Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija ostecenih glasnih zica?
PostPoslato: Sub Jul 25, 2009 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2009 11:23 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima!

Imam problem sa glasnicama i bio bih veoma zahvalan ako bi mi neko mogao pomoci. Pre par godina sam operisao cistu sa leve glasnice i pri tom su mi greskom odsekli parce glasnice i od tada mi glas vise nikada nije bio onaj stari. Zvucim non-stop promuklo i jako se mucim dok govorim. Bio sam kod raznih fonijatara, isao kod logopeda ali nisam postigao nikakav rezultat. Cuo sam da postoji operacija koja se zove voice-lifting ili tako nekako gde se ostecene glasnice mogu nekako popraviti.

Da li neko zna nesto o tome, kako to funkcionise i koji je riziko prilikom takvog jednog zahvata? Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija ostecenih glasnih zica?
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2014 7:24 pm
Postovi: 2
Pedjajj je napisao:
Pozdrav svima!

Imam problem sa glasnicama i bio bih veoma zahvalan ako bi mi neko mogao pomoci. Pre par godina sam operisao cistu sa leve glasnice i pri tom su mi greskom odsekli parce glasnice i od tada mi glas vise nikada nije bio onaj stari. Zvucim non-stop promuklo i jako se mucim dok govorim. Bio sam kod raznih fonijatara, isao kod logopeda ali nisam postigao nikakav rezultat. Cuo sam da postoji operacija koja se zove voice-lifting ili tako nekako gde se ostecene glasnice mogu nekako popraviti.

Da li neko zna nesto o tome, kako to funkcionise i koji je riziko prilikom takvog jednog zahvata? Unapred hvala.

[b]pozdrav.znam da je ovaj post od pre pet godina i neznam da li ce ga posetiti osoba koja je ovo napisala ali moram da pokusam da stupim u kontakt sa ''pedjajj''.ja imam potpuno isti problem a vi ste prvi na koga sam naisao da su simptomi kao moji.voleo bi da saznam sta ste uradili sa glasnim zicama i kako ste danas.molio bi da mi se javite ili neko sa istim problemom.hvala /b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija ostecenih glasnih zica?
PostPoslato: Ned Apr 26, 2015 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 26, 2015 9:08 pm
Postovi: 2
Zdravo i ja imam isti problem kao vas zamolio bih vam da mi kazete sta ste uradili sa ovaj problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija ostecenih glasnih zica?
PostPoslato: Čet Jun 18, 2015 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2014 7:24 pm
Postovi: 2
pozdrav i vama vesna1964.verujte mi da nista nisam uradio,mucim se iz dana u dan i nadam se da ce vremenom postati lakse.kod nas nepostoji taj vioce lifting,tj ne radi se,a u americi kosta poprilicno tako da stvarno nemam resenje.javite ako imate neku ideju ili nekog cudotvornog doktora u srbiji :) .pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija ostecenih glasnih zica?
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 11:25 pm
Postovi: 10
O predhodno navedenoj operaciji ne znam nista.

Kada sam dolazila u posete rodjaki na hirurgiji na VMA sa njom u sobi je lezala zena kojoj su ostetili glasne zice prilikom operacije stitaste zlezde.Nisu bile presecene, vec upaljene. Slali su je kod ORL specijaliste koji joj je prepisao neke lekove( isto na VMA). Promuklo je pricala i stalno je pricanje teralo na kasalj.

Koji je ORL specijalista na VMA pregledao stvarno ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija ostecenih glasnih zica?
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Петролеј за осветљење користим за све и свашта, али не знам да ли би могао да помогне код гласних жица. Код упале грла помаже, али гласне жице су дубље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: