Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: homeopatija
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:17 am
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Evo mog iskustva sto se tice Homeopatije.koliko znam sada i priznate grane medicine pored akopukture.
pre 7 godina sam svakog meseca imala problema sa gnojnom anginom,upalama uha i bronhijama.Naravno kljukana silnim antibioticima postala sam "imuna" na sve zive lekove i pritome dobila stecenu alergiju na penicilin (anafilakticki sok).
Nakon svega rekli su mi doticni lekari DR.MR.PR kako treba da izvadim krajnike,naravno uvek sam bila za varijantu sve,sve ali hajde da probam nesto drugo pre noza.
I dobila sam savet Homeopatsko lecenje.Dr.Zlata,mislim da je prva medju homeopatama u Srbiji.Od tada od kada sam krenula kod nje nikada vise,ali zaista nikada...nij edna prehlada,ni jedna upala grla,pa cak ni crvenilo,cak sta vise radili smo pored standardnih problema koje sam imala i na onim koje nisam ni znala da imam kao sto su kamen u zuci koji sam resila homeopatiom,6 kamena u bubregu takodje reseni bezbolno homeopatskim lecenjem i zivot mi se pokrenuo i preokrenuoza 360c. sada imam 29 godina i imam dete od godinu dana,zbog situacija i virusa koji vladaju i obavezne posete pedijatrima u Domovima zdravlja moje dete se za godinu dana nakljukalo antibiotika koliko ja nisam popila u proteklih 7 godina,(btw. lecenje virusa antibiotikom????) no dobro,znaju oni sta rade,bore se za broj pacijenata.Naravno poucena svojim iskustvom odlucila sam se za homeopatu,pediatra ,na preporuku prijateljice koja ima bebu DR. Srdjane.

Mihailo,moj sin i suprug su kacili svaki virus i 4 meseca provodili lececi se u domu zdravlja,vracali su se kuci sa 101-om bocicom sto suspenzija antibiotika,sto antibiotika...i naravno nista.
Kada sam presekla i rekla dosta vise sa penicilinima i ostalim glupostima i odvela dete kod Dr.Srdjane sve je prestalo,popio je samo jedn tableticu (kuglicu) kako god.Ide u vrtic,deca oko njega nose viruse i bakterije ali je on svaki dan sve snazniji i snazniji,i povratkom iz vrtica ne vraca viruse niti bilo kakve upale.ima vec skoro 3 meseca...nadam se a ce se ako nastaviti.Isto vazi i za mog supruga koji je po tom pitanju jako skeptican,zaboli ga trepavica i vec je u domu zdravlja i naravno sta je homeopatija????

moje dete od 14 meseci nema "PLACEBO EFEKAT" I ne mogu mu ga ja usaditi,da sam licno u pitanju,uz duzno postovanje DR. koji prica o Placebo efektu mozda bih i verovala,moc podsvesti je najjaca,ali beba od 14 meseci...sta da Vam kazem osim imam jako dobro iskustvo!

_________________
alternativa pre svega...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 2:22 pm
Postovi: 1
Lana u potpunosti se slažem sa tobom!Ja imam iskustva sa primenom homeopatije i kod dece i kod odraslih!Mladji sin je imao dečju astmu sa 4m. a stariji problem sa stalnim ponavljanjem laringitisa-sve dok nismo krenuli kod Dr Srdjane Bolbodjevski!I ja ću pitati doktora Ivicu,da li je moguć placebo efekat kod deteta od godinu dana?
POZDRAV SVIMA :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 9:23 am
Postovi: 23
Samo da i ja dodam svoja pozitivna iskustva sa homeopatijom...
Moja deca i ja se vec 3 godine lecimo homeopatijom, i mogu da kazem da je homeopatski lek bio izuzetno delotvoran kod upala uha i grla, sto su i najcesci problemi kod dece koja idu u vrtic. Svaki put je situacija bila sledeca: dete se zali na jak bol u uhu, odvedemo kod pedijatra, koji pregledom utvrdi upalu uha. Mi joj umesto prepisanog antibiotika damo homeopatski lek, sutradan na kontroli ni traga od upale! To se nije desilo samo jednom, da bi se moglo okarakterisati kao slucajnost, vec je kod svake upale bilo tako.
Dete moje prijateljice je imalo problema sa echerihijom colli u mokraci, koju su uspesno izlecili homeopatijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 12:51 pm
Postovi: 20
I moje iskustvo sa homeopatijom je odlicno.
Beba sa devet meseci je posle niza upala usiju i silnih popijenih antibiotika operisana.
Ugradjene su mu cevcice da bi se sa upalama usiju nastavilo i naravno sa ispijanjem antibiotika sto eritromicina, cedaksa, pancefa.Cevcice su nam ubrzo posle operacije ispale.
Tako sam posle mesec ipo dana neprekidnog uzimanja antibiotika resila da ga odvedem kod dr homeopate.
Tada je imao godinu dana .
Evo sada ima 22 meseca i nije punih deset meseci popio antibiotik.
Bilo je tu upala usiju ali smo ih resavali homeopatskim lekovima.
Ide od septembra u vrtic i samo jednom je bio bolestan.
Dr orl ne moze da veruje kako za dva dana prolazi upala usiju a sa njom i sekret koji se nalazio u usima.
Timpanometrija mu je odlicna.

Posle pozitivnog iskustva i ja sam resila da lecim migrene i za sada je vise nego uspesno, jer za pola godine koliko se lecim homeopatski nisam imala ni jenu migrenu.

Preporucujem svima koji imaju slicne probleme da predju na lecenje homeopatijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 10:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Samo da odgovorimo ovom dr Ivici iz praistorije.

Doco, homeopatija je priznata medicinska praksa u Srbiji. Pola Rusije se leci homeopatijom vec sto godina. Nemojte nam siriti vesti iz praistorije.

Vi ste odlican primer koliko su nasi doktori ograniceni. Svi ste na isti kalup stancovani na tom vasem uzaludnom fakultetu. ALI vremena se menjaju, pa cete nadm se i vi. Ako ne budete hteli, vracamo vas u praistoriju.

VODA je ziva i voda ima pamcenje. To je najnovije naucno otkrice iz Japana. A u Japanu ima odllicnih i odgovornih strucnjaka. Jedan od njih je dr Emoto Masaru.
http://www.emotoproject.org/picturebook ... ersion.zip

Evo procitajte. Prilagodjeno je cak i deci, tako da od malih nogu shvate koliko je voda bitna na planeti.

Voda pamti i to se vec uveliko primenjuje u medicini. Tako da homeopatija u tom pogledu ima smisla. Ako imate neki drugi argument protiv homeopatije, rado bismo ga culi.
Ja se ne lecim homeopatijom, niti bih voleo da se uopste lecim, i homeopatija mi je sporedna stvar u zivotu, ali nikada ne bih ismevao nesto sto ne poznajem. Ono sto sam cuo o homeopatiji do sada je logicno.
Mozda vi znate nesto sto mi ne znamo.
Zena je lepo pitala za doktora homeopatu a vi je ispresecali sa dezinformacijama i povukli se. Na taj nacin ste uvredili veliki broj vasih kolega koji se bave i homeopatijom.

Jedini problem koji ja vidim sa homeopatijom i sa ostalim granama alternativne medicine je to sto je cesto i precesto povezuju sa okultizmom i zloupotrebljavaju ona cista znanja i zakone koji leze u osnovi tih praksi. Ima i cisto okultnih grana alternativne medicine. Ali odreci se nekih lekova i dobrobiti samo zato sto to neko zloupotrebljava? Ne! Treba naucno i nepristrasno istrazivati te oblasti, i to bez uticaja farmaceutske mafije, a to je izuzetno tesko, mozda i nemoguce.

Koliko se samo mogucih lekova krije u biljkama, vodi, mineralima, zvuku, recima, energiji... Ne mozemo prezirati sve sto nije zvanicna medicina, kad i u medicini ima najmanje 70% otpada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 11:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
A i ovaj dokaz sa decom je odlican pokazatelj da se ne radi o placebo efektu. Pa cak i placebo efekat je legitiman ako pomaze, ali ovde to nije slucaj. Mala deca ne mogu tek tako da izazovu taj efekat.

Guglajte malo doktore, otvorite oci, ovaj svet je ogroman i prebogat.

Doktore, ne samo da molekul moze da utice na strukturu vode, vec i svest i rec i slika.
Zar to nije fantasticno otkrice koje kao da smo svi vec nekako naslucivali:
http://www.youtube.com/watch?v=s4nK6W7FoFk

Doduse, nas pravoslavni narod je oduvek znao za lekovitost i cudotvornost vode, a posebno svete vode, koja poprima lekovita svojstva u jednom cinu ispunjenom recju, pokretom, energijom. Vi ne verujete u efekte svete vode? Pa toliko je naucnih dokaza, evo Rusi neprestano ispituju na svojim institutima. Nekadasnji doktori ateizma danas postaju vernici samo zbog svojih naucnih istrazivanja.

I sta ce onda nama homeopatija? Najozbiljnije. I oni menjaju strukturu, memoriju vode, i mi u Srbiji menjamo pamcenje vode u nasoj Pravoslavnoj Crkvi. S tim sto bih rekao, da nasi preparati imaju mnogo bolje dejstvo od homeopatskih nagadjanja.

Pogledajte sta cini zvuk. A zvuk je energija, talas. Znaci sve je energija, sve je zvuk, sve je rec. Jer u pocetku bese Rec, i rec bese u Boga i Bog bese rec. Danasnja kvantna fizika se bavi potvrdjivanjem Svetog Pisma.

http://www.youtube.com/watch?v=fCXZF3NiPIk
http://www.youtube.com/watch?v=05Io6lop3mk

http://www.youtube.com/watch?v=fpI4EiGACo8 - evo malo zabave za vas da vidite sile

http://www.youtube.com/watch?v=HTz-cYk9Wu4 - a ovo je eksperiment koji mozete da izvedete kod kuce... ja sam probao i zaista moja rec ili misao je uticala preko vode da se pirinac pokvari ili da ostane svez!
http://www.youtube.com/watch?v=PgWrNKKX0Pc Probajte, necee zazaliti ako otkrijete da mislima ili recima preko vode mozete da uticete na pojave u svetu.

Jos jedno voda je cudo.

Malo sam skrenuo s tem jer je doca rekao da voda u homeopatiji nema efekta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 2:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Evo i ja da se prijavim. Mlađe dete, od 5 meseci zbog dermatitisa lečimo homeopatijom, lečim se i ja (glavobolje, pms, uganuta noga). Starije dete isto uzima homeopatske pripravke kod prehlada, temperature..... Moj suprug svoju alergiju na hranu i polenske kijavice već godinama drži pod kontrolom zahvaljujući homeopatiji.
Povremeno idemo i kod pedijatra (imali smo neuspeli pokušaj upisa starije u vrtić pa smo zbog boleština odustali). A mi odrasli već 5 godina samo kod zubara (i ja, naravno, kod ginekologa).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 08, 2009 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 08, 2009 1:40 am
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Davno niko nije pisao pa malo da osvezim.
Nezeljena dejstva homeopatije postoje, ali kompetentan (strucan) homeopata, pre svega razgovorom, upoznavanjem sa "pacijentom", problemima 'pacijenta", slusanjem "pacijenta", moze da dodje do zakljucka sto bi se reklo "u kom grmu lezi zec", tj. da uvidi ili se bar priblizi centru problema (uzroku).
Greske koje nestrucan (laik, nepoznavalac) homeopata moze da napravi u pristupu prema "pacijentu" su te da pogresno datim "lekom" uradi suprotno, tj. da "lek" pobudi u organizmu uspavani rak-tumor ili bilo koju drugu bolest. Zato je potrebno dobro uci u srz problema!!!!
Licno mislim da homeopatija kod "bolesti" alergija ima izuzetno veliki uspeh, odnosno mnogo veci nego svima poznati lekovi, inekcije, pumpice i to samo zato sto otklanja uzrok, a ne posledicu.
Sve ovo izgleda smesno, ali se svodi na to "UZROK - POSLEDICA"
A svaki lek koliko je dobar toliko je i los, tj. u necemu nam pomaze, a u necemu odmaze. Problem je sto neke lose uticaje leka primetimo tek posle 5, 10, pa i 20 godina, a ko ce se tada setiti kako je problem nastao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 08, 2009 2:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 08, 2009 1:40 am
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
@Bee2: odlicne stvari si napisala i jos bolje linkove dala.
Verovatno svi znate i efekat biljke koja se nalazi pored zvucnika na iz koga izlaze zvuci Metal muzike i iste te biljke pored zvucnika iz koga izlaze zvuci Klasicne muzike. Naravno uz prvu vrstu muzike biljka je ubrzo uvenula. Sve je stvar harmonije, povezanosti, osecajnosti......
Gde ja odoh, pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 10, 2009 1:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
katakina je napisao:
...Verovatno svi znate i efekat biljke koja se nalazi pored zvucnika na iz koga izlaze zvuci Metal muzike i iste te biljke pored zvucnika iz koga izlaze zvuci Klasicne muzike. Naravno uz prvu vrstu muzike biljka je ubrzo uvenula. Sve je stvar harmonije, povezanosti, osecajnosti...

Čista glupost koju sam ja oborila višemesečnim eksperimentom u svom domu ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:57 pm
Postovi: 8
Da li neko ima iskustva sa homeopatijom kada je nocno mokrenje u pitanju? Moj sin (5 godina) jos nikako da se toga resi, pa sam htela da probamo sa homeopatijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 9:23 am
Postovi: 23
Da! Ja sam sasvim slucajno spomenula homeopati da se moja devojcica, tada 3,5 - 4 godine, povremeno upiski nocu u krevet. Dala nam je "lekic", rekla je da ce se dete mozda jos upiskiti te veceri kada uzme kuglicu i mozda sutradan, i da posle toga vise nece?!? Naravno, nisam mogla da poverujem da ce to tek tako nestati, ali je zaista bilo bas onako kako je rekla. Posle skoro 2 godine od uzimanja leka, dete se upiskilo samo jednom, i to u situaciji kada je bila bolesna (imala je jako visoku temperaturu tih dana). Ponovili smo "lek" i ponovo je sve OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:57 pm
Postovi: 8
Hvala puno! Poslala sam ti poruku na pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:57 pm
Postovi: 8
ema_123 je napisao:
Da! Ja sam sasvim slucajno spomenula homeopati da se moja devojcica, tada 3,5 - 4 godine, povremeno upiski nocu u krevet. Dala nam je "lekic", rekla je da ce se dete mozda jos upiskiti te veceri kada uzme kuglicu i mozda sutradan, i da posle toga vise nece?!? Naravno, nisam mogla da poverujem da ce to tek tako nestati, ali je zaista bilo bas onako kako je rekla. Posle skoro 2 godine od uzimanja leka, dete se upiskilo samo jednom, i to u situaciji kada je bila bolesna (imala je jako visoku temperaturu tih dana). Ponovili smo "lek" i ponovo je sve OK.


Ocigledno nisam poslala poruku na pp :) Htjela sam da te zamolim ako mozes da mi posaljes ime i kontakt tog homeopate kod kojeg si bila.

Najljepse hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 03, 2009 10:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:57 pm
Postovi: 8
Zamolila bih sve mame i tate koji su imali iskustva sa regulisanjem nocnog mokrenja kod dece homeopatskim preparatima da mi se jave na pp. Htela bih da se konsultujem, posto smo krenuli sa terapijom.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: