Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 3:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 27, 2009 2:03 am
Postovi: 85
Lokacija: crna gora
Ja nisam dosad htjela nikakve kapi da koristim al nis je skroz zacepljen,pa se plasim da ne predje na usi ili dalje . Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 03, 2009 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2009 11:04 am
Postovi: 1
E ovako..
ja Olynth koristim oko 8 godina.
pre toga sam koristila Nafazol i Efedrin.
bila kod milion dr. niko me nije izlecio..svi mi kazu nemoj da koristis kapi, ne valja. Znam i ja da ne valja, ali kako kada se skroz gosim, ako 4-5 puta dnevno ne uzmem smrk :lol:

Svi me lecili na razlicite nacine, a niko me nije pomogao..
Nisam alergicna ni na sta, osim na Penicilin, sto nema veze sa zapusenim nosem.

Ima li zainteresovanih da mi pomognu..

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 5:02 pm
Postovi: 23
Imam isti problem -zapusen nos,devijacija u desnoj nozdrvi (dr ne preporucuje operaciju)...hronicni problem sa sinusima.... Olynth stavljam vrlo cesto i bez prekida ...znam da ne valja ali jednostavno ne mogu da disem..sve slane rastvore sam stavljao - ne pomazu...
ranije sam koristi uljane kapi Sinusan,nesto na bazi mentola ali prestali su da ih proizvode,ima da se kupi Sinusan inhalator koji ne pomaze uopste....
Sinusan se kapne na prst prinese nozdrvama i udahne... ili se vrlo malo stavi u samu nozdrvu..mada je vrlo neprijatno...ali zaista je pomagao..ja sam za nekih nedelju dana procistio sinuse i nisam imao problema...dok nisu prestali da ga proizvode....
Sad ponovo mucim muke sa kapima za nos...... Ono sto je meni pomagalo takodje je more sunce i sto vise skakanja u vodu...tako se sadrzaj iz sinusnih supljina razmeksa i pocne izlaziti napolje.... inace mi je hobi i ronjenje na dah.... kad su mi sinusi puni,ne mogu da zaronim ni na 2 metra dubine od vodenog pritiska.....
Obisao sam sve apoteke da vidim ima li negde Sinusana (jedna bocica traje vrlo dugo)..ali uzalud..... naravno to samo kod nas ima..ono sto je delotvorno povuku iz proizvodnje....
Zna li neko ko ga je proizvodio?Ima li nesto slicno... glavni sastojak je menta,bio je od biljnih sastojaka....potpuno prirodan...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 26, 2009 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 31, 2009 4:35 pm
Postovi: 44
Lokacija: Indjija
i ja imam problema sa zapusenim nosem al pola godine sipam nafazol i neznam vise sta da radim probala sam i onaj aqua green al nepomaze moj otac 20godina sipa nafazol mozda sam i ja nasledila od njega .... molim pomoc :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 10:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Sa kapi se definitivno morate skinuti
sto se vise koriste sve vise se oštećuje nosna sluznica,
nos sve zapušeniji, vi sve više kapi i tako u krug, bez poboljšanja, a obično sa trajnim posledicama.

Znači to što vi imate se zove Medikamentozni Rinitis, ali verovatno u pozadini ima još neki problem u nosu, jer niko od vas nije počeo da koristi kapi iz čista mira.
Dakle skidanje sa kapi nije lako, to je jedan vid zavisnosti, kao narkomanija, pogotovo ako su u pitanju Nafazol kapi.
Ja bih ih iskreno zabranio. Najviše oštećuju sluznicu i stvaraju najveću zavisnost. Imao sam pacijente koji su koristili po jednu bočicu dnevno !

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 10:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 31, 2009 4:35 pm
Postovi: 44
Lokacija: Indjija
al kako se resiti njih a da nekazu doktori tri cetri dana nesipati ni kap ja bi prva umrla da mi to kaze da nespavam 4 dana i nedisem joj ja zato nesmem ni da odem kod orl a sta ces.... :(

_________________
http://s2.bitefight.rs/c.php?uid=16356


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 6:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
uključe se drugi lekovi, da lakše prebrodite krizu . . .

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 31, 2009 4:35 pm
Postovi: 44
Lokacija: Indjija
hvala bar neko da mi odg na tu temu znaci mi smo narkomani :P divno hehehehe pozdrav hvala

_________________
http://s2.bitefight.rs/c.php?uid=16356


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 11:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
u neku rudu da, u neku ruku ne :)

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 31, 2009 4:35 pm
Postovi: 44
Lokacija: Indjija
ljudi oslobodila sam se nafazola konacno nemogu da verujem mucila sam se samo jedan dan i judnu noc iako sma godinu dana sipala nafazol nemogu da verujem isla sam kod orl i dao mi ad kapi neke uljane i aqua green i evo vec mi je bolje :P poz svima

_________________
http://s2.bitefight.rs/c.php?uid=16356


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 26, 2009 12:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 1:03 pm
Postovi: 93
Probajte sa fizioloskim rastvor da procistite sinuse.mozete kupiti ampule ili vecu bocu.Nije stetno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 6:12 pm
Postovi: 0
jao menije u poslednjih par meseci uvek zapusen nos i strasno me nervira bila sam kod doktora i on kaze da imam neke zapusene kanale,ali sto mi je zapusen nos nije jedini problem vec sto zbog toga hrcem ubijam...............tako bar kaze moj suprug koji prethodnu noc nije mogo spavati od mene ...............uglavnom spavam otvorenih usta zbog problema sa nosem ali moj muz kaze da kada hrcem meni su usta skroz otvorena tako da on pokusava da me probudi na sve nacine tako sto mi zapusi nos,zvizdi,golica mi stopala ali nevredi spavam kao klada :-) pre nekih 5 dana smo bili na rodjendan moje sestre kada su gosti otisli ja sam sela u fotelju i zaspala u suknji demperu cipelama i carapama inace sam tada nosila crne podvezice posto sam spavala sirom otvorenih usta pocela sam hrkati a ja kada pocnem hrkati nemoze me nista probuditi suprug mi je skinuo cipele pomazio mi noge i otisao kuci..kada sam se probudila sestra mi je rekla da hrcem ko niko i spavam ko klada da nista me nije moglo probuditi njena deca nisu mogla spavati od mene pa su se zezala samnom tako sto su mi dirali noge koje znaju da mrzim kada mi neko dira a da to nije moj suprug oni su me gulicali skidali m ipodvezice oblacili a ja nista nisam osetila uzas inace nosim broj 43 prilicno veliki broj za jednu zenu sve u sve mu hrcem ko stoka zbog zapusenog nosa i spavam kao zaklata treba mi neka pomoc neke tablete protiv hrkanja ili slicno pomagajte TRAZIM ODGOVOR...................:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 5:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 10:05 pm
Postovi: 90
dorotea2 je napisao:
jao menije u poslednjih par meseci uvek zapusen nos i strasno me nervira bila sam kod doktora i on kaze da imam neke zapusene kanale,ali sto mi je zapusen nos nije jedini problem vec sto zbog toga hrcem ubijam...............tako bar kaze moj suprug koji prethodnu noc nije mogo spavati od mene ...............uglavnom spavam otvorenih usta zbog problema sa nosem ali moj muz kaze da kada hrcem meni su usta skroz otvorena tako da on pokusava da me probudi na sve nacine tako sto mi zapusi nos,zvizdi,golica mi stopala ali nevredi spavam kao klada :-) pre nekih 5 dana smo bili na rodjendan moje sestre kada su gosti otisli ja sam sela u fotelju i zaspala u suknji demperu cipelama i carapama inace sam tada nosila crne podvezice posto sam spavala sirom otvorenih usta pocela sam hrkati a ja kada pocnem hrkati nemoze me nista probuditi suprug mi je skinuo cipele pomazio mi noge i otisao kuci..kada sam se probudila sestra mi je rekla da hrcem ko niko i spavam ko klada da nista me nije moglo probuditi njena deca nisu mogla spavati od mene pa su se zezala samnom tako sto su mi dirali noge koje znaju da mrzim kada mi neko dira a da to nije moj suprug oni su me gulicali skidali m ipodvezice oblacili a ja nista nisam osetila uzas inace nosim broj 43 prilicno veliki broj za jednu zenu sve u sve mu hrcem ko stoka zbog zapusenog nosa i spavam kao zaklata treba mi neka pomoc neke tablete protiv hrkanja ili slicno pomagajte TRAZIM ODGOVOR...................:)


Zasto jednostavno ne odes na pregled kod ORL hirurga koji ce relativno lako resiti problem sa disanjem, tj sa prohodnoscu vazduha kroz nos?
Mozda kod tebe postoji mehanicka prepreka, tj kriva nosna pregrada, ili ti pak polipi prave problem.
Oni ti svojim postojanjem onemogucavaju pravilnu drenazu sekreta iz sinusa, zbog kojih ti se ako se to ne leci pravilno javljaju jos veci svakodnevni problemi....
Neispavanost, umor, iscrpljenost, ucestale glavobolje, podocnjake...Mogu ti zaista pokvariti kvalitet zivota, nos toliko mali al moze stvarno napraviti velike probleme...
Moj savet zakazite sto pre pregled na nekoj od boljih klinika kao sto su VMA, Gradska bolnica....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zapusen nos
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
E narode sto se tice zapusenog nosa, resenje je sledece u slucaju rinitisa(upala sluznice nosa) kupite lek
rinokort turbohaler skup je ali je odlican , u slucaju sinuzitisa prvo mala bezbolna hirurska intervencija drenaze sinusa,prosirivanja skoljki i "paljenje" akupuntur.tacke(nadrzaj kijanje)a zatim rinokort turbohaler , ovo vam kosta oko 230 e sve ali ste resili problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zapusen nos
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 10:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Kako se skinuti sa Nafazola? Koristim ga vec godinama!!! Uzas!!!! Koji su to drugi lekovi koji "olaksavaju" skidanje? Imam devijaciju nosne pregrade, verovatno bih to trebala operisati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: