Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 10:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ja sam krenula sa pastom bogme i pre prve godine. E sad sta kod nas na trzistu ima ne znam, ali mi koristimo ovde neku pastu specijalnu za malu decu predvidjena za gutanje (ucili mi moje dete koje vec ima 2 godine da ispljune pastu ali ona to proguta a posle pljuje pljuvacku po sofi.... :o ) Mozda ima i kod nas na trzistu nesto tako....
Mi trenutno peremo zubice od 3 do 5 puta dnevno. Ujutru i uvece obavezno, kao i posle obroka (mada ako to zaboravimo nije strasno bitno je samo da se opere posle slatkisa). Danas smo bili na prvoj kontroli zubica. Svi u redu i sve kako treba. Dr. nam je rekla da je najveca steta za zube sok ( i to posebno od jabuke) pogotovo ako se pije iz flasice. Cuce za cudo zubarka ne smatra prevelikim grehom i kaze da se mogu tolerisati do 4-te godine. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 12:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj bebac je na moju i njegovu veliku zalost odbijao cetkicu za zube, tj. nije hteo da otvori usta, i plakao je.Medjutim, pre neki da me je prijatno iznenadio stavila sam mu cetkicu u usta i prijalo mu je da ga ceskam po zubicima, i onda je uzeo sam i to radio, i kasnije kada sam videla cetkicu bila je braon od cokolade koju je jeo :lol: Eto koliko je bitno da se malisanima zubicu peru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Kad je Dea spomenula zubara moram da pitam, kad bi trebalo posetiti zubara? Moja koleginica reče da je sina odvela sa 2 godine i da ih je zubarka izgrdila što nisu došli ranije :o kad je to ranije???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 9:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kazu da bi dete trebalo odvesti kod zubara kada mu porastu svi zubi. Doduse nama su odavno porasli a kod zubara smo otisli juce (sa 25 meseci). Ne mislim da smo zakasnili. Ako detetu redovno cisite zube, pazite malo na sokice i naucili ste ga da pije iz case (sem prvog kod nas ova druga dva jos nisu savladana), nema potrebe da ih ranije maltretirate sa pregledom.
A zaista je neverovatno kako im se sve sto jedu zadrzava na zubicima i cokolada i keks i druge stvari. Mi zato stalno cetkamo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 24, 2009 8:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Molim vas mame, moj bebac ima godinu dana, koju pastu za zube smem da mu dajem odnosno koju pastuz, sme da koristi????Videla sma vademecum junior, da li ju je neko korsitio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 28, 2009 12:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Ja sam pre par dana kupila cetkicu (onu sto se navuce na prst) i pastu za zube Bekutan i sa tim mu perem. Stavim zrno paste. Videla sam da ima Chiccova i apotekarka kaze da je najbolja, ali nisam imala dosta para, pa kupih ovu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 1:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Moje dete pere zubiće sa Colgate junior, zelene boje, jer ona je za decu uzrasta 0-6 godina, sa dodatkom fluora. Samo malo zamažem vlažnu četkicu njom, ali ponekad i zapeni :) .
Posle toga popije vode, pošto ne zna da ispljune, a količina je jako mala, pa samo ispere usta.
A kažu i da je Vademecum dobra.
Javite utiske!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 7:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Vanjina mamice,

Na koju vademecum pstu mislite?Ima neka u prodavnicama vademecum junior, ne znam da li tu sme.Takodje, ne znam koliko vase dete ima god.ali moj bebac ima 13 meseci i citala sam da ne treba detetu stavljati pastu sve dok ne nauci da ispljune.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Bitno da cokoladu sme, pasta je opasna... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
O, evo nam je savrsena Keti da nas malo uci kako da budemo majke.Hajde svi sveske u ruke.Da,Keti, dr je napisao da se detetu ne stavlja pasta dok ne nauci da ispljune.Ali, naravno, kako on moze znati bolje od vas, pobogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 06, 2009 11:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
To sam i ja citala, pisalo je u dr vodic..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 1:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Slatka,
Mislila sam na Vademecum junior, ali ne znam da li na njoj piše za koliku je decu. Ja samo malo macnem paste, čisto da se umaže četkica, jer deca vole neki ukus da osete.
I napominjem, oooooobavezno mnogo vode posle te mrvice!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 5:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
A za cokoladu je rekao sta, dr? Sme od rodjenja, u sto vecim kolicinama? I smoki, gazirana pica, slatkisi svih vrsta, slobodno. Samo je pasta stetna, nju nikako. Nego par kasicica secera u kravlje mleko, od treceg meseca zivota, ako zatreba i pre, pa cirkularni karijes izgrize zube pre nego sto se i pojave... a mame brinu.... :-? ta deca: dzigericu im pojedose!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 8:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
A vi vec unapred znate sta ja mom detetu dajem.Cokoladu mu dajem kinder ponekad, naravo nisma maloumna da mu dajem cesto.I, ne brinite vise molim vas, jede moje dete povre i voce svakodnevno, i meso, i palentu i griz, pitu od heljde...Samo se vi ne brinite...Molim vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
dolce-vita je napisao:
Moj bebac je na moju i njegovu veliku zalost odbijao cetkicu za zube, tj. nije hteo da otvori usta, i plakao je.Medjutim, pre neki da me je prijatno iznenadio stavila sam mu cetkicu u usta i prijalo mu je da ga ceskam po zubicima, i onda je uzeo sam i to radio, i kasnije kada sam videla cetkicu bila je braon od cokolade koju je jeo :lol: Eto koliko je bitno da se malisanima zubicu peru.


Niti znam, niti me zanima: samo citam sta je napisano. I ne znam odakle ideja da je "kinder" cokolada zdravija od bilo koje druge? Ako vec malisan mora da jede cokoladu, najbolje je da jede crnu, obicnu, za kuvanje. Mada, svako ima odgovornost prema sopstvenom detetu i sopstvenom zivotu. Cak i kad laze samog sebe :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: