Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pljuvacna zlezda
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Moze li se i na koji nacin povrediti pljuvacna zlezda i sta u tom slucaju raditi,posto su mi pre skoro mesec dana gurali i gurali zlezdu kako bi kamencic ubacili u kanal i izvadili ga,pa nisu uspeli i od tada krece grebuckanje,suv kasalj,povremeno temperatura mala u poslednjih par dana a pre 6 dana ispila 2 kutije sinacilina jer je grlo bilo crveno,sada mi nista nije bolje i pomisljam svasta pogotovo sto mo se sve to desava na toj strani gde su bezdusno gurali tu jadnu zlezdu da su mi i pored anestezije,isle suze.Kakav je ta zlezda organ i dali moze tim fizickim guranjem da je taj kamencic ozledi ili sam pritisak ruke i sta raditi dalje?Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 9:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 27, 2007 2:56 pm
Postovi: 4
Kamencice u pljuvacnoj zlijezdi su otkriveni ultrazvukom. Licno mislim da to nije posao za stomatologa ali mozda i grijesim. Takodje sam misljenja da se kamncici ukoliko nisu negdje blizu pljuvacnog kanala nemogu izvaditi istiskivanjem iz zlijezde. Ovo sve proistice iz nekih informacija koje sam dobijao od doktora. Meni su predlozili operaciju tj uklanjanje zlijezde a sa njom i kamenja. Posle tretiranja antibioticima nekoliko dana doslo je do malog poboljsanja upale koju sam imao. Nakon toga sam prestao sa tabletama (sinacilin) i koristio sam i obloge od rakije a kasnije od maslinovog ulja. Upala mi se smirila i sada mogu mnogo lakse da jedem skoro bez ikakvih smetnji, prije nisam mogao nikako - zbog jakog bola cim bi zlijezda pocela da luci pljuvacku za razgradnju hrane. Licno sam misljenja da ti kamencici koje ja imam nisu tu od skora vec su se formirali neki duzi period tako da ako sam mogao do sada sa njima mogu i po sada naravno uz pojacan nadzor. Najlakse je operisati i izvaditi zlijezdu. Vjerovatno ti je njeno iritiranje bilo bolno i u toku procesa i nakon toga. Ptreporucujem da ne ponavljas isto. Ako imas upalu probaj da je smiris a onda ces vidjeti kasnije sta dalje ionako pod upalom nema nikakve intervencije. Mozda ima i neki caj ili neki prirodan lijek koji ce ti pomoci ili da se kamen izbaci ili da se razgradi. Vjerujem da je medicina misterija i za same ljekare a kamoli za nas tako da treba ponekad pustiti da priroda izregulise sebe samu. Ako naidjem na kakvu novu informaciju podijelit cu je sa vama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 9:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Hvala ti puno,naravno da ni u ludilu ne bih dozvolila da mi to rade vec samo da pogledaju,a gde si radio ultra zvuk?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: