Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 12, 2007 6:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Molim doktorku Biljanu da mi odgovori!


Posto nisam pitao na VMA koliko dugo moram da pijem ovaj Trental pa nisam siguran da li je doktor mislio SKROZ do kontrole (3 nedelje), da li mi mozete reci u kom periodu bi trebalo da pijem ovaj lek zato sto mi ne prija bas, ujutru kada ga popijem na prazan stomak posle sam pola dana slogiran, nekako mi je telo uznemireno i tresu mi se ruke i osecam kao da ceo drhtim?

Je l' smem da prestanem da pijem Trental a da nastavim samo sa Bilobom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pistanje u usima
PostPoslato: Uto Jun 12, 2007 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Dragi moj, zabrinuti pacijentu nisam mogla ranije da vam odgovorim zato sto sam bila na poslu , a pacijenata mnogo.Citala sam Majine sugestije koje su vrlo korisne i dobronamerne jer se radi o osobi koja nema veze sa medicinom profesionalno , ali se trudi da vam da dobre savete.Trental pijte posle jela jer je jak i tezak lek za zeludac i moze da izazove zeludacne tegobe.Dakle vasa terapija koja podrazumeva Ginko Bilobu i Trental 400mg se uzima tacno tri nedelje do kontrole i pokusajte smireno, ili bar prividno da vodite normalan zivot je se sve vise opterecujete RESIVIM problemom i to vam stvara jos vecu nervozu tako da jedno diskretno pistanje KOJE CE PROCI vas uvodi u zacaran krug.Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 13, 2007 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Leleee, pa kako da pijem 3 nedelje ovaj lek kada mi ne prija bas? :-? Je l' izaziva on drhtavicu nekakvu, ovako kako sam opisao? Posto ga pijem otprilike na 8 sati, jednom dnevno moram da ga popijem rano ujutru i da se vratim na spavanje, znaci ne mogu da ustanem, doruckujem i vratim se na spavanje pa mi ocigledno ta varijanta ne odgovara bas... za stomak mi uopste ne smeta osim sto imam ove druge simptome, mada sam jutros pojeo par zalogaja necega i bilo mi je ok preko dana, uglavnom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 13, 2007 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Pitala bih doktorku koga je ona to izlecila od tinitusa,bas me zanima,ja imam ovaj problem punih 15 godina,zivim sa njim kako znam i umem i nema gde nisam isla i gde se nisam raspitivala i sta sve nisam probala i da ne nabrajam dalje,ali uvek je bilo isto da LEKA NEMA,pa je molim ako ona zna nesto za sta ja ne znam i nisam saznala 15 godina da i meni pomogne ako nije problem.
Moj rodjak koji zivi u inostranstvu a ima isti problem imao je terapiju u specijalnoj klinici koja se bavi ovim problemom,terapija tipa KAKO ZIVETI SA TINITUSOM i on je time odusevljen,nije mu prestalo pistanje,ali je naucio kako da zivi sa tim, i da ne obraca paznju i da to ne regustruje,da li doktorka mozda zna da li se negde kod nas u Srbiji sprovodi ova vrsta terapije?
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pistanje u usima
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Odgovaram gospodji koja se ukljucila u polemiku zujanja u usima.Ne dopada mi se nacin na koji mi se obracate u Forumu na ovu temu.Ja ne znam uzrok vase problema i i ne ulazim u problem Vaseg loseg iskustva sa terapijom.Iskljucivo sam vezana za problem prethodnog clana sa kojim sam i usla u pricu i koga zelim da ohrabrim jer nema razloga za brigu.Ja se bavim u sklopu svog specijalistickog opredeljenja , problemom zujanja u usima , dajem terapiju koja odgovara anamnestickim podacima,statusu koji nalazim pregledom i dodatnim dijagnostockim metodama.Uzroci tinitusa su razliciti, zato se njima bave neurolozi, psihijatri, fizijatri,orl spec.internisti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 15, 2007 2:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ocigledno da i meni treba psihijatar ili tako neka radikalna varijanta jer i dalje nema apsolutno nikakvih promena, jos uvek mi pisti kao prvog dana a evo proslo je 2 nedelje! Stvarno mislim da sam beznadezan slucaj i da mi ovo nikada nece prestati. Ovi lekovi uopste ne deluju. Jedino sto sam se ja "navikao" pa mi ne smeta toliko, eto to je jedina promena koja se desila... osim nocu, tada je tisina svuda osim meni u glavi... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Dr. Biljana, sta dalje predlazete? Meni i dalje pisti. Mislim da je isto kao i pre. 18 dan je danas. Da mi ne predje u hronicnu varijantu pa da se pozdravim sa tisinom u glavi? Stvarno nisam previse opterecen time, preko dana skoro i ne osetim. Mozda ne pijem dobro lekove? Pijem 3 puta dnevno ali ne mogu bas svaki put da popijem tacno na 8 sati. Ako nista drugo - barem se ne pojacava. Desi mi se jednom u par dana da mi se pistanje u jednom uvetu drasticno poveca, ali to traje recimo 10-15 sekundi pa se onda vrati u normalu.

Postoji li jos neki pregled koji se tice usiju a kojeg bih mogao da obavim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 2:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Procitala sam u jednom medicinskom clanku da se u terapiji tinitusa koristi i hiperbaricna komora pa ako bi dr Biljana mogla i na to da da komentar....da li taj tretman iole pomaze?
Pozzzz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 2:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Sta je to ****? Uzasno zvuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 3:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
:lol: :lol:
Nije uopste strasno ko sto zvuci :wink: .

http://www.hbomc.co.yu/hbo/uvod.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pistanje u usima
PostPoslato: Sub Jun 23, 2007 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Hiperbaricna komora je lecenje koje se sprovodi kod nas, najcesce u privatnim ordinacijama , a indikacije su ozbiljni problemi i posledice obolenja koje provociraju i ugrozavaju cirkulaciju, ali perifernog tipa(problem donjih ekstremiteta,tj. nogu, stopala) kod secerne bolesti i gangrena kao posledice iste bolesti...Internet vam je dostupan i videcete da vama ne treba hiperbaricna komora vec strpljenje do kontrolnog pregleda.Mogucnosti lecenja pistanja u usima se ne zavrsavaju sa ovim lekovima, ako i dalje imate probleme vas ORL spec ce nastaviti terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 2:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Danas sam bio na nazovi kontroli na VMA. Rekao sam coveku da mi i dalje pisti i sve sto je on uradio je to da mi je promenio lek, dakle rekao mi je da nastavim da pijem Ginko i da uzmem Redizork, jednu tabletu uvece. Meni je to bilo dovoljno da shvatim da on u stvari pojma nema nego da ide po principu "i corava koka ubode zrno" ...

Onda sam otisao kod svoje dugogodisnje prijateljice koja radi kao pedijatar na VMA i pitao je za misljenje... potvrdila je ono sto sam i sam pomislio - ti lekovi su kaze "dobra ideja", onako sto bi se reklo kao iz udzbenika, ali mi apsolutno nece pomoci, kaze da mi oni ne skode ali i da mi nece pomoci jer kakva crna cirkulacija u mojim godinama...

Onda mi je preporucila da odem kod jednog lekara fizijatra kiroprakticara da mi "slozi" vrat jer je, kaze, moguce da je uzrok kicma... ako i to ne da rezultate, otici cu kod nekog njenog prijatelja, doktora koji je radio na VMA i koji je navodno veliki strucnjak za te stvari...

Nesto je ona meni objasnjavala, to ne mora kaze da bude ostecenje slusnog zivca vec nesto vibrira, sad' sam ja to vec zaboravio ali poenta je da oni lekovi ne mogu da mi pomognu (kao sto mi i nisu pomogli prethodne tri nedelje).

U usima i dalje pisti, nisam siguran da li manje ili isto jer sam se "navikao" i prakticno mi ne smeta osim malo kada sam u tisini, mogu normalno da spavam itd. znaci nemam neke tegobe. Gore nego sto je bilo nije sigurno.

Desavalo mi se u ove tri nedelje da se pistanje ali samo na jedno uvo drasticno pojaca, to traje nekih 10-15 sekundi i onda se sve vrati u "normalnu" .

Dr. Biljana, sta vi mislite o svemu ovome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pistanje u usima
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Posto ne verujete i nemate poverenje u lekara koji vas je pregledao, a i objasnjenje vase prijateljice nije bilo ohrabrujuce, preporucicu Vam naseg najboljeg otoneurologa, a to prof.dr. Ribaric.Uvazena profesorka radi na Neuroloskoj Klinici u dr.Subotica, specijalista je i otorinolaringologije i neurologije.Uzmite uput od vaseg nadleznog ORL spec. za nju.Ona ce vam sve probleme i dileme resiti.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 6:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Zahvaljujem se na preporuci ali mene je zanimalo VASE misljenje, jer ga postujem. Sta vi mislite o Redizorku kao sledecem leku kojeg mi je doktor preporucio, da li smatrate da je redosled terapije u redu ili mislite da mi to ne moze pomoci, jer zaista bi bilo cudno da ja imam problema sa cirkulacijom, imam 29 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pistanje u usima
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Redizork od 1,5mg, ili 4,5mg se uzima u cilju poboljsanja cirkulacije.Redizork i Trental koji ste vec pili deluju na isti nacin, oni su periferni vasodilatatori, a to znaci da pojacavaju cirkulaciju u perifernim krvnim sudovima.Kod vas je ta terapija sa tzv. vasodilatatorima koriscena da bih se pojacala prokrvljenost slusnog zivca jer slabiji dotok krvi kod njega izaziva ishemiju(nedostatak kiseonika) i posledicno pistanje,ili zujanje, ili, sumove, a ti opisi problema zavise iskljucivo od dozivljaja samog pacijenta.A zasto je kod Vas slabija prokrvljenost slusnog zivca ne znam.Zato vam i preporucujem profesorku.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: