Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 29, 2006 3:15 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima!
Imam 21 god. i vec duzi niz godina patim od zadaha iz nosa i usta.Posjetio sam mnoge lijecnike ali bezuspjesno.Niko mi nije mogao konkretno reci sta mi je.Izvadio sam mnoge nalaze i svi su uredu.
Ali bolujem od ezofagitisa (upala jednjaka), ali niko mi nije rekao da je taj zadah bas od te bolesti.A i poznajem neke ljude koji takodje imaju ezofagitis ali ne pate od zadaha.Samo mi je jednom jedan lijecnik rekao da imam gnojne krajnike i da je moguce da je taj zadah od toga, dok su mi neki lijecnici takodje pregledavali krajnike (prije toga) ali mi nista nisu rekli o gnojnim krajnicima.
Ja stvarno ne mogu vise zivjeti sa ovim problemom,jer stvarno nije to obican zadah,ja bih prije rekao "bolest",jer je veoma intenzivan (posebno iz nosa).
Molio bih ako neko moze pomoci,bio bih mu veoma zahvalan.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 01, 2006 9:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Zadah iz usta može biti uzrokovan ezofagitisom, takođe i krajnici mogu biti uzrok Vašeg problema, ali pošto navodite neprijatan zadah iz nosa, meni na pamet pada fetidni hronični rinitis, poznat pod nazivom ozena (uglavnom od njega oboljevaju žene posle menopauze).

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: asdasda
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 06, 2006 11:15 pm
Postovi: 27
ja imam urodjeno uvecane krajnike i cinimi se da su gnojavi(ponekad imam problema sa zadahom)
kako se to reshava ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 4:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Ako su krajnici često pod upalom, trošni sa gnojnim čepovima (žućkasto-belim) mogu biti razlog (između ostalog) zadaha iz usta. Taj problem se rešava tonzilektomijom tj. operacijom krajnika.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Čet Dec 07, 2006 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 29, 2006 3:15 pm
Postovi: 6
Ja nemam nikada upalu krajnika,ali su gnojni.Da li oni uzrokuju i zadah iz nosa (intenzivniji zadah),jer je u mene stvarno neugodan zadah.
I molio bih "drM-a" da mi kaze koji su simptomi "ozene" i koje preglede treba obaviti da bi se ustanovilo da li je ona u pitanju.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 10, 2006 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Zaista je mala verovatnoća da imate ozenu. To je atrofijski rinitis, odlikuje se atrofijom sluzokože nosa i često pojavom krastica u nosu, izrazito neprijatnim zadahom iz nosa, a u brisu se mogu izolovati i neke bakterije. Sve to može početi kao svaki drugi rinitis (oticanje sluzokože nosa, zapušenost, sekrecija). Dakle, na osnovu pregleda i brisa može se posumnjati na ovu bolest, a kako ste vi već bili kod nekoliko ORL specijalista sumnjam da je baš svaki od njih prevideo ovu bolest.

Moje mišljenje je da bi ezofagitis koji vam je već dijagnostikovan mogao da vam pravi te probleme sa zadahom. Ne znam šta ste od pregleda radili kada vam je postavljena ova dijagnoza, ali ako niste do sada radili ne bi bilo loše da uradite RTG jednjaka sa barijumskom pastom ili endoskopiju da se proveri da nema možda neki divertikulum- džepić na jednjaku u kome bi hrana mogla da zaostaje i daje taj neprijatni zadah.

Na ovim sajtovima se nalaze pobrojani razlozi zadaha iz usta i nosa

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency ... 003058.htm

http://www.mayoclinic.com/health/bad-br ... DSECTION=2

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 29, 2006 3:15 pm
Postovi: 6
Izvinite sto Vam smetam ali izgleda da ste mi Vi posljednja nada u rjesavanju mog problema i molio bih Vas da pokusamo otkriti sta se desava kod mene (sta uzrokuje zadah kod mene),jer stvarno ja ne mogu vise zivjeti sa ovim problemom.
Uradio sam RTG jednjaka sa barijumskom pastom i tu mi nisu mogli nista vidjeli (sve je bilo uredu), ali sam takodje uradio i endoskopiju i tada mi je utvrdjen ezofagitis,ali mi nisu rekli o bilo kakvom džepiću na jednjaku.Tada mi je lijecnik rekao da imam potpuno otvoren donji sfinkter jednjaka. Propisao mi je trojnu terapiju 21 dan i jos 14 dana samo controloc,ali dok sam uzimao tu terapiju bilo mi je zaista lakse sto se tice gorcine u ustima i kiseline,ali nisam bas osjetio da mi je i nestao zadah.To sto mi je bilo lakse uzimajuci trojnu terapiju trajalo je sve dok nisam prestao uzimati tu terapiju,ali nakon sto sam prestao uzimati sve se vratilo na staro (gorcina u ustima).Kada sam opet otisao tom lijecniku rekao mi je da se tu ne moze nista uciniti i da to nije bas opasno (taj ezofagitis), cime se ja nisam bas slozio,jer sam na internetu nalazio da to moze biti itekako opasno ako se ne lijeci.Samo jos nesto, takodje mi je pronadjena bakterija Helicobacter pylori 3,2.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 22, 2006 2:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 2:39 am
Postovi: 13
drM je napisao:
Zadah iz usta može biti uzrokovan ezofagitisom, takođe i krajnici mogu biti uzrok Vašeg problema, ali pošto navodite neprijatan zadah iz nosa, meni na pamet pada fetidni hronični rinitis, poznat pod nazivom ozena (uglavnom od njega oboljevaju žene posle menopauze).

Sve najbolje!


Ja imam slican problem..imam bas neprijatan zadah,narocito ujutru...Da li postoji neki nacin da se to "izleci"...Meni bas smeta kada neko ima neprijatan zadah u mojoj okolini..a eto ja ga ipak imam:(Uzasno sam nesrecna zbog toga...Zubice perem posle svakog obroka...koristim konac za zube tako da sto se tice higijene zuba i usta mislim da ce mi zubici od tolikog pranja poispadati:)
p.s...procitala sam na ovom forumu da se treba obratiti stomatologu ili otici na orl...mene je zaista sramota da se pojavim kod dr sa ovim problemom...
p.s.s....Imam utisak da se nikada necu moci ovoga osloboditi,uzasno mi smeta,jer ne mogu normalno ni da komuniciram sa ljudima:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Pet Dec 22, 2006 4:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
BarcaFan je napisao:
Pozdrav svima!
Imam 21 god. i vec duzi niz godina patim od zadaha iz nosa i usta.Posjetio sam mnoge lijecnike ali bezuspjesno.Niko mi nije mogao konkretno reci sta mi je.Izvadio sam mnoge nalaze i svi su uredu.
Ali bolujem od ezofagitisa (upala jednjaka), ali niko mi nije rekao da je taj zadah bas od te bolesti.A i poznajem neke ljude koji takodje imaju ezofagitis ali ne pate od zadaha.Samo mi je jednom jedan lijecnik rekao da imam gnojne krajnike i da je moguce da je taj zadah od toga, dok su mi neki lijecnici takodje pregledavali krajnike (prije toga) ali mi nista nisu rekli o gnojnim krajnicima.
Ja stvarno ne mogu vise zivjeti sa ovim problemom,jer stvarno nije to obican zadah,ja bih prije rekao "bolest",jer je veoma intenzivan (posebno iz nosa).
Molio bih ako neko moze pomoci,bio bih mu veoma zahvalan.
Hvala!



da li si radio rtg sinusa?tj.kakav ti je snimak?
p.s.ovako,zamoli nekog ko ti je blizak npr.mamu da ona utvrdi da li je zadah konstantan,dovoljno ce biti dva tri puta malo duze izdahni pa ponovi ako je konstantan verovatno je iz stomaka ili pluca jer on se uvek oseti ...cak bi ga i ti trebao osetiti kad stavis ruku i izdahnes to bi tvoj nos trebao da "registruje"...tesko da ces moci da osetis zadah ako dolazi iz nosa jer su tvoji mirisni receptori(valjda sam dobro napisao) naviknuti na njega!da li imas/o problema sa zapusenoscu nosa,sekretom(devijacija.polipi.alergija.sinusitis)??


Poslednji put menjao masja dana Pet Dec 22, 2006 4:52 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Pet Dec 22, 2006 4:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 22, 2006 5:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
zaboravio sam da ti kazem da sam ja imao problem sa tim i da sam ga resio drenazom sinusa tj.doktor mi je ocistio sinuse i veruj mi dok je to radio morao je da otvori prozor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 23, 2006 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 2:39 am
Postovi: 13
masja je napisao:
zaboravio sam da ti kazem da sam ja imao problem sa tim i da sam ga resio drenazom sinusa tj.doktor mi je ocistio sinuse i veruj mi dok je to radio morao je da otvori prozor!


A koji su bili tvoji simptomi?Zbog cega si se ti obratio dr?Posto je meni uvek suv nos i cesto mi se desava da je ujutru zapusen..ali onako suvo zapusen i da ne mogu lako da disem...A sta tacno moze da se vidi na rtg sinusa?Da li je stvarno moguce da od kada si ocistio sinuse nemas vise neprijatan zadah i da su kod tebe sinusi bili uzrok toga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Sub Dec 23, 2006 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 29, 2006 3:15 pm
Postovi: 6
Radio sam rtg sinusa i sve je bilo uredu.Bas mi je lijecnik rekao da bi zelio da mi zadah uzrokuju sinusi jer kako kaze to moze lako izlijeciti,ali nije bilo to.
Ja bas osjetim zadah kada jako izdahnem iz nosa,ali ne mogu osjetiti kada izdahnem iz usta.To mi je malo cudno.Kada se zadrzim malo duze u zatvorenoj prostoriji (npr.kada radim za racunarom),mogu osjetiti da je prostorija postala zagusljiva i da smrdi, a tada sam disao kroz nos. U tom trenutku se ponekad pojavi moj brat i kaze mi jesi li "prdnuo". Znate sta hocu reci!.Tada sam pravo depresivan.
U posljednje vrijeme osjetio sam da mi je malo nos suv,ali normalno disem.Ponekad mi se u grlu javi zuti sluzavi sekret.
Takodje sam uradio i pregled pluca i tu su nalazi bili uredni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 24, 2006 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
smaily je napisao:
masja je napisao:
zaboravio sam da ti kazem da sam ja imao problem sa tim i da sam ga resio drenazom sinusa tj.doktor mi je ocistio sinuse i veruj mi dok je to radio morao je da otvori prozor!


A koji su bili tvoji simptomi?Zbog cega si se ti obratio dr?Posto je meni uvek suv nos i cesto mi se desava da je ujutru zapusen..ali onako suvo zapusen i da ne mogu lako da disem...A sta tacno moze da se vidi na rtg sinusa?Da li je stvarno moguce da od kada si ocistio sinuse nemas vise neprijatan zadah i da su kod tebe sinusi bili uzrok toga?


meni je mucila zapusenost nosa,bio sam kao riba na suvom,dugo vremena dok nisam otisao na orl i ustanovio da imam alergiju,devijaciju,polipe i blagu upalu sinusa...sa operacijom sam sacekao a uzeo lekove za alergiju...vremenom se pojavio i neprijatan zadah i tu "pocinju"problemi :oops: ...prvo nisam bio siguran odakle potice a bilo je tako ocigledno jer sam jedino imao problema sa nosem ali sam morao sve proveriti,tako sam na kraju uradio tu operaciju(pod lokalnom anestezijom)polipi izvadjeni,uradjena korekcija devijacije,sinusi ocisceni i prosirene skoljke ...vec sam rekao da mi je doktor rekao da u zivotu nije video takvu sluznicu i da je otvarao prozor!znao sam da ce sve biti ok ali sam ipak proveravao pricajuci sa kevom-mama uvek zna najbolje :D
p.s.na rtg sinusa levi zasencen desni blago...sto ne valja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Ned Dec 24, 2006 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
BarcaFan je napisao:
Radio sam rtg sinusa i sve je bilo uredu.Bas mi je lijecnik rekao da bi zelio da mi zadah uzrokuju sinusi jer kako kaze to moze lako izlijeciti,ali nije bilo to.
Ja bas osjetim zadah kada jako izdahnem iz nosa,ali ne mogu osjetiti kada izdahnem iz usta.To mi je malo cudno.Kada se zadrzim malo duze u zatvorenoj prostoriji (npr.kada radim za racunarom),mogu osjetiti da je prostorija postala zagusljiva i da smrdi, a tada sam disao kroz nos. U tom trenutku se ponekad pojavi moj brat i kaze mi jesi li "prdnuo". Znate sta hocu reci!.Tada sam pravo depresivan.
U posljednje vrijeme osjetio sam da mi je malo nos suv,ali normalno disem.Ponekad mi se u grlu javi zuti sluzavi sekret.
Takodje sam uradio i pregled pluca i tu su nalazi bili uredni.


vidi ako je rtg u redu i brisevi iz nosa,grla i pluca(verovatno si proveravao i ispljuvak iz pluca na candidu?)i dijagnoza specijaliste OK onda tako jak zadah nema sanse da je iz nosa,grla i pluca...znaci da ti je ostao stomak a sa njim kako si napomenuo imas poteskoca.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: