Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Pon Sep 21, 2015 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 20, 2015 11:50 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima. Iz naslova se moze zakljuciti koji je moj problem. Naime, cudan osecaj da mi je komadic hrane, dlaka ili sl zaostao u zadnjem delu usta traje vec mesec dana. Naravno, posle nedelju dana sam otisao kod lekara. Zena je pogledala i ustanovila da imam nekakav osip. Dala mi lekove i na tome se zavrsilo. Te nedelje. Popio sam svoju dozu lekova protiv alergije ali nie proslo. Dosao sam sledece nedelje ponovo, ona je pogledala i ustanovila da je osip i dalje tu. Dala mi antibiotike. Pio sam ih nedelju dana ali nista. Osecaj je i dalje tu. Priznajem, hipohondar sam. Imam problem sa bolestima, bacilima i prljavstinom. Perem ruke bezbroj puta na dan i plasim se bolesti kao niko koga poznajem. Iracionalno, znam ali ne mogu protiv toga. Medjutim, verujem da bi osecaj da ima nesto u grlu 3 nedelje uplasio i najhrabrijeg badassa. Kakav sam, idiot, guglao sam simptome i nailazio na, naravno, razne kancere. Ovo me je dovelo do blizu napada panike (imao sam napade panike zbog tripovanja bolesti ranije). Tada sam se jednog dana probudio i imao osecajem knedle u grlu. Ubrzo sam saznao da se javlja zbog napetosti, stresa i sl. Proslo me je posle par dana provedenih u anksioznosti i na ivici napada panike. Medjutim, osecaj prisustva 'dlake' je ostao (knedla je bila dublje). Opet sam otisao kod ORL, po 4 put! Uveravala me je da nema nista u grlu, da ne brinem i da nista u njemu ne raste. Osecaj je i dalje tu, posle vise od mesec dana. Malo mi je lakse posle njenog uveravanja da nema nikakvog kancera.
Imam 22 godine, nisam pusac tako da nisam u 'rizicnoj grupi' za oboljevanje od kancera grla. Bar se nadam...

Dakle, moje pitanje je: da li treba da nastavim da brinem, postoji li mogucnost da posle 4 pregleda ORL specijalista previdi nesto kao sto je kancer ili nekakva izraslina.

Hvala. (idem da operem ruke, bacila milion na tastaturi)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Uto Sep 22, 2015 9:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли си пробао да искуваш тастатуру у веш машини, а миша да прокуваш у лонцу са детерџентом?

Није тачно да не можеш против хипохондрије него не желиш да се бориш. Лакше ти је да чекаш да пронађу неку пилулу, али то неће ићи. Не можеш тако кроз живот који си тек почео. Бори се.

Што се тиче грла испирај га јаким чајем од жалфије, десетак пута дневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Sub Sep 26, 2015 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 20, 2015 11:50 pm
Postovi: 6
To za tastaturu je samo delimicno sala. Pokusacu da se izborim sa hipohondriom. Mada, nekako mi se cini da je postala deo moje licnosti. Bilo bi jako cudno ljudima kad bih prestao da perem ruke cesto. Planiram da odem privatno, da mi jos jedan specijalista pogleda usta i grlo. Za svaki slucaj. Nadam se da ti pregledi nisu nesto bezobrazno skupi, ali verujem da jesu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Ned Sep 27, 2015 2:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Осим испирања грла и уста жалфијом, содом бикарбоном, разблаженом ракијом, можеш да пробаш да зубе переш пастом Пародонтакс и то она класична, бордо обојена кутија. Одвратног је укуса али временом побије све бактерије и гљивице по устима. Потребно је њоме прати зубе један пут дневно у трајању од бар пет минута.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Ned Sep 27, 2015 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 20, 2015 11:50 pm
Postovi: 6
Hvala na savetu. Nocas sam se probudio sa jako suvim grlom i bolom pri gutanju tako da cu sutra kod lekara ponovo. Danas me malo boli glava i grlo. Pretpostavljam da ovo nema veze sa tim osecajem, verovatno je prehlada. Svejedno, valja proveriti. Gledao sam i cini mi se da mi krajnici nisu nateceni. Bol je drugaciji nego kod upale krajnika. Cini mi se da me vise boli taj iza deo, sluzokoza.
Zaboravio sam da kazem da sam isao da radim bris nosa i zdrela. Nalazi su bili negativni, nije bilo nikakvih bakterija ni virusa. To je jos gore uticalo na moj strah. Videcu sutra sta ce mi reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Ned Sep 27, 2015 5:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Брисеви данас више нису поуздани показатељ јер сестре које узимају узорке немају појма како се то правилно ради.

Суво грло говори о сувом ваздуху у просторији у којој спаваш, а последица тога обично буде бактеријска упала. Можеш одмах да почнеш да испираш грло и уста жалфијом - што чешће.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Uto Sep 29, 2015 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 20, 2015 11:50 pm
Postovi: 6
Epilog: otisao sam privatno na pregled. Covek je pogledao i ustanovio da imam nekakvo zadebljanje. To zadebljanje je nastalo najverovatnije zbog nekakve infekcije koju sam imao. Dobio sam sprej za grlo koji cu koristiti uz zalfiju koju ste mi preporucili. Eto, zena je gledala 4 puta i nije nista videla, on je pogledao mikroskopom koji ona nema u ambulanti jednom i video to zadebljanje.
Hvala jos jednom na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Uto Sep 29, 2015 10:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Који спреј?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Sre Sep 30, 2015 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 20, 2015 11:50 pm
Postovi: 6
Sprej se zove 'srebrosept'.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Čet Okt 01, 2015 11:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам колико ће спреј помоћи јер на тржишту има и веома лоших препарата сребра. Можеш касније да пробаш са неким спрејом са прополисом или са прополис капима које накапљеш на коцкицу шећера и онда полако растапаш у устима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Čet Okt 01, 2015 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 20, 2015 11:50 pm
Postovi: 6
Pokusacu i sa tim ako ovo ne upali.

Dodjavola, opet osetim 'knedlu u grlu'. Rekao sam vec da sam imao ovaj osecaj pre nekih mesec, dva. Sada se opet vratio. Dan kada sam obavio taj pregled vratio sam se kuci i primetio da osetim pritisak u grkljanu. Mislim da se radi o globus hystericus. Ne boli me i ne osetim to kad gutam hranu ili pijem. Nisam osetio ni kada sam ustao jutros nego tek posle sat, dva. Gotovo da sam siguran da nije nista ozbiljno i da se samo radi o tom psihosomatskom problemu, al dzaba. Prosli put me je proslo posle 2,3 dana pa se nadam da ce tako i ovaj put biti.
Dokusuri me ova epizoda s grlom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osecaj da mi je nesto u zadnjem delu usta ili grla.
PostPoslato: Pet Nov 20, 2015 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2008 1:29 pm
Postovi: 22
To ti je sve na nervnoj bazi, verovao ti ili ne.
I meni se isto desavalo, ali kod svih anksioznih poremecaja je najvaznije ne pridavati vaznost problemu i sam ce nestati.
Ako ti treba bilo kakav savet slobodno se javi, jer pricam iz licnog iskustva. Nemoj piti lekove jer mozes samo napraviti neki drugi problem.
Opusti se i prepusti se zivotu, kad si u stalno u grcu ni organi ne mogu normalno funkcionisati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: