Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bebino srce
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 08, 2005 5:50 pm
Postovi: 45
Bebica je rođena prije 5 dana, prirodnim putem. Treci dan je pedijatar cuo sum na srcu i danas je primljena na odjeljenje. Ovo je nalaz:

Bez cijanoze, aupnoično.
Cor: Akcija ritmična, tonovi jasni, para sternalno lijevo se cuje sistolni šum, inteziteta 3/6, pm nadsternumom, propagira se u cijeli prekordijum.

Orjentacioni ehokardiografski pregled . Situs solitus. Venske drenaže uredne. IAS u srednjem dijelu defekt dijametra oko 7 mm. AV sklad. AV valvule normalne morfologije i pokreta. IVS u perimembranoznom dijelu defekt dijametra do 5 mm. Nazire se i aneurizmatska membrana od TV. CW doplerom se dobija sistolni protok L-D šanta do 30 mmHg moguće podcijenjen zbog neispravnosti CW doplera. Komore skladne, kontraktilnost uredna (ESD 14, EDD 20, FS 30%, EF 63). VA sklad. Ao valvula trivelarna, normalna separacija veluma, na anulusu dijametar 9, a pulmonalis 9. Ao luk lijevi, bez anomalija.

Dg: VSD perimembranozni, manje veličine ASD SEC.

Može li mi neko pojasniti nalaz i reci koliko je sve ovo ozbiljno.
Uniaprijed zahvalna,

_________________
IVANA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 7:46 pm
Postovi: 26
Lokacija: Skopje Makedonija
Mislim da je dovoljno to sto pise bez anomalija. Nemoj se brinuti jer i nama su rekli da ima neki sum pa smo bili na 2 specijalista i oba su rekli da se to zove nevin sum koji nestaje do godinu dana. To ti je ustvari zato sto su im organi strasno blizu i kada srce pimpa krv to se kod neka beba ne cuje a evo mi smo imali tu srecu da se cuje. Samo zato sam ja izgubila mleko sa 4mes. Miha sada ima 10 meseci jos se to cuje ali je super i ne moze da stane da odmori jer je stalni aktivan. Super ti je beba ne brini to ti je fizioloska pojava sto nestaje pa kod nekih i u pubertetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 6:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
Kao sto ti rece, Sanika, to nije zabrinjavajuce. Mojoj bratanici je po rodjenju ustanovljen sum na srcu ali se za par meseci izgubio. Ipak vi posetite nekog dobrog decijeg kardiologa, cisto da budes bez brige...
Drzim fige...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 14, 2006 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 05, 2006 1:10 am
Postovi: 24
Lokacija: centar grada beograda
VSD je rupica izmedju komora i ukoliko je velika mora biti zatvorena hirurskim putem.Moj sin je imao i ASD i VSD, ali deciji kardiolog ce ti reci sta je najbolje resenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: