Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 2:56 am
Postovi: 6
cvekla je napisao:
Ne bih ti preporucila doktorku Dusanku. Iako ona ima i zadovoljnih pacijenata, ima i nezadovoljnih. Meni je vrh uradila jako lose, i generalno sam nezadovoljna izgledom nosa, znam jos nekoliko ljudi kojima nije lepo uradila nos.
Pretpostavljam da je ona dobra za uklanjanje grbe, ali ne treba joj dozvoliti da se vezba na licima ljudi, nije ona plasticni hirurg i neka se drzi bolje svoje struke, i radi funkcionalne operacije. Da li je neko isao na reviziju vrha negde i gde? Bas bi mi znacili saveti..


Ovo sam procitala u biografiji doktorke "Usavršavala se u funkcionalnoj i estetskoj hirurgiji nosa i funkcionalnoj endoskopskoj hirurgiji sinusa (FESS) u Srbiji, Nemačkoj, Češkoj, Italiji, Grčkoj i Austriji. Pet nedelja u toku 2005. godine je provela u Institutu za laringologiju i otologiju u Londonu."
Svako ima svoje zahteve i misljenje, ja sam licno prezadovoljna novim izgledom nosa. Zao mi je sto tebi nije ispalo kako si zelela, jer znam koliko je stres, kako sama operacija tako i iscekivanje rezultata. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 14, 2013 2:42 pm
Postovi: 2
Drago mi je , Vaxi, da ti je lepo uradila nosic. U pravu si, kad kazes, da je i sama odluka za operaciju stresna, a kamoli oporavak i sve, ako nisi zadovoljna kako ti je uradjen nos. Mislim da su za estetske zahvate ipak bolji estetski hirurzi, a ne orl. Meni je radjena i devijacija i estetika, i nije mi sad katastrofalan nos, ali vrh je malo neprirodan i asimetrican, i po meni se ne uklapa u moje lice. Cini mi se da D. M. radi svim devojkama iste noseve, onako prcaste, ali meni to bas ne stoji. Htela sam da napisem svoje iskustvo ovde, zato sto sam i ja slusala sve najbolje o njoj na forumu, ali na kraju nije uopste opravdala moja ocekivanja. Fali joj jos usavrsavanja, i mislim da ne zna da resi problematiku svakog nosa. Ako je neko cuo za nekog dobrog esteticara, koji ima iskustva bas sa ponovnom operacijom, neka ostavi kontakt please, ili posalje pp!! Sve nabolje Vaxi, uzivaj novom nosu! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 6:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 12:44 am
Postovi: 4
Ja imam sledece nedelje na kbc zvezdara ko ima neki savet nek salje :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 15, 2013 1:27 pm
Postovi: 2
Cao, i meni bi dobro dosli vasi saveti,doktorka Milosevic me je zvala u petak,danas sam opet isla kod nje rekla mi je da cu verovatno za dve sedmice imati operaciju iako sam,po dogovoru trebala tek 1.augusta da je zovem da zakazemo. i rekla mi da uradim pripreme.Pa me zanima,gde da odradim sve to.Iz republike srpske sam i sutdiram u beogradu,gde bi bilo najbolje da izvadim uput,mogu li u studenskoj poliklinici ili? Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 12:44 am
Postovi: 4
mila_no je napisao:
Cao, i meni bi dobro dosli vasi saveti,doktorka Milosevic me je zvala u petak,danas sam opet isla kod nje rekla mi je da cu verovatno za dve sedmice imati operaciju iako sam,po dogovoru trebala tek 1.augusta da je zovem da zakazemo. i rekla mi da uradim pripreme.Pa me zanima,gde da odradim sve to.Iz republike srpske sam i sutdiram u beogradu,gde bi bilo najbolje da izvadim uput,mogu li u studenskoj poliklinici ili? Hvala unapred :)

Poslala sam ti privatnu poruku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Jul 16, 2013 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 15, 2013 1:27 pm
Postovi: 2
mrvica malena je napisao:
Poslala sam ti privatnu poruku


Znam,videla sam pokusavam vec neko vreme da ti odgovorim, ali nece poruka da ode :(
ne znam u cemu je porblem... :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 12:54 am
Postovi: 1
Da li znate nešto o doktoru Bojanu Pavloviću iz kliničkog centra i ako ste imali operaciju nosa kod njega kakvi su vam utisci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 2:56 am
Postovi: 6
Evo neceg zanimljivog u vezi kuglica ili kvrzica..
Moguće komplikacije

Moguća je pojava tzv. koštanog žulja posle rinoplastike ukoliko je rađena osteotomija odnosno lomljenje kosti. Kost koja se brusi liči na hrskavično tkivo, ali su to mlade ćelije kosti. Nakon lomljenja kosti organizam pokušava da nadomesti tu prazninu tako što proizvodi mlado koštano tkivo, nekad i prekomerno pa se onda golim okom vidi deformitet. U toku 2-3 meseca organizam snabdeva kalcijumom predeo preloma i žulj okoštava.Nasreću, on se pojavljuje vrlo retko.

Takođe moguća je upala koštanog tkiva lat. periostitis Povreda nosne kosti posle preloma i operacija, kao što je rinoplastika može izazvati upalu i prouzrokovati povećano deljenje mladih ćelija. Tada se može formirati kao posledicakoštana izraslina lat. exostosis i to u roku od 2-3 meseca. Takvu upalu mogu smiriti samo injekcije hormona koje neće biti efikasn ako prođe više od 3 meseca od operacije Ovakva upala može biti uzrok nastanka koštanog žulja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 2:56 am
Postovi: 6
A ima i ona varijanta kada je hirurg kriv..
Kvržica "kuglica" nastaje kada operacija nije adekvatno obavljena. Naime, delovi kosti, hrska su ostali unutra i uz krv i vezivno tkivo formiraju izbočenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Avg 18, 2013 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 18, 2013 10:30 am
Postovi: 1
Zdravo,
ja sam nova na forumu, i ozbiljno razmisljam o operaciji nosa. Posto ne zivim u Srbiji, u obzir dolaze privatne klinike, svakako bih morala platitit. Da li neko moze da mi preporuci neku kliniku, koja je provereno dobra. Moj godisnji odmor traje oko 14 dana, znam da je oporavak individualan, ali koliko su vidljivi otoci i podlivi posle tog perioda, jer se ja moram vratiti na posao. Hvala, pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:31 am
Postovi: 9
Pozdrav.
Mene zanima koja je tačno razlika između estetske i funkcionalne operacije nosa?
Da objasnim pitanje - meni je nos zakrivljen u stranu, i čini da mi lice deluje asimetrično. Kada bih hteo da operišem nos, tako da se ispravi i da bude lepo centriran, na sredini lica, šta bi to bilo - estetska ili funkcionalna (pošto pretpostavljam da je u pitanju devijacija) operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Sep 04, 2013 8:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 04, 2013 7:56 pm
Postovi: 1
cao imam 18 god. i mislim da imam devijaciju nosa,nisam siguran trebam prvo uraditi dijagnozu. Da li mogu raditi devijaciju nosa ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Sep 19, 2013 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 11, 2012 5:00 pm
Postovi: 51
Jovan87 je napisao:
Pozdrav.
Mene zanima koja je tačno razlika između estetske i funkcionalne operacije nosa?
Da objasnim pitanje - meni je nos zakrivljen u stranu, i čini da mi lice deluje asimetrično. Kada bih hteo da operišem nos, tako da se ispravi i da bude lepo centriran, na sredini lica, šta bi to bilo - estetska ili funkcionalna (pošto pretpostavljam da je u pitanju devijacija) operacija?

Pa sve zavisi da li ti to otezava disanje. To ce doktor da ti kaze, da li imas devijaciju ili ne. Ako doktor zakljuci da su ti disajni putevi zakrceni bas zbog te nesimetricnosti onda sa dijagnozom devijacije ces obaviti i devijaciju i estetski deo. Ali posto doktori znaju biti nejasni i dvosmisleni ti uvek pitaj sve precizno, ko pita ne skita. Pitaj da li ce ga oni ispraviti nos totalno ili samo onoliko koliko treba da bi mogao da dises.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Okt 08, 2013 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 21, 2013 8:05 pm
Postovi: 1
Zdravo svima,
pre 4 dana sam imala operaciju devijacije nosa,s tim sto mi je i estetski malo sredjen kod doktorke Dusanke Milosevic.Sada sam kod kuce sa maskom i tamponima,uskoro ce mi skinuti pa sam htela da cujem vase utiske,kako je vama odradjeno itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Okt 09, 2013 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 11:45 am
Postovi: 3
Da li je neko radio operaciju nosa kod dr Darka Jovica u Banja Luci ili kod dr Panfilova u Novom Sadu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: