Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Mar 14, 2014 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 14, 2014 12:29 am
Postovi: 22
hvala Duka jos jednom,kad bi znao da ce zujanje prestati i za 5 god laksi bih podneo.potrazicu neki masazer da probam i ja.U stvari ja sam pio tanakan a ne trental.sutra cu da potrazim pa da krenem ponovo.ako imas jos neko iskustvo pisi.pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 12:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
ljudi samo napred izlecicemo se ovog zla,ali komora ja mislim da je najbolja jer obnavlja,regenerise meka tkiva poboljsava cirkulaciju to je nama potrebno. . . javljam vam u utorak kad budem isao opet kod doktora da ga pitam za uput. . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 4:25 pm
Postovi: 16
Hahah, bravo momci.Tako i treba da se hrabrimo.Ja iskreno i nisam nesto ubedjen da ce biti bolje ali naravno nema odustajanja.Treba sve probati.Ja nikako da kupin urutal, to mi je neurolog prepisao.To cu poceti da pijem pa cu videti sta dalje.Pozz i pisite ako ima nekih novina.I naravno samo hrabro, bez predaje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
pa da!!! bice to u redu!!! ima i prica slicnih mojoj o masazeru samo su isprobali sa vitafonom.kod nas su neki spominjali da su pokusali ali nigde nisam pronasao da su uspeli,ali burazer mi je ispricao da je procitao na nekom ruskom forumu da su se rusi vitafonirali i uspeli.nije ni to za podcenjivati.licno nisam probao,a znam i da taj vitafon deluje naivno,kao neka magija,ali ima jako dejstvo,pa ako nesto preteras ili pogresno uradis moze nepovoljno da deluje.al to samo govori da i on moze da ima smisla..meni su sigurica bile ove mehanicke vibracije,jedino sto taj masazer ako je stari model(znaci i jak i mocan) onda moze da bude bucan pa da vam to smeta.
inace,logika mi je bila i sledeca:nama zuji,to su u glavnom vise frekvencije.svi mi imamo neki prag cujnosti i visih i nizih frekvencija.e sad,ako uspem da promenim frekvenciju zujanja navise,u jednom trenutku cu izaci izvan opsega cujnosti,iznad praga koji registrujem.drugim recima,zujanje vise necu cuti,tj.ono vise nece postojati.tako je i bilo!!! uz vibracije sam postepeno povisavao frekvenciju zujanja i ono je u jednom momentu nestalo!!! to vam je kao kad star covek kaze-meni je zujalo ceo zivot pa mi je zadnjih godina nestalo.pa nestalo je jer mu se prag cujnosti visih frekvencija snizio.tako da treba povisiti tu frekvenciju zujanja!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
samo napred Danco!!!
podrzavam Dexija za komoru!!!
ma treba ispucati citav arsenal!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 14, 2014 12:29 am
Postovi: 22
Duka poceo sam sa trentalom, i pronasao masazer na koji moze da se sedne ili legne pa ti on masira ledja noge vrat itako,ali ja sam prislonio taj deo gde vibrira negde iza uva kako si rekao,i bas jako vibrira.pa sad neznam koliko dugo bih smeo da ga drzim.da mi se slucajno ne pogorsa zujanje toga se plasim.i koliko bi puta trebao da ponavljam u toku dana,ili da probam samo uvece jednom recimo nekih 5 min.sta ti mislis .pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Ned Mar 16, 2014 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
da! oko 5 minuta neka traje tako sam i ja radio.ja sam ponavljao oko 3-4puta dnevno minimum...cak mi je bila i zelja da na svakih sat-2 radim tih nekih 5-6minuta...najbolje da krenes nekih 1-2puta dnevno pa ako ne ide na losije onda da pojacavas.ja ne bih radio bas uvece!! za vece ti ipak treba neki mir i da se i te celije i nervni putevi i centri primire i odmore.ionako to spavanje pravi problem...meni je na pr.taj masazer bio jako bucan i posle te buke mi je bio neki zvizduk pa sam se uvek brinuo da cu pogorsati zujanje.ali taj zvizduk nije bio povezan sa zujanjem i prestajao bi vrlo brzo posle tih vibracija...ali koliko je bio bucan s jedne strane,toliko je bio mocan,kao da sam traktorom preoravao taj deo iza uha(tu ti je projekcija unutrasnjeg uha,na tom mestu!),a zato sam i izabrao nastavak koji najvise vibrira.mislim kuglasti...jos nesto sam razmisljao,mada si i ti to primetio sigurno.trudio sam se da stalno imam u usima u kuci antifone,nesto da mi blokira zvuk.a TV sam gledao sa iskljucenim tonom.muziku nisam slusao uopste.cilj mi je bio da sto vise iskljucim spoljne nadrazaje kako bih trepljastim celijama omogucio da budu sto manje "bombardovane"tim spoljnim nadrazajima kako bih im omogucio oporavak...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Ned Mar 16, 2014 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
...ne zaboravi da onda,kad iskljucis zvukove spolja u toj "tisini"imaces subjektivni osecaj da ti zujanje vise smeta,sto je i normalno.i sam znas kako je svima sa zujanjem "lepo"kad smo u tisini...al mislim da je vazno i na to misliti.treba te celije sto vise izolovati od spoljnih nadrazaja.kao kad covek slomi ruku,pa je imobilise i ne pokrece.nije bas neki primer,znam,ali slicna logika mora biti!
meni je zujanje bilo tako jako kao sto nikad nikom nije bilo,imao sam zaglusenost,skoro nista nisam cuo i uz sve to osecaj negativnog pritiska,kao neki vakuum,kao da sam pod vodom,i to je bilo izludjujuce.sa terapijom sam poceo tek posle godinu dana i 2-3meseca jer sam bio previse lezeran i nisam zeleo da podlegnem panici,sto je naravno bilo pogresno s moje strane.ali!!! USPEO SAM!!! jeste da taj sum,kako sam ga nazvao "protoka krvi kroz krvni sud"postoji i da zelim i njega da se resim(i resicu ga se!!) ali!!! to je smejurija u odnosu na zujanje,vakuum i zaglusenost.skroz je ok u poredjenju s tim i moze da se zivi.pa ako sam ja uspeo sa tolikim zakasnjenjem da unistim zujanje,znaci da je moguce!! pa mozes i ti..ali,mislim,da u mom slucaju govoreci,nista ne bi bilo da nisam uzeo taj urbazon mocno intravenski u infuziji i onda se "iziveo"sa trentalom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Ned Mar 16, 2014 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
....nemoj da te iznenadi trental.on deluje dosta jako,ali pocinje sa dejstvom posle nekih mesec dana uzimanja..moze da se desi da ako uzmes taj 3.ci trental uvece kasno,da ti deluje na spavanje,u smislu snova,halucinacija,haha(nije smesno :) ).ja sam cak nekad morao da bas ranije uzmem taj poslednji u danu pa sam posle smanjio i na 2 kao odrzavanje.uz to delovao mi je i na misice vilica da se jace stezu u toku noci,ali nisam bio iznenadjen i imam odgovor i na to,i ni malo me nije uplasilo.
koristio sam i ovaj sto ga ti imas a i neki Galenikin "sa trake".taj je tek bio nenormalan,kao neku drogu da si uzeo,al vrhunski jak!!! super!!!...kazem ti,ljudi sa njim pocnu da pokrecu oduzete ruke,noge...a rekao sam ti meni je 4-5.dana od njega krenulo takvo sustanje u glavi da sam mislio da ce explodirati i ustajao sam u sred noci drzeci se za glavu.stvarno!!! a onda sam shvatio koliko je super i mocan!!! a pocetno sokantno sustanje je polako nestalo,valjda,se krvotok adaptirao posle tog pocetnog soka...hajde javi mi kako napredujes...i obavesti me u vezi tih vibracija,da ipak znam,a ne posle da me jos savest grize da sam ti pojacao zujanje...obrati paznju da li zujanje postaje vise...vise frekvencije...to je isto vazno.POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pon Mar 17, 2014 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 14, 2014 12:29 am
Postovi: 22
duka ,i meni se pojacalo zujanje ,sad nekako i šušti i zuji,verovatno zbog trentala.nastavicu dalje pa cu da vidim sta ce da se desi.pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
ljudi sutra idem kod ovog doktora profesor medicine u kbc,jel ste pili vi vestibo 25mg on je meni to prepisao 10 dana 3x1 ,a posle 2 puta dnevno 20 dana,jel pomoglo nekom vestibo?jos nisam poceo pijem to,ali mozda od sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 4:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 4:25 pm
Postovi: 16
Pio sam ja vestibo ali za vrtoglavicu i poremecen centar za ravnotezu.Tada nisam imao zujanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
Alexa! sustanje je sigurno od trentala.evo ja ga neko vreme nisam uzimao jer sam bio lenj da resim sebi onaj njegov efekat na stezanje vilicnih misica.pa sam pre 2 dana krenuo ponovo.i to ne 3 nego CAK! samo 1 dnevno(a treba 3,ili 2 odrzavanje bar)i juce je ludacki sistalo al posto sam imao iskustva s tim nisam se zabrinuo.mnogo je jak,bas jak! zato ga i volim...samo molim te,razgranici "sistanje"od trentala od "zujanja"...i potencijalnog zujanja koje je,recimo,prouzrokovano negativnim dejstvom vibracija.tu budi oprezan jer ne bih zeleo da spletom okolnosti uticem da ti se nesto pogorsa...al s druge strane,sve sto sam rekao,tako je,jedan sam od retkih ako ne i jedini koji je unistio zujanje.i svratio sam ovde da pokusam da pomognem savetom iskljucivo zbog drugih a ne zbog sebe.ja imam svoj plan i ispostovacu ga skroz...inace,trental mora da se uzima non-stop svaki dan,i jako jako dugo.godinu,2,3...cim je odmah krenulo da ti sisti,vidis kako ludacki deluje na cirkulaciju u glavi!!...nisam cuo da je iko uspeo sa vestibom ili necim drugim...inace,mislim,vezano za one vibracije da tu i fizika kao nauka moze da igra ulogu,ali posto mi napravimo "teren"lekovima u smislu uklanjanja zapaljenja,edema,poboljsanja cirkulacije,ili saniranja povrede...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
...zato sam vam i rekao moj stav i iskustvo sa vibracijama i treperenjem tih trepljastih celija koje su u haosu.ili su one u haosu ili je deo nerva kojim nadrazaj putuje od trepljastih celija un.uha do centra za sluh u haosu...zato je i razumljivo tesko ORL doktorima da rese problem...zato sam i razmisljao o fizici kao nauci u sluzbi resavanja ovog problema.nekako se mehanickim stimulansima(u mom slucaju vibracijama)prikljuciti na frekvenciju treperenja treplji,kao ona zvucna viljuska i rezonancija kad se frekvencije poklope(sto se uci u skoli)..i onda taj haos dovesti u red...ali,samo ako je teren pripremljen medicinski.naravno.treba konsultovati i nekog fizicara.probajte.ja sam razgovarao i moj stav i nije bas tako besmislen iako zvuci cudno...a posto sam i uspeo sa tim vibracijama,tim pre nije besmislen...ali da se ogradim-mozda je splet okolnosti,slucajnost,individualna razlika,razlicit uzrok problema..tako da budete oprezni,radite pazljivo i posmatrajte situaciju.ako krene na lose a vi na vreme stanete ili smanjite,ne verujem da ce se problem bas pogorsati da ne moze da se vrati na prethodno koje je ionako tesko podnosljivo.tesko da moze da bude losije kad je vec lose.zar ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 3:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
bio kod lekara nista kasno je za komoru,sad neurlog mora se bavi time sto se tice lekova imam zakazano kod njega u cetvrtak. . . od lekova ne pijem nista samo xanax 0.25mg zbog anksioznosti i nesanice,popravio mi se san sad mogu 7h spavam,pitam doktora dali sum moze da se pojaca vremenom kaze moguce jer je osetljivo ovo levo uho,a doktor neurolog i prf za uho itd kaze da ne moze se pojaca nikad vise,e sad ko se tu bolje razume,ja nemam pojma,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: