Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 24, 2006 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
smaily
Ja imam slican problem..imam bas neprijatan zadah,narocito ujutru...Da li postoji neki nacin da se to "izleci"...Meni bas smeta kada neko ima neprijatan zadah u mojoj okolini..a eto ja ga ipak imam:(Uzasno sam nesrecna zbog toga...Zubice perem posle svakog obroka...koristim konac za zube tako da sto se tice higijene zuba i usta mislim da ce mi zubici od tolikog pranja poispadati:)
p.s...procitala sam na ovom forumu da se treba obratiti stomatologu ili otici na orl...mene je zaista sramota da se pojavim kod dr sa ovim problemom...
p.s.s....Imam utisak da se nikada necu moci ovoga osloboditi,uzasno mi smeta,jer ne mogu normalno ni da komuniciram sa ljudima:([/quote]


zar nije bolje da istrpis malo neprijatnosti kod doktora nego puno sa okolinom ne bih da ti kvarim utisak ali si u pravu kad kazes da se neces osloboditi ovoga nikad - ako te bude bilo sramota...ja mislim da je najgore pomiriti se sa problemom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 26, 2006 2:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 2:41 am
Postovi: 105
Masja...jesi li ti uopste i imao upalu sinusa...tj interesuje me jesi li imao bolove?Znas tamo iznad obrva gde i idu sinusi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 26, 2006 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
masja je napisao:
zaboravio sam da ti kazem da sam ja imao problem sa tim i da sam ga resio drenazom sinusa tj.doktor mi je ocistio sinuse i veruj mi dok je to radio morao je da otvori prozor!


E bas me interesuje kako je doktor radio operaciju samo sa lokalnom anestezijom...zar je to moguce??? Gde su ti stavili anestetik... na samom licu??? I ja bi lokalnom, a meni su rekli da samo to rade opstom anestezijom, sto ja licno ne volim. Ja volim da gledam, ovaj...da budem u toku... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 26, 2006 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 29, 2006 3:15 pm
Postovi: 6
Da, izgleda da je svemu uzrocnik stomak.A volio bih znati da li je moguce,ako je stomak ili ezofagitis uzrocnik,izlijeciti taj zadah da konacno i ja zivim normalan zivot.Jer,stvarno, lijecnicima kod kojih sam isao do sada nije bas zanimalo moje stanje.Vise ih je zanimao novac,koji sam davao za razlicite preglede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 26, 2006 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
An@ je napisao:
Masja...jesi li ti uopste i imao upalu sinusa...tj interesuje me jesi li imao bolove?Znas tamo iznad obrva gde i idu sinusi?


nisam imao bolove a mislim da nisam ni imao upalu iako je u prvom mom pregledu na orl dr.rekla da imam blagu upalu sinusa a ne znam ni sta je mogla videti jer sam imao polipe i devijaciju nosa ali posle mi je dijagnoza bila alergijski hronicni rinitis i meni je sto se tice sinusa uradjena drenaza maksilarnih sinusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 26, 2006 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
E bas me interesuje kako je doktor radio operaciju samo sa lokalnom anestezijom...zar je to moguce??? Gde su ti stavili anestetik... na samom licu??? I ja bi lokalnom, a meni su rekli da samo to rade opstom anestezijom, sto ja licno ne volim. Ja volim da gledam, ovaj...da budem u toku... :D[/quote]

pa nisu mi nista sekli,drenaza znaci ciscenje koliko sam ja shvatio i mogao sam videti kako kroz tanko crevo, prolazi neka tecnost sto mi je bilo u nosu-fuj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 26, 2006 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
BarcaFan je napisao:
Da, izgleda da je svemu uzrocnik stomak.A volio bih znati da li je moguce,ako je stomak ili ezofagitis uzrocnik,izlijeciti taj zadah da konacno i ja zivim normalan zivot.Jer,stvarno, lijecnicima kod kojih sam isao do sada nije bas zanimalo moje stanje.Vise ih je zanimao novac,koji sam davao za razlicite preglede.



pa cekaj a sta ti je dr.rekao nema leka za ezofagitis?jel bi moglo operacijom da se resi nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 29, 2006 3:15 pm
Postovi: 6
masja
pa cekaj a sta ti je dr.rekao nema leka za ezofagitis?jel bi moglo operacijom da se resi nesto?


Propisao mi je trojnu terapiju (ono sa controloc), ali izgleda to nije bilo bas uspjesno.Ja bas i ne osjecam neke poteskoce koje nanosi ezofagitis.Imam samo gorak okus u ustima i taj zadah i imam cudnu stolicu.A o operaciji i ne zanam mnogo,samo mi je taj lijecnik rekao da to i nije toliko opasno (taj ezofagitis) i da se nemam sta brinuti.Ali, on ne zna koliko meni muke donosi taj zadah.A mozda ga je moguce izlijeciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
Propisao mi je trojnu terapiju (ono sa controloc), ali izgleda to nije bilo bas uspjesno.Ja bas i ne osjecam neke poteskoce koje nanosi ezofagitis.Imam samo gorak okus u ustima i taj zadah i imam cudnu stolicu.A o operaciji i ne zanam mnogo,samo mi je taj lijecnik rekao da to i nije toliko opasno (taj ezofagitis) i da se nemam sta brinuti.Ali, on ne zna koliko meni muke donosi taj zadah.A mozda ga je moguce izlijeciti.[/quote]

trazi po netu mozda procitas nesto sto ce ti pomoci...meni je bar.
p.s.ako se budes setio tvoje dijagnoze na orl pregledu napisi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
:( I ja imam isti problem. Odvratan zadah.Zubi su mi zdravi,perem ih i ribam( kad god mi se cini da pocinje zadah iz usta da se oseca),ali ta svezina kratko traje.Isla sam i na gastroskopiju,tamo mi je nasla dr. da imam hronicni gastritis,koji sam izlecila,ali glupi zadah je ostao,bila sam i kod ORL, on mi je rekao blaga upala sinusa i malo rinitis,(ma to skoro imaju svi), pa opet, ne smrdi im iz usta.! Uzas, mnogo dosadna i neprijatna stvar,moj suprug moze i da ne opere zube i uopste zadah nema. A ja?? DAJ preporucite mi gde da trazim POMOC. Zuc,jetra,pluca? Sta bi moglo biti u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 12, 2006 12:00 am
Postovi: 20
isti problem i ja imam


doktori uopste ne obracaju paznju na ovakve probleme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 9:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
:-? Kada sam jednom,otisla kod lekara (posto i vi kazete da ne obracaju paznju na to) rekao mi je:PA STA TI JE KOJI TI JE DJAVO???Ne samo da nije obratio paznju,nego se i izdrao na mene,zato sto nije mogao da pronadje problem..... Ali ja ipak mislim da je tu u pitanju ili jetra ili zeludac.Samo mi se vise ne ide kod lekara da se blamiram,odnosno da mi se oni tu deru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zadah iz nosa-pomozite!
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 1:06 pm
Postovi: 2
BarcaFan je napisao:
Radio sam rtg sinusa i sve je bilo uredu.Bas mi je lijecnik rekao da bi zelio da mi zadah uzrokuju sinusi jer kako kaze to moze lako izlijeciti,ali nije bilo to.
Ja bas osjetim zadah kada jako izdahnem iz nosa,ali ne mogu osjetiti kada izdahnem iz usta.To mi je malo cudno.Kada se zadrzim malo duze u zatvorenoj prostoriji (npr.kada radim za racunarom),mogu osjetiti da je prostorija postala zagusljiva i da smrdi, a tada sam disao kroz nos. U tom trenutku se ponekad pojavi moj brat i kaze mi jesi li "prdnuo". Znate sta hocu reci!.Tada sam pravo depresivan.
U posljednje vrijeme osjetio sam da mi je malo nos suv,ali normalno disem.Ponekad mi se u grlu javi zuti sluzavi sekret.
Takodje sam uradio i pregled pluca i tu su nalazi bili uredni.



Znam da je tema zastarela ali me zanima da li si resio problem i sta je bio problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 3:06 pm
Postovi: 5
nadam se da ce neko opet oziveti ovu temu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 1:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Uzroci lošeg zadaha su razni:
hronično upaljeni krajnici
pokvareni zubi
hronični sinuzitis
nosna polipoza
problemi sa želudcem
divertikulum u jednjaku
. . .

po nekad nije lako otkriti uzrok
obično se svodi na eliminisanje jednog po jednog . . .

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: