Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povremen bol u uhu
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Imam povremen bol u uhu, uglavnom u poslepodnevnim casovima, bol mi ne lici kao onaj kod upale koji je nekako jaci i ne osecam zapusenje uha. Pore ovoga ima malo uvecanje zlezdice u blzini vilice (ispod donje petice) i mali cvoric ispod korene jezika, to postoji vec 6 meseci i niko ne zna sta je. Prvo su mi rekli da je od zuba, sad mi stomatolog tvrdi da nije od zuba, uradila sam ultra zvuk vrata i sve je uredu, krvna slika je ok. Molim vas da mi odgovorite da li to moze biti od uha i da li je moguce da to toliko dugo traje, a da ja nisam osecala bolove do pre mesec dana kada su poceli povremeno, a sada su svakodnevni. Prestrasena sam da li nekomoze da mi kaze sta moze da bude posredi. Molim vas!!! :oops: :oops: :oops: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 1:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Da, zaboravila sam da kazem da nekda imam utisak da taj bol seta, da nekad imam bol u vilici blizu uha, a nekdada, cesce u samom uhu, nekako u njegovoj dubini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
moj ti je predlog da se lepo raspitas za nekog dobrog usnog lekara i da ga posetis,pricam ti to iz najbolje namere jer ja sam godinama zapostavljala povremene bolove u uhu,curenja i neke cudne osecaje i sta sam dobila ostecen sluh ,sumove i tinitus.....a svega mozda ne bi bilo da sam to na vreme ispitala....zato se lepo raspitaj i poseti nekog dobrog doktora.....veruj mi i uradi to je uho ume da bude mnogo KOMPLIKOVANO
i jos nesto idi stvarno kod nekoga po preporuci,pa i kod privatnika ako treba jer ja sam godinama isla u dom zdravlja onako redovno i oni bi mi samo malo nesto prepisali za zalecenje a niko se nije dublje upustao i vidi do cega je doslo
sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 4:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Hvala ti, moram ici, samo jos jedno pitanje da li si imao neke porbleme sa zljezdama, da li su bile uvecane. Pokusavam da odgonetnem da li to uvecanje zljezda koje imam 6 meseci moze da bude u vezi sa uhom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 7:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
ne,nisam imala problema sa zlezdama
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 10:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Pa, moguće je, ali malo verovatno da to ima neke veze sa uvom. Najčešće se limfne žlezde na tim mestima uvećaju zbog neke infekcije, recimo u usnoj duplji. Može da bude i neki hronični gingivitis, ili paradentoza ili nešto slično. Ako ta žlezda miruje 6 meseci, sigurno nije neki tumorski proces, jer bi u protivnom stalno rasla. Nemaš nikakav razlog za prestrašenost. Svako može da napipa ponešto na vratu (i ja imam nekoliko žlezdica a ne fali mi ništa, takve su kakve su već godinama, a pojavile su se bezveze). Možda si imala i neku bubuljicu na koži, ona je prošla, a žlezda je ostala. Usta su puna raznih bakterija, dovoljno je da se ugrizeš za obraz ili jezik i gomila već procuri u limfotok.
Zbog uveta idi kod ORL, vrlo jednostavni pregledi pokazaće da li je sve u redu.
Da li si radila RTG zbod toga na vilici? I gde je to tačno, da li je tvrdo, meko, da li boli ili ne?

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 3:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Prvo moram da ti se zahvalim, moram da ti priznam da me je tvoja poruka dosta smirila, stvarno me je uhvatila frka. Taj cvoric se nalazi negde kod samog korena jezika, dole na dnu, ispod vilice. Jedan stomatolog mi je tvrdio da je to devijacija vilicne kosti, ali nema sanse da je upravu posto ja to kad pritisnem to je neka masa kao plastelin (jako sam ti ovo plasticno objasnila), znaci mogu to da odguram pod jedan "cosak" i kasnije se ono samo vrati u prvobitan oblik. Taj coric je meni rastao jedno mesec dana i od tada (decembra) ja prestao da raste i nije bolan ni ovako, ni na dodir.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: