Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: zujanje u usima
PostPoslato: Sre Sep 21, 2005 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2005 6:29 pm
Postovi: 13
Imam zujanje u levom uhu i sustanje u levom i desnom, to traje oko godinu dana, pre neki dan bio sam kod neurologa i on mi je prepisao neke kapi za cirkulaciju verovatno u glavi??????? nisam koristio kapi iz razloga kada sam procitao kontraindikaciju i nezeljena dejstva nisam mogao to da progutam! Sta da radim dali da pijem ili?????????????????????????

_________________
Oliver


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 21, 2005 10:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
poseti odmah usnog lekara da ne bi ostao sa zujanjem u usima ceo zivot kao sto se nama nekima dogodilo od nelecenih upala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2005 6:29 pm
Postovi: 13
Puno hvala na savetu, idem ovih dana da vidim sta je to.

_________________
Oliver


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 10:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Ma to najcesce nije nista ozbiljno ali mora da se leci prezicno...obicno je neka bakterija koja je u uhu i izaziva zujanje i cim se da pravi lek,pravi antibiotik(obavezno trazi bakteriogram)za tacnu odredjeno bakteriju stvar se lako resi......samo ne treba odlagati da bakterija(nelecena)ne napravi neku stetu....
puno srece
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zujanje u usima
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2004 7:16 pm
Postovi: 8
Navodite da unazad godinu dana imate zujanje i povremeno sustanje u usima. Takve tegobe imaju razlicitu etiologiju i ovise od niza faktora .
Niste naveli koliko imate godina, da li su tegobe nastale postepeno ili naglo, da li su prisutne konstantno ili povremeno ,da li ste prethodno imala zapalenje usiju, ili prehladu, da li ste bili izlozeni buci,da li ste koristili visoke doze ototoksicnih lekova (Garamycin...) da li se lecite od neke sistemske bolesti (hipertenzija, dijabetes melitus ...........)??
Predlazem da se javite Vasem nadleznom ORL spec. ,obavite klinicki pregled i audioloski pregled-(tonalni audiogram i timpanometriju) .

na osnovu kojih se moze utvrditi da li je ostecenje sluha konduktivno-sprovodno ili je nastala lezija slusnog zivca , ili je to kod Vas samo subjektivni osecaj i propisati adekvatna terapija .
Bilo bi dobro da uradite prethodno kompletne lab. i biohemijske nalaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: gocagorl and all poruke
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2005 6:29 pm
Postovi: 13
Ovako: imam 47 godina, imam povemeno hipertenziju 140 sa 90-95-100
ovaj donji je problem, mada zadnjih 10 dana je potpuno normalan. Dobio sam od neurologa Redergin koji nisam koristio iz razloga koji sam u prvoj poruci naveo. Cujem odlicno i sustanje se javlja od pre 8 godina odprilike
narocito nocu, isto mi se nocu dogodi da mi kada se probudim buci glava impulsivno sa radom cirkulacije, kada izmerim pritisak on je normalan i sve se smiri za pola sata. a samo zujanje je skoro konstantno stim da je amplituda visa neko vreme pa se skoro zujanje izgubi. Uzeo sam danas uput pa cu ovih dana kod lekara. Neznam sta da radim sa ovim kapima redergin
dali da to probam???????/, hvala Dragan

_________________
Oliver


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2004 7:16 pm
Postovi: 8
Obzirom na" godine ", na hipertenziju-koja je jedan od faktora koja uzrokuje i promene na krvnim sudovima,zujanje je najverovatnije vaskularne etiologije(redukovana vaskularizacija).
Pored audioloske obrade, uradite kompletne lab. i bihemijske nalaze , lipidni status, RTG vratne kicme, a ako postoji indikacija i EHO dopller magistralnih krvnih sudova vrata-(sto ce vam reci Vas lekar).
Od lekova slobodno mozete uzeti Ginkobiloba i Beviplex za pocetak .
Ali ni jedna terapija ne garantuje da ce tegobe u potpunosti prestati, tokom godina pacijent se navikne na zujanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zujanje u usima
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 10:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2005 6:29 pm
Postovi: 13
Danas idem pa cu videti sta ce mi reci. Imam deformaciju kicmenog stuba
skolioza + kifoza, stim sto vec 4 godine vezbam rastezanje kicme u sopstvenoj reziji i mogu reci da je napredovanje zadovoljavajuce. Naime drzim svakog dana u lezecem polozaju tezinu od 10 kg na kolenima i istezem se, moguce je da je to uzrok mom problemu??????? Hvala vam puno na savetima koje ste mi dali do sada, Dragan

_________________
Oliver


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 12:24 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
pozdrav svima!!
ja osecam stalno sustanje u levom uhu, imam vrtoglavicu, osecaj dezorjentisanosti, imam aritmije, nekoliko dana nisam izasla na ulicu jer se plasim da cu izgubiti ravnotezu i pasti, odvratan osecaj,,,da li se neko suocavao sa ovim problemom i sta ste radili da ga resite?
:o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:57 pm
Postovi: 21
Lokacija: kragujevac
ja mislim da ti imas poremecaj centra za ravnotezu,ali idi kod orl dr iiskontrolisi.Ja imam otosklerozu i tinitus i desavalo mi se da mi se toliko zavrti u glavi kao da cu da padnem u nesvest.Moj ti je savet da ides kod odktora jer se to leci.Pozdrav....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 12:24 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
bila sam kod Doktoraa,nije centar za ravnotezu,kazu da nije nista,Po njima sam medicinski fenomen zdravlja,meni ovo ne traje u kontinuitetu vec se javlja jednom u 2 meseca i onda me izluđuje desetak,15 dana dok se jednog jutra ne probudim i kao da nikakvih problema nije bilo,,ovo je mentalna tortura koju ne mozes opisati doktorima,,sta si ti osecala?
jesi koristila kapi za nos?neke tablete?neki kazu da sustanje nastaje od stresa,nervoze,anksioznosti...?je li moguce da,ako je tako,ovo toliko dugo traje zajedno sa vrtoglavicom?bilo kako bilo,ne vracam se vise doktorima na KC!!!

:o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mastoidi po schulleru ZUJANJE U UŠIMA
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 9:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 6:15 pm
Postovi: 72
na snimku mastoida po Schilleru stiče se utisak obostrano reducirane pneumatizacije mastoidni čelija gdje su pojedine mastoidne čelije spojene.Takodjer se stiče utisak nešto pojačane perimentalne skleroze lijevo. Dali ovakav nalaz moze praviti smetnje u smislu česti upala i zujanja u ušima :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: MOLIM ODGOVOR :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 8:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 6:15 pm
Postovi: 72
PA MOLIM VAS ODGOVORITE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 12, 2009 1:49 pm
Postovi: 2
moze :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 9:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 6:15 pm
Postovi: 72
tunks pročitaj kaj imaš za reć


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: