Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Jan 06, 2012 7:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:01 pm
Postovi: 119
standardno je da se u bolnici ostaje od 5 do 7dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Jan 07, 2012 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 7:35 pm
Postovi: 3
POMOC! Jel moze neko da mi kaze jel imam devijaciju nosa?
Nos mi je kriv u desnu stranu, i to me jako iritira! Nedavno sam isla u Polikliniku u Novom Sadu zbog ostecenja sluha a na snimanje glave idem sledece nedelje, medjutim ja sam ubedjena da je to zbog devijacije nosa. Istrazivala sam po netu i videla da devijacija moze da dovede do toga - ostecenja sluha... Moj tata ima takodje devijaciju, verovatno sam nasledila od njega. Stalno mi je zapusen nos, nocu ne mogu da spavam bez Olint-a (kapi za nos), a preko dana disem jedva na nos... :\ Sta vi kazete, ovako mi izgleda nos:

http://imageshack.us/photo/my-images/440/noso.png/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Jan 07, 2012 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 5:51 pm
Postovi: 8
Mogu ti reći da nam je nos potpuno isti (ja ima devijaciju). A vidim i da smo isto godište. Ni ja ne mogu da spavam bez Olint-a, ali nemam problema sa sluhom.
Išla sam na pregled, na VMA, i doktor mi je rekao da operacija mora da se uradi, iako nemam 18. Preporučujem ti da odeš i ti na pregled da vidiš sa doktorom šta i kako, jer drugačije ne možeš da rešiš problem. Barem ja nisam mogla. :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Jan 07, 2012 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 5:51 pm
Postovi: 8
P.S. http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... fe016.jpg/ Ovo je moj nos. Mada se na slici ne vidi toliko dobro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Jan 07, 2012 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 7:35 pm
Postovi: 3
Pa da, imamo sti problem... kad budem isla na pregled javicu ti sta mi je rekao doktor. A ako budem morala na operaciju jel bi mogla sa 16 godina? :\ Mene vise iritira sam izgled mog nosa, jer jako ruzno izgleda, a pogotova na slikama, uzasno izgleda! i nekako imam osecaj da izgled mog nosa utice na moje samopouzdanje zato sto mi je jedna strana nosa veca od druge i razlicite su... A sto se tice sluha, ne cujem na levo uvo, doduse ne skroz ali skoro, citala sam da to sve ima veze.. ne znam. Posle snimanja glave cu znati sta mi je. :\


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Jan 07, 2012 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 5:51 pm
Postovi: 8
I meni su strane nosa različite, i na slikama sam uvek okrenuta ka onoj lepšoj strani hahahhaha :D
Pa ako doktor misli da je neophodno, možeš i sa 16. Zavisi od njegovog mišljenja. Ja imam 16, a operacija mi je u utorak sad. Ali uopšte ne upotrebljavam nos za disanje. Tako da jedva čekam tu operaciju, jer mi je jako teško da bilo šta radim, jer dišem samo na usta...
Javi šta se dešava :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:01 pm
Postovi: 119
M.Monroe je napisao:
I meni su strane nosa različite, i na slikama sam uvek okrenuta ka onoj lepšoj strani hahahhaha :D


to svi radimo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 1:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 7:35 pm
Postovi: 3
i ja isto :\


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:01 pm
Postovi: 5
"M.Monroe" gde si zakazala operaciju za utorak. u kbc zvezdara??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:01 pm
Postovi: 5
koliko kosta estetika uz devijaciju na VMA???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2008 2:29 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Africa-Mileva tebi i ostalima na forumu Srećan Božić želim....ja nikada nisam imala grbu pre dve godine sam operisaladevijaciju nosa koja je bila jako problematična samim tim operacija je trajal 3 sata....i malo je dr ispravila nos unutrasnjadevijacija nosne kosti se malo primecivala sa strane,od estetike nista više nije rađeno.Nažalost istog dana kada je dr skunula imobilizaciju(masku) moje dete me slučajno udarilo i od tad su nastale komplikacije.Nisam mogla da dišem ,glavobolja,krvarenje iz nosa,naočare nisam mogla da podnesem ni na 5 minuta....kao posledica udaraca javila se deformacja kosti koja se videla sa leve strane...S obzirom da sam ja pacijent dr Branke već tri godine i ne bih je menjala za nikog----za mene ona je savršena osoba i u njenu stručnost i iskustvo imam puno poverenje(radila mi je i operaciju krajnika:-)))).Dogovorile smose da to odradimo oko N godine ,dr je zakazala operaciju za slobodni termin pre Ngodine,jednog dana sam otišla sutradana operisana i trećeg dana sam bila kući.Nos je malo sužen na tim mestima gde su se kosti od udarca deformisale i to je vraćeno na svoje mesto----masku i tampone sam nosila 8 dana.Nisam popila nijedan lek protiv bolova ,bolova nije bilo.anesteziju sam super podnela...tamponi su najgora stvar u post operativnom periodu.Disanje samo na usta i meni je pomoglo visoko uzglavlje.Zbog disanja isključivo na usta ,ona su stalno suva tako da je dobro imati uvek pored stola čašu sa slamčicom radi kvašenja usta.Masku smoskinule i tampone,hvala Bogu 6 ,nos je još uveke otečen,tek posle dva meseca se vide prvi rezultati,ali poučena iskustvom sa prethodne opercaije nos i njegov oblik menjali su se godinu dana....Najbitnije je da ne dođe do udarca u periodu od dva tri meseca posle operacije...najbitnija stvar....Pozdrav za sve koji operišu nos i srećno.Za one koji se operišu kod moje drage Branke,ne brinite u sigirnim ste rukama.U bolnici na odeljenju su svi divni i jako ljubazni....veliki pozdrav i javite se kad sve završite...!!!!najbitnije od svega je d averujete i mate poverenje u doktora koji operiše.Veliki pozdrav i veliko hvala mojoj dragoj dr Branki Kokić Mihailović..Ako vas još nešto interesuje pitajte slobodno!!!! :) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: besplatna operacija nosa
PostPoslato: Ned Jan 08, 2012 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 8:48 pm
Postovi: 23
Zdravo svima, prvi put sam na forumu t.j prvi put pisem a svaki dan citam o operaciji nosa...slucajno sam naletela na ovaj forum i procitala da je operacija nosa u kbc zvezdara besplatna i od tada svaki dan razmisljam o tome....kontaktirala sam dr milosevic rekla mi je da je na odmoru do kraja meseca a ja sam nestrpljiva da saznam sto vise detalja pa molim vas za pomoc....interesuje me da li se prvi pregled zakazuje kod dr milosevic, da li je operacija stvarno besplatna i koji problem trebas da imas da bi uradila besplatno, koliko se ceka na operaciju......pre 8-9 go sam operisala polip u nosu na vma dr bjelic je uradio ali nije uradio devijaciju, vec je ocistio kostanu srz koja se nakupila i rekao da cu disati normalno a na pregledu su mi rekli da imam devijaciju....nos retko kada koristim za disanje,disem i spavam sa otvorenim ustima,imam grbu i velik nos....privatne klinike su jako skupe pa se nadam da cu uspeti i ja kao i svi vi da operisem nos kod dr milosevic :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 5:51 pm
Postovi: 8
dream house je napisao:
"M.Monroe" gde si zakazala operaciju za utorak. u kbc zvezdara??

na VMA :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 8:48 pm
Postovi: 23
ima li koga na forumu .... :( ......nadam se da cu dobiti odgovore od vas, da li je stvarno operacija u kbc zvezdara besplatna, koliko se ceka na operaciju, da li se zakazuje prvi pregled kod dr milosevic.....sve me zanima, :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jan 09, 2012 7:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 3:36 pm
Postovi: 21
M.Monroe je napisao:
Imam jedno pitanje: Koliko dugo trebam ležati u bolnici nakon operacije?
Imam zakazanu operaciju za 10. januar, kod dr. Bjelića, i sad me zanima šta i kako. Nemam 18 god. ali je neophodna operacija, zbog devijacije nosa.
:)


Ja sam lezala u bolnici 5 dana, ali videh da je individualno, pustaju i pre. Ako radis samo devijaciju ne treba da se bojis, samu operaciju neces osetiti zbog opste anestezije, par dana ce ti nos biti tamponiran, za to vreme krv ti se sliva kroz te zavoje i u grlo, ne boli, i nije strasno. Tampone vade 4-5-og dana. Lepo ces disati posle, koristices fizioloski rastvor u spreju da cistis i vlazis nos mesec dana, hrskavica na vrhu i prednji deo pregrade ce ti biti osetljiv na dodir neko vreme, otok spadne vrlo brzo, za par dana.
Koncic koji je sa unutrasnje strane na prednjem delu nosne pregrade ti skidaju 10-og dana, ponesi u torbi stvari za bolnicu, nemoj da se sekiras i nek ti je sa srecom :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: