Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 11:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ne znam da li je neko imao sličan problem. Moja malena je lepo tražila na nošu maltene smo skinuli pelene. Kad je počela da hoda počela je da izbegava nošu i da kaki ponovo u pelenu. Kad sam je stavila na nošu u doba kada kaki ona je počela da trpi sedela je baš dosta i čim sam je skinula sa noše ukakila se u bodić i hulahopke, jer sam taman uzimala pelenu. Ne forsiram nonu niti je primoravam, stavljam je pomalo da ne bih totalno izgubila naviku. Da li neki revolt u pitanju :o

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 4:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Koliko ima dete? Znam vise primera dece (ukljucujuci i moju sestru) koja su jako rano pocela da koriste nosu, da bi posle ponovo kakila u pelenu/gacice. Moje dete recimo hoce da sedi na nosi, ali samo ako ima obucenu i pelenicu. Ako probam da joj skinem usledjuje dranje, pa ne bih da je silujem. Cekamo toplije vreme da krenemo u akciju skidanja pelenica...kupila sam razne lepe gacice mislim da ce je to motivisati....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 12:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Nije se dete vratilo u pelene, nego vise ne sedi mirno na nosi, kako bi mama "uhvatila" kaku. Deca, jednostavno, nisu spremna za nosu pre 18 meseci, a najcesce ne pre drugog rodjendana.
Sve ostalo je ili mamina ambicija ili sila (koja se potom drugacije reflektuje). Najteza stvar koju zivo bice nauci je kako da suzbije svoj nagon: i taj nagon je jedini koji ljudi uce da suzbiju. Ne vidim i nikad mi nece biti jasno: cemu zurba? Zasto pritisak na dete? Dok ne bude umelo sasvim jasno da kaze sta zeli, i da shvati uzrocno-posledicne veze, nema smisla ni pokusavati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Dea,
Dete ima 18 meseci vidi se u tickeru. Nedavno sam čula i ja za više takvih primera pa se ne sekiram ja je ni ne nudim puno osim da kaki jer ima crvenu guzu jako se lako ojede.

A što se tiče Keti ja sam lepo napisala da ne primoravam dete i nisam željna njenog mišljenja niti da se prepucavam kao što sam navela na nekom od ranijih postova.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 1:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Slazem se sa Kathy...ne prepucavam se..moj bebac ima 18 meseci...i kad je poceo da hoda (sto je bilo malko pre prvog rodjendana) ja sam pocela svako jutro da ga stavljam na nosu...i tako je naucio samo ujutru da ide na nosu i da trazi sam...i polako...
sad evo, nece da ide na nosu..i ja ga ne teram, ali svaki put kad se ukaki on dodje i trazi da ga presvucem...nekoliko puta sam pokusala kad ga vidim da se napreze ili kad kaze kakim..da ga brzo stavim na nosu...on bi tako sedeo po 15 min i duze...neki put bi samo piskio, ali nikad kakio...pa cim ga obucem on kaki...

sad kako on trazi tako ja delujem...neki put mi sam trazi nosu...i onga stavim...i pokusavam da se ne obazirem na bake i druge mame...moj jos sa godinu...ili vec je vreme...

Unka, pretpostavljam da kao sto kazete da je ne terate...verovatno je neka faza..ne sekirajte se..deca se stalno menjaju i u drugim stvarima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 1:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
I kad joj je rodjendan...cini mi se da je istog dana kad i mom malcu...26 maj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 2:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Rođendan joj je 26 maja :) .

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 3:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
:D U kojoj bolnici si se porodila? Mi Višegradska...18.05h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Uto Dec 01, 2009 4:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Betanija Novi Sad 15 32 h. Mada sam htela u Rumi, jer nemam lepe uspomene na Betaniju, ali nisam nažalost.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 12:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ja mislim da su nas nase mame brze izvlacile iz pelena jer tada nije bilo pampersa. Naravno da se dete lakse nauci na nosu kad oseti da je mokro, nego kad pampers upije sve i ono uziva.
Mi se ne zurimo. Imali smo jednu fazu tako u to vreme o kojem vi pricate, ali smo je propustili. I bas smo se bili pripremili za leto da ostavimo pelenice, kad ono nas iznenadi operacija i dugi gips. Tako da smo tu prvu loptu propustili. Ja moje dete ne silim, ko sto rekoh ona hoce uredno da sedi na nosi (kupila sam joj nosu koja ustvari izgleda kao mali wc, jer je fascinirana nasim wc-om) ali samo ako su i pelenice tu. Ako pomenem skidanje odmah krene plac, tako da ne forsiram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 6:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Deca često imaju strah da će se upiškiti ili ukakiti u gaće a to znaju da ne bi trebala da rade i zato često odbijaju nošu... sigurnija su sa pelenama....Nama je dr rekla da ćemo biti manje bolesni kada skinemo pelene :o Kakve to veze ima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 12:09 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa verovatno misli na urinarne infekcije, ojede, gljivice.... Pelene su idealno mesto za njihov razvoj....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 3:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Ne znam... mi ni jedan od tih problema nismo imali... slaba tačka nam je grlo i nos i na preglede smo išli zbog toga...kakve li veze imaju pelene sa tim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 10:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Nemojte samo koristiti boni suprims, cula sam juce od jedne prijateljice da je njeno dete imao upalu mosnica, i dr im je rekla da ne koriste vise boni suprims jer su i proglasene da se najnekvalitetnije.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete se vratilo u pelene
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 10:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
2 godine i 2 meseca. Ako je za utehu, nismo ni izlazili iz pampersa. Počinje da kuka kako je steže ali nema namere da se liši komfora pampersa. Zna čemu služe i noša i WC šolja ali neće. Može da sedne samo obučena ali nikako ne dozvoljava da je svučem i stavim na nošu. Redovno obaveštava kako upravo piški ili da je piškila, kako je upravo kakila.... Zna li neko za komotnije jednokratne pelene od pampersa a da su zadovoljavajućeg kvaliteta? Da preguramo zimu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: