Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Dec 23, 2013 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2002 2:00 am
Postovi: 29
Hvala puno svima koji su odvojili vreme prepricavajuci utiske... nasao sam stvarno sve sta me zanima, posto i mene ovo ceka za mesec dana. =)

Jedino ako je neko nesto cuo o Dr. Milanu Erdogliji sa VMA bilo bi lepo da napise, posto vidim da ga niko nije spominjao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Dec 26, 2013 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 10:31 pm
Postovi: 1
Pozdrav, ustanovljena mi je devijacija nosa zbog koje imam poteskoca prilikom disanja takodje imam manju grbu na levoj strani zbog koje mi nos izgleda asimetrican ..
Tako da bih uz operaciju devijacije uradio i estetski deo u KBC-u u BGu .

Moje pitanje je : da li osiguranje i dalje pokriva estetski deo u KBCu ili ne ?

Takodje bih voleleo da mi neko napise na PM iskustva sa dr Milosevic i da mi da njen mail ..

Hvala . :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Jan 03, 2014 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 4:31 pm
Postovi: 8
Medaljon je napisao:
Hvala puno na odgovoru. Sto se estetike tice ima tu stosta da se radi, levi profil ok, desni grbav ali nekako sam se navikla. Vise se bojim rezultata estetske operacije, i mogucnosti da zavrsim na drugoj ponovnoj, tako da bih samo radila tu funkcionalnu operaciju.
Koliko sam razumela oporavak je daleko laksi i brze si osposobljen (bez modrica i podliva) za normalne aktivnosti - izlazak u javnost i posao.

Ponadala sam se da je mozda laserskom operacijom jednostavnije i bez tegoba od masnica itd.. Obrni okreni strah od same pomisli.





Skroz te razumem kao i svi koji su pomislili ikada o operaciji nosa, svi su vrv bili uplaseni i od same operacije i od rezultata. Medjutim, ako mislis da ces se lepse osecati ako popravis te male nedostatke prepusti se i veruj mi nije to nista toliko strasno kao sto se prica. Sigurno ce ti biti lepsi nos, mozda ne savrsen ali lepsi, svakako, sto je i cilj estetske hirurgije. Pa cak i ako ne ispadne savrseno, bice sigurno malo lepse, a uglavnom se prvom operacijom i dobije zeljeni rezultat. Sto se tice druge operacije, sto je bio moj slucaj, nije kao prva, to su finese i da nije ukljucena anestezija ne bi se ni moglo nazvati operacijom, mnogo je jednostavnije.. Nemoj da se plasis od ishoda, sigurno ce ti biti lepse, prosto mora biti lepse! A ako vec radis operaciju devijacije, uradi i estetiku, oporavak je slican.. I da, nista ne boli!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 8:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
Postovani,

Pre 4 godine sam operisao nos na Poliklinici u Novom Sadu. U to vreme sam i bio aktivan ovde na forumu. Posle toga, otok je ubrzo spao i nisam imao nikakvih problema.
Medjutim od juce imam problema sa nosom. Nos je u toku dana veoma natekao, kao kada sam skinuo nos. Bio sam u akvaparku, moguce da je bilo nesto u vodi sto je uticalo nepovoljno na hrskavicu ili STA GOD.
Bukvalno kao da me je pcela ujela, prednji deo, i sve oko kosti je zadebljano. Na dodir boli.
Da li postoji neko ko bi me posavetovao sta da radim?
Planiram sutra da idem kod doktora.
Od tog mog, sto me je operisao, broj odavno nemam.
Mozda da pijem nesto protiv otoka?

Hvala na savetima. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Jan 10, 2014 3:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 10, 2014 3:27 am
Postovi: 1
Zdravo svima,

Nov sam na forumu, pre svega sam u dilemi kom doktoru da se obratim. Naime radio bih estetiku, tacnije skidanje grbe nosa i na neki nacim bih ga skratio malo , a pri pregledu mi je ustanovljena blaga devijacija jednog kanala pa sam i to planirao.

Da li je tacno da je dr. Novakovic najbolji u tome ili je samo to prica,kakva su iskustva ljudi?

I da li neko poznaje rad dr. Nikole Sjerobabin iz bolnice Dragisa Misovic? Da li neko ima iskustvo sa tim doktorom?

Unapred hvala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 30, 2014 9:42 pm
Postovi: 1
Bila bih jako zahvalna kada bi mi neko odgovorio..

Naime, imala sam estetsku operaciju nosa pre 4 godine, i posle izvesnog vremena je nos poceo stalno da curi. Cim sagnem glavu, cim izadjem na hladno, cim jace disem samo na nos, krene voda iz njega. Bez papirnih maramica ne smem nigde. Ranije nikad nisam imala slicnih problema, dakle problem pripisujem toj operaciji tj. oziljku koji se nalazi na onom donjem spoju nozdrva. Posto mi je suzavao nozdrve, morao je da tu napravi oziljak koji se i dalje crveni, mazem ga stalno Jomelopom ali ne pomaze.

E sad, ja sam ubedjena da taj oziljak nadrazuje nesto i zato dolazi do curenja. S obzirom da je oziljak crvenkast a ne beo, u pitanju je keloidni oziljak koji ume da svrbi i nadrazuje. Mozda i nije to, samo nagadjam jer me cesto svrbi.

Ono sto mene zanima je to da li je jos neko imao slicnih problema i otisao kod lekara da ustanovi problem. Posto nemam zdravstvenu, odlazak ce me kostati pa bih prvo ovde da probam da dobijem neki savet posto je postao jako naporan osecaj kao da imas odvrnutu slavinu umesto nosa. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 18, 2014 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 18, 2014 11:51 am
Postovi: 4
Trenutno sam u potrazi za dobrim lekarom, radila bih devijaciju + estetiku, i to za nekih dve-tri nedelje. Za sada moja iskustva sa pregledima su sledeca: prvo sam otisla kod dr.Bjelica na vma, koji me je pregledao, utanovio devijaciju i uputio u svoju privatnu kliniku, s obzirom da je cena i na vma i u privatnoj ista (oko 1400e). Prvo sam citala na raznim forumima sve najbolje o njemu, a onda sam pronasla mnogo nezadovoljnih pacijenata, jedna devojka mi je cak poslala njene slike pre i posle, i jasno mi je zasto je nezadovoljna. Cula sam da je odlican orl doktor, ali bas i nije neki plasticar, a meni bas treba preoblikovanje i smanjenje vrha, pored skidanja grbe i devijacije.
Sa dr. milosevic sa kbc zvezdare bas i nisam imala lepo iskustvo, mada i nije imalo neke veze sa pregledom, nego sama cinjenica da smo se lepo dogovorile za pregled, ja sam dosla, i pozvala je na mobilni (ako nemate uput to je sistem "preko veze"), rekla mi je da je sacekam, ja je cekala vise od dva sata i zena se nije uopste pojavila! jurila sam je po celoj bolnici, pitala sve sestre za nju, niko kao ne zna gde je, a posle je i iskljucila mobilni, a bila je deurna u ambulanti. potpuno sam poludela i iznervirana otisla kuci, mislim da je vise definitivno necu kontaktirati.
treci izbor mi je bio dr. kojic sa st medice, naravno kod privatnika je sve to fino, lepo, kuturno, covek me primio, do detalja mi je objasnio sta bi mi radio na nosu, ja sam se odusevila jer je rekao sve ono sto sam zelela da se uradi. naravno da su privane klinike luksuz same po sebi, pa tako i cena, malo sam izgubila vazduh kada je rekao cenu od 2500e, i to je jedini razlog zasto ne mogu da radim operaciju tamo, inace bih otisla momentalno. privatnici bas preteruju sa tim cenama, toliko kostaju silikoni u grudima, a oni i nos naplacuju isto.
Ne znam vise gde bih gledala, tako da danas idem opet na razgovor sa dr. bjelicem u tu privatnu kliniku, da malo detaljnije porazgovaramo, pa cu onda odluciti sta i kako. Ako neko ima jos neki predlog nekog dobrog plasticara a da cena nije preko 1500e volela bih da mi pomogne u potrazi. (oprostite na duzini teksta, znam koliko je meni znacilo da citam tudja iskustva, pa tako sad i ja zelim nekome da skratim muku)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 8:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2014 6:56 pm
Postovi: 2
Da li ima neko da je operisao nos u bolnici SPARKS u NSu? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 04, 2014 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2014 9:02 pm
Postovi: 1
zanima me da li je neko radio operaciju nosa kod dr.hristova i kakva su iskustva? ne estetiku,vec samo ispravljanje devijacije? hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Mar 08, 2014 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 4:31 pm
Postovi: 8
imam istih problema, curi mi nos stalno, moguce je da to ima veze sa oziljkom, i ja imam oziljak na istom mestu, mada meni to ne smeta, mene nervira sto mi stalno curi nos... ne postoji resenje za to, ali ako saznas pisi! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Mar 10, 2014 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2014 11:12 am
Postovi: 1
Zeleo bih da podelim iskustvo sa vama,mozda ce nekome znaciti ko je u dilemi..btw operisan sam na KBC Zvezdara (Septorinoplastika) 5. Marta, znaci pre 5 dana,sve je besplatno,ja inace imam problema sa povecanom koagulacijom,preterano krvarenje i na samom operacionom stolu smo pricali sigurno pola sata,da li ce mi uopste uraditi operaciju ili ne,na kraju je resila da mi uradi za pocetak samo funkcionalnu operaciju(septum)pa ako ne bude doslo do preteranog krvaranja,uradice sve,hvala bogu sve je proslo kako treba,malo je duze trajala operacija ali dobro,ehm operisala je me dr. Mihajlovic , divna je zena,prvo je jako ljubazna i prijatna kao osoba, potom uliva dosta poverenja, s' obzirom da znam njene predhodne radove,resio sam da odem kod nje i mislim da nisam pogresio,rezultate jos ne mogu da vidim, idalje imam masku i tampone ,ali sto se tice bolova i otoka sve je bilo minimalno, sada ih vise nemam uopste na licu,niti bilo kakvih podliva.. Sve preporuke za doktorku Branku Mihajlovic :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Mar 13, 2014 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 11:16 pm
Postovi: 1
Ovako... planiram da uradim estetiku nosa na KBC Zvezdara, ali me iskreno malo plasi to, jer realno, sta danas ima besplatno? Nemam problema sa nosem, nije ni velik, ima samo malu grbicu, ali meni to smeta, imam bas komplekse od toga. :roll:
Jednostavno zelim mali nosic. :wink:
Postoji samo problem sto pored nosa imam mladez, pa bi prvo to trebalo da se ukloni, a ne znam da li bih odmah posle toga smela uraditi nos. Planiram takodje da i to odprilike bude u junu-julu, jer sad nemam vremena zbog studija. Volela bih da znam ko najbolje radi tu estetiku na KBC-u, malo me plasi i da ne bude gore nego sto jeste, ali citajuci vasa iskustva ustanovila sam da niko nije imao vecih problema (nisam sve procitala, ali nekoliko objava jesam).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 18, 2014 11:51 am
Postovi: 4
Ovoliko stranica na temi, a tako malo slika, koje su ljudima bas od pomoci pri odabiru lekara. Operisala sam se pre 8 dana na klinici St Medica kod doktora Sinise Kojica, i prezadovoljna sam. Jutros sam skinula masku i konce i zadivljena sam koliko je dobro doktor odradio sve sto sam mu trazila. Radila sam i devijaciju i estetiku, standardno skidanje grbe, smanjenje i preoblikovanje vrha nosa.
Za sve one koji se tek dvoume oko operacije, moram da kazem par stvari, zbog gomile dezinformacija kojih sam se naslusala, a tek sad videla da su cista glupost. Prvo, ceo proces je prosao bez APSOLUTNO NI MALO BOLA. 0%. ima dosta neprojatnosti zbog otezanog disanja, curenja svacega iz nosa i tako to, ali boli nema uopste. Tampone su mi izvadili odmah sutradan ujutru nakon operacije tako da me je to gnjavilo samo jedan dan koji sam provela na klinici. Nekoliko sati nakon operacije sam pocela polako da oticem i da dobijam modrice oko ociju. Modrice su prosle za 4 dana, a otoci za 5-6. Od lekova sam koristila samo chymoral tablete protiv otoka i marisol sprej za ispiranje nosa kad se zaslinavim. Sad me tek ceka proces spadanja otoka sa vrha nosa, koji je natekao posle skidanja maske, kao i neprijatnost nenosnja naocara za sunce sledeca 4 meseca :( mislim da mi je to najteze palo od svega :)
Postavljam slike pre i posle, jer znam koliko je to meni znacilo pre operacije. Nekako je ljudima lakse kad vide konkretne rezultate, a ne samo prazne price koje ovde kruze na preko 300 strana.
SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Mar 21, 2014 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2014 6:26 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima! Molim vas da mi neko napise da li je operisao devijaciju nosa na plasticnoj hirurgiji u Zvecanskoj. Idem sad u ponedeljak, jer uz to zelim i korekciju nosa, pa me zanima sve o tome. Puno vam hvala unapred! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Mar 26, 2014 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2014 4:56 pm
Postovi: 2
Pozdrav dragi ljudi! :D :D Ja 8.aprila imam zakazanu operaciju kod dr Bjelica, i malo se plasim :lol: septorinoplastika je u pitanju. Valjda ce lepo da mi sredi nosic :wink: Jel himoral zaista pomaze kod otoka? Trebalo bi da se vratim na faks posle 8 dana, nece se anatomija sama nauciti... :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: