Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Uto Jul 08, 2014 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Dve godine zaredom mi se desava ista stvar (negde februar, mart) da odjednom osetim strasnu vrtoglavicu i onda sledecih 3-4 dana dobijem strasnu upalu sinusa pracenu bolom, temperaturom, unutrasnjim nemirom, nervozom.
Doktori kazu da jaka upala zahvati i centar za ravnotezu.

Mene zanima sledece. Kada prodje ta akutna faza da li neko oseca blagu nestabilnost pri hodu, sedenju (kao pijanstvo, setnja po duseku...)?
Posto sam pre desetak godina imao napade anksioznosti, da li je moguce da se ona ponovo vraca usled problema sa sinusima?

Jos da napomenem, nemam curenja iz nosa, ne kijam, ne kasljem, osecam amo tu tezinu u frontalnim sinusima, taj ceoni deo mi je otecen i jako sam mrzovoljan, nervozan i umoran.

Kako resiti problem sa sinusima ako nema sekreta, vec postoje samo upaljene sluznice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Sre Jul 30, 2014 10:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 30, 2014 10:07 am
Postovi: 1
Od septembra prosle godine, pa sve do sada mi se desava da osecam neku vrtoglavicu koja traje po nekoliko dana, pa prodje i sve tako. Ustvari, to i nije prava vrtoglavica, vec kao neka nestabilnost, blago lelujanje levo-desno. Uz to imam i jake bolove u predelu ociju, bila sam kod orl, kaze mi problem je u nosu, imam zadebljanu sluzokozu nosa, hronicnu upalu sinusa i negativan pritisak u usima. Sve to remeti centar za ravnotezu i ja osecam to sto osecam. Bila sam kod neurologa, sve je u najboljem redu, krvna slika u redu, jedino sedimentacija 5 godina unazad varira od 13 do 23. Ne znam sta mi je raditi. Ujedno imam i napade panike zbog svega ovoga-anksioznost. Uzasno sam nervozna, umorna, sve mi je tesko da uradim, katastrofa. Pored svega toga pritisak mi je uvek 90 sa 55-60, nikaad visi... Ne znam sta mi je raditi!? Ako neko ima neki savet, unapred hvala. @Goli, nisi jedini, ako je za utehu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Sub Avg 02, 2014 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Postovana Marija,
Porucio sam neke sirupe na prirodnoj bazi od Darka Vodopije iz Hrvatske, pa mi trebaju stici ovih dana. Obavestavacu ovde na forumu o uspesnosti terapije. Nadam se da cu gospodinu Darku napraviti pozitivnu reklamu, jer uvek sam objektivan.
Na svu srecu pa sam upucen da sve te nase teskobe dolaze od upale sinusa i nemozemo normalno funcionisati.
Koliko god da znam tu konstataciju, uvek razmisljam da mi nije jos nesto...mozda srce, rak u raznim delovima tela, problem sa plucima...
Izgubio sam vedrinu i stalno sam zabrinut, neraspolozen, nemam energije ni volje ni za sta, ne ide mi se nigde (a u stvari zelim sve suprotno od toga).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Uto Avg 05, 2014 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Dan 1.

Sirupi stigli (veoma ukusni). Terapija pocela, da li podsvesno ili ne, ali kao da osecam neko olaksanje.
Testirao sam se na tegli kafe, malo se pojacao miris, a inace sam ga tek osecao.
Nagrada - dva piva za opustanje. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Sub Avg 09, 2014 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Dan 5.

Da ne bih pisao svaki dan ici cu na preskok. Osecam veliki napredak. Nema vise onog neobicnog pritiska u glavi, nestabilnost je smanjena toliko da je skoro ni ne osetim, otok u predelu cela se povukao...a sto je najbitnije, vratila mi se energija - vezbam, izlazim, smejem se i ne brinem toliko.
Svo ovo poboljsanje uticalo je i na smanjenje nervoze, pa su se simptomi anksioznosti povukli u velikoj meri.
Nisam dosao ni do pola prve bocice, tako da sam veliki optimista.
Da napomenem i da radim vezbe disanja, pogledajte link.

http://www.anksioznost.net/kako-praviln ... ksioznosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Čet Avg 14, 2014 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Dan 10.

Prva bocica popijena. Dosta manje sam smusen, nema one stalne nestabilnosti, otok iznad obrva je skoro skroz nestao. Jos pomalo ujutro izbacujem sekret iz nosa i 2-3 puta dnevno iskaljem slajm (samo neka izlazi :) )
Pojavili su mi se simptomi nervoznog stomaka, sto utice na moju psihu, pa sam postao nervozan i depresivan
Gospodin Darko mi je rekao da je to reakcija zeluca i creva na sirup, da se tako organizam cisti. Sama ta informacija me je smirila tako da nastavljam dalje sa terapijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Sre Avg 20, 2014 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Dan 17.

Popijena i druga bocica sirupa. Sinusi nisu vise oteceni, polako se sve normalizuje. I dalje par puta na dan iskasljem sekret i ujutro izduvam nos.
Sto je najvaznije, nema vise onog pritiska u glavi i nestabilnosti, pa se i nervoza i nemir povlace.

Jedina negativna stvar u svemu ovome je reakcija stomaka. Ponekad se desi nadimanje, podrigivanje, klokotanje, ziganje u zelucu i crevima. Nadam se da je to samo reakcija na sirup i ciscenje sluznica, a ne neki novi simptom. :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Posle duzeg vremena da se javim.
Ono sto je najbitnije za ovu temu, resio sam se hronicne upale sinusa.
Oporavak je poceo odlaskom na more (gde mi je svih 10 dana izlazio zacementirani gnoj iz sinusa), a onda sam odmah po povratku uzeo sirupe od doticnog Darka (o cemu sam vec pisao) i upala se skroz povukla.
Medjutim, ova tema je povezana sa dva problema. pored upale sinusa tresla me i ansioznost.
I pored oporavka sinusa nisam mogao da se resim ansioznosti (nestabilnost, glavobolja, nedostatak vazduha, umor, zabrinutost, panika, aritmije, bolovi u vratu...). Uvideo sam da je koren problema daleko dublji. Nisam iopste obracao paznju da se bas cesto drzim rukom za vrat i masiram koren potiljka.
Slucajno sam naisao na clanak o namestanju atlasa, gde sam nasao apsolutno sve simptome koji su mene mucili, a proizilaze od izmestenog prvog vratnog prsljena (atlasa).
Inace, vratni deo kicme je odgovoran za nastanak mnogih problema.

Odradio sam namestanje pre nekih 10-ak dana. (ako nekoga zanimaju detalji neka mi se javi u inbox, jer ne bih da ispadne da nekoga reklamiram) i rezulatiti su sledeci:
- prvih 5 dana nakon namestanja atlasa su bili apsolutno deprimirajuci. Bolovi u vratu, glavi, nemir, nervoza, opsta slabost organizma, vrtoglavice, neraspolozenje...apsolutno se sve pogorsalo.
- posle toga sledi poboljsanje. Nestabilnost nestaje, bolovi jenjavaju, povecava se nivo energije, a samim tim i raspolozenje.
U svakom slucaju, ovo je vrlo kratak period, ali neke promene se vide. Ja sam optimista i redovno radim vezbe koje treba raditi posle namestanja.

Cim bude nekih novih promena ja se javljam. Nadam se da ce moji postovi bar u neku ruku pomoci ljudima sa slicnim problemom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Sre Nov 05, 2014 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 10:49 am
Postovi: 19
LEK ZA ANKSIOZNOST, A NEKAD I NAPADE PANIKE
Ljudi, ja sam 25 godina patio od anksioznosti i ove godine sam resio problem. Nasli su mi "Pyrrole Disorder". Uvek sam imao povisen bilirubin, a sad su nasli i povisen (HPL) hydroxyhemopyrrolin-2-one. To je znak slabijeg rada jetre pri reciklazi crvenih krvnih zrnaca. Problem je sto HPL vezuje za sebe Cink i Vitamin B6, pa kad izmokrite ovaj toksin izgubite i Cink i Vitamin B6. To vremenom dovodi do manjka vitamina B6 i Cinka koji su kljucni za rad nerava i pravljenje GABA, Serotonina, Dopamina i ostalih amino kiselina u mozgu i nervima. Tako da zbog hronicnog nedostatka GABA amino kiseline, nervi ne mogu da stopiraju signale i nastaje stalna uznemirenost. Lecenje je povecanje unosa Cinka i Vitamina B6. Kompletan tretman ukljucuje i Unos Aktivnog Vitamina B6 (P5P), vitamina C, D i E, Magnezijuma i Omega 6 ulja. Uz to se dodaje i Mangan, jer je posledica same terapije gubitak Mangana. Terapija traje 3 meseca, jer se nervi vrlo sporo regenerisu, kad upadnete u nedostatak vitamina B6 i Cinka. Evo vec cetiri meseca uzimam vitamine i sve je super. S obzirom da sam se patio 25 godina i da su anti depresivi sve slabije delovali ovo je za mene fenomenalno. Prema studijama 80% anksioznosti i depresije su sbog ovoga. Neki to imaju hronicno a neki upadnu u ovo stanje i kad se izlece bude im skroz dobro. Oni koji imaju genetski problem sa radom jetre kao ja ce morati stalno da uzimaju vise Cinka i Vitamina B6.
Kao privremenu pomoc dok vitamin B6 i Cink ne pocnu da deluju mozete da uzimate GABA amino kiselinu direktno i to ce vam dosta olaksati tegobe. Takodje moze da se uzima i manja kolicina l-triptofana za bolje raspolozenje, ali nedostatak GABA amino kiseline je uzrok anksioznosti. Oralinim unosenjem mozete da olaksate simptome. GABA amino kiselina ne prodire u nerve, zbog barijere izmedju nerava i ostatka tela, ali moze da ublazi bolove i nelagodnost, jer ce nervni zavrsetci manje okidati kad uzmete GABA amino kiselinu pa ce samim tim biti i manje bola. Da bi se izlecili morate da unosite dovoljno Cinka i Vitamina B6 da bi nervi sami poceli da prave GABA. Pozdrav
Valjda ovo nekom pomogne. Pozdrav

Za sinuse ispiraj nos prokuvanom vodom sa kascicom morske soli
and nekad i sa sodom bikarbonom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Sub Nov 15, 2014 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Mindiga, zahvaljujem na javljanju. Tvoj post je bas koristan i verujem da ce pomoci. To je neki novitet za sta jos nisam cuo, a verujem ni vecina ostalih.

Inace, bio sam na namestanju atlasa, pa za mesec dana na korekciji. Malo me je zbunilo sto sam prvo dobio informaciji da ide prvo namestanje, pa ta korekcija i to je to. Medjutim, posle zavrsene korekcije dobio sam upute da se vidimo za mesec dana. Kada sam pitao otkud sad to dobio sam odgovor "To je u vasem interesu".

Sve u svemu, poboljsanja nisu onakva kao sto sam ocekivao. I dalje osecam tu neku nelagodnost (nestabilnost) pri hodu, dok sedim, povremena bolove u vratu, ceonom delu, pa ziganja sa strane iznad usiju i pulsiranje u slepoocnicama.
Kao da je sve to povezano, jer kada mi krcne u vratu taj neki neprijatan osecaj se proteze preko glave, sinusa do nozdrva, tako da imam osecaj vatre u nosu (ili ledeno hladnog vazduha).

Naravno, uz sve ove simtome ide neminovno i nervoza, ljutnja, bes, strah... sve najgore moguce zajedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Mesec dana od poslednjeg javljanja, napredak, nazadovanje, terapija...ide to ovako:

Shvatio sam da pojava anksioznosti nije ovog puta neopravdana, tj. da nisam nista umislio.
Posto sam bio na namestanju atlasa (citaj bacene pare) i shvatio da je moj problem vratna kicma, odradio sam RTG snimak vrata i ustanovljeno je da mi je vratni deo kicme isuvise prav (nema onu blagu krivinu).
Na snimku se ne vidi, ali ja osecam neko ukljestenje u predelu atlasa.
Dobio sam vezbe od fizijatra i pronasao jedan snimak sa linka ispod za ocuvanje elasticnosti kicmenog stuba.
Posle dva dana vezbi osecam napredak i nadam se pozitivnom ishodu.

https://www.youtube.com/watch?v=wrEonOwU284


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Pon Jan 19, 2015 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Goli
Da li su sinusi uredu posle terapije? Imam puno problema sa sinusima u poslednje vreme dva puta do tri godišnje imam jaku upalu i glavobolje i interesuje me da li sirupi imaju trajnijeg efekta na sinuse. Ako imaju molim te da mi na pp pošalješ adresu travara od kog si naručio.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Uto Jan 20, 2015 11:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ах, намештање атласа је глупост. Чим видите да нешто неоправдано и нелогично кошта баснословно много, знајте да је превара у питању.

За синусе покушај да примениш савете са мог сајта www. aca. rs у Савети, Здравље под Синуси...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sinusi i anksioznost
PostPoslato: Sub Feb 28, 2015 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
Cim mi je bolje, ja se ne javljam. :) Pa da ne bude tako...

Da kucnem u drvo, situacija se popravila na svim poljima. Kombinacija mora i sirupa je izgleda uticala na oporavak od teske hronicne upale sinusa.
Kombinacija namestanja atlasa i raznoraznih vezbi za kicmeni stub je verovatno uticala na manje probleme sa vratom, te se celokupno stanje popravilo.

Uz sve to manje stresa, vedriji pogled na zivot, smanjenje fizickih smetnji i problema su pozitivno delovali na anksioznost, te su sada i ti simptomi blagi i veoma retki.

Ako je kome potrebna bilo kakva pomoc slobodno neka pise u ovoj tebi ili neka mi se javi na pp.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: