Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Okt 21, 2015 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 21, 2015 9:29 pm
Postovi: 1
Cao svima. Operisao sam nos 2010. na VMA kod tadasnjeg nacelnika orl. Od zdravstvenog problema nastao je estetski,posto mi je nos od tada jako zaokrugljen,sirok i baburast.

Ima li iko iskustva sa Dr. Hadzicem? Bio sam na razgovoru kod njega,zeleo bih da mi suzi nos kao i ispravi i suzi vrh nosa,na sta je on rekao da ne zna da li ce moci vrh da suzi jer izgleda da su mi na prethodnoj izvadili hrskavicu i da ce znati sta i kako tek kada otvori. Ne dopada mi se to kao ni to sto je rekao da bi radio zatvorenu metodu,u koju bas ne verujem jer je kada se radi vrh najbolja otvorena. Operaciju bih imao prvog Novembra,tako da bi mi bas znacio brz odgovor.

Hteo sam da proverim i kod Ribnikara,danas sam zvao da vidim za konsultacije i tek za 3 nedelje bih mogao na konsultacije,ko zna kada bi mi zakazali operaciju,a i cuo sam da je jako skup. Sta mislite,imate li neki predlog,i iskustava sa bilo kojim od ova dva doktora? Hvala vam mnogo! Pozz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Okt 24, 2015 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 24, 2015 11:32 am
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Zanima me, da li neko zna da li se operacija kod dr. Dusanke Milosevic na KBC Zvezdara, rade besplatno i pod kojim uslovom?

Jel zna neko nesto o tome?
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Nov 05, 2015 3:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2015 3:37 am
Postovi: 1
Hana12 je napisao:
Pozdrav svima!
Zanima me, da li neko zna da li se operacija kod dr. Dusanke Milosevic na KBC Zvezdara, rade besplatno i pod kojim uslovom?

Jel zna neko nesto o tome?
:)


ja ima zakazanu operaciju u decembru. cula sam za nju preko foruma, poslala joj mail sa problemom koji imam i odmah mi je odgovorila da sutradan dodjem kod nje na pregled i istog dana zakazala operaciju za decembar, a isla sam kod nje pocetkom oktobra. radice mi devijaciju i estetiku. operacija je besplatna samo ti treba uput od lekara opste prakse i mislim da moras imati devijaciju da bi te operisala jer je ona orl. usput ti odradi i estetiku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2015 7:10 pm
Postovi: 1
Ja se obraćan onima kojima je devijacija najveći problem a ne estetika i toplo preporučujem orl Dragiše Mišović. Radjena mi je septorinoplastika. Septum, grba i vrh nosa. Svako ko ima vecu deformaciju nosne pregrade i nosa, lekari su i esteticari takođe i srede i taj deo. Ostali koji imaju manji estetski problem koji ih muči pa bi da se prepuste dr. Dusanki Milošević da ekperimentiše na njima, nek im je sa srećom. inače meni je žena rekla da nemam devijaciju nego rinitis, hvala joj! I hvala lekarima, sestrama i ostalom osoblju sa orl Dragiše Mišović, osecala sam se kao u hotelu xD


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Dec 09, 2015 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 09, 2015 12:11 am
Postovi: 1
Zdravo svima.Hocu da vam se svima zahvalim jer mi je ovaj forum puno pomogao...Evo i ja da iznesem svoje iskustvo.Uradila sam devijaciju i plastiku u Zemunskoj bolnici kod dr Grubora, jos uvek se oporavljam, znaci skoro se desilo :) Nisam mogla da disem na jednu nozdrvu skroz, imala sam 'rupicu' na jednoj strani, prilicno ruzan nos i grbu povecu ispod vrha nosa, kao izraslinu, most potpuno asimetrican i kao liniju na vrhu nosa koja ga deli.Nos je lomljen sa leve i desne strane, ljudi, bila sam ocajna ...Skupila sam hrabrost i uradila to.Dr sam jako zadovoljna, govorim o njegovom radu, ne interesuje me kakav je covek i sl.Ne bavim se slicnim...Zelela sam samo da mi ukloni nedostatke koje sam navela,uz to, jedna strana mi je bila veca od druge, to je isturpijao do perfekcije.Ja sam njegovo remek delo i mnogo sam srecna. :) Mnogo :) Ne znam za vas ali ja sam pretrpela extremizam bolova, sve ukupno ,a najgore mi je bilo vadjenje gaze i tampona....ali,ziv se covek na sve navikne i...opet bih ponovo! :) Eto :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Jan 01, 2016 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 01, 2016 10:52 am
Postovi: 1
Ovako, ja sam slomio nos jos kao dete sa 3,4 god. i hrskavica mi je zakrivljena na jednu stranu. Sad me interesuje kakva bi se operacija trebala uraditi da se to samo isprave, a ja mogu normalno da disem na nos i sve samo je estetski malo ruzan. Da li je to teska operacija ili neka laksa? I da li da radim na drzavnoj klinici ili kod privatnika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2016 10:51 pm
Postovi: 1
Ljudi imam jedan problem, kao mali u prvom razredu pao sam i povredio nos, teko mi je krv i bas mi je otekao nos otisao sam kod doktora rekao mi je da stavljam led i da prskam morsku so u nos,medjutim sve je to proslo ali kasnije sam provalio da mi je hrskavica polomljena i da mi je nos kriv to traje vec 12 godina, skoro sam bi kod lekara i na orl su mi predlozili operaciju, pa bih hteo da vas pitam da li je opasno da vrsim operaciju nosa jer je proslo 12 godina :D Hvala Unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 1:42 pm
Postovi: 1
Ja sam operisao devijaciju pre 2 nedelje u Dragise Misovic. Kako je neko ovde napisao osecao sam se kao u hotelu :) Zaista sve pohvale za Dragisa Misovic, svi su jako ljubazni. Operisao me je dr. Škrbić, danas su mi izvadili konce. Ne mogu da se naviknem koliko vazduha sada imam, ne smem da udahnem istom jacinom kao ranije :) Ja sam prezadovoljan i svima koji planiraju da operisu nos savetujem Dragisa Misovic, doktori takodje mogu raditi i rinoplastiku.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 02, 2016 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 02, 2016 5:06 pm
Postovi: 3
Cao, evo ja prvi put pisem. jednog dana bih da operisem nos jer mi se ovaj bas i ne svidja. Interesuje me cena operacije? Hvala. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Feb 03, 2016 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само ти се нос не свиђа?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Mar 30, 2016 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 30, 2016 8:46 am
Postovi: 4
Pozdrav svima, ja sam nova na ovom forumu i želim da podelim svoja iskustva vezana za operaciju nosa. Pre svega, moram napomenuti da moj dosadašnji nos nije bio estetski ružan, ali se usled preloma koji mi se desio u ranom detinjstvu vremenom iskrivio iz ose lica. Na prvom pregledu kod ORL specijaliste prof dr Milana Stanković Iz Niša, koji sam uradila 8. Februara 2016. konstatovana mi je dijagnoza devijacije i deformacije nosa. Tom prilikom smo se dogovorili da uradim septoplastiku i rinoplastiku. Prepisao mi je terapiju koju sam morala da pijem mesec dana pre operacije Nixar, Nasonex i Defrinol Forte. Na sledećem pregledu 8. Marta, dao mi je upute za analize potrebne za operaciju: laboratorija, zavod za transfuziju krvi, ekg, internist i anesteziolog. Čim sam izvadila sve te analize i prošla na Konzilijumu, operacija mi je zakazana za sledeći ponedeljak. U nedelju uveče sam primljena u bolnicu (Niški klinički centar - klinika za ORL) i već u ponedeljak ujutru sam operisana odmah posle jutarnje vizite. Cela priprema za operaciju je bila bezbolno, anestetičar vam da injekciju sedativa u kuk, svuče vas do pola, odgura u operacionu salu, prebaci na operacioni sto, poveže na aparate za praćenje pritiska, srčanih otkucaja i stavi vam braunilu u venu. Anesteziolog vam stavi masku na nos i kaže diši duboko. To je sve čega se sećam. Posle operacije vas prebace u šok sobu,izvade vam tubus iz grla, stave led na lice i puste vas da se polako budite. Ja sam imala tu sreću da sam anesteziju podnela odlično, nisam imala mučninu, povraćanje, vrtoglavicu ali znam da je dosta čest slučaj da ljudi imaju tih problema. Kada sam se sasvim razbila, prvo što sam osetila je jak pritisak u čelu od tampona koji se tu postavljaju. Prebačena sam u svoju sobu i moram priznati da jedino bolno što pamtim jeste primanje intravenskih antibiotika u kombinaciji Longacef, Panklav i Deksazon koji se daju kao postoperaciona terapija na 12 sati. Otpuštena sam sutradan iz bolnice na moje insistiranje jer zaista nisam mogla da izdržim taj bol od injekcija, pa sam dobila kutiju Palitrexa da pijem na svakih 8 sati. Bol u nosu i glavi ne postoji, samo je prisutna mala neprijatnost koju stvara pritisak od tampona. Posle 4 dana se vade tamponi, posle 12 dana se skida maska.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Avg 16, 2016 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 2:27 pm
Postovi: 2
sansajnmis je napisao:
Zdravo svima.Hocu da vam se svima zahvalim jer mi je ovaj forum puno pomogao...Evo i ja da iznesem svoje iskustvo.Uradila sam devijaciju i plastiku u Zemunskoj bolnici kod dr Grubora, jos uvek se oporavljam, znaci skoro se desilo :) Nisam mogla da disem na jednu nozdrvu skroz, imala sam 'rupicu' na jednoj strani, prilicno ruzan nos i grbu povecu ispod vrha nosa, kao izraslinu, most potpuno asimetrican i kao liniju na vrhu nosa koja ga deli.Nos je lomljen sa leve i desne strane, ljudi, bila sam ocajna ...Skupila sam hrabrost i uradila to.Dr sam jako zadovoljna, govorim o njegovom radu, ne interesuje me kakav je covek i sl.Ne bavim se slicnim...Zelela sam samo da mi ukloni nedostatke koje sam navela,uz to, jedna strana mi je bila veca od druge, to je isturpijao do perfekcije.Ja sam njegovo remek delo i mnogo sam srecna. :) Mnogo :) Ne znam za vas ali ja sam pretrpela extremizam bolova, sve ukupno ,a najgore mi je bilo vadjenje gaze i tampona....ali,ziv se covek na sve navikne i...opet bih ponovo! :) Eto :)


Sansajn, jako mi je drago sto si zadovoljna. :) Je l' znas mozda kako se krecu cene estetske operacije nosa u Zemunskoj bolnici? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Avg 16, 2016 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 16, 2016 2:27 pm
Postovi: 2
Cao svima, da li mi neko moze reci koliko kosta estetska operacija nosa bez uputa u Zemunskoj bolnici ili na VMA? Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Avg 25, 2016 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 9:09 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima!
Mlad sam, imam grbav nos i probleme. Zanima me koji su znaci devijacije? I da li ce mi nos tokom operacije ispraviti? Sta je sve potrebno da bi se dobio uput za operaciju?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Sep 14, 2016 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 22, 2016 7:21 pm
Postovi: 3
zivojinovic je napisao:
Pozdrav svima!
Mlad sam, imam grbav nos i probleme. Zanima me koji su znaci devijacije? I da li ce mi nos tokom operacije ispraviti? Sta je sve potrebno da bi se dobio uput za operaciju?
Hvala

Dovoljno je da imas devijaciju i odes kod lekara :evil: ...sala :D
Pitanje je koliko si mlad, da li je zavrsen razvoj. meni je jedan lekar kod hitnog pregleda zbog upale uva, rekao da imam devijaciju i treba da je operisem, tj. izvikao se na mene. Tako da sam odlucila da kod doticnog necu otici, makar umirala i sacekala sam da se iz inostranstva vrati drugi ORL lekar za kog sam imala najbolje preporuke, uzela uput od svoje lekarke opste prakse, onda otisla na ORL odeljenje doma zdravlja i otarasila pregled. Ustanovio mi je alergijski rinitis i devijaciju nosa, onda mi dao neki stampani materijal o operaciji devijacije nosa i nosnih skoljki, da se informisem i odlucim sama, da li cu operisati ili ne. Zakazao mi je kontrolu, zbog terapije alergije i zadebljale sluznice nosa, pa do tad da razmislim. Ja sam razmislila i odlucila da hocu. Onda mi je dao uput za laboratorijske analize, anesteziologa i to je to. Evo sad cu postaviti taj materijal mozda ce nekome znaciti :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: