Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 7:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ja samo da kazem da za moje dete od rodjenja koristim vigantol kapi i ni jednom evo do sad nisam imala problem sa njenim apetitom. Jedino kada su joj u devetom mesecu izbijali zubici manje je jela ali je pila vise tecnosti ali evo sada kada izbijaju i drugi nema vecih problema. Ne hranim je na silu vec koliko hoce ona pojede.Zbog vrucine pije vise vode ali obroke nije nesto mnogo smanjila.Inace skoro je usla u 14. mesec.
Od rodjenja do cetvrtog meseca sam joj davala bebelak i mucile smo se i ona i ja.Ajde sto nije pila nesto mnogo tog mleka nego je non stop bljuckala ( ali je ipak dodavala u proseku po 800gr).E kada je vec postalo sumnjivo da ce uopste da krene da pije mleko pocela sam na svoju ruku da eksperimentisem i davala joj i nan i humanu i aptamil dok nisam dosla do novalak mleka. To joj se izgleda najvise svidelo i evo opet do sad tako ga lepo pije. Sada joj dajem i trojku ujutru i uvece koju popije po celu flasicu.Skoro je nisam merila ali znam da je sa godinu dana imala tacno 10kg.To cisto da znaju one mame koje se sekiraju oko kolicine mleka i tezine jer moja cerka nikada do godinu dana nije pila vise od 150gr mleka.Ako se i desi da popije 180 ja slavim! I nikada nije za mesec dodala po 1kg ili vise ali je uvek izgledala buckasto i uhranjeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 10:33 am
Postovi: 6
abmarija je napisao:
Jok :cry:
Orijentacije radi: potrebna dnevna doza je od 300 do 400 IJ. JEDNA KAP Vigantola ima oko 666 IJ! Pa kad se doda adaptirano mleko koje u sebi vec sadrzi dnevnu dozu ( na 500 ml mleka: 200 IJ pa navise koliko moja Ena sada jede, a jede lose) i plus ono sto se stvori izlaganjem suncu, pa ja sam nju trovala svaki dan! A jos kad se setim da mi se par puta, za jednom kapi omakla jos jedna, katastrofa!!!


I nama je privatni doktor rekao isto to, dok u domu zdravlja nam je doktorka rekla,
da povecamo dnevnu dozu adaptiranog mleka na 120 ml (za dete od 1.5 meseci) i da nastavimo sa vigantolom do prve godine. Srecom, danas sam pricao sa drugom doktorkom - privatne prakse - koja je rekla "stojim iza toga da vigantol izbacite iz upotrebe cim beba pocne dnevno da pije preko 750 ml mleka..
Strasno!!! Bem ti nase doktore i njihovo znanje...Da li bi i svoju decu tako?!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
djuzoran je napisao:
....Strasno!!! Bem ti nase doktore i njihovo znanje...Da li bi i svoju decu tako?!!

Сигуран сам да не би.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: