Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 28, 2010 3:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
helena* je napisao:
Pitanje za ljude koje je operisao doktor Dusan Bijelic na VMA. Posle koliko vremena su vam ispali konci? :wink:


Ne zavisi to od doktora :-)... Ko god da te je operisao min period je 2 nedelje... Ja sam operisan 14.Januara na KBC Zvezdara i poslednji konac mi je ispao 25.Feb...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 3:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Interesuje me kako se osecate onih nedelju dana tokom nosenja maske. Tj jel konstantno lezite u krevetu, iscrpljeni ste ili mozete normalno da se krecete po kuci i da funkcionisete? Tj interesuje me da li bi mogla da radim za kompom tokom tog perioda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 6:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 9:20 am
Postovi: 51
Kovrdza, naravno da sa maskom mozes da kuckas na kompu. Nece ti biti problem. Samo nemoj previse da se zamaras. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
kovrdza je napisao:
Interesuje me kako se osecate onih nedelju dana tokom nosenja maske. Tj jel konstantno lezite u krevetu, iscrpljeni ste ili mozete normalno da se krecete po kuci i da funkcionisete? Tj interesuje me da li bi mogla da radim za kompom tokom tog perioda?


Meneeee su jurili po bolnici :-), non stop sam bio na nogama, jurcao tamo vamo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 2:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Dzek, kako napreduju 'pripreme'? U ponedeljak ti je prijem? One bombonjere sto si pominjao, nemoj ni slucajno da zaboravis :D

Ako sam te dobro shvatio, neces lezati na VMA do skidanja maske i tampona?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
milospg je napisao:
Dzek, kako napreduju 'pripreme'? U ponedeljak ti je prijem? One bombonjere sto si pominjao, nemoj ni slucajno da zaboravis :D

Ako sam te dobro shvatio, neces lezati na VMA do skidanja maske i tampona?

Hvala na pitanju, evo danas sam konacno odradio i kardiologa (to je bio najdetaljniji pregled ikad, sve je u redu i mogu komotno rafalno proci par operacija ako treba :)). Sve imam, ukljucujuci bombonijericu s mašnicom (nije da sam htio takvu, ali nije bilo druge opcije u tom ducanu s poklonima ;)). A o operaciji ni ne razmisljam, zabrinutiji sam bio prije 20 dana, cini mi se...
Pojma nemam koliko cu lezati, ali ovdje sam citao da duze leze samo vojnici pa pretpostavljam da bi me dan iza operacije trebali pustiti.
Jedino se brinem da me sad ne uhvati prehlada ili nesto par dana prije. Ti jos sve stignes preboljeti. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
Meni je najvece cimanje bilo jutro pred operaciju,kada me je sestra pozvala u salu,ceo sam se zaledio...Posle sam primio neku injekciju i tako me opustila da je posle bilo ma radite mi sta ocete samo dajte jos malo ovoga :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Dzek Kolosjek je napisao:
Jedino se brinem da me sad ne uhvati prehlada ili nesto par dana prije. Ti jos sve stignes preboljeti. :wink:


Ja sam zimi najzdraviji tako da se toga ne plašim. Samo da me alergija nekako zaobiđe do same operacije...


Ako se ne čujemo do osmog, držim fige da sve bude onako kako si sam (is)planirao ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
milospg je napisao:
Ako se ne čujemo do osmog, držim fige da sve bude onako kako si sam (is)planirao ;)

Hvala!

Nesto me grlo grebe, nadam se da sam umislio ili da je od one spirometrije danas kod interniste (moras puhati u neku cijev od usisavaca k'o nespasen).

Sigurno se javim bar jos jednom do osmog, ovo mi je 13. post i ne bih da na tome ostane prije operacije... :roll: :D

I, naravno, javim rezultate!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 2:22 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima na forumu!
Evo i ja da se prikljucim temi! :)
Potudila sam se da procitam vecinu postova vezanih za ovu temu, naravno 184 strane...nije bas svejedno..ali nisam uspela da ukopcam proceduru pre operacije.
Naime, nedavno sam u Blicu naisla na prilicno detaljan clanak o devijaciji nosa koji je pisao bas dr Bijelic, a i videla sam da su svi pacijenti dr Bijelica zadovoljni ishodom operacije, pa me interesuje kako se zapravo dolazi do njega tj. VMA?
Ja studiram u Beogradu, ali nisam iz Beograda..ne znam ni da li je to na kraju i bitno...:) Primetila sam da se razgovor sa doktorom zakazuje - licno ili moze telefonom? Da li je potrebno imati neki uput kod sebe za taj razgovor ili se direktno ide kod doktora Bijelica?
Moj problem je, kao i vecini, devijacija (fizicki primetna, takodje) koja mi toliko smeta pri disanju da vec 10ak godina disem kroz jednu nozdrvu. Pre tih nekih 10 godina sam bila kod ORL u Krusevcu koji mi je rekao da mi hrskavica nosa seta levo-desno i da mi je zbog toga konstantno zapusena jedna nozdrva. Naravno, preporucio je operaciju, ali sam ja tada imala 13-14 godina, pa je rekao da bi to kasnije u svakom slucaju trebalo da se uradi. Godine su prolazile, ja sam naucila da zivim na kiseoniku koji udje na jednu nozdrvu haha, ali sam imala dosta problema zbog toga. Kondicija, koncentracija, pad imuniteta, glavobolje, konstantno nagomilavanje sekreta, sve me je to snaslo kao posledica devijacije.
Ne znam ni sama zasto sam i ovoliko cekala, ali mislim da je krajnje vreme da se odradi septorinoplastika.
Zato bih vas, koji ste bili na VMA, zamolila da mi opisete proceduru dolaska do doktora Bijelica i koliko bi me ukupno kostala takva intervencija.
Hvala unapred i jos jednom se izvinjavam sto postavljam pitanja na koja je verovatno odgovoreno milion puta. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 5:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 9:20 am
Postovi: 51
Za bubblebee. Pa ovako, zakazi pregled kod sestre Zeljke. Ona je glavna sestra klinike. Broj telefona je 011/360-88-50. Pregled je 1600 dinara. Isti se odrzavaju sredom od 15:30h za civile koji placaju. Placas pregled cim udjes na VMA, u prizemlju, levo su salteri. Naglasi da placas pregled kod doktora Bijelica. Pregled mozes da zakazes telefonom preko sluzbe za zakazivanje VMA na broj 011/360-84-98. Kada platis pregled, popenjes se gore na 4. sprat. Ukratko, mislim da je to to. :D :wink: Reci mi, gde si pronasla taj clanak u Blicu? Daj link.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 2:22 pm
Postovi: 7
helena, hvala puno!!! mislim da cu sacekati da mi prodje diplomski u julu, pa cu taman iskoristiti leto za oporavak od operacije. ;)
sto se clanka tice, pokusala sam da ga nadjem na netu, ali ga nema u arhivi blica. ja sam ga inace iscepala iz nedeljnog dodatka blica i evo sad vidim, to je bilo 4. oktobra 2009. :D ako ti je potreban, mogu da ga skeniram, pa da okacim na forum ili da ti posaljem na pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
Bubblebee, ne mora biti nuzno da je u pitanju (samo) septum kao razlog otezanom disanju, ali to ces saznati na pregledu. Mozda imas i rinitis i jos stosta (rijetko kad devijacija septuma bude jedini razlog, a pogotovo kad traje godinama kao kod tebe pa se tu prikace i alergije i svasta). Ako je stvarno samo septum toliko kriv da je doslovno zatvorio jednu nosnicu, odmah nakon operacije ces primjetiti drasticnu razliku.

Sto se pregleda tice, meni su (emailom) rekli samo da se pojavim kad hocu, ali da bude srijeda iza 15:30h pa sam tako i ucinio i nakon placanja 1600 dinara za pregled bio sam prvi kod doktora, bez ikakvog cekanja.

I jos nesto, ako planiras operaciju na ljeto, dr. Bijelic operira do 7. mjeseca, a onda ide na godisnji (tako je bar meni rekao u januaru). Kad se vraca, pojma nemam.
Inace, ljeto i nije najljepse doba za operaciju (ustvari, najgore je), ali samo zato jer je postoperativni oporavak malo tezi (sporije prolaze otoci i ostalo).
Savjetujem ti da odes ranije na pregled, a operaciju mozes otprilike dogovoriti za datum koji zelis, dok jos ima termina za ljeto ako bas tada zelis na operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Mar 07, 2010 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 2:22 pm
Postovi: 7
hvala na informacijama! eto, to da radi do jula je jako korisno znati! ;)
onda cu ipak pricekati jesen... :D
kad sam ovoliko cekala, mogu da se strpim jos koji mesec. a, u pravu si i za to leto; gde cu leti sa otocima!? ne razmisljam uopste..hehehe
a oticicu do poliklinike u svakom slucaju, pa ako mi daju uput - ok, ako ne - nema ni veze!
ima vremena...;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 2:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Cao bubblebee!

Cini mi se da sam ja najsveziji sto se tice zakazivanja pregleda kod dr Bijelica :)

Ja sam zakazao preko opsteg broja za zakazivanje, koji sam 'pokupio' sa pocetne stranice VMA (360-84-98). Istina je da on prima svake srede posle 15.30h ali meni nisu zakazali za prvu sredu koja je sledila nego tek za narednu (24.februar). Kad sam stigao na VMA, na salterima u glavnom holu sam dobio informaciju da je ORL klinika na 4.spratu, pa sam uz pomoc lifta i strelica/putokaza stigao do sestre Saske (Aleksandra Vukmirovic), kod koje sam platio pregled (vec spominjana cena od 1600 dinara).

Ukupno, pregled nije trajao ni 5 minuta a onda su poceli da mi 'nude' datume za operaciju tj prijem, 21., 22., 26., 27., ... ali april, ne mart. Tako da sam svoj prijem 'zakazao' za 21.april a operacija je sutradan. Ovo cisto da bi znala kad otprilike da tempiras odlazak na pregled :)

Da, tog dana kada je prijem placam 20.000 dinara a ostatak nakon operacije. Na ranijim stranama ovde je pisano kolika je cena ako imas uput za VMA... Ja nisam drzavljanin Srbije pa se za mene sprovodi 'max kes' metoda :D


Dzek, javi se cim ti se pruzi prilika ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: