Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pritisak u levom uhu nakog gutanja pljuvacke! Pomoć
PostPoslato: Sre Maj 25, 2016 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2016 7:57 pm
Postovi: 2
Poštovani, zovem se Aleksandar i imam 26 godina.
Već dva meseca (od početka aprila) imam problem zapušenog levog uha koji se javio nakon što sam spontano prstom počešao šupljinu uha. Osećaj je isti kao kada se autom popnete na određenu nadmorsku visinu i krene da se stvara pritisak u ušima. Nedelju dana pre toga izvadio sam 2 umnjaka sa desne strane, ne znam da li to ima veze. U početku, prvih par dana nakon nastanka problema, uho bi se na kratko otpušilo i činilo se ok te bi se onda ubrzo opet zapušilo . Aktivno obilazim orl specijaliste svo ovo vreme i ne dobijam nikakav konkretan odgovor. 3x sam u proteklom periodu uradio audiometriju i timpanometriju. I u državnoj i u privatnoj klinici. Svi nalazi su mi uredni, postoji malo, neznatno oštećenje sluha. Pio sam panklav, prosison, defrinol, koristio nasonex sprej nije pomoglo. U poslednjih mesec pojavilo se i zujanje u tom istom uhu. Sada na to uho čujem možda 30% zbog osećaja zapušenosti i siline zujanja. Ispirane su mi uši kako bih se odstranila mogućnost nakupljenog cerumena. Kada izvedem "valsalva manevar" (izduvam protisak tako sto zacepim nos) taj osećaj pritiska se neutrališe uho se otpuši i zujanje skoro nestane i ja čujem sasvim normalno ali nakon gutanja pljuvačke uho se odmah opet zapuši. Bolova, vrtoglavice, mučnine i tome slično nema, osećam se prilično dobro.
Juče sam opet bio kod ORL specijaliste (važi sa najboljeg u gradu), nije mi rekao ništa konkretno osim da se sa tim saživim i probam da se naviknem na to jer sumnja da će se stanje popraviti.
Molim vas da mi date vaše mišljenje i savete za ovu vrstu problema.
Prilično sam zabrinut zbog cele situacije jer ne bih voleo da je to stvarno tako. Inače patim od hroničnog tinnitusa u desnom uhu koji sada praktično i ne čujem zbog siline zujanja u levom.
Hvala vam u napred, Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak u levom uhu nakog gutanja pljuvacke! Pomoć
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 2:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Два умњака са десне стране? Да ли то значи да си извадио један из горње вилице а други из доње?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak u levom uhu nakog gutanja pljuvacke! Pomoć
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2016 7:57 pm
Postovi: 2
Da, upravo tako..gornji i donji umnjak sa desne strane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pritisak u levom uhu nakog gutanja pljuvacke! Pomoć
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 3:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Било би добро да одеш код максилофацијалног да погледа да нешто није зезнуто приликом вађења горњег умњака.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: