Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sinusi i njihovo lečenje
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 3:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Već više od 2 godine bolujem od sinusa. Uglavnom se to manifestovalo povremenim slinavljenjem nosa (čak i u letnjim mesecima) i povremeno crvenim grlom. Lekari su prvo mislili da sam alergičan na nešto pa sam odradio alergotest na sve veće alergente. Sada se stanje pogoršalo. Šlam iz sinusa je postao toliko gust da ni ne stiže do nosa već se sliva diretkno u grlo i guši me. Lekari su bez brisa grla i nosa probali lečenje Eritromicinom, pa Hemomicinom ali bez uspeha (od tada već celu nedelju imam bolove u stomaku). Sada su probali injekcijama Penicilina uz obrazloženje da je to najbolji lek za bakterije koje se skupljaju u sinusima. Meni se zbog slivanja tog često povraća i nemam apetit. Primam Jugocilin već dva dana, a prepisano mi je 7 injekcija. Krvne analize su sve u granici normale osim trombocita koji su pre 4 dana bili 415 a sada su 380. Znači, nemam osećaj knedle kao ljudi koji su ovde pisali jer kada progutam sekret nemam taj osećaj mučnine, ali se nažalost sekret ponovo nakupi i tako u krug. Imam par pitanja za stručnije od mene, jer ja samo želim da mi bude bolje, a ne da se pravim lekar:

1) Da li postoji neki lek koji leči upaljene sinuse a da nije naveden? (predložio bih ga doktorki ako mi ovo ne pomogne)

2) Da li bi bilo logično da mi je doktorka prvo uradila bris grla i videla koja me bakterija muči a ne da me leči ovako na slepo?

3) Da li bi rezultati bili tačni da sada, pod terapijom, u privatnoj laboratoriji odradim bris grla i nosa?

4) Da li je penicilin dobar izbor za bolesne sinuse?

5) Da li postoji neki lek ili pomoćno lekovito sredstvo koje razblažuje izlučevine iz nosa a da nije Fluimucil jer on na mene nema dejstvo.


NAPOMENA: Sa svim ovim lekovima se prvi put srećem, pa ne zamerite ako sam nešto pogrešno napisao. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 5:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
E da ... zaboravio sam da dodam. Prijatelj mi je rekao da kupim Spirulinu koju proizvodi Vitalia, kaže da podiže imunitet, a samim tim i utiče na sinuse.

Konkretno je na ovu mislio: SPIRULINA NATuRAL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 7:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Penicilin je odlican izbor za sinuse, ali ne bilo koji tj.cudno bi bilo da ti taj Jugocillin pomogne obzirom da su S.pneumoniae i H.influenzae obicno rezistentni zbog penicilinaze,a ako nisu postoji mogucnost da je i prisutna Moraxella catarhalis pa ona proizvodi penicilinazu koja razgradjuje penicilin.Pa bi lek izbora bio Amoksiklav(amoxicillin +klavulanska kiselina).Sto se tice mukolitika ako ti fluimucil ne pomaze probaj neki drugi.I odradi ORL pregled sa snimanjem sinusa i brisom sekreta da bi se tacno znalo o cemu se tu radi.Mozda postoje granulacije u sinusima sa odrzavanjem infekcije,mukokele,piokele pa bi mozda i operativno lecenje bilo indikovano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 8:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Puno hvala na odgovoru. Ja konkretno osećam da se količina sekreta smanjila ali još uvek teče, sada malo tečnija. Najveći mi je problem kada izađem na ulicu i kada udišem hladan vazduh jer se tada sekret pojačano stvara. Ostale su mi još 3 injekcije. Možete li da mi preporučite neki drugi mukolitik? Ja samo za Fluimucil znam.

Da li ima svrhe da sada odradim briseve i ORL pregled? Da li će rezultati biti verodostojni, s obzirom da sam pod terapijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 8:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Hajde ovako isprimaj to pa odradi ORL sa snimanjem sinusa.Ako se ustanovi da nema nikakvih indikacija za operaciju sacekaj kako ce se stvari odvijati .Ako dodje do recidiva kultura sekreta pa terapija po antibiogramu.Naravno sve ovo pod uslovom da eventualno ne postoji nesto sto bi bilo predisponirajuci faktor za odrzavanje infekcije(devijacija septuma,polipi,granulacije ,mukokele,piokele i sl).U tom slucaju saniranje infekcije pa hirurska korekcija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 9:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Fluimucil je acetilcistein ima i karbocistetin(registrovano Mucodyne),bisolvon.Inace kapi za nos mogu biti veoma korisne sto se tice sekreta jer suzavaju krvne sudove i smanjuju transudaciju/eksudaciju i smanjuju otok sluznice koja moze da opstruira sinusna usca i oteza drenazu.
Ali kapi ne duze od pet dana .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
severus je napisao:
Ali kapi ne duze od pet dana .


Ok to, ali sta nakon tog perioda? Svi kazu: "ne duze od nekoliko dana", ali mene interesuje sta da upotrebljavamo nakon toga ako je nos i dalje zapusen? (Sto je slucaj kod mene) Na usta se brate ne dise, nit spavam nit jedem :( ( A o poslu da ne pricam)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 11:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa onda od silne vazokonstrikcije zaradite nekrozu sluznice ,plus se isprazne depoi kateholamina,a na nekroticnu sluznicu ide i bakterijska infekcija i eto rinofaringitisa tako da ce disanje biti kompromitovano na oba otvora.Osim ako nemate skrge 8) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 7:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
severus je napisao:
...Osim ako nemate skrge 8) .


Mislim da se polako stvaraju... :( I onako ovde gde zivim je veoma visoka vlaga u vazduhu i leti i zimi ... :) Trebace mi

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 8:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
severus je napisao:
Hajde ovako isprimaj to pa odradi ORL sa snimanjem sinusa.Ako se ustanovi da nema nikakvih indikacija za operaciju sacekaj kako ce se stvari odvijati.


Zvuči kao dobar plan, videćemo kako će se stvari odvijati. Inače, osećam se mnogo življe i zdravije posle četvrte injekcije, možda zbog same injekcije a možda i zbog kompleksa minerala i vitamina koje sam počeo da pijem. Ja imam blagu devijaciju nosa (familijarno) ali nije toliko izražena kao kod ostalih članova porodice (bar nije jasno vidljiva). Ranije kada sam posećivao ORL niko mi nikada nije pomenuo da imam devijaciju, pa se sad ja tripujem da je mene možda zaobišla genetika :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 8:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Jedna je napisao:
Svi kazu: "ne duze od nekoliko dana", ali mene interesuje sta da upotrebljavamo nakon toga ako je nos i dalje zapusen?


Ja povremeno koristim "Aloe First ©" prirodni sprej od aloje koji pored nje sadrži i ekstrakt Propolisa, Majčine dušice, Kamilice, Maslačka, Eukaliptusa, Gospodinove krunice, Žalfije, Boražina i još kojekakvih trava. Malo peče kada se ubrizga u nos, ali isprazni nozdrve. Na žalost, u mom slučaju ne daje nikakve efekte jer su meni nozdrve i inače prazne i nemam problema sa disanjem jer mi sekret ide direktno iz sinusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 10:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Zaboravio sam da napišem da sam počeo da pijem Gelomyrtol Forte, kapsule na bazi eteričnih ulja (bez antibiotika), i za sada nema promena. Apotekarka koju sam pitao da mi preporuči "nešto za čišćenje sinusa" mi je preporučila ovo, ali nije imala pa sam kupio u drugoj privatnoj apoteci kod prijateljice moje mame koja tvrdi da svi koji su uzeli Gelomyrtol posle pre kraja druge kutije očiste i najzačepljenije sinuse. Ja sam popio četvrtinu kutije i još uvek ne osećam poboljšanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 10:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ajde da su neke inhalacije etericnim uljima ,ali i pored moje najbolje volje ja ne mogu da vidim kako bi ta etericna ulja delovala per os :roll: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 10:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
severus je napisao:
Ajde da su neke inhalacije etericnim uljima ,ali i pored moje najbolje volje ja ne mogu da vidim kako bi ta etericna ulja delovala per os :roll: .


Ne znam. Ako radi posao, ne zanima me na koju foru ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa sami kazete da nema poboljsanja pa se zato i cudim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: