Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zujanje, niski tonovi u usima... Treba mi savet, misljenje,
PostPoslato: Sre Nov 18, 2015 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 18, 2015 12:11 am
Postovi: 1
Rodjena sam decembra 1987 god, imam problem sa usima. Krajem septembra, pocetkom oktobra usi su pocele da mi zuje, tacnije nije to klasicno zujanje vec kao neka prigusena buka, ili neke melodije niskih tonova, nekad je i pistanje u usima koje nzm kako da opisem. Ne mogu normalno da funkcionisem da se koncentrisem ni na sta vecinom samo na to mislim, bila sam kod lekara ORL privatno doktorka je odradila audiogram i ultrazvuk usiju rekla je da mi je sve u redu... ali mi je prepisala tablete tanakan da pijem 3 puta dnevno po 2 tablete 10 dana pa da se vratim na kontrolu. Pila sam to neki dan poboljsanja nije bilo pa sam otisla kod drugog doktora koji mi je smanjio tablete da pijem 3 puta dnevno po jednu i da pijem bevipleks vitamine ujutru i uvece. Tako sam uradila bilo mi je malo bolje nekoliko dana pa se onda to ponovo vrati i sve tako u krug vec sam popila 3 ili 4 kutije tanakana i dve kutije bevipleksa al nista ne pomaze. Ja sam uvek imala prejak sluh i pre 10 god sam imala problem sa tim al tad je bilo samo zujanje sad je gore.
U orl nalazu pise:
Otoskopski nalaz zadovoljava
TPM tip A
Totalni audiogram pokazuje sluh u fiziol granicama
Dg Tinitus aurium bill

Pomislila sam da nemam mozda tinitus nadam se da nije to slucaj.
Ne mogu da sedim u sobi a da mi tv ne bude upaljen to mi pomaze oko zujanja ili sta mi se vec dogadja sa uscima, tv mi je ukljucen i dok ne zaspim i takodje dok sedim za kompijuterom. Ja sam jedno nekoliko meseci konstanto slusala muziku po nekoliko sati 8,9 sati bez prestanka tako sam i spavala sa malim slusalicama, doktorka je mislila da nemam neki akutni sok usne skoljke od muzike..nije ni ona sigurna. Tkodje moj otac je godinama bolestan pa sam i pod konstatnim stresom i kasno nocu ostajem budna to mi je postala navika vec dugo vremena. Takodje nemam redovne cikluse nisam imala ciklus sokro 6,7 meseci pa sam pomislila da nema neke veze ovo sa zujanjem u usima. Ja se ovako dobro osecam samo da nemam taj problem sa zujnjem sve bi bilo savrseno. Drugi doktor mi je preporucio tablete ginkobil forte al nisam to uzimala jos uvek pijem tanakan.
Ako neko ima neki savet ili misljenje dobro bi mi doslo. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zujanje, niski tonovi u usima... Treba mi savet, misljenje,
PostPoslato: Sre Nov 18, 2015 2:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може лако да буде да је проблем у вратном делу кичме.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: