Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 1:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Interesuje me čime čistite nosić pun slinaca vašoj deci. Ja imam čikovu pumpicu, i usisivač pumpicu ali to nikako ne podnosi imate li bolji savet?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
unka je napisao:
Interesuje me čime čistite nosić pun slinaca vašoj deci. Ja imam čikovu pumpicu, i usisivač pumpicu ali to nikako ne podnosi imate li bolji savet?


Ja sam spricom ubacivala fizioloski, po pun spric u obe nozdrve. Bebu uhvatim rukama cvrsto da se ne pomera, i osecaj je verovatno grozan, ali posle toga prodise i nosic bude prohodan.

Ako su slinci gusti i lepljivi, pazljivo stapicem za usi.

Fizioloski i sad deci stavljam, samo ih sad ne drzim, nego legnu i nagnu glavu unazad. Kazem im da ocekuju da bude grozno tog momenta, ali im posle bude lakse. No, one su sad velike... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Isto kao Isidora,stegnem ga jako da se ne pomera i pun spric fizioloskog ,okrenem ga i sline samo krenu.Nekada sam kupovala one male ampulice bebisola,(marisol) i stavljala mu po par kapi,sve dok mi nije drugarica rekla za ovo.I stvarno,nema sta,zakon za sline,sve izadju,dok se ne stvore nove!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pon Sep 07, 2009 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 03, 2009 10:28 pm
Postovi: 4
Moj sin često ima taj problem od kada je krenuo u vrtić i nekako mi se čini da fiziološki i pumpica u kombinaciji daju najbolje rezultate. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 10:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Ja sam dobila ovakav savet od pulmologa: kad primetim da je poceo da slinavi i smrkce, uvece inhalacija sa 2 ml fizioloskog rastvora i usisavanje pumpicom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 10:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Sofia, samo mi molim te objasni, kada inhaliras bebca, sta stavis u vodu?Znaci, 2ml. rastvora i koliko vode?ja sam mog bebca ovih dana inhalirala, stavila sam bosiljak u serpu , i skuvala ga, i izdrzali smo 20ak sec. :-? Plakao je dosta, pa sam popustila, ne znam koliko je dovoljno?Inace, ne znam kako da mu slince ocistim, place vristi i kada vidi f.rastvor, pa moramo na silu.Uzas, najbolje je da toga ne dolazi.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 1:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Po savetu babice kupila sam pumpicu ali ne onu koju stiskate (jer kaze babica da je to pre agresivno za decu) nego onu koju posebnim crevcem stavite sebi u usta pa usisavajuci vazduh cistite detetu nos. Mozda opis zvuci pomalo gadljivo, ali nema nikakvog dodira slinaca i usta, a na ovaj nacin sami kontrolisete intenzitet. Naravno, ovo moram da radim na silu, ali je vrlo uspesno i kratko traje. Moja cerka ponekad kada ima kijavicu cak i dobrovoljno pristane na kapi i pumpicu.
Sto se inhaliranja tice ja sam razmisljala da kupim onaj aparat namenjen maloj deci posto smo pre par meseci bas dugo vukli kasalj i svi su nam to preporucivali kao vrlo dobru metodu. Ali nisam jos nista kupila....mozda uskoro ako opet krene problem sa tim....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 7:23 pm
Postovi: 39
unka je napisao:
Interesuje me čime čistite nosić pun slinaca vašoj deci. Ja imam čikovu pumpicu, i usisivač pumpicu ali to nikako ne podnosi imate li bolji savet?

I mi imamo takvu, ali mislim da bebama smeta bilo kakav aspirator ya nosić, ovo nam je treći po redu i na svaki reaguje isto, znači da nije do aspiratora,čikov je do sada najbolji jer ima i one nastavke tako da mogu što više slinica da izvučem, nakon tog fiziološkom dobro isperem, mada imamo morsku vodu pa sad nju koristimo bar je prirodno, meni doktor kaže da baš nije dobro mnogo fiziološke za bebe oštećuje im sluznicu??? :roll: U svakom slučaju što više izvlačiti slinice i ispirati nosić, može i kamilica čaj,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 10:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 7:23 pm
Postovi: 39
Dea je napisao:
Po savetu babice kupila sam pumpicu ali ne onu koju stiskate (jer kaze babica da je to pre agresivno za decu) nego onu koju posebnim crevcem stavite sebi u usta pa usisavajuci vazduh cistite detetu nos. Mozda opis zvuci pomalo gadljivo, ali nema nikakvog dodira slinaca i usta, a na ovaj nacin sami kontrolisete intenzitet. Naravno, ovo moram da radim na silu, ali je vrlo uspesno i kratko traje. Moja cerka ponekad kada ima kijavicu cak i dobrovoljno pristane na kapi i pumpicu.
Sto se inhaliranja tice ja sam razmisljala da kupim onaj aparat namenjen maloj deci posto smo pre par meseci bas dugo vukli kasalj i svi su nam to preporucivali kao vrlo dobru metodu. Ali nisam jos nista kupila....mozda uskoro ako opet krene problem sa tim....

Meni do sada za ovih mjeseci koliko sam majka ni jedan doktor nije dozvolio inhalaciju bebe zbog kašlja ili šlaima, ne znem kako je kod vas ali ovdje vjeruju da je to šteetno zaa bronhije i pluća i poduzimaju inhalaciju kao krajnju mjeru ako već teško diše - dana ili tako nešto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 11:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Staša je napisao:
doktor kaže da baš nije dobro mnogo fiziološke za bebe oštećuje im sluznicu


Nama je receno da nema ogranicenja u koriscenju fizioloskog, posto on ima sastav isti kao suze, tako da ne moze da smeta. Samo obicna, slana voda... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Lekari kažu da je dobar Marisol sa pantenolom da čuva sluznicu. Nisam znala da fiziološki može da ošteti sluznicu :o

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 12:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Odavno sam se uverila da svaka zemlja ima svoje standarde i da se oni jako razlikuju po tome sta sme a sta ne sme.
Nama je to lekar preporucio i rekao da je super da se primeni cim ima bilo kakvih nagovestaja prehlade ili kaslja, jer moze da spreci da se to razvije.... E sad ko ce ga znati dal su srpski ili nemacki lekari u pravu.....
Sto se ispiranja nosa tice i nama je savetovana iskljucivo morska voda (ima da se kupi kao kapljice)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 2:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
dolce-vita je napisao:
Sofia, samo mi molim te objasni, kada inhaliras bebca, sta stavis u vodu?Znaci, 2ml. rastvora i koliko vode?ja sam mog bebca ovih dana inhalirala, stavila sam bosiljak u serpu , i skuvala ga, i izdrzali smo 20ak sec. :-? Plakao je dosta, pa sam popustila, ne znam koliko je dovoljno?Inace, ne znam kako da mu slince ocistim, place vristi i kada vidi f.rastvor, pa moramo na silu.Uzas, najbolje je da toga ne dolazi.


Ja sam pricala bas o inhalatoru (kupili smo Prizmin). Tamo ima posebna posudica za rastvor kojim inhaliras. Sipam samo fizioloski rastvor, pulmolog nam je rekao nista drugo, nikakve kapi, pantenol ili narodni lekovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Zaboravih da napisem: dovoljno je inhaliranje 5 minuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čime čistite nosić pun slinaca
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 5:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Sofia koliko kosta taj inhalator?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: