Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Udarac u uho
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 03, 2007 11:53 pm
Postovi: 2
Pre oko 2 sata na treningu dobio sam prilicno jak udarac u desno uho. Trenutni bol nije bio jak i iščezao je za 15-ak minuta. Nije bilo nikakvog krvarenja, sekreta ili nečeg sličnog. Primetio sam blagi poremećaj ravnoteže ali ništa drastično i pripisujem to više šoku od udarca. Ono što me brine je to što kad hoću da odčepim Eustahijevu trubu, odnosno zapušim nos i gurnem vazduh iz pluća prema ušima (ne znam da objasnim proces, ali znate o čemu govorim) dešava se to da kroz desno (udareno) uho vazduh prolazi. Na treningu mi rekoše da će proći za par dana, ali ipak bih voleo da čujem i drugo, odnosno vaše mišljenje.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 5:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Verovatno Vam je pukla bubna opna. Potreban je otoskopski pregled.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 03, 2007 11:53 pm
Postovi: 2
@Dr Ivica

Da, bili ste u pravu. Sledeći dan otišao sam na pregled i utvrđeno je "Ruptura membrane tympani l. dex. traumatica". Zadržan sam na VMC-u i naredni dan je izvršena timpanoplastika i bolničko lečenje u trajanju od 7 dana uz terapiju cefalexinom. Nakon vađenja štrajfne i implanta, doktor je konstatovao da je zahvat uspeo i da je membrana u potpunosti i pravilno zarasla, što je potvrđeno i na kontrolnom pregledu 14 dana kasnije.
Zujanje je još uvek, čini mi se, pomalo prisutno, mada doktor nije zahtevao da se uradi audiogram, što mi je malko čudno, niti me je upoznao sa ograničenjima u narednom periodu, osim što ne smem da duvam nos. Da li je moguće da se membrana u toj meri oporavi da se sve vrati potpuno u normalu, ne znam obzirom da mi nije ništa rečeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 08, 2007 6:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Moguc je potpuni oporavak, ali mislim da treba sacekati jos najmanje mesec-dva dana. Posle toga uradite audiometriju.

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udarac u uho
PostPoslato: Pet Avg 17, 2012 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2012 3:14 pm
Postovi: 1
pre 1 dana sam dobio jak udarac u uho i od tad osecam kao da imam vodu u uhu i necujem bas najbolje(kao kad plivam pa mi se zapusi uho vodom i cujem malo losije)..dali to moze da bude opasno i dali se lako leci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udarac u uho
PostPoslato: Uto Sep 25, 2012 11:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Da, moze da bude opasno.

Oslabljen sluh nakon povrede moze biti posledica pucanja bubne opne, razglobljavanja slusnih koscica, nakupljanja sekreta, cesce krvi u supljini srednjeg uva, a usled blasttraumatske povrede moze doci i do ostecenja kohlee tj. unutrasnjeg uva gde je culo za sluh sto moze rezultirati i trajnim ostecenjem sluha.

Obicno su povrede unutrasnjeg uva pracene i zujanjem u uvu.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udarac u uho
PostPoslato: Uto Jul 08, 2014 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2014 1:50 pm
Postovi: 1
Sinoc sam dobio odarac dlanom po uhu. Tada mi je bilo kao "zacepljeno" al je proslo za par minuta.. Od tad mi je kad zapusim nos i kad pokusam da posaljem ka usima kao da mi vazduh struji kroz to uvo. Nisam imao nikakva krvarenja, nikakve sekrete, al me ipak zabrinjava.. Da li da sacekam jos dan-dva pa da vidim ili da idem kod doktora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udarac u uho
PostPoslato: Uto Jul 08, 2014 8:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Idi odmah, ako je pukla bubna opna kao što verovatno jeste ako izduvavaš vazduh kroz uho, neophodno je da doktor da antibiotik za zaštitu od infekcije, a zavisno od toga kakva je povreda možda bude bila potrebna i intervencija. Nije za čekanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udarac u uho
PostPoslato: Čet Jul 10, 2014 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Da, verovatno je došlo do pucanja bubne opne. Važno je samo da to uvo ne dodje u kontakt sa vodom da ne bi došlo do infekcije.

Naravno, bitno je da se odmah javite na pregled, da se vidi kakva je povreda, obavezno se mora izmeriti i sluh.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udarac u uho
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 07, 2015 4:04 pm
Postovi: 1
Pre neki dan sam dobio udarac loptom u uho, imam blago zujanje u uhu i kao poremecen pritisak, nemam problema sa sluhom. Bio sam na kod lekara i rekao mi je da je bubna opna u redu (stavio neki uredjaj u uho i ono izbacilo neke parametre i dijagram) i izvadila mi je mali cep. Rekla mi je da je verovatno od udarca. Od tada je proslo dva dana a ja i dalje osecam malo posledice. Sta ciniti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udarac u uho
PostPoslato: Uto Apr 25, 2017 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2017 2:45 pm
Postovi: 1
Prilikom koriscenja pumpe za loptu, slucajno sam se nabola na siljak od pumpe. Velik bol bio je prisutan, i krv je krenula koja je neprestano u malim kolicinama isla. Bila sam kod doktora koji je rekao da nije bubna opna pukla, da je sve u redu, i to je to. Da li postoji mogucnost da je pukla bubna opna, jer je bol u uhu i glavi i dalje prisutan? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: