Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Alalna infekcija kod djeteta-molim za pomoc
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 10:16 pm
Postovi: 7
Dijete je musko ima skoro 6 godina, prvi simptomi su bili da se zalio da ga svrbi analni otvor najceste tokom noci, poslije pranja vodom svrab je prestajao.Poslije nekoliko dana pojavila se sluz bijele boje u veoma malim kolicinama i crvenilo. Uradjen je nalaz stolice ali nije nadjeno nista, poslije je uradjen bris analnog otvora ali opet nije nadjeno nista. Doktorica nam je propisala kremu nistatin mast da mazemo analni otvor tri puta dnevno sedam dana ali on se sada zali da ga boli na dodir i u zadnja dva dana pojavljuju se i tragovi krvi u veoma malim kolicinama. I svaki dan je sve crvenije i jos uvijek ima bijele sluzi. Molim za savjet ili dijagnozu ako je moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Koje analize stolice su radjene?Interesuje me posebno stolica na parazite.Kakve su stolice?Da li je defekacija uredna?Da li se za vreme defekacije dete takodje zali na bolove?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovori
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 10:16 pm
Postovi: 7
Radjena je analiza stolice na parazite ,a potom i analni otisak ali oba puta nalaz je bio negativan.Defekacija je najcesce uredna ,samo po nekad malo tvrđa i u obliku kuglica. Dijete se ne zali na bolove tokom defekacije, samo prilikom brisanja jer mu je oko analnog otvora koža oštećena. Hvala za vase interesovanje, roditelju u nevolji mnogo znači.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 6:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Ma,moje interesovanje Vama nije od pomoci,nego ako moze da se pomogne...Na zalost,opis je vrlo neobican i na pamet mi ne pada nista,osim da je ta krv koja se javlja izazvana cesanjem ili diranjem ili tako nekako.S obzirom da se dete ne zali na bolove prilikom defekacije vec samo prilikom brisanja,znaci da je infekcija(ako ona postoji)iskljucivo spoljasna.Ako dete ide u vrtic ili predskolsko porazgovarajte sa vaspitacem da li ima obicaj da se dira u tom predelu,a takodjeo bratite na to paznju i kod kuce,posebno kada je dete u krevetu.Takodje,vratite film da li to ima veze sa unosom odredjene vrste hrane ili ne.Stvarno je neobicno,interesuje me sta Vam je lekar savetovao,koji su njegovi dalji koraci.Ja licno probala bih 3-4 dana sa Chloramphenicolom-Hloramfenikolom(mast za oci) 1% umesto NIstatina,a mazite i Pavlovicevu mast.I ponovite bris,makar i privatno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 7:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Probajte da nadjete mast"flogocid".Neka vas ne zbuni što je za veterinarsku upotrebu,ali zaista pomaže.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
On se koristi za terapiju suljeva.Samo ne znam da li sme da se koristi kod dece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 10:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
Flogocid ima sirok spektar dejstva pa tako deluje kod : mnogih zapaljenja koze i sluzokoze,dekubitusa,inficiranih rana,opekotina,ozeblina,ulkusa,fistula,flegmona,panaricijuma,ekcema,mastitisa ,limfadenitisa,gnojnih otitisa,gljivicnih infekcija koze...

Kontraindikacije i nezeljena dejstva nisu poznati.Niti je navedeno da ne sme da se koristi kod dece!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 11:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Hvala,sludjena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 4:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
sludjena mama je napisao:
Flogocid ima sirok spektar dejstva pa tako deluje kod : mnogih zapaljenja koze i sluzokoze,dekubitusa,inficiranih rana,opekotina,ozeblina,ulkusa,fistula,flegmona,panaricijuma,ekcema,mastitisa ,limfadenitisa,gnojnih otitisa,gljivicnih infekcija koze...

Kontraindikacije i nezeljena dejstva nisu poznati.Niti je navedeno da ne sme da se koristi kod dece!

Slažem se da je flogocid koristan i mnogi ga koriste, ali ne može ni biti navedeno, jer nije namenjen medicini nego veterini!

Ja bih pre eksperimentisanja odvela dete u neku privatnu, ozbiljnu laboratoriju (ili s opširnim uputom u državnu) da se urade sve moguće analize. Nemoguće je imati uredan nalaz i lečiti gljivice (nistatin tome služi, zar ne) bez razloga.
Kad je počelo, šta je drugačije nego do tada? Da li se iko od drugih roditelja dece skojima se družite požalio na sličan problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 7:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Miso74,ne javljate se.Ja osecam de ste vec resili problem,dok se ovde dize cini mi se nepotrebno velika frka oko toga.Javite nam se,veoma me interesuje da li je problem resen.
Opsiran uput?Sta bi on mogao da sadrzi pa da bude opsiran?!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 8:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
neverending je napisao:

Slažem se da je flogocid koristan i mnogi ga koriste, ali ne može ni biti navedeno, jer nije namenjen medicini nego veterini!




naravno,u pravu ste ,lapsus!

a sta bi ste vi preporucili od pretraga,posto pominjete opsirniji uput???

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor miso74
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 10:16 pm
Postovi: 7
Pedijatar kaze da su nalazi uredni da nema parazita i da treba pokusati lijeciti ovako spolja, ja sam siguran u ono sto vidim a to je da infekcija dolazi iznutra jer crvenilo nije mnogo rasireno spolja.Bijela sluz je u malim kolicinama prisutna prilikom svakog novog mazanja a to je tri puta dnevno. U nalazu pise nisu pronađena jaja crijevnih parazita. Nismo mi zeljeli cekati sedam dana do kontrole i otisli smo privatno pedijatru. Predlozio je ponovo da vadimo nalaz stolice i bris. Privatni pedijatar sumnja na bakteriju Candidu. Propisao je acidi borici oblog i kremu bethasal. Sutra je kontrola kod pedijatra nadam se da ce sada ozbiljno shvatiti moj problem i naci neko rjesenje za to. Problem je jos jer nigdje osim u drzavnoj bolnici nemogu uraditi te analize ,a oni primaju uzorke samo uz uputnicu, koju nismo dobili drugi put i od 11 do 13 casova. Zahvalio bi se svima koji su predlozili kreme i masti za mazanje, ali to mi je opet nagadjanje, pokusavam iznaci nacin da dođemo do neke dijagnoze i pocnemo sa lijecenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
naravno ,ovde samo mozete dobiti predloge i savete! treba sve proveriti!


sve najbolje!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Miso74
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 10:16 pm
Postovi: 7
Nistatin mast koju smo koristili nije dala rezultate, stanje je isto kao i preije 5-6 dana ,ali nije se vise niti poogorsavalo. Dijete ne ide u vrtic ,a ishranu nismo mijenjali.Nismo primijetili nikada da se dira rukama po tom mjestu i ne zali se vise na svrab kao na pocetku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 12:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Kandida je gljivica i tretira se uglavnom Nistatinom.Bethasal mast se obicno propisuje kod Psorijaze i sluzi da isusi i regenerise promenu..Znaci,ne unistava gljivice.Obloge od acidi borici umiruju svrab.Kazete da je radjena stolica na parazite,a da li je radjena koprokultura? Dobar znak je da svrab prestaje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: