Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 21, 2019 12:32 am
Postovi: 4
Nisam bila prijavljena na ovom sajtu ali posto sam procitala sve sto si napisao morala sam da se prijavim jer kao da sam ja pisala... Bila sam isto kod tog dr-a i dao mi je slicnu terapiju kao tebi vitamine i te vir bak-e iz apoteke Magnolija. Mesec dana nakon te terapije ja sam dobila preskakanja i ubrzan rad srca. Znaci haos...Imam 20 godina inace. Htela sam da te pitam da li ti se srce stabilizovalo nakon prestanka terapije??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Slazem se da verovatno pricamo o istom doktoru.

Do ovog trenutka mi nijednom nije palo na pamet da ti vir bak proizvodi mogu izazvati te preskoke. Ali sada kada povezem i tvoju pricu, ja ekstrasistole jesam ranije imao ali ih nisam osecao i moguce da sam poceo da osecam preskoke tek nakon sto sam poceo da pijem to.

Na svu srecu, ja nisam dugo pio jer su mi ti proizvodi bili jako sumnjivi i resio sam da ih izbacim iz upotrebe. Samo sam magnezijum pio jos neko vreme i to sam na kraju izbacio.

Na zalost, mogu reci da mi se srce tek skoro stabilizovalo nakon godinu dana, i dalje ponekad osetim po koji preskok kada sam umoran ili nakon stresnog dana, ali dosta manje nego tada. Definitivno ide na bolje.
Tacan uzrok ne znam, ja sam do sada verovao da ih podstice stres i anksioznost.

Pio sam Darob Mite par meseci koji mi je prepisao drugi kardiolog i taj lek mi je dosta pomogao sa ekstrasistolama ali sam i dalje osecao preskoke povremeno. Nakon sto mi je taj kardiolog izbacio Darob Mite jer je rekao da vise nema potrebe da ga pijem jer su holteri EKG-a dobri, dosta manje osecam preskoke.

Sada kada osetim preskok, to osetim uglavnom jako slabo, i jako se retko desavaju.

Preporuka: Nadji iskusnog kardiologa kome ces verovati, najbolje na drzavnoj klinici i najbolje nekoga kod koga ces otici preko nekog zajednickog prijatelja. Mani se privatnih klinika jer ces potrositi gomilu novca, a oni ce te konstantno vrteti u krug i kljukati nepotrebnim vitaminima i lekovima kao sto su mene svo ovo vreme.
Ja sam tako veliki deo svojih problema resio i kajem se sto to nisam uradio ranije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 21, 2019 12:32 am
Postovi: 4
Dobro sto ti se to resilo. Ja sam ih bas dugo koristila ali sam pravila pauzu sad dva meseca i razmisljala sam dal da ih uzimam opet. Pa sam htela da izgulam nesto na netu o njima.. i naleteh na ovaj forum gde si ih ti pomenuo. Inace nikakvih ni rezultata nema pa netu o tim proizvodima skroz čudno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
To su najverovatnije proizvodi za uzimanje para, mada ko zna. Bolje da to konzumiras u prirodnoj formi, tipa caj od maticnjaka, nego ono sto je neko upakovao u tablete, jer nikad neces znati sta je sve u njima.

A, s’ obzirom da se samo u jednoj apoteci prodaju i da nema nikakvih informacija na internetu, jeste cudno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 21, 2019 12:32 am
Postovi: 4
To sam i ja razmisljala toliko cajeva prirodnih na trzistu a ja da se kljukam sa tim tabletama.
I cini mi se da kad sam prestala da ih uzimam da i ja manje osecam preskoke mada koristim i konkor ali samo po osminu dnevno. Nadam se da ce vremenom da se to vrati u normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 10:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пијеш Конкор а имаш 20 година? И мислиш да ће ти чајеви помоћи?

Tamaraaaa je napisao:
To sam i ja razmisljala toliko cajeva prirodnih na trzistu a ja da se kljukam sa tim tabletama.
I cini mi se da kad sam prestala da ih uzimam da i ja manje osecam preskoke mada koristim i konkor ali samo po osminu dnevno. Nadam se da ce vremenom da se to vrati u normalu.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 21, 2019 12:32 am
Postovi: 4
Pijem ga cisto da ne osecam preskakanja,inace srce mi je skroz zdravo,ako te bas zanima burazeru.Vise dr a mi je reklo da ne moram da ih pijem ali meni je tako lakse jer ih manje osecam.
Vir Bak preparat je ustvari caj. Tako da o tome je bila tema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па сестро, ако смо већ стигли на тај ниво, треба да знаш да употреба лекова прави штету организму а то је нарочито изражено ако за тим лековима нема потребе. Надам се да си прочитала његово упутство.

Прескакање срца најчешће је последица мањка магнезијума или употребе лошег препарата магнезијума. После тога као узрок долази кичма, а после тога - нема више.

Маскирање недостатка магнезијума уз помоћ погрешног лека довешће до каснијих озбиљних проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sub Jan 25, 2020 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2020 10:37 pm
Postovi: 2
Zdravo ljudi,

Imala sam iste simptome kao decko koji je pisao na prethodnim stranicama. Posle dva meseca, ustanovljen mi je Koksaki virus, koji je se malo igrao sa srcem. Srecom za sada nemam velikih problema, preskoci su prestali, imam blagu bol sa leve strane, i ustanovljen mi je perikardni izliv 1mm. Mirujem mesec dana i pijem vitamine i zdrava ishrana. Lako umaranje je i dalje prisutno ali se bolje osecam, do danas.

Vidim da smo isli kod istog kardiologa, pomenutog profesora i dao mi je iste tablete. Virbac 1,2.Nikakve informacije nisam mogla da nadjem na netu, sto mi je bilo jako cudno. Danas sam popila prvu tabletu, i kao da mi je gore nego pre toga. Znam da mi je lekar pomenuo da imaju samo na jednom mestu, i da su testirane na 10.000 pacijenata, ako je to tacno. Nisam sigurna da li da nastavim da ih koristim, po sastavu nemaju nista sumnjivo, ali cu se ipak pridzavati domaceg caja od maticnjaka pre. I ici po savet kod drugog kardiologa, na preporuku moje doktorke opste prakse sam otisla kod njega, jer je nju izlecio od koksakija, doduse kaze da je 6 meseci bila na bolovanju tada.

Pre nego sto su mi ustanovili koksaki, pripisivani su mi panicni napadi i dokonost.

Ako ima neko savet kako zaleciti koksaki, dobrodosli su. Inace, kada sam radila analize na njega, prva stavka mi je bila negativna, sto su mi objasnili kao da je virus prosao. A druga mi je bila 270, a ok je do 100.

Hvala unapred,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Ned Jan 26, 2020 12:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Било би добро да установиш како си се заразила коксакијем при чему треба да имаш у виду да се он углавном преноси преко уста и очију - додиром. Удисањем може само ако те запљусне прљава заражена течност.

Иначе одличан лек и превентива против вируса је ова: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet

Да би се што пре решила вируса пожељно је и пуно витамина Ц, цинка и да се пије пуно чисте воде. Пожељна је и мало јача храна као што је сланина и чварци.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Ned Jan 26, 2020 1:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2020 10:37 pm
Postovi: 2
Hvala na receptu, probacu, luk svakako jedem poslednjih mesec dana uz sto sta jos.

Ja iskreno nisam cula za koksaki pre nego sam radila nalaze krvi. I nije mi svejedno, cula sam uglavnom za starije ljude kasnije koji su ga imali. Ja imam 27. Radim za racunarom ceo dan, citala sam da je takozvana bolest prljavih ruku, ali opet ne znam nikoga ko ga je u skorije vreme imao. Prethodna godina mi jeste bila poprilicno stresna i od letos sam malo malo pa bolesna, a ovo me je malo i psihicki dokrajcilo, jer zaista nikada nisam imala problema sa srcem i poprilicno sam aktivna, a sada ne mogu mnoge stvari da radim bez zamora. Najgore je sto mi je u tom procesu otkrivanja sta mi je, jedan od lekara prepisao panklav, i srozao mi imunitet. Nisam do tada pila ni antibiotike.

Kontrola kod kardiologa mi je za tri meseca, ali mislim da cu ici na mesec dana ako i dalje budem ovakva, cisto da mi glava bude mirnija.

Uglavnom, jacam imunitet i stedim se, bude mi malo bolje pa zapnem malo vise pa se opet vratim na staro, i tako u krug.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pon Jan 27, 2020 11:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Онај савет прочитај пажљиво јер је у њему сажето искуство од неколико деценија. Бели лук који се једе уз храну не утиче на имунитет против вируса. Чак и тај препарат ако се узима уз јело - нема ефекта.

Сада мораш добро да обратиш пажњу на срце како би га сачувала од оштећења.

- Гвожђе у крви мора да ти буде преко 20.
- Мораш на свеж ваздух уз шетњу - сат времена дневно.
- Квалитетан препарат магнезијума уз доручак - бар 400mg.
- Прополис у капима (препоручујем онај који прави Пчеларска кућа Ковачевић) - бар 30 капи дневно.
- Цинк - 50mg дневно
- Квалитетан витамин Ц - најмање 2.000mg дневно.
- Било би пожељно и јод да узимаш али са њим експериментишем па не знам колико да ти препоручим. Свакако би могла Луголов раствор да уртрљаваш у кожу - 10 капи дневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pet Feb 14, 2020 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 14, 2020 11:54 am
Postovi: 1
Pozdrav svima!

Naleteh ovde na vaša iskustva vezano za dr. Milovanovića. Bila sam pre mesec dana prvi put kod njega. Ukratko, bilo mi je sumnjivo da nakon šturog razgovora, pregleda od 10ak minuta i to dobro plaćenog, dobijem identičnu dijagnozu i terapiju kao svi ljudi koji dolaze kod njega! Da li je moguće da SVI imamo iste viruse, hronični umor, da treba da se kljukamo ISTIM vitaminima i vir bak proizvodima, i da radimo analize kod njega i sve kupujemo u jednoj apoteci? Pritom sam pročitala da se nekoliko vas žali na koksaki virus, takođe moj drug koji je išao kod njega i pio vir bak, pronađen mu je koksaki, a nikad ga nije imao.

Otišla sam posle tog pregleda da proverim kakvo je stanje vitamina i minerala u organizmu, i na osnovu toga procenila šta i koliko treba da pijem.

Ne sumnjam u stručnost pomenutog doktora ali mi cela ova priča smrdi na dobro razrađen biznis i uzimanje novca. Odustala sam od porudžbine vir bak proizvoda, kupiću čaj od matičnjaka i majčine dušice i to ću piti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pet Feb 14, 2020 4:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам човека али по твојој причи и мени смрди.

Него само да ти напоменем. Стање олигоелемената у крви уопште није меродавно за њихово стварно стање и потребу организма. Могу детаљније да ти напишем ако желиш. Имаш понешто и на мом сајту http://www.aca.rs.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Jan 04, 2024 1:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 04, 2024 12:02 am
Postovi: 1
vidim da se forum raspao ali nadjoh temu na guglu, trazeci nekakvu informaciju o tim vir bak proizvodima kao i ostali i odmah sam prepoznao o kom doktoru se radi. pre godinu dana sam imao covid i nosim se sa problemima bukvalno identicnim kao decko koji je pokrenuo temu, imam i slicne nalaze na ultrazvuku (fibrozan septum, hiperehogene adhezije, nekakva zadebljanja na aorti). imam 27 godina i u panici sam jer ne znam kome vise da se obratim, isao sam u bg kod dr milovanovica kao finalni pokusaj da cujem jedno strucno misljenje jer sam sve opcije na jugu iscrpeo i skontao da mi pomoci nema. imam bolove u grudima, preskakanja, kratak dah (posebno u lezecem polozaju), tahikardiju, umor i strasno lupanje srca ponekad po ceo dan a posebno nakon jela. imao sam perikarditis pre godinu dana ali niko mi nista nije dao za to.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: