Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:08 pm
Postovi: 2
U cetvrtak idem kod njega pa cu videti sta mi je ciniti dalje ako se nastavi. Otok se polako povlaci ali ja spadam u onu tezu kategoriju pa kod mene sve duze traje, nos mi je dalje otecen i jos imam podlive ispod oka. Nisam sigurna da li mogu da drzim led sad kad vise nemam gips :roll: Imam tu srecu da moje zanimanje ne zahteva izlazak iz kuce pre marta tako da mogu lepo da se oporavim ali jedva cekam da ova malaksalost prodje da bih bar po kuci mogla da funkcionisem... Ti si radila estetiku? Kako napreduje oporavak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Feb 06, 2013 1:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Nikakva temperatura posle operacije ne bi smela da dolazi u obzir. Potrazi savet lekara sto pre mozes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 8:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 2:37 am
Postovi: 16
E ovako,znam kako je svima koji trebaju da operisu nos,jer sam i ja uradio istu operaciju,pa da vam kazem par stvari.U bolnicu se dolazi noc prije operacije,ujutro rano se radi,prije anestezije nije dozvoljena konzumacija pica i hrane,jer kad bi se probudili morali bi povracati,a to nikako nebi bilo dobro,s obzidom da u nosu budu tamponi i zastitna maska preko.Apsolutno nikakvi bolovi NE POSTOJE !!!
Tamponi se vade nakon 4 ili 8 dana,a ono sto pricaju da jako boli kad se vade,da imas osjecaj da ih vade iz mozga itd,je cista LAZ !!
Jedino sto je ruzno pri vadjenju tampona je miris,jer se skuplja krv,sluz itd...
Gaza ispod tampona se mjenja svakih sat,sat ipo jer ide bas dosta krvi,4-5 dana...
Iz bolnice se izlazi dan posle operacije,znaci ukupan boravak u bolnici je dan ipo-2.
Od antibiotika se pije PENTREXYL zbog krvarenja,a ako bude bolova propisu ti paracetamol
Ja sam operisao prvenstveno zbog estetike,a i zbog devijacije..Ako radite u drzavnoj klinici onda porazgovarajte s doktorom i skrenite mu paznju da vam je izgled jako bitan,ili pocastite :P !!Nakon operacije se izgubi dosta tjelesne tezine,u mom slucaju 10kg,to je i prosjek !Eto nadam se da sam pomogao,ako vas jos nesto zanima,slobodno pitajte :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
na primer, pila sam chymoral tablete i neki antibiotik 7 dana
tampone sam nosila 14 dana (estetska operacija samo u pitanju)
nisam smrsala ni gram..
dakle, sve je to indivudualno i ne postoji standard za sve..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:50 pm
Postovi: 4
Cao svima :) Nova sam ovde. Treba mi savet. Imam devijaciju nosa(nije mnogo vidljiva) ali imam ceste upale sinusa. Lekovi i inhalacije mi malo pomazu,posto je sve to preslo u hronicno pa su mi doktori savetovali da bi najbolje bilo da operisem devijaciju i da tad mogu da odradim i korekciju nosa. Ali su mi rekli da postoji sansa i da mi ne bude bolje posle toga. Nikad nisam nista operisala, pa se iskreno i plasim. Ako moze neko ko je ima slicni problem kao ja da mi kaze svoje iskustvo. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:50 pm
Postovi: 4
Da li operacija pomaze 100% ili postoji mogucnost da i posle operacije imam problema sa sinusima :cry: Hvala unapred :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2013 7:21 pm
Postovi: 2
Zdravo svima! I ja sam nova ovde. Zelim da operisem nos iskljucivo zbog oblika. Skroz je nesrazmeran mom licu i sve vise i vise me sputava... Hocu inace da se operisem u klinickom centru u NS. Da dodam, imam i devijaciju takodje, ceo zivot disem na usta, gusim se, hrcem.. itd. Tako da bih navodno isla zbog zdravstvenih razloga ali hocu i estetsku hirurgiju. Malo mi finansije predstavljaju problem. Da li neko moze da mi kaze koliko se sada krecu cene? Mogu li nekako da nakukam da sam student pa da platim manje?? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2013 7:21 pm
Postovi: 2
lena12 je napisao:
Da li operacija pomaze 100% ili postoji mogucnost da i posle operacije imam problema sa sinusima :cry: Hvala unapred :wink:

Ja znam samo da se mnogima posle nekog vremena devijacija vrati.. Za sinuse ne znam..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 17, 2013 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:50 pm
Postovi: 4
Hvala :) Na to su mi i oni ukazali. Posto bih prvenstveno zbog zdravlja to uradila, a kad vec mogu sto da ga i estetski ne sredim ;) I mene zanima kako se krecu cene (u Nisu) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2013 5:59 pm
Postovi: 1
Zdravo svima. Zelela bih da uradim operaciju devijacija + estetika na VMA. Interesuje me da li ja, kao vojni osiguranik placam operaciju i koliko? Znam da oni koji nisu vojni osiguranici placaju 140000, pa me interesuje da li oni koji su osigurani placaju manje?
Hvala vam svima unapred i stvarno ste svi divni. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 11:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Moram da kazem da prvi put cujem da se devijacija vraca. Ako se uradi strucno koliko sam ja upucena nema sanse da se vrati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Feb 20, 2013 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2013 2:25 pm
Postovi: 6
Bila sam na jednoj drugoj operaciji u centru za estetsku hirurgiju, opekotine i oziljke jos 1999. godine. sa mnom u šok sobi nakon operacije su ležali ljudi koji su operisali nos. podrzavam vas sve sta god zelite da uradite i nemojte se predomisliti, ipak zelim da sa vama podelim sta sam videla. to je dosta komplikovana operacija, oporavak traje nekoliko nedelja, oteceni ste i plavi. ipak ako to cekate celog zivota, prezivecete i tih par nedelja. moj aprijateljica je cak dva puta operisana u ovoj bolnici,. oba puta neuspesno. ne znam da li smem da pominjem imena lekara, ako nekoga interesuje neka pita privatno mene. dakle posle dva pacenja, nos joj je jos goti nego pre operacije, ostala joj je neka kvrgica. napominjem da se radi o poznatim lekarima, tako da je sramota jos veca. da bude stvar gora njena majka se operisala pre 30 godina, i sve je ok.tako dam lepo se raspitajte i zelim vas svu srecu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Feb 20, 2013 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2013 2:04 pm
Postovi: 2
311 strana, ovde se bogme dobro trtlja :)
danas sam izasao iz bolnice i operacija je odlicno prosla, devijaicja i korekcija.
Kao mali , 7 god. pao sam na nos i nisam ga polomio ali iskrivio sam kosku. Godinama je ona zarasla ukrivo, desna nozdrva skroz zapusena i koska u jednu stranu unutar nozdrve kao kifla, u jednoj rupa u drugoj napupcena ne moze prst da prodje :)
Otisao sam na operaciju 12og ovog meseca, i 7 dana boravio u bolnici i sad sam poslat na kucno lecenje 7 dana do skidanja maske . Citam ovde razne gluposti koje trvrde ljudi , ne moze niko da napise globalno za sve da ne boli da ce uspeti itd. Nazalost, nije kod svakog istog. Ima momaka pored mene otekli, bolovi i ostalo, non stop injekcije za bolove i spavanje, dok sam ja prosao sa himoralom za otok i antibiotokom ne znam kojim, ali bez bolova i bez otoka ogromnih. Mali otok sljivica ispod jednog oka, i to je to. Tokom svih dana. Moraju malo doce da budu pazljive, da slabije koriste cekic i to :P Ne znam kakav mi je nos jos uvek ispod, ali mi je receno sve: isturpijana mi je koska , tj grba na gornjem delu nosa, koja mi je stvarala kao kobac da budem dole. Koska koja je unutra bila ukrivo, ispravljena je ne znam na koji nacin, disajni put kao na usta da disem na obe nozdrve, sto je najbitnije meni. Naravno isao sam i zbog estetike, ali kad sam osetio da disem punim plucima pomocu nosa posle 18 godina, odusevljen sam. Sve zavisi gde se radi, od tebe samog itd, neki oce nas i to pre operacije i to je to ;) Imam sad problem posle prvog dana skidanja poslednje ture zavoja, koja isto nije bila mala, vadili su iz 3 puta za one koje treba da se operise, i procitao sam post nekog da se ne oseti kad se vadi, oseti se ali ne boli i jeste da ti izvlace iz pm, i neugodan je osecaj ali ne boli i traje do 4,5 sekundi. Zavisi za koliko se doktor odluci da izvadi, tj u koliko ce dana da rasporedi. 2 ili 3 dana. On sece, i ostavlja ti unutra toliko da ne mozes da dises, jer ces pasti u nesvest od vazduha :) Maska kao maska, falsteri zatezu kozu, nakon toga ide lim ili ti kalup i posle opet flasteri koji drze to. Donji deo nosa se zateze na gore da bi taj deo grba gde je bila zategnuta koza popustila i sad kad zategnes falsterom na gore on vrati kozu kako bi se zategla gore gde je visak. Da ne bi bila smezurana. Oporavka nije nakon sto mi skine masku nego opet zavisi od coveka do coveka, starosti itd , koliko se regenerise brzo itd. Misljenje, jako je zajebaa operacija, najveca muka mi je bila pritisak u glavi 5 dana dok sam imao gazu unutar nosa i ne dolazi vazduh u gornji deo glave, osusena usta u toku noci dok spavam pa ustajanje svakih 2,3 sata da popijem nesto. Da, jelo i pice prvih 2,3 dana sve moze, ali se tesko guta kao i pljuvacka jer je pritisak u usima kao da si na planini i onda kad progutas ne prodje, nego je i dalje tu i smeta :) To mi je bila najveca muka. Kao da si pod vodom 5 dana, zapusene usi a cujes, nos nemas, znaci ni gram vazduha. Da kijas mozes, da se zakasljes isto , pljujes stalno od pocetka do kraja zgrusanu krv koja ne ide na deo spust gde je nos, jer ne moze tamo , nego niz grlo i to ne cesto , zavisi kako kod koga jer ne krvarimo svi isto. I to je muka, neprijatan osecaj takodje kad se izvadi gaza na kojoj ima sluzi, krvi zgrusane , vazelin ili neki gel koji sluzi da se ne slepci gaza tj zapece u nosu da bi se lakse izvukla i jos dosta toga sto osetis prilikom prve ture vadjenja gaze. Druge ture sve vise otvaraju dotok vazduha, ali nikako ne mozes da udahnes vazduh na nos, nego samo cirkulise sam. I lepo je :) Sve to ne preporucujem ko nema ozbiljne probleme sa nosem , kao sto sam ja imao. Ali ako hoce i mora , odma operacija, jer kada ti izvade nakon operacije gazu i udahnes, kazes samo lepoto zivota..
Udahnes kao kad u usta stavis mentu i sisas i ona ti otvori disajne putebe maximalno, tj grlo. Takav je osecaj prvih nekoliko sati u nosu , napunis pluca kako hoces samo nosem , sve sam isprobao :P Jedina muka je sad kako ce izgledai estetski, ma da verujem u svoj docu koji je u Drzavnoj bolnici u Pancevu , nacelnik ORL-a Pancevo dr.Bozic i specijalista dr. Miroslav Novic. Vratili su mi disanje nakon 18god, i dali mi nov zivot bukvalno jer sad znam sta sve znaci disanje kroz oba kanala i to punih 100 %. Ko je imao problema sa sinusima, ja bih pored devijacije i korekcije uradio i to, da ociste gornji deo cela sa cevcicom, tj pokupe sve od prehlada itd tj sinuse. Vec kad radis sve ovo odradis i to, ma da se to vraca kod nekih ljudi. Za devijaciju sam cuo da se vraca, ali sve je to normalno od prehlada hladnog vremena ne cuvanja, ali nikad te nece zapusiti ne znam koliko, bar ne kao sto sam ja bio zapusen. Ukoliko hoce neko da pita neka salje u inbox ili ovde. Sada mi je nos pun sluzi zgrusene krvi malko prasine itd, sto se nakupilo od vadjenja tampona, za to sluzi fizioloski rastvor koji sam dobio po izlasku na kucno lecenje i AD kapi i himoral koji je za otoke. Ovaj rastvor sam skontao , sto vise u nos i sto duze da stoji u kanalima, poenta je da omeksa unutra ovo sto ima, sto bi se lakse skinulo prstom naravno ali jbg :P On natapa to sve unutar nosa, nikako ne mogu da lezim jer ode u grlo a niti skroz da sedim jer ode nis nos dole na peskir koji drzim kad radim to. Znaci neka zlatna sredina kako bi ostalo koliko god mogu da izdrzim nakon toga provera da li sam uradio nesto, maramica i lagano izduvam to, ne kao sto sam pre duvao sline itd, nego lagano onako i koncetrancija na unutra da li se kida od zida nozdrvi ili mora jos da se natapa, uglavnom po potrebi ispiranje kada zasmeta, ja osetim da mi se zapusi nos i iznerviram se jer sam osetio udisanje punim plucima i odma otusavanje, a to ce trajati vidim iha haj, par ned mesec dana itd, dok sve izleti sto ne treba. Mozda cu i uvek imati ko zna, ali svakako, disem punim plucima, kada udahnem ustima i nosem pluca su na maximali ;) Hvala bogovima specijalistima koji su mi pomogli da posle 18 godina disem ovako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 12:44 am
Postovi: 4
Nova Sam, cap svima. Da li neko moze da mi da mail or Dr.milosevic.hocu da operisem nos, ne znam da li imam devijaciju ili je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2012 2:41 am
Postovi: 12
mrvica malena je napisao:
Nova Sam, cap svima. Da li neko moze da mi da mail or Dr.milosevic.hocu da operisem nos, ne znam da li imam devijaciju ili je.

Mozes da je nadjes na stetoskop.rs, tamo izaberes doktora, posaljes joj poruku i ona ce ti se javiti...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: