Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: tumacenje dijagnoze
PostPoslato: Pon Sep 26, 2005 12:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Moze li,molim vas,da mi neko protumaci ovu dijagnozu
otitis media hronica
radi se o dijagnozi vezanoj za uho
hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 27, 2005 11:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
otitis media chronica
Hronicna upala srednjeg uha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 27, 2005 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Ma ko bi meni drugi odgovorio na pitanje ako ne ti
ma toliko i ja znam ali sta to znaci ako je hronicna da li to znaci da uopste ne moze da se izleci da odsada pa do kraja zivota uvek cu da je imam ili sta.........
javi se malo ako imas vremena
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 08, 2005 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2004 7:16 pm
Postovi: 8
Hronicni otitis predstavlja dugotrajni zapaljenski proces srednjeg uvu.Javlja se u svakom uzrastu i svim socioekonomskim grupama .Ne postoji jasno definisan uzrok nastanka bolesti, tako da ostoji vise grupa etioloskih faktora koji dovede do ove bolesti uva.Postoje tri vrste hronicnog zapaljenja uva 1.Hronicni nesupurativni otitis -intaktna bubna opna (bez perforacije bubne opne)2.Hronicni supurativni otitis -sa perforacijom bubne opne 3.Holesteatom.Ovo su tri osnovne podele hronicnih otitisa , u okviru koji postoji niz podvrsta.
Ne znam koji oblik hronicnog otitisa Vas interesuje?
Pretpostavljam da Vas interesuje Hronicni gnojni otitis, koji se manifestuje povremenim curenjem sekreta (sa ili bez mrisa )iz bolesnog uva,oslabljen sluh , zujanje u uhu.Pojava bilo kog drugog simtoma: bol u uhu, vrtoglavica, glavobolja , povisena telesna temeratura, malaksalost, pospanost ........predstavlja znak da je doslo do komplikacije.
Ukoliko imate bolesno uvo potrebne su redovne kontrole kod Vaseg ORL spec.Sami mozete da stitite uho od necistoca(dane ulazi voda u uho), da se javljate lekaru radi toalete uha , ukoliko curi uvo -uraditi bris sekreta i prema antibiogranu, aplikovati antibiotsku strajfnu,ali jedino lecenje hronicnog obolenja uha je operativno(da bi se sacuvao sluh i sprecilo dalje napredovanje bolesti i pojava komplikacija).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 08, 2005 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2004 7:16 pm
Postovi: 8
Hronicni otitis predstavlja dugotrajni zapaljenski proces srednjeg uvu.Javlja se u svakom uzrastu i svim socioekonomskim grupama .Ne postoji jasno definisan uzrok nastanka bolesti, tako da ostoji vise grupa etioloskih faktora koji dovede do ove bolesti uva.Postoje tri vrste hronicnog zapaljenja uva 1.Hronicni nesupurativni otitis -intaktna bubna opna (bez perforacije bubne opne)2.Hronicni supurativni otitis -sa perforacijom bubne opne 3.Holesteatom.Ovo su tri osnovne podele hronicnih otitisa , u okviru koji postoji niz podvrsta.
Ne znam koji oblik hronicnog otitisa Vas interesuje?
Pretpostavljam da Vas interesuje Hronicni gnojni otitis, koji se manifestuje povremenim curenjem sekreta (sa ili bez mrisa )iz bolesnog uva,oslabljen sluh , zujanje u uvu.Pojava bilo kog drugog simtoma: bol u uvu, vrtoglavica, glavobolja , povisena telesna temeratura, malaksalost, pospanost ........predstavlja znak da je doslo do komplikacije.
Ukoliko imate bolesno uvo potrebne su redovne kontrole kod Vaseg ORL spec.Sami mozete da stitite uho od necistoca(da ne ulazi voda u uvo), da se javljate lekaru radi toalete uva , ukoliko curi uvo -uraditi bris sekreta i prema antibiogranu, aplikovati antibiotsku strajfnu,ali jedino lecenje hronicnog obolenja uha je operativno(da bi se sacuvao sluh i sprecilo dalje napredovanje bolesti i pojava komplikacija).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 08, 2005 9:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Pa i bilo je curenja uha i lecenja prema antibiogramu i posle zavrsetka lecenja ostala je dijagnoza
otitis media chronica perforativa lat.sin
sta to znaci,meni je lekar rekao da je to ne bolest nego stanje i da nema terapije do sledece akutne upale i da striktno mi je zabranjenja i najmanja mogucnost da udje voda u uho,i da u potencijalno rizicnim situacijama nosim tampone za usi.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 6:07 pm
Postovi: 27
isti slucaj i samnom
samo sto meni i dalje curi iz uveta
dali je vama prestalo curenje,i dal se javljalo opet?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: