Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa grlom
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 1:44 pm
Postovi: 3
Lokacija: BGD
Imam identičan problem...

Pušim, pijem hladno pivo, a takođe imam i neprohodnu desnu nozdrvu, dakle sinusi mi nisu skroz ok i osećam kako mi se ponekad sluz iz sinusa sliva u grlo, pa mislim da sve to u kompletu rezultira malim belim gadostima u grlu. Ispiranje dakle može da pomogne ali nije prevencija, a nešto što je "prividno lek" nisam do sada upotrbljavao. Ponekad bi mi pomogao med, propolis i kiselo voće (jabuka i sl) kada dođe do neprijatne pojave, što preporučujem za razliku od ostale sintetike i hemikalija iz laboratorije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa grlom
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 10:06 pm
Postovi: 37
teoretski, nezasticen seks moze da dovede do neke vrste oralne infekcije, pa mozda mozemo detritus povezati i s tim, ali laik sam pa ne mogu konkretno da odgovorim na ovo pitanje. ono sto mene zanima, da li je iko od vas dozivio bolove u vratu ili nesto slicno zbog nagomilanog detritusa?
pitanje za drdusana, ako se ponovo prikljuci ovoj temi, da li mogu bol u vratu i mandibuli pripisati velikoj kolicini detritusa u krajniku, te da zbog toga uvecani krajnik vrsi kompresiju na nerv pa zato osjecam parestezije i bolove???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa grlom
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 5:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
za Cope-a:
da, hladno pivo i gazirano obicno ne prijaju kod hronicnog tonzilitisa.
Problemi sa nosem prilicno pogorsavaju vase stanje sa grlom. Ne disete kroz nos, te disete na usta = susi se sluznica zdrela i krajnika, te su i problemi sa grlom veci.
Morate da lecite i nos kako bi bio prohodan i kako bi se na taj nacin rasteretilo i grlo.

za antiflmatorika:
detritus, koliko je meni poznato stvara obicno osecaj neprijatnosti u grlu, "kao da imate nesto u grlu". Bol ne bih pripisao detritusu, vec pre hronicnoj upali krajnika. Vec sam pisao, ja mislim, o tome. Detritus se vidja kod hronicno upaljenih krajnika.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa grlom
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 10:06 pm
Postovi: 37
hvala drdusane!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa grlom
PostPoslato: Sre Okt 31, 2012 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 31, 2012 12:31 am
Postovi: 1
Pozdrav, imam isti problem vec duze vreme, mislio sam da mi hrana upada u nos, dok nisam procitao vase postove. Isto znaci izbacujem te bele kuglice, ali nisam znao odakle dolaze. JA ih nesto i nevidim u grlu ali ih osecam, i VEOMA sam gadlji, voleo bih da znam kao da ih izbacujem? Imam hronicnu upalu sinusa, skoro stalno mi curi nos, bivsi pusac, od pre par godina pojavila mi se alergija na ambroziju koju uopste nisam imao, i to sam odjednom postao 6 grupa. Pored toga zanjih tri godine mi otice lifna zlezda, na vratu. TO MI JE NAJVECI STRAH, jel ima veze sa ovim posto predpostavljam da zlezda nevalja odavno ne bi pisao postove.
Za sinuse niko mi nije dao resnje, za ambroziju pijem vakcinu sada ce skoro godinu dana, mada nema nesto poboljsanja, zledza ako su pravilono radili ultra zvuk, poraste pa se spusti, ali mi stalno smeta na vratu. Uglavnom kazu da nije to nista, a otkud znam dali je istina. Dva kvarna zupa sam popravio i dva izvadio. To je bilo dosta pre rasta lifne.
Molim za odgovor i savet, godinama me muci isto pitanje, za koje niko nezna resenje, sta je nabolje da uradim, unapred veoma zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: