Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 12, 2006 12:00 am
Postovi: 20
isti problem i ja imam


doktori uopste ne obracaju paznju na ovakve probleme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 9:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
:-? Kada sam jednom,otisla kod lekara (posto i vi kazete da ne obracaju paznju na to) rekao mi je:PA STA TI JE KOJI TI JE DJAVO???Ne samo da nije obratio paznju,nego se i izdrao na mene,zato sto nije mogao da pronadje problem..... Ali ja ipak mislim da je tu u pitanju ili jetra ili zeludac.Samo mi se vise ne ide kod lekara da se blamiram,odnosno da mi se oni tu deru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 1:06 pm
Postovi: 2
BarcaFan je napisao:
Radio sam rtg sinusa i sve je bilo uredu.Bas mi je lijecnik rekao da bi zelio da mi zadah uzrokuju sinusi jer kako kaze to moze lako izlijeciti,ali nije bilo to.
Ja bas osjetim zadah kada jako izdahnem iz nosa,ali ne mogu osjetiti kada izdahnem iz usta.To mi je malo cudno.Kada se zadrzim malo duze u zatvorenoj prostoriji (npr.kada radim za racunarom),mogu osjetiti da je prostorija postala zagusljiva i da smrdi, a tada sam disao kroz nos. U tom trenutku se ponekad pojavi moj brat i kaze mi jesi li "prdnuo". Znate sta hocu reci!.Tada sam pravo depresivan.
U posljednje vrijeme osjetio sam da mi je malo nos suv,ali normalno disem.Ponekad mi se u grlu javi zuti sluzavi sekret.
Takodje sam uradio i pregled pluca i tu su nalazi bili uredni.



Znam da je tema zastarela ali me zanima da li si resio problem i sta je bio problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 3:06 pm
Postovi: 5
nadam se da ce neko opet oziveti ovu temu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 1:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Uzroci lošeg zadaha su razni:
hronično upaljeni krajnici
pokvareni zubi
hronični sinuzitis
nosna polipoza
problemi sa želudcem
divertikulum u jednjaku
. . .

po nekad nije lako otkriti uzrok
obično se svodi na eliminisanje jednog po jednog . . .

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Pon Jan 23, 2012 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 7:33 pm
Postovi: 1
Ozivljavam sa razlogom ovu temu, jer imam iste simptome kao i pokretac teme. Naime imam isti problem da nakon odredjenog vremena koje provedem u zatvorenoj prostoriji, osecam da je vazduh zagusljiv i da ljudi to primete kad udju unutra, zbog cega mi je izuzetno neprijatno. Imam problem sa slivanjem sekreta, tako da stalno moram da pljujem ili skupim pa progutam to sto mi se skupi u grlu (beli gusti sekret) i ubedjen sam da je upravo to uzrok mojih problema. Svako jutro spiram nos fizioloskim rastvorom. Ranije sam koristio Avamys sprej za nos, ali kako je stisla ova kriza, i nemam para za sprej, koji mi je inace pomagao, koristim samo f rastvor i to samo ujutru. Pomaze mi da procistim nosne kanale, koji su, pogotovo ujutru zapuseni. Ovo meni predstavlja OGROMAN problem u zivotu, jer ne mogu da komuniciram sa ljudima normalno i trudim se da se ne zadrzavam u zatvorenom prostoru dugo, jer tacno primetim da postaje zagusljivo i onda se uzasno osecam. Voleo bih kad bi se javio pokretac teme, da kaze da li je uspeo da resi problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Sre Feb 04, 2015 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 27, 2013 7:51 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima. Pune tri godine sam imao jednake simptome (neugodan miris iz usta i iz nosa) nepodnošljivo izražene. Nakon svih obavljenih pretraga (stomatološki pregledi, ORL, bris nosa i ždrijela, gastroskopija i gastroenterologija, ultrazvuk abdomena) zaključeno je da mi je žučna kesa presavijena te da mi sadržaj iz iste u povećanoj količini dolazi u želudac, zbog čega imam česte i dugotrajne reflukse (vraćanja) želučane kiseline u jednjak. Liječnica mi je rekla da za problem žučne kiseline ne postoji konkretno rješenje, ali sam počeo isprobavati razne tablete koje smanjuju lučenje želučane kiseline (inhibitori protonske pumpe). Konačno sam počeo uzimati Peptoran 75mg (Pliva) koji ima 12h djelovanje i primijetio sam da mi on najviše odgovara. Nakon nekog vremena uzimanja jedne tablete dnevno, mogao sam si priuštiti i nekoliko tjedana bez uzimanja istih. Naravno, uz povremeno vraćanje blažih simptoma. Ali želim naglasiti da tablete nisu rješenje. Simptomi su mi se ublažili također i jer sam počeo raditi na sebi po pitanju stresa i žurbe. Trudim se biti opušten na sve moguće načine, ne žuriti nigdje, makar i po cijenu kašnjenja, ne "gubiti živce" zbog gotovo ičega, i sl. Također, prestao sam jesti tešku hranu, poput zapečenog graha, pljeskavica, teških variva itd. Simptome i dalje ponekad imam, ali se osjećam bolje i zadovoljnije te sam naučio živjeti s onim što mi ne mogu izbjeći. Nadam se da je ovo ikome pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Čet Feb 05, 2015 12:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вишак желудачне киселине не постоји осим код неколико особа на свету.

Киселина која прави проблеме настаје од лоше хране а због мањка желудачне киселине.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Pon Nov 09, 2015 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 4:55 pm
Postovi: 12
Da... to je taj problem kao i kod mene... zadah iz nosa potice iz stomaka... nisam nasao resenje za to. Imam zeludacnu kilu, gorusica .. jedna doktorka mi je rekla da mi je oslabio taj misic sto zatvara zeludac, onda mi je logicno posto je otvoren zeludac da se vracaju gasovi i isparenja, verovatno i kroz pluca i izlaze na nos kad dises... Da li imaju tablete za to? Za jacanje tog misica ? :o Verovatno i ishrana treba da se promeni.... Ovo je je jedan od gorih problema koji mladog coveka mogu da zadese i prate kroz zivot... :\


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Sre Nov 11, 2015 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Док сам одрастао није било лоше хране. Данас је све лоше и млад човек мора да се разболи веома рано. Једини начин за здрав живот је веома обазрива исхрана.

У желуцу не треба да буде вишка киселине и којекаквих испарења. Такве појаве су последица лоше хране и мањка желудачне киселине. Верујем да ће ти користити оно што сам написао на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Желудац...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Pon Apr 04, 2016 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 27, 2013 7:51 pm
Postovi: 3
Slark je napisao:
Da... to je taj problem kao i kod mene... zadah iz nosa potice iz stomaka... nisam nasao resenje za to. Imam zeludacnu kilu, gorusica .. jedna doktorka mi je rekla da mi je oslabio taj misic sto zatvara zeludac, onda mi je logicno posto je otvoren zeludac da se vracaju gasovi i isparenja, verovatno i kroz pluca i izlaze na nos kad dises... Da li imaju tablete za to? Za jacanje tog misica ? :o Verovatno i ishrana treba da se promeni.... Ovo je je jedan od gorih problema koji mladog coveka mogu da zadese i prate kroz zivot... :\


Pozdrav!
Isprike zbog neodgovaranja. Nisam provjeravao mail.
Za takve tablete nisam čuo. Ali ono što je meni pomoglo da se simptomi smanje jesu tablete koje su takozvani "inhibitori protonske pumpe", tj. koje smanjuju lučenje želučane kiseline. Nakon što sam dvije godine imao takve simptome da se povremeno nisam bio usudio izići iz sobe, te nakon što sam bio na gastroskopiji i počeo uzimati takve tablete (npr. Controloc ili Peptoran), kroz nekoliko mjeseci stanje mi se trajno poboljšalo. Takve tablete bi trebao moći dobiti na recept, ali i bez njega.

Sada već duže vrijeme simptome primjećujem gotovo samo onda kada znam da sam "napravio" nešto što nisam trebao (mliječni proizvodi, turska kafa, manje od 6 sati sna ili neprospavana noć, jako začinjeni i zaprženi umaci i variva, ljuta hrana uopće, jaka ili jednostavno loša alkoholna pića itd.). U tom slučaju uzmem tabletu, ali trudim se to držati na minimumu. Možda zvuči čudno, ali čak mi i pušenje pomogne kad imam simptome. Već neko vrijeme motam duhan, a u prosjeku zapalim dva ili tri puta dnevno. Stvarno mi bude lakše. Naravno, najvažnije pravilo u ovim stvarima jest to da je svačiji organizam drukčiji, te da svatko treba osluškivati poruke tj. reakcije vlastitog tijela.

Al' moram reći da sam, Bogu hvala, do najvećih dugotrajnih promjena došao sam vlastitom odlučnošću, tj. promjenom načina življenja, u pogledu ophođenja s ljudima i okolinom (izbjegavanje stresnih situacija, svađanja, ljutnje). Nekad je to sve nemoguće, ali je uvijek moguće držati takve situacije što kratkotrajnijima. Nadam se da će ovo nekome pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Pon Apr 04, 2016 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 27, 2013 7:51 pm
Postovi: 3
I, naravno, što više tekućine poput vode i čaja možeš dnevno piti, to bolje. To više-manje vrijedi za sve. Jedino bi trebao izbjegavati mentu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Čet Maj 05, 2016 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2016 1:04 am
Postovi: 4
imam slican problem kao i korisnik @nebitnoko pa stoga citat ispod.

dakle zadah, bijeli ili zuckast slajm/pljuvacka, ne mozda toliko izrazeno ali problem je tu. spavaca soba mi je dosta mala pa se osjeti izjutra kad se probudim (ono kad izadjete na minut pa se vratite i osjetite). dosta tog gustog (obicno i bezbojnog) slajma izbacim izjutra dok perem zube tako sto trljam jezik ili jos bolje, gornje zadnje zube. time valjda povucem taj slajm odozgo, i moram da ga ispljuvam. posle toga isperem tecnoscu za ispiranje usta i malo se lakse dise, medjutim posle pola sata kao da nisam nista uradio. slajma je manje ali zadah osjecam.

kod otorinolaringologa sam bio jesenas, ustanovio da nema nikakvih upala i dao mi je nekakvu terapiju. tablete i tecnost za ispiranje grla. nimalo mi nije pomoglo.

cesto duvanjem ne mogu da primjetim zadah. najbolja provjera mi je da prstom dodirnem sluznicu grla i pomirisem. onda osjetim onaj truli miris kako li vec da ga nazovem.

po onome sto sam do sad nalazio po internetu i citao, radi se o problemu sa sinusima. taj slajm se spusta iz njih u grlo i nosne kanale.

probacu nocas na svoju ruku, da isperem nos slanim rastvorom, a ujutro uzimam i ovaj Avamys sprej da probam. ocigledno od ovog lokalnog specijaliste nema vajde + mi se ne ceka je*ena 2h...

pisite ako na umu imate neku preporuku. hvala

edit: e da, zaboravih da dodam da sam radio i bris grla na gljivice i nije nadjeno nista.

nebitnoko je napisao:
Ozivljavam sa razlogom ovu temu, jer imam iste simptome kao i pokretac teme. Naime imam isti problem da nakon odredjenog vremena koje provedem u zatvorenoj prostoriji, osecam da je vazduh zagusljiv i da ljudi to primete kad udju unutra, zbog cega mi je izuzetno neprijatno. Imam problem sa slivanjem sekreta, tako da stalno moram da pljujem ili skupim pa progutam to sto mi se skupi u grlu (beli gusti sekret) i ubedjen sam da je upravo to uzrok mojih problema. Svako jutro spiram nos fizioloskim rastvorom. Ranije sam koristio Avamys sprej za nos, ali kako je stisla ova kriza, i nemam para za sprej, koji mi je inace pomagao, koristim samo f rastvor i to samo ujutru. Pomaze mi da procistim nosne kanale, koji su, pogotovo ujutru zapuseni. Ovo meni predstavlja OGROMAN problem u zivotu, jer ne mogu da komuniciram sa ljudima normalno i trudim se da se ne zadrzavam u zatvorenom prostoru dugo, jer tacno primetim da postaje zagusljivo i onda se uzasno osecam. Voleo bih kad bi se javio pokretac teme, da kaze da li je uspeo da resi problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Čet Maj 05, 2016 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Жут шлајм је знак бактеријске инфекције, а безбојан може да буде због пушења или прљавог животног окружења.

Испирај уста и грло воденим раствором соде бикарбоне: мала кашика на два деци воде. Треба да испираш бар пет пута дневно.

Одакле избацујеш шлајм?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Čet Maj 05, 2016 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2016 1:04 am
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Жут шлајм је знак бактеријске инфекције, а безбојан може да буде због пушења или прљавог животног окружења.

Испирај уста и грло воденим раствором соде бикарбоне: мала кашика на два деци воде. Треба да испираш бар пет пута дневно.

Одакле избацујеш шлајм?

najcesce je bjele boje. kao gusta rastegljiva pljuvacka a desava se da bude i zuckast ili tamno zuckast. mozda kad prehladim, tada je slina tamnije boje.

nisam pusac.

mislim da od tog ispiranja grla nema vajde jer sam 99% siguran da je problem u sinusima, tj u slivanju iz istih u grlo.

da probam ja ipak ovaj Avamys sprej?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: