Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 8:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2009 2:00 pm
Postovi: 23
Pozdrav moje e-prijateljice,
Dolce-vita, hvala puno na savjetu i ponuđenoj pomoći. I ja sm čula za dr. Ercegovca. Iskrena da budem ne znam da li radi privatnoj ili u državnoj bolnici. Pored njega čula sam još za 3-4 doktora, narod ih puno hvali. Ono što je meni jedina bojazan šta ako odem kod 3 renomirana doktora i sva tri daju različitu terapiju. Šta da ja onda radim sa svojom bebom, koga da poslušam?
Ako imate za ovo neko solomonsko rješenje, bila bih vam jako zahvalna. Što se tiče savjeta, hvala vam puno na njemu. Svaki savjet i novo saznanje je dobrodošlo.

Koristim priliku da se zahvalim i svim ostalim e-prijateljima na korisnim savjetima i informacijama koje su mi napisali.

Još jednom, HVALA PUNO svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Nacana, dugo Vas nema!
Kako ste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2009 2:00 pm
Postovi: 23
Zdravo Vanjina mamo,
nismo se dugo čuli. MI smo i dalje isto. Beba dobro napreduje, ali na žalost ima po 20 napada dnevno. Dobili smo i novi lijek, Keppra i nadamo se da će da bude bolje. Postepeno ga uvodimo i mislim da se napredak vidi (neki napadi su blaži, npr samo okice treprere kada dobije napad). Evo, jutros je poslije sigurno mjesc dana zaspala i poslije uspavljivanja nije imala napad.

Kako ste vi i vaše čedo?

Da li ste razmišljali šta mi veliki možemo da uradimo, da djeci ne donesemo svinjski grip iz javnog prevoza ili iz preduzeća?

Možda zvuči šašavao, ali i ovo mi je stvar o kojoj mislim da trebamo da nađemo najbolje rješenje.

Pozdrav, pišite, jako me obraduje kada vidim vašu poruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 11:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Lepo je da se nešto popravlja, makar i polako. :D
Nas dve smo dobro.
Pričamo na sva usta: prosto je neverovatno koliko puta se može reći 'mama' za pola sata :lol:

Što se tiče gripa, bilo kakvog, mislim da ne možemo mnogo, osim standardne preventive. Moje dete ide u jasle, gde se pojedini roditelji opominju da detetu iseku nokte i obuju patofnice umesto papuča. islim da ja mogu da se okupam u asepsolu i preventivno sterilizujem na ulazu u stan, ali ako je ona ceo dan sa decom čiji roditelji ne mare ni da ih okupaju i obuku kako je Bog rekao, onda je sve manje-više prepušteno slučaju.

Jeste li u bolnici?
Ljubac od nas dve!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2009 2:00 pm
Postovi: 23
Hvala Bogu, nismo u bolnici.
Mi smo kod kuće, volimo se, igramo se, učimo svaki dan nešto novo. U zdanjih 10-tak dana je cura počela da maše pa-pa, pa da radi taši-taši (modifikovana varijanta), da nam intezivno pruža ruke. Juče je sama ustala iz ležećeg u sjedeći stav. Ovo je bilo naročito teško da uradi, jer ne zna da puzi tako da je ovo teža varijanta ustajanja. Nadamo se da će neki od ljekova početi da djeluje, a takođe se nadamo da će se njen psiho/fizički razvoj nesmetano nastaviti.

Pozdav, čujemo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Nacana je napisao:
Pozdrav moje e-prijateljice,
Dolce-vita, hvala puno na savjetu i ponuđenoj pomoći. I ja sm čula za dr. Ercegovca. Iskrena da budem ne znam da li radi privatnoj ili u državnoj bolnici. Pored njega čula sam još za 3-4 doktora, narod ih puno hvali. Ono što je meni jedina bojazan šta ako odem kod 3 renomirana doktora i sva tri daju različitu terapiju. Šta da ja onda radim sa svojom bebom, koga da poslušam?
Ako imate za ovo neko solomonsko rješenje, bila bih vam jako zahvalna. Što se tiče savjeta, hvala vam puno na njemu. Svaki savjet i novo saznanje je dobrodošlo.

Koristim priliku da se zahvalim i svim ostalim e-prijateljima na korisnim savjetima i informacijama koje su mi napisali.

Još jednom, HVALA PUNO svima.


Draga Naco,

Svako postovanje. Nismo od pocetka zeleli da komentarisemo jer ste bili oprhrvani tim ucestalim napadima. Ali vidim da se stanje malo stabilizovalo, iako je i dalje tesko. Posebno nas je zainteresovala ova vasa poruka u kojoj iznosite ono sto misle i osecaju svi nasi gradjani koji imaju veze sa medicinom. Nazalost, to je tako. I to oni zovu nauka, i to oni zovu pomoc. Bolje reci tumaranje po mraku ili magli.

Ali, da nemamo konkretan predlog, ne bismo vas opterecivali. Nas stav o vakcinama i o sirovoj hrani je ovde na forumu poznat, ali vi mozda na to niste dovoljno obratili paznju jer vas muci konkretan problem. Bolest epilepsija.

Mi smo samo hteli da vam skrenemo paznju da ne gledate na tu bolest ograniceno, nego da malo stanete po strani i prosirite vidik. Uzrok vasih problema nije u epilepsiji! To je lako resiti. Kada otkrijete uzrok, dakle kad otkrijete pravog "krivca", onda ce bolest biti pobedjena i vi oslobodjeni muka.

Bukvalno isti primer, kakav ste naveli, doziveo je i nas poznanik. ALI, on je od samog pocetka znao ko je krivac. Njegove dve male cerkice su primile vakcinu, i ubrzo zatim OBE dobile epilepsiju! To su te nezeljene posledice o kojima niko ovde ne zeli da diskutuje.

Sta se onda desilo? On je pokusao da razotkrije sve to i potvrdi, i put ga je odveo iz Banjaluke u Ameriku. Sada su svi tamo, na jednoj poznatoj klinici koja uspesno leci takve posledice, posebno epilepsiju. Covek je morao da se preseli, ALI njegovo iskustvo sa tom bolescu ce za vas sigurno biti korisno.

Da se ne radi o izmisljotini, govori njegov autoritet, jer on je svesteno lice nase Crkve - djakon, i svima je poznata njegova prica. Malo se raspitajte i jako lako cete doci do podataka. Ako ne uspete, onda nam se obratite putem e-maila.

Raspitajte se malo, jer verujem da ce vam biti lakse da sagledate svoj problem cuvsi da neko ima isti ili slican takav problem.

Puno srece u predstojecoj borbi, ali uz trud i ta bolest se moze poraziti, i to bez doktora koji najuspesnije prodaju svoje neznanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 9:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Nisam ni ja bas mnogo za vakcinu, iskreno.Mnoge su osobe dobile vakcinu protiv gripa, pa ipak su ga dobili, najbolje je sto vise ojacati organizam,Moja strina , koja je magistar bromatologije, tvrdi da je pored vitamina c, cvekla dobar izvor vitamina koji sprecavaju od raznoranih napasti koje vladaju.Bilo bi lepo kada bi ministar izasao u javnosti i pred kamerama primio vakcinu.Tako da, ljudi, jedite cveklu :D Sledeći veoma korisni sastojci sadržani su u cvekli:

* bakar - podstiče koncentraciju i jača zglobove
* gvožđe je dobro za krv
* hrom - pomaže u borbi protiv prekomerne težine
* mangan - sprečava reumu
* cink i selen - jačaju imunitet


Ovo cu kopirati i na vitamini za decu.
p.s Moje dete jede sirovu cveklu, ne znam kako moze, ali hvala Bogu kad hoce

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 9:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Nacana, kako ste?
Šta kažu lekari?
Nadam se da ste uspeli da sačuvate hladnu glavu i široko srce.

Pozdrav od nas dve, ne dajte se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
Jeste se posavetovali ikada sa nekim doktorom akupunkture! Imate na VMA odelenje za akupunkturu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2009 2:00 pm
Postovi: 23
Poštovani moji e-prijatelji,
Hvala vam puno na pomoći i prijedlozima.

Bee2, moja djevojčica i dalje ima 20-30 napada dnevo. Jasno mi je to što kažete da je jako bitno otkriti uzrok bolesti, premda iz mog ugla gledanja se ne slažem sa tim da je lako otkloniti bolest kada se nađe uzrok. U bolnici sam vidjela dosta djece gdje je uzrok poznat, ali doktori ne nađoše neko rješenje za otklanjanje epilepsije. Takođe, znam da smo ja i suprug na početku borbe protiv bolesti i da jako puno činjenica ne znamo, te vas iz tih razloga molim da mi direktnije objasnite u kojem smislu da proširimo vidike. Što se tiče zemljaka koji je otišao u SAD, probaću da nađem informacije o tome.

Slažem se sa vama da su vakcine veliko zlo. Ja nisam ni znala kakve sve probleme mogu da izazovu. Kada se djevojčici pojavila epilepsija, otišla sam u Dom zdravlja u kojem je primila vakcinu i pitala sam jednog od pedijatara da li je moguće da se dijete razboli od DITEPER vakcine. Doktorica je rekla da se dešava da dijete i umre od ove vakcine. A sam odgovor je zvučao kao „dobro ste vi prošli, moglo je dijete i da vam umre“. Kada sam to čula pitala sam je zašto ja kao roditelj nisam sa tim bila upoznata u momentu primanja vakcine? Kada sam joj postavila pitanje, ona se trgla i jako začudila (kao da sam je nešto lično pitala) i odgovor je bio „ da oni ne govore roditeljima takve stvari kako se ne bi dizala panika“ Kad sam čula ovo, poludila sam od bijesa. Pitala sam je onda kako oni „kao veliki vidovnjaci“ procijene koje je dijete rizično da umre od posljedice vakcine, koje da se razboli, a koje dijete neće loše da odreaguje, na kraju, odakle im pravo da ugrožavaju zdravlje mog djeteta a da me o tome ne upozore. Došlo mi je tada da ih sve pobacam po Domu. Rekla sam da ukoliko se sledeći put desi da me sa tako važnim činjenicama ne upoznaju, da ću da ih tužim i lično i kao instituciju. Ja ne kažem da bih ja odustala od davanja vakcine djevojčici, ali bih sigurno noćima bdjela nad njom da vidim da li se šta loše dešava.
Moram da se izvinem svim onim savjesnim medicinskim radnicima (doktorima i sestrama) a znam da je većina takvih, ali u njihovim redovima još uvijek ima loših i prepotentih ljudi koji misle da je jedino medicinski radnik vrijedan razgovora, onih koji tretiraju ostale ljude (one koji nisu medicinske struke), kao ljude bez zdravog razuma i rasuđivanja. Ovog lošeg iskustva imam dosta, srećom ne toliko puno u dešavanjima sa djevojčicom.

Dolce-vita, hvala puno na savjetima za cveklu. Nisam ni znala da na više frontova čini dobro.

Vanjina mamo, nisam pisala, jer sam mislila da niko više ne čita ovu moju temu. Kao što sam gore napisala i dalje imamo napade. Slabiji su po jačini, ali imamo oko 20% napada koji duže traju 6-12 sec. Inače curica, hvala Bogu, psiho-fizički je dobra. Prošle sedmice smo bili kod pedijatra i pedijatar je rekao da dijete normalno napreduje i da ne vidi nikakve zaostatke u odnosu na njene vršnjake. Takođe i neurolozi su pozitivno iznenađeni kako ona funkcioniše i izgleda. Nadam se da će cura da i na dalje bude ovako dobra. Moram ipak priznati da me malo zeza, stalno govori ba-ba, pa-pa, ta-ta, a nikako ma-ma.

Boban202, hvala na prijedlogu. Zaista nam akupunktura nije ni pala na pamet. Da li znate da li je nekom pomogla kod ublažavanja simptoma epilepsije ili dovela do izlječenja?

Hvala vam još jednom. Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 3:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Mala šmizla!
Volela bih da napustite ovu temu sa rečima: ovo više ne važi za moje dete. Do tada, molim Vas, javite se povremeno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
da, znam mnoge koji su imali stecenu epilepsiju, ali nisu bili bebe, da im je jako pomogla akupunktura! Nazovite Dr Vesnu u BGD iz Vitalisa i pitaite ili Dr Veru Djordjevic iz su djok akupunkturnog centra.Takodje pogledajete na internetu po metodi Dr Clark, o Zapper terapiji, niskofrekventna terapija unsitavanja parazita u organizmu koji su okidaci epilepsije! da spasete to dijete! Oficijenla medicina nema puno mogucnosti, osim da vas do besvijesti salje na neke pretrage i sve u krug!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Nacana je napisao:
Poštovani moji e-prijatelji,
Hvala vam puno na pomoći i prijedlozima.

Bee2, moja djevojčica i dalje ima 20-30 napada dnevno. Jasno mi je to što kažete da je jako bitno otkriti uzrok bolesti, premda iz mog ugla gledanja se ne slažem sa tim da je lako otkloniti bolest kada se nađe uzrok. U bolnici sam vidjela dosta djece gdje je uzrok poznat, ali doktori ne nađoše neko rješenje za otklanjanje epilepsije. Takođe, znam da smo ja i suprug na početku borbe protiv bolesti i da jako puno činjenica ne znamo, te vas iz tih razloga molim da mi direktnije objasnite u kojem smislu da proširimo vidike. Što se tiče zemljaka koji je otišao u SAD, probaću da nađem informacije o tome.

Slažem se sa vama da su vakcine veliko zlo. Ja nisam ni znala kakve sve probleme mogu da izazovu. Kada se djevojčici pojavila epilepsija, otišla sam u Dom zdravlja u kojem je primila vakcinu i pitala sam jednog od pedijatara da li je moguće da se dijete razboli od DITEPER vakcine. Doktorica je rekla da se dešava da dijete i umre od ove vakcine. A sam odgovor je zvučao kao „dobro ste vi prošli, moglo je dijete i da vam umre“. Kada sam to čula pitala sam je zašto ja kao roditelj nisam sa tim bila upoznata u momentu primanja vakcine? Kada sam joj postavila pitanje, ona se trgla i jako začudila (kao da sam je nešto lično pitala) i odgovor je bio „ da oni ne govore roditeljima takve stvari kako se ne bi dizala panika“ Kad sam čula ovo, poludila sam od bijesa. Pitala sam je onda kako oni „kao veliki vidovnjaci“ procijene koje je dijete rizično da umre od posljedice vakcine, koje da se razboli, a koje dijete neće loše da odreaguje, na kraju, odakle im pravo da ugrožavaju zdravlje mog djeteta a da me o tome ne upozore. Došlo mi je tada da ih sve pobacam po Domu. Rekla sam da ukoliko se sledeći put desi da me sa tako važnim činjenicama ne upoznaju, da ću da ih tužim i lično i kao instituciju. Ja ne kažem da bih ja odustala od davanja vakcine djevojčici, ali bih sigurno noćima bdjela nad njom da vidim da li se šta loše dešava.

Moram da se izvinem svim onim savjesnim medicinskim radnicima (doktorima i sestrama) a znam da je većina takvih, ali u njihovim redovima još uvijek ima loših i prepotentih ljudi koji misle da je jedino medicinski radnik vrijedan razgovora, onih koji tretiraju ostale ljude (one koji nisu medicinske struke), kao ljude bez zdravog razuma i rasuđivanja. Ovog lošeg iskustva imam dosta, srećom ne toliko puno u dešavanjima sa djevojčicom.

Dolce-vita, hvala puno na savjetima za cveklu. Nisam ni znala da na više frontova čini dobro.

Vanjina mamo, nisam pisala, jer sam mislila da niko više ne čita ovu moju temu. Kao što sam gore napisala i dalje imamo napade. Slabiji su po jačini, ali imamo oko 20% napada koji duže traju 6-12 sec. Inače curica, hvala Bogu, psiho-fizički je dobra. Prošle sedmice smo bili kod pedijatra i pedijatar je rekao da dijete normalno napreduje i da ne vidi nikakve zaostatke u odnosu na njene vršnjake. Takođe i neurolozi su pozitivno iznenađeni kako ona funkcioniše i izgleda. Nadam se da će cura da i na dalje bude ovako dobra. Moram ipak priznati da me malo zeza, stalno govori ba-ba, pa-pa, ta-ta, a nikako ma-ma.

Boban202, hvala na prijedlogu. Zaista nam akupunktura nije ni pala na pamet. Da li znate da li je nekom pomogla kod ublažavanja simptoma epilepsije ili dovela do izlječenja?

Hvala vam još jednom. Pozdrav svima!


Draga Nacana, hvala vam, hvala vam i jos jednom HVALA VAM na ovako divnom i iskrenom javnom svedocenju sta ste doziveli na svojoj kozi povodom razgovora o vakcinama sa svojim pedijatrom. Ovo vase svedocanstvo je od visestrukog znacaja i sigurno ce se citirati po forumima i sajtovima jer je jezgrovito zapisano i iznosi sustinu problema!!!

Ja sam vam predlozio da obavezno kontaktirate tog djakona iz Banjaluke, koga svi znaju u Banjaluci, i koji sad zivi u Americi sa dve cerkice. Njegovo iskustvo ce vama biti dragoceno.

A sto se tice nekih drugih "vidika", mislio sam pre svega na okretanje od takozvane klasicne medicine ka nasoj pravoslavnoj veri i ka prirodnom nacinu zivota i lecenja. Ima toliko svetih mesta u nasoj okolini i vredi otici i razgovarati sa duhovnim licima koji imaju iskustvo. A prirodan nacin zivota i lecenja sigurno ce doprineti da se ublaze i potpuno otklone posledice te bolesti s kojom se borite. O tome se mozete raspitati po internetu, a postoje i neke stranice na srpskom jeziku o tim temama (u Googl otkucajte RAW FOOD DIET RECIPE... ili pogledajte ovaj domaci link sa besplatnim knjigama http://www.zakonizdravlja.com/knjige.html) I na You tube se mozete solidno obrazovati.

Za sada toliko,

Srecno



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 5:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
http://www.youtube.com/watch?v=uR5p_bD3uLc

Ovo treba da vide svi koji su pomisljali da se vakcinisu. U svim zemljama sveta je formiran front strucnjaka protiv vakcina, samo jos mi kasnimo. Hranite se zdravo i zavrnite virusima i farmaceutima nos.

Da u Srbiji ne vlada NIKAKVA epidemija krmeceg gripa i da se radi o prevari veka, kradji para i cistoj gluposti... dobili smo dokaz JUCE!!!
Svi drzavnici (predsednik, ministri&Tomica), na celu kolone od hiljade gradjana ovih dana se poklanjaju i odaju pocast patrijarhu srpskom Pavlu, i APSOULUTNO NIKO ne raymislja o zabrani sakupljanja, o masama, o krmecem gripu, o vakcinama, svi seponasaju upravo suprotno preporukama i to usred takozvane epidemije. Niko se ne boji da celiva ikone, niko se ne boji da celiva pokojnika, niko se ne boji da se pricesti, niko se ne boji da celiva ruku svestenicima, niko se ne boji da izljubi svog brata kad ga sretne na ulici ispred Saborne crkve...

KRMECI GRIP JE ZABORAVLJEN I FARMACEUTI SU PORAZENI. A sta cemo sa narucenim vakcinama koje kasne??? Ko ce to da plati?

Prosledi dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija kod bebe, napadi koji ne prestaju
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 12:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Nacana,
Malo nas nije bilo, i mi smo se baktali sa nekim dečijim bolestima.
Kako reagujete na novi lek?
Pozdrav i poljubac!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: