Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: TINITUS, PULSIRANJE U USIMA.
PostPoslato: Pet Jul 26, 2013 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 26, 2013 3:09 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima, upravo sam se registrovao na forum u nadi da vidim da li je neko mozda imao slicna iskustva sa ovim...
Imam 16 godina, i moji problemi su otprilike poceli pocetkom aprila, kada sam imao jaku upalu grla. Doktorica mi je propisala Amoksicilin ali on nije pomogao, pa mi je onda propisala Summamed.Tokom upale sam imao zakocen vrat na lijevoj strani, i bol na pokret rotacije u lijevo. Nakon ukljucenja Sumameda vrat se "otkocio", ali od tada se javio sum u usima, odnosno pulsiranje, koje je mnogo izrazenije u lijevom uhu, a manje u desnom. Taj zvuk je slican onome sa doplera krvnih sudova. Tada je bio vrlo jak, ali povremeno on se smanjuje, ali ne prestaje. Taj zvuk takodje prestaje nakon pritiska na lijevu stranu vrata, ili poslije trcanja, na primjer kada trcim pa sjedem, onda ga nema otrpilike 1 minut. Uredan audiogram i uredno kalorijsko testiranje, te uredan lokalni nalaz. Uredan kardioloski predgled, uredan dopler krvnih sudova vrata, i RTG cervikalne kicme- izravnata lordoza, uredna visina prsljenskih tijela i IV prostora.

Od pregleda mi je ostao jos MR pregled glave i mekih tkiva vrata.

Sada, da li ovo moze biti nesto opasno, i da li ima neko ko je imao iskustva sa ovakvim ili slicnim tegobama?

I da, jos da napomenem, dosta sam se i preplasio i opteretio oko toga prije, ali sada mi je sve lakse, sum je manji a i ja sam se prilagodio, ali od prije mjesec dana imam osjecaj knedle u grlu. Otisao sam kod doktorice opste prakse i ona mi je dala Amoksicilin i rekla da je grlo crveno, ali on nije pomogao. Takodje, isto prije mjesec, do mjesec i po dana mi se poceo pojavljivati neki osjecaj slabosti, i dosta panicarim. Takodje, mjerim cesto temperaturu i primjetio sam da ponekad, navece, mi je oko 37,2 dok je u ostalim dijelovima dana normalna. Sada ne znam da li to moze biti povezano sa pulsiranjem, jer mi se to javilo poslije tinitusa. Pozz, Nikola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: TINITUS, PULSIRANJE U USIMA.
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Због чега ли су ти радили толике прегледе када је очигледно крвоток узрок твог шума у ушима. Нешто си зезнуо врат (тада када је био укочен) и то је то. Ради вежбе за врат па ти се можда слух нормализује за пар месеци.

Јел та твоја докторица зна за још неки антибиотик осим за Амоксицилин? Да ли је чула за брис грла?

Испирај грло јаким чајем од жалфије, десетак пута дневно, па ћеш видети.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: TINITUS, PULSIRANJE U USIMA.
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 26, 2013 3:09 pm
Postovi: 2
aa_aca je napisao:
Због чега ли су ти радили толике прегледе када је очигледно крвоток узрок твог шума у ушима. Нешто си зезнуо врат (тада када је био укочен) и то је то. Ради вежбе за врат па ти се можда слух нормализује за пар месеци.

Јел та твоја докторица зна за још неки антибиотик осим за Амоксицилин? Да ли је чула за брис грла?

Испирај грло јаким чајем од жалфије, десетак пута дневно, па ћеш видети.


Radio sam i bris grla, to je u redu. Ma radio sam dosta pretraga, i sad je ostala jos MR glave i vrata. Mislim da je ukocen vrat bio posljedica te jake upale grla, jer sam par dana prije nego sto sam je dobio igramo po hladnom vjetru fudbala, i onda vruc se napio hladne vode... A nisam imao to pulsiranje na pocetku upale, nego poslije uzimanja Sumameda antibiotika, jer je doktorica uvidjela da tu Amoksicilin ne pomaze, bar ne ona doza koju je prepisala. Da li to moze biti nezeljeno dejstvo Sumameda? Da li je moguce da je usni kanal nekako priblizen krvnom sudu na vratu, pa da je od toga? Nije da mi toliko smeta ali bih volio da se rijesi ovo :D ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: TINITUS, PULSIRANJE U USIMA.
PostPoslato: Uto Jul 30, 2013 9:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Брис грла не може да буде у реду јер ти је грло црвено, осим ако су га лоше одрадили.

Неколико мојих познаника пре пар деценија је оглувело од антибиотика коме се сада не могу сетити имена. Касније је забрањен. Свакакви ефекти су могући и зато погледај у упутству Сумамеда, мада ни оно није много поуздано.

Ушни канал приближен крвном суду? Не иде то баш тако, мада све је могуће. Обично дође до пригњечења крвног суда и онда се звук преноси до увета. Слично као када се мери крвни притисак. Шта је притисло крвни суд, ко зна. Можда поремећај у врату, можда упаљен мишић. Мислим да нема шансе да директно пронађеш узрок шума. Можеш само да будеш упоран са терапијама: вежбе, грејање врата и слично.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: TINITUS, PULSIRANJE U USIMA.
PostPoslato: Sub Maj 14, 2016 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2016 8:44 pm
Postovi: 13
Za sve zainteresovane koji osećaju simptome zujanja ili šuštanja u ušima Audiovox organizuje informativno predavanje o dijagnostici i savremenom rešavanju ovog problema. Ispod su teme koje će biti obrađene od strane stučnjaka iz ove oblasti:



I tema - OŠTEĆENJE SLUHA - Jelena Trnavac, diplomirani defektolog surdoaudiolog

II tema - ZUJANJE U UŠIMA: UZROCI , DIJAGNOSTIKA I TRETMAN - Dr Galina Joković, specijalista ORL i subspecijalista audiologije

III tema - STIGLA JE POMOĆ ZA TINITUS - Gorica Mladenović, diplomirani defektolog surdoaudiolog
Dođite da razmenimo iskustva i odgovorimo na sva vaša pitanja u vezi tinitusa.

MESTO ODRŽAVANJA: Audiovox, Bulevar Zorana Đinđića 96, lokal 5, Novi Beograd

DATUM I VREME : Subota 21.05.2016 u 10h

PRIJAVITE SE ODMAH jer je broj mesta ograničen, prijave možete izvršiti na telefon

011/26-21-071 svakim radnim danom od 8 do 20 časova i subotom od 9 do 13 časova.
Tribina je besplatna.Namenjena je ljudima koji imaju problem zbog zujanja u usima.
Uglavnom ovakva predavanja drzim kolegama lekarima.Mislim da je vazno da ljudi koji imaju poblem budu upoznati i ukljuceni u svoje lecenje,ili bar dobiju smernice i savete.
Meni kao lekaru ,najveci problem je googl doktor .
Dodjite da razgovaramo o tinitusu.Mozda napravimo prve korake ka stvaranju udruzenja.
Dodjite da vidite da niste sami u svojoj muci,ma kako drugima izgledala mala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: