Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Mar 24, 2016 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Роњење може да направи проблем због великог притиска који бубна опна доживљава. Колико ми је познато рендгенским нити било каквим другим снимањем не може ништа да се установи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2016 2:41 pm
Postovi: 2
Zdravo svima. Imam 52 godine, dobio sam tinitus pre godinu dana. Dosta je teško, život je drugačiji. primio sam kortikosteroide u uvo, bio u hiperbaričnoj komori, pijem lekove... I dalje nepromenjeno, šušti a psihički nemir je veći nego na početku. Strah me je dsta kako će se ovo odvijati. Nadam se dobrom, a to bi u mom slučaju bilo privikavanje na tinitus i nastavak života bar koliko toliko da bude solidan. Srećno svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 9:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како си га добио?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2016 2:41 pm
Postovi: 2
Imao sam prehladu sa zapušenjem levog uveta.Nakon toga je počelo zujanje. Snimao sam glavu skenerom, sve je u redu. Koristio razne lekove, kako sam u prethodnom mom pisanju naveo, nije se smanjilo. Najvažnijem bi mi bilo kada bih se mogao privići, niko nam to ne govori kako se radi. Verovatno bi mi bilo lakše kada bih se privikao. Ovako je psihički dosta teško.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 9:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мени пишти деценијама. Не сећам се ни када је почело но због чега. Било би лепо да нема пиштања али јбг. Из ове се коже не може.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Maj 14, 2016 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2016 8:44 pm
Postovi: 13
Za sve zainteresovane koji osećaju simptome zujanja ili šuštanja u ušima Audiovox organizuje informativno predavanje o dijagnostici i savremenom rešavanju ovog problema. Ispod su teme koje će biti obrađene od strane stučnjaka iz ove oblasti:



I tema - OŠTEĆENJE SLUHA - Jelena Trnavac, diplomirani defektolog surdoaudiolog

II tema - ZUJANJE U UŠIMA: UZROCI , DIJAGNOSTIKA I TRETMAN - Dr Galina Joković, specijalista ORL i subspecijalista audiologije

III tema - STIGLA JE POMOĆ ZA TINITUS - Gorica Mladenović, diplomirani defektolog surdoaudiolog
Dođite da razmenimo iskustva i odgovorimo na sva vaša pitanja u vezi tinitusa.

MESTO ODRŽAVANJA: Audiovox, Bulevar Zorana Đinđića 96, lokal 5, Novi Beograd

DATUM I VREME : Subota 21.05.2016 u 10h

PRIJAVITE SE ODMAH jer je broj mesta ograničen, prijave možete izvršiti na telefon

011/26-21-071 svakim radnim danom od 8 do 20 časova i subotom od 9 do 13 časova.
Tribina je besplatna.Namenjena je ljudima koji imaju problem zbog zujanja u usima.
Uglavnom ovakva predavanja drzim kolegama lekarima.Mislim da je vazno da ljudi koji imaju poblem budu upoznati i ukljuceni u svoje lecenje,ili bar dobiju smernice i savete.
Meni kao lekaru ,najveci problem je googl doktor .
Dodjite da razgovaramo o tinitusu.Mozda napravimo prve korake ka stvaranju udruzenja.
Dodjite da vidite da niste sami u svojoj muci,ma kako drugima izgledala mala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Jun 24, 2016 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2016 2:10 pm
Postovi: 2
Pozdrav.Procitao sam temu od pocetka pa da i ja napisem svoje utiske.Imam tinitus vec par meseci i nema sta nisam probao u lecenju istog,ali bez ikakvih rezultata.Voleo bi da se jave neki od starih forumasa pa da podele sa nama svoje iskustvo.Kako sada zive,da li se zvuk pojacao,smanjio i sta je to sto im je najvise pomoglo.Ipak su oni ti od kojih mozemo najvise nauciti i dobiti savet iz prve ruke.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Jul 05, 2016 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 8:38 am
Postovi: 20
Evo prijatelju da se ja javim ja imam od 2007 i bio sam se navikao ali mi se pre 2 meseca pogorsao samo odjednom i sada prolazim kroz pakao.Nisam bio koristio nista za zivce skoro 6 godina ali sada bez rivotrila ne mogu ili neceg drugog da me smiri i moram biti okruzen sa zvukovima oko sebe ili se u nesto udubiti.Dok mi nije bilo ovako jako veruj mi naviknuces se....moj predlog je da budes zaokupljen da ne bi obratio paznju i da ne mislis na to..ono sto pogorsava jeste nervoza i promena vremena jacinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Jul 05, 2016 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 8:38 am
Postovi: 20
POslao sam ovo i doktorici koja je postavila post...ali me interesuje ako neko vidi mozda mi pomogne hvala
Dobra dan.meni se pre dva meseca pojacalo pistenje u toku noci samo odjednom i ne pusta jacina..stim da mi uglavnom pistanje cuje sa leve strane desava da ponekad predje na levo uvo inace imam ponekad i 2 zvuka,sada vec jako pocinje da utice na psihu...inace sad sam uradio CT glave i tamo imam napisano nesto molim za odgovor:
U nivou desnog transverzalnog duralnog sinusa okrugli defekt punjenjaarahnoidne granulacije 6 mm
Ono sto mene interesuje da li to moze da utice na pistenja ako ne onda na sta hvala unapred na ogovoru i izdvojenomj vremenu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sre Jul 06, 2016 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2016 2:10 pm
Postovi: 2
Vuksaine hvala na javljanju i zao mi je zbog svega sto ti se desava.Kod mene je stanje katastrofalno i zujanje me dovodi do ludila.Stvarno ne znam kako dalje.Prilikom svakog pokreta vilicom ili vratom zujanje se drasticno pojaca.Cuvam se buke,pijem vitamine ali nikakvog pomaka nema.Nek nam je Bog na pomoci.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Jul 07, 2016 1:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
toxic33 je napisao:
Vuksaine hvala na javljanju i zao mi je zbog svega sto ti se desava.Kod mene je stanje katastrofalno i zujanje me dovodi do ludila.Stvarno ne znam kako dalje.Prilikom svakog pokreta vilicom ili vratom zujanje se drasticno pojaca.Cuvam se buke,pijem vitamine ali nikakvog pomaka nema.Nek nam je Bog na pomoci.Pozz

Узми да радиш вежбе за врат.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Feb 03, 2017 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 8:38 am
Postovi: 20
Hvala na savetu za vezbe radim ih svako jutro i za ledja isto jedino sto planiram da uvedem su vezbe disanja...kao sto sam rekao meni je problem sto mi se pogorsalo...i imam padove i supone sto se tice raspolozenja..ja ne znam da li ste vi isli na strane sajtove ili u inostranstvo da vidite kako tamo lece ili njihoce forume ja sam sad resio da cu traziti pomoc na sve strane,,,evo apelujem i da se jos po neko pokrene u vezi toga i jedni drugima pomognemo.........
e sad neko je isao u hiperbaricnu komoru molio bi te osobe da mise jave porukom hvala svima..MOLIO BI ZA TRENUTAK TISINE:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Sep 28, 2017 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 28, 2017 6:25 pm
Postovi: 1
Meni je zujanje pocelo pre 5dana. Iz cista mira, na desnom uhu. Nije to jako pistanje ali cujem ga u tisini i kad spavam na desnoj strni. Nisam bila na jako ozvucenim mestima, niti izlaxila sa mokrom kosom. Niti bila bolesna. Malo mi se pre kocila vilica na momenat ali to retko kada. Vadila sam umnjake pre dve godine na toj strani a ostali su mi na levoj. Bila kod orl,sve super,cujem odlicno. Cini mi se da je malo jace uvece. Pocinjem da panicim da ce mi ostati do kraja zivota. Imam malih problema sa vratom,javi se ukocenost. Ne znam sta da radim. Ima li sanse da se povuce? Dr mi je prepisal Gelomyrtol forte (imala sam manjih,ne hronicnih problema sa sinusima ali ne skoro), mg, ginko i b vitamin. Planiram dalje da idem. Ne znam koliko da cekam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Sep 29, 2017 10:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лекари кажу да ако се пиштање не излечи у року од 48 часова од настанка, остаје трајно, зависно од узрока. Сећам се да су спомињали неки лек који се користи у ту сврху али не сећам му се имена. У сваком случају сада је касно и нема шта да паничиш јер ће највероватније остати до краја живота.

Ако је врат у питању можда ћеш редовним и правилним вежбама успети да се ослободиш пиштања.

Што се тиче препарата које спомињеш, ако их купујеш у апотекама 85% је шанса да су веома лошег квалитета па их џабе пијеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sre Feb 13, 2019 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 8:38 am
Postovi: 20
Poz svima,imam samo jedno pitanje da le je neko probao lek ACOUPHENOL i da li mu je pomogao,bilokakva informacija je dobra,ja sam stari clan imam tinitus vec 12 godina,hvala unapred na bilo kom odgovoru


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: