Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavica - Neuronitis Vestibularis
PostPoslato: Čet Avg 20, 2015 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2015 2:32 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima,

Zanima me da li ima neko ili neko ko zna nekog da je imao ovo oštećenje nerva? Zanima me kako je tekao oporavak i da li je ovoj moj proces (ne)oporavka zabrinjavajuć.

Pre tačno mesec dana sam imao jake vrtoglavice uz povraćanje. Bio sam kod neurologa, izvadili su mi krv, sve je bilo u redu i rečeno mi je da odmaram jer sam navodno imao sunčanicu. Vrtoglavica, ošamućenost, neko polu pijano stanje se nastavilo, i simptomi su svaki dan bili (neznatno) manji. Posle nedelju dana sam se vratio na posao, mučio se i ali sam uspevao nekako da radim. Rešio sam da odem kod privatnog doktora, pošto sam imao utisak da su mi omašili dijagnozu. Tako je i bilo. Neurološki nalaz mi je opet bio dobar pa me je taj isti poslao na ORL. Oba doktora su jako dobra. Nakon kalorijskog testa ustanovljeno mi je da imam gorepomenutu bolest. Prepisane lekove uzimam svakodnevno (beta serc, minigama (valjda) i magnezijum), boljitak je primeta, cak mislim da neki dan nisam imao nikakve vrtgovavice i smetnje, medjutim, danas i juce ih imam opet (ne toliko jake, ali frustrirajuce i konstantne).

U celom ovom periodu sam postao jako anksiozan jer sam poceo da sumnjam u dijagnozu, mislim da mi je nešto gore od postavljene dijagnoze.

Molim Vas za bilo kakvu informaciju,

Hvala najlepse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica - Neuronitis Vestibularis
PostPoslato: Uto Avg 25, 2015 10:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како су ти почеле вртоглавице и повраћање и шта им је претходило?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica - Neuronitis Vestibularis
PostPoslato: Uto Avg 25, 2015 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2015 2:32 pm
Postovi: 4
Bio sam na Adi, bilo je jako vruce i nisam osecao tegobe citav dan. Oko 16h je nastupila vrtoglavica koja je iz trenutka u trenutak bila sve jaca i jaca. Uspanicio sam se, otisao do hitne, rekli su da je suncanica, dali mi injekciju protiv vrtoglavice i poslali me kuci. Smirio sam se to vece, ali sutradan je bilo sve ispocetka. Radili su mi EKG, bio je dobar. Bio sam u medjuvremenu i na pregledu kod ORL-a, dao mi je da radim vestibularne vezbe. Danas mi se cini da mi je jos gore, imam slow motion, polupijano stanje ili dreamy feeling kako obicno stranci opisuju ovaj osecaj od vestibularnog neurontisa. Ima perioda kada mi je ok u toku dana, ali nista specijalno. Nisam uradio MR, kazu da nema potreba, mada svasta mi prolazi kroz glavu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica - Neuronitis Vestibularis
PostPoslato: Sre Avg 26, 2015 9:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Добио си топлотни удар али очигледно су се последице прошириле. Ако ниси пио пуно воде ето проблема.

Пробај да пијеш пуно лимунаде са медом. Немој да буде јака већ блажа варијанта.

Шта иначе пијеш од течности?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica - Neuronitis Vestibularis
PostPoslato: Sre Avg 26, 2015 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2015 2:32 pm
Postovi: 4
Hvala Aco na odgovrima,

Elem, to je bila moja pretpostavka prve dve nedelje, cak mi je i doktor opste prakse rekao da je od toplote i da mozdanom edemu treba malo vremena da se smiri. Medjutim, ili nije ni doslo do toplotnog udara ili sto kazes, mozda je i doslo ali su se posledice prosirile. Generalno, po onome sto sam procitao po internetu, uglavnom na stranim sajtovima, VN(vestibularni neuronitis) daje jako slicne/iste simptome koja sam ja imao/imam. Nagla i jaka vrtoglavica, pracena povracanjem i onda malo po malo treba da bude bolje. Neki se oporavljaju mesec, par meseci pa i do vise godina. Sve je to sacinjeno anksionzoscu i strahom jer su osecaji novi, losi, konstantni, ma ne znam kako bih ti opisao.

Na dan vrtoglavice sam pio solidnu kolicinu tecnosti, i kada sam povracao bas sam dosta iste i izbacio. Inace pijem danas pijem dosta vode, cajeve (maticnjak, kamilicu), po neku limunadu i to je to. Izbegavam alkohol, kafu i gazirano.

Nisam pomenuo da imam blago zujanje u desnom uhu kao i da mi vrat cudno krca, i to kada se krecem. Samo kao da pucketa i to nisam imao pre vrtoglavice. Cak sam negde procitao su ovi simptomi slicni i sa pomerenim atlasom. Ne bih bas da idem da mi pomeraju atlas i da me oderu za te sesije, vezbe ili sta vec jer nemam para, ali ako je mozda to, isao bih da proverim.

Hvala ti jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica - Neuronitis Vestibularis
PostPoslato: Sre Avg 26, 2015 11:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма какав атлас. Само пљачкају народ.

Избегавај и фабричке сокове.

Да ли си тада скакао у воду или ронио?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica - Neuronitis Vestibularis
PostPoslato: Sre Avg 26, 2015 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2015 2:32 pm
Postovi: 4
Nisam, bio je sasvim normalan dan. Secam se da sam resavao sudoku na suncu do neki 12:00 i osetio sam da me bas przi (od 11 je vec bilo jako Sunce). Od 12:00 sam bio ispod drveta i odmarao do 16:00. Posle sam se vratio na kupanje, i dok sam izlazio iz vode vec sam osetio kako hodam cudno, kao da propadam. Drzao me takav osecaj 5-10 min i onda je pocela jaka vrtoglavica, kao da je glava htela da mi pukne. Imao sam problema da hodam pravo, ali nije mi se sve okretalo, vec je bio problem samo u glavi, kao cirkus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica - Neuronitis Vestibularis
PostPoslato: Sre Avg 26, 2015 1:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прокувао ти мотор и прегрејао се блок мотора. Надајмо се да није пукао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica - Neuronitis Vestibularis
PostPoslato: Pet Nov 20, 2015 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Mozda i jesi doziveo toplotni udar, ali sve posle toga je simptom anksioznosti.
2 godine sam mucio istu muku, kada hodam kao da hodam po duseku na vodi, razne glupe misli se non stop vrte po glavi. Isao sam i na namestanje atlasa, ali slaba vajda od svega toga.
Dok god ne shvatis da ti nije nista i , sto je najbitnije, dok ne prestanes da razmisljas o mogucim bolestima, nece biti bolje.

Evo ti je dan primer : Probaj otici namerno u neku guzvu, tipa red u posti, nakrcani supermarket i probaj da izazivas - dozivas napad panike, vrtoglavicu. Kazi u sebi : "Ja sam spreman, dodji da me nokautiras". Naravno, u tom trenetku ti nece biti nista, nema vrtoglavise, nema panike. Izadjes odatle kao pobednik, ali za par sati razmisljas "sta ako..."
Jedno zapamti, nema toga "sta ako..." uvek prizivaj panicni napad i shvatices da si jaci od njega, a svaka pobeda ce te ciniti sve cvrscim u samouverenijim.
Naucices da zivis za svaki trenutak, jer ves sledeceg taj prethodni ne mozes izmeniti, vec mozes samo da zalis sto ga nisi proziveo kako zelis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: