slika

Vrh

PostPoslato: Sub Maj 28, 2011 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 12:52 pm
Zivim u Grckoj 22 godine i 20 godina poznajem homeopatiju.Kad god mi je potrebno koristim homeopatske lekove, i hvala Bogu, mogu izneti samo reci hvale za ovu granu medicine.Zelim da Vam kazem da ovde nije moguce da postanes homeopata, ako prvo nemas zavrsen medicinski fakultet, i nakon toga imas specijalizaciju, koja traje 2 godine.Naravno i ovde, kao sto vidim da i u Srbiji, lekari klasicne medicine ne priznaju homeopatiju, jer im je uskracena provizija farmaceutskih kuca, od prepisanih lekova, i pljuju po njoj, kao da se radi o sarlatanima.Naime lekovi u homeopatiji nisu skupi i ne koriste se mesecima i godinama, kao u klasicnoj medicini, i zato to ne odgovara svima onima koji zaradjuju na bolesti coveka i njegovom lecenju.Moja drugarica je svoju cerku koja je imala alergiju, koja ju je dovodila i do gusenja, sa 3 godine lecila kod homeopate.Devojcica koja danas ima 23 godine, 19 godina nije imala nikakvih problema i ni jedan jedini simptom alergije.Moj rodjak je transaminaze sa 800 skinuo na 40, nakon terapije od mesec dana, i 10 godina su mu rezultati, koje kontrolise svakih 6 meseci, u granici normale.Pa ako meni to nije razlog da i dalje koristim homeopatiju, onda sta jeste.Ja 20 godina nisam popila antibiotik.Ne zelim da ubedim nikog, ali predlazem da probate jer homeopatski lekovi su lekovi koji, jedno je sigurno, ne mogu da vam stete.Jos nesto sto je vrlo interesantno.Ni jedan jedini lekar klasicne medicine ne provede nia sa 15 pacijenata vremena, koliko jedan homeopata sa samo jednim.I homeopatija ne leci bolest vec coveka, sto je vrlo bitno, i sve to na bazi prirodnih sastojaka.
:)

Vrh

PostPoslato: Pon Jul 18, 2011 9:08 pm 
Pridružio se: Pon Jul 18, 2011 7:14 pm
Imam fantastično iskustvo sa homeopatskim timom koji čine Dr Mirjana Živanov i Dr Stojan Primović iz Novog Sada. Otišla sam na terapiju po preporuci prijateljice koja je kod njih izlčila bronhitis od kog je patila preko dvadeset godina. Meni su veoma brzo pomogli. Oslobodila sam se HP Virusa posle višegodišnjih neuspešnih terapija klasične medicine. Pored toga prošle su mi i alergije, kao i bolne menstruacije. Ja sam presrećna. Sada moja drugarica vodi mamu na terapiju sa dijagnozom Cancera i žena je ustala iz kreveta, nema više nepodnošljive bolove, a na snimanju su utvrdili da se tumor smanjuje...
Možete o njihovom radu pročitati u knjizi Homeopatska medicina-terapija Dr Mirjana Živanov, tamo su opisani neki izlečeni slučajevi ili na situ * REKLAMA *
Ljudi to je zaista uspešna nova metoda lečenja!

Vrh

PostPoslato: Ned Okt 16, 2011 1:46 pm 
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 7:48 pm
Ovi lekari što se javljaju neka uzmu malo da čitaju, nije sve u trgovini i šarenim pilulama!!!
Provereno iz iskustva i JEDNO I DRUGO!

Vrh

PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 6:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Ova tema je prilicno zastarela, ali sto da je ne ozivimo malo? :)
Naime, i ja razmisljam da se ubuduce okrenem homeopatiji, jer me je prilicno razocarao kako zdravstveni sistem, tako i nasi lekari.
I ja sam bila dugo skepticna po pitanju homeopatije, medjutim, cujem samo pozitivna iskustva. A od kada imam dete, najmanje mi se svidja da ga tako malog kljukaju hemijom...sve samo da "zalece"...a problem ostaje...

Vrh

PostPoslato: Uto Sep 11, 2012 10:53 am 
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 1:11 am
Slazem se i ja da je zastarela.Ima raznih iskustava u vezi koriscenja homeopatije,ne koristim je,niti sam imao iskustava,niti poznajem nekog homeopatu.Osvrnuo bih se na naseg doktora koji se javljao na ovu temu i bio toliko rigidan da je i meni malo zasmetalo u vezi nekadasnjeg ministra, koji je hvala Bogu otisao sa tog mesta.Doktore a sto niste tako govorili o njemu kad je bio ministar???Zasto se niste borili vi i svi koji su isto mislili o njemu da takav covek bude na mestu koje je jedno od najvaznijih funkcija u zemlji,u zemlji u kojoj je nacija toliko bolesna da vec dobija razmere epidemije.Zasto niste digli glas??Ili ste samo cutali da ne bi vam bilo ugrozeno radno mesto ili uskracena privatna praksa?Doktore,mnogo je pitanja a malo odgovora.Da li vi doktore znate da ljudi koji su bolesni idu od nemila do nedraga ,vapeci traze pomoc od vas(citaj doktora) koju ipak dobiju ali uz pomoc veliih muka,trosenja vremena(koje nekad, ako ne i u vecini slucajeva bude kasno) ,pa bogami i novca .Nije slucajno da ste vi u zdravstu najkorumpirani,a pitajte se zasto je to tako.Da li su mozda neki drugi krivi za takvo, porazavajuce po vasu profesiju,stanje ili ste vi sami krivi?Gde je Hipokrat,na koga se i vi i ja pozivimao??Doktore,mnogo je pitanja a malo odgovora.i jos jedno,molim vas ,nemojte da imate bilo kakvo predubedjenje da imam ista protiv vas licno ili vase profesije,vase strucnosti i vaseg integriteta,niti sam radnik bilo koje ustanove da bih nekoga ili nesto propagirao,stitio ili vec ne znam sta.Pozdrav

Vrh

Tema posta: Re:
PostPoslato: Čet Nov 08, 2012 10:26 am 
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 12:51 pm
d.i.v je napisao:
I moje iskustvo sa homeopatijom je odlicno.
Beba sa devet meseci je posle niza upala usiju i silnih popijenih antibiotika operisana.
Ugradjene su mu cevcice da bi se sa upalama usiju nastavilo i naravno sa ispijanjem antibiotika sto eritromicina, cedaksa, pancefa.Cevcice su nam ubrzo posle operacije ispale.
Tako sam posle mesec ipo dana neprekidnog uzimanja antibiotika resila da ga odvedem kod dr homeopate.
Tada je imao godinu dana .
Evo sada ima 22 meseca i nije punih deset meseci popio antibiotik.
Bilo je tu upala usiju ali smo ih resavali homeopatskim lekovima.
Ide od septembra u vrtic i samo jednom je bio bolestan.
Dr orl ne moze da veruje kako za dva dana prolazi upala usiju a sa njom i sekret koji se nalazio u usima.
Timpanometrija mu je odlicna.

Posle pozitivnog iskustva i ja sam resila da lecim migrene i za sada je vise nego uspesno, jer za pola godine koliko se lecim homeopatski nisam imala ni jenu migrenu.

Preporucujem svima koji imaju slicne probleme da predju na lecenje homeopatijom.

Nadjoh ovaj moj stari post, i nisam mogla a da ga ne dopunim jer je pisan u 2008 godini. Evo danas posle skoro pet godina lecenja homeopatijom Lazar nije popio ni jedan antibiotik a vec vise od cetiri godine nije imao upale usiju. Bolestan je dva puta godisnje, bez temperatura, eventualno curi nosic i kasljucka.
Svi u kuci smo presli da se lecimo homeopatijom.
Navescu primer cerkice koja je imala 90 posto streptokok u grlu, pila je homeopatski lekic bas za streptokok. Deseti dan po prestanku terapije uradili smo kontrolni bris i bio je bez bakterija.

Vrh

PostPoslato: Pet Nov 09, 2012 10:07 pm 
Pridružio se: Pet Nov 09, 2012 9:52 pm
Zdravo d.i.v...
citam tvoje iskustvo i cini mi se da je vrlo zanimljivo. Ovih dana zelimo da zakazemo pregled kod homeopate za cerkicu koja je vec dugo bolesna i stalno na antibioticima. Vrlo smo ocajni jer smo je svuda vodili ali odgovor je isti...krajnik, bakterijska infekcija, virusna infekcijai za sve antibiotik... Da li nam mozes preporuciti svog homeopatu, koja je to ordinacija? Culi smo za Dr. Srdjanu ali kazu da se ceka par meseci na prvi pregled. Hvala na odgovoru.

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 11, 2012 10:42 am 
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 12:51 pm
Yestra,
Mi smo kod dr Srdjane. Ona je i pedijatar pa je to bilo odlucujuce da idemo kod nje.
Jeste problem sto se kod nje dugo ceka. Moj Vam je predlog da pozovete i zakazete, desava se da neko otkaze pa da pozovu i pre.
Ako Vas jos nesto interesuje pitajte?

Vrh

PostPoslato: Pet Nov 16, 2012 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Pozdrav svima!
Zamislite, posle svih rasprava na temu "konvencionalna medicina vs homeopatija", nedavno sam saznala da u nasoj gradskoj bolnici postoji odeljenje homeopatije! Bas sam se iznenadila, ali imam nameru da odem, odnosno ne znam ni kako da odem, da li mi treba uput, da li se zakazuje, da li se placa? Nikako da uhvatim malo vremena da se raspitam, ali sam svakako zadovoljna jer nam je tako dostupnije homeoptasko lecenje :)

P.S. zivim u Subotici.

Vrh

PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 11:21 pm 
Pridružio se: Sub Jan 05, 2013 11:16 pm
Molim vas za kontakt doktorke Sladjane, i moja cerka 5 godina ima ceste upale usiju pa da pokusam sa homeopatijom.

Vrh

PostPoslato: Uto Jan 08, 2013 10:14 am 
Pridružio se: Pet Nov 09, 2012 9:52 pm
dr. Srđana Bolbođevski

Pedijatar i homeopata

Adresa Kapetan Mišina 21, 11000 Beograd, Srbija
Telefon +381 11 30 34 430
Internet dr.srdjana.bolbodjevski.ordinacija.net
Nije Sladjana, vec Srdjana :D

Vrh

PostPoslato: Uto Jan 08, 2013 3:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Када неко има сукоб интереса, није паметно да коментарише другу страну. На пример: званични медицинари коментаришу хомеопате. :D Разлог је једноставан. Коментари се не узимају за озбиљно.

Vrh

PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 2:46 am 
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 11:44 pm
Da li je moguce lecenje homeopatijom poremecaja rada stitne zlezde kod dece ?

Ovo je moje prvo istrazivanje na temu homeopatije, a tumacenje nalaza hormona kod pedijatra endokrinologa je zakazano tek za tri dana, pa jos uvek nisam sigurna sa cime se susrecem.
U slucaju da se utvrdi poremecaj , svesna sam da regularna medicina daje ozbiljne terapije koje su u nekim slucajevima dozivotne.
Da budem iskrena, jos uvek nista ne znam, nisam sigurna ni da li da se "kockam" sa zdravljem svog deteta, ali me interesuju misljenja onih koji imaju prethodna iskustva.

Hvala unapred

Vrh

PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 9:37 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Питање је шта је коцкање са здрављем. Родитељи дозвољавају да им деца примају којекакве вакцине не знајући шта се у њима налази. Зар то није коцкање? Други пију тоне таблета које можда лече један проблем а праве пет нових. Зар то није коцкање?

Знам да се хомеопатијом лече и деца. Само треба наћи доброг хомеопату.

Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata