Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
helena* je napisao:
Zaboravih da pitam. Nos mi je katastrofa utrnut i zateze. Nikakvi izrazi lica ne dolaze u obzir. Ne znam do kada ce to tako biti. Znate li nesto o tome? Cela gornja vilica mi je utrnuta, kao i ceo taj deo oko nosa. Kada pokusam blago da se nasmesim, osmeh mi deluje retardirano i ide u stranu. Faca je nekako plasticna. Kao da mi je ubrizgan botoks na celu i izmedju ociju. U ocima su mi jos uvek popucali kapilari, podliva nemam. :-?


Pa polako, natecena si jos... Sto se tice tih otoka (usne, celo,obrazi) to bi trebalo za nedelju dve da nestane veci deo... Meni je posle nedelju dana sve spalo... Prvi dan kad sam dosao na slic sam jasno video da mi je leva nozdrva manja od desne, iskrivljena tako nesto, to je na dan skidanja maske, ubrzo se to regulisalo i nozdrve su sad jednake :)... Sto se tice zatezanja nece to skoro proci... Mene i dalje zateze vrh nosa i gornja usna pomalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 12:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
helena* na prvoj kontroli ce ti to bijelic vratiti prstima ako bude potrebno, za ostalo ne brini, sve ce se to vremenom postepeno normalizovati, svi smo prosli kroz to. to zadebljanje u nosu o kome govoris je sasvim normalno dok ti konci ne ispadnu. razmak izmedju ociju ce ti se svakako smanjiti u roku od dve nedelje mada treba dosta vremena da to dodje na prvobitno stanje. meni npr taj deo nosa uopste nije dirao na operaciji a i sada posle 4 meseca imam to prosirenje, vise na desnoj strani, ali meni generalno otoci dosta sporije spadaju, ne mora da znaci da ce i tebi biti tako. sto se himorala tice, mozes ga piti i mesec dana nakon operacije, ja sam ga pila i duze ali mi nije pomagao.
nos se cisti AD kapima ili kantarionovim uljem ali onim za unutrasnju upotrebu. po meni je kantarion mnogo bolji jer pomaze da rane brze zarastu. cisti se stapicima za usi celom duzinom septuma, to naravno u pocetku neces moci da izvedes.
zategnutost, utrnulost nosa, ``plasticno lice``, krivi osmeh, sve je to normalno i ne treba da te brine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 9:48 am
Postovi: 8
Od kako su mi spale krastice iz nozdrva, i od kako sam povratio sposobnost mirisa, uzasno me konstantno nervira smrad iz nosa.
Za koliko dana ce sve to da se iscisti?? Koliko jos da cekam?
Koristim fizioloski rastvor i phyziomer pa izduvavam nos, al je i dalje odvratno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Čini mi se da se sa ovako nečim dosad niste susreli... Da i ja jednom budem avangarda :lol:

Elem, ubijam vreme čekajući preksutrašnji pregled i zakazivanje kod dr Bijelića, pa sam pre par minuta slikao svoju 'surlicu' :D Do večeras nisam znao koliko je teško slikati sopstveni nos. Pa još sa blicom :D

Slika

Slika

Slika


Devijacija udesno se primećuje, jer je leva nozdrva začepljena... Nego, šta mislite, da li bih doktoru trebao da pominjem ovu evidentnu grbu? Pitam jer nisam opterećen estetskim izgledom nosa, tj samo bih da bude 100% funkcionalan... Ili će to doktor sam da primeti? I šta bi trebalo da se odradi? Kao neko turpijanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 12:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 9:20 am
Postovi: 51
hairext je napisao:
helena* na prvoj kontroli ce ti to bijelic vratiti prstima ako bude potrebno, za ostalo ne brini, sve ce se to vremenom postepeno normalizovati, svi smo prosli kroz to. to zadebljanje u nosu o kome govoris je sasvim normalno dok ti konci ne ispadnu. razmak izmedju ociju ce ti se svakako smanjiti u roku od dve nedelje mada treba dosta vremena da to dodje na prvobitno stanje. meni npr taj deo nosa uopste nije dirao na operaciji a i sada posle 4 meseca imam to prosirenje, vise na desnoj strani, ali meni generalno otoci dosta sporije spadaju, ne mora da znaci da ce i tebi biti tako. sto se himorala tice, mozes ga piti i mesec dana nakon operacije, ja sam ga pila i duze ali mi nije pomagao.
nos se cisti AD kapima ili kantarionovim uljem ali onim za unutrasnju upotrebu. po meni je kantarion mnogo bolji jer pomaze da rane brze zarastu. cisti se stapicima za usi celom duzinom septuma, to naravno u pocetku neces moci da izvedes.
zategnutost, utrnulost nosa, ``plasticno lice``, krivi osmeh, sve je to normalno i ne treba da te brine


hairext, prva konrola mi je za dve srede. :( Necu moci toliko da cekam. Da li mislis da je bolje da odem ove nedelje? Da li je bolje sto pre otici kod dr. Bjelica da mi to sredi dok je sve sveze ili je ipak bolje sacekati jos jednu sedmicu vise? U dilemi sam ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 12:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
omg,zapazite ovo,slike su 10 dana posle operacije...pa sta su ovom coveku radili
http://www.youtube.com/watch?v=-Qd9vG_j ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
milospg je napisao:
Nego, šta mislite, da li bih doktoru trebao da pominjem ovu evidentnu grbu? Pitam jer nisam opterećen estetskim izgledom nosa, tj samo bih da bude 100% funkcionalan... Ili će to doktor sam da primeti? I šta bi trebalo da se odradi? Kao neko turpijanje?

Meni je doktor sam predlozio estetsku "doradu" (kad vec idem da idem do kraja ;)) iako sam dosao zbog funkcionalnog problema i nisam spominjao estetski dio.
Ako vec ides, mogao bi i to rijesiti odmah (ista je cijena), jedino ce poslije drugi dok se ne naviknu primjecivati veliku razliku u profilu, pa ako to ne smeta...
Inace je to (grba) najlaksi dio za napraviti, mislim da ce je samo isturpijati i izravnati, bez dodatnog lomljenja i slicnih divota, nista specijalno teze od operacije samo septuma, a bit ces ljepsi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 1:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 12:44 am
Postovi: 52
Zdravo, drugari! Evo, proslo je jedanaest dana od moje operacije. Dakle, ako se secate, meni je ovo drugi put da operisem nos za cetiri meseca. U odnosu na prosli put, kad sam imao uzasne bolove dve nedelje, sad nista nije bolelo. Situacija je bila ovakva... Dr Bijelica nisam video pre ulaska u operacionu salu. Tad mi je rekao da mi nece lomiti nos, jer je mali. Rekao sam mu da mora, jer vec drugi put dolazim na operaciju. U petak su mi skinuli "hobotnicu" sa lica 8) (ne Bijelic nego Rasic). Nista nije bolelo ni skidanje maske ni vadjenje tampona, jer su bili vlazni. Samo su ispali. Doktor mi je bas jako pritisnuo nos kad ga je brisao benzinom i ni to nije bolelo. Rekao mi je da ne moram da spavam na ledjima, jer tu vise nista ne moze da se pomeri i da mogu slobodno od sledeceg dana da izduvavam nos. Prvo jednu pa drugu nozdrvu. Problem je sto nemam sta da izduvam. :lol: Osim konaca, nemam nista u nosu. Disem skoro potpuno normalno. E sad, sto se tice rezultata operacije... Nisam bas u potpunosti zadovoljan, jer mi dr nije ispravio iskrivljenje na vrhu, tako da je tu i dalje kriv, a gore gde je bila grba sa strane, to se manje vidi. Sve u svemu je ok. Bolje je nego sto je bilo. Kao vojnik, platio sam 12000, inace, za civile je oko 40000 din. Posto ne znam da okacim sliku, koga zanima kako to izgleda, neka posalje privatnu poruku, pa cu dati link za profil na fejsu. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 9:37 pm
Postovi: 34
Proslo je pet meseci od operacije, a tek sada primecujem da otok i dalje opada. ostao je u predelu vrha nosa koji sada izgleda malo vece u odnosu na ostalo :/ nadam se da ce to za mesec-dva proci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 9:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Dzek Kolosjek je napisao:
milospg je napisao:
Nego, šta mislite, da li bih doktoru trebao da pominjem ovu evidentnu grbu? Pitam jer nisam opterećen estetskim izgledom nosa, tj samo bih da bude 100% funkcionalan... Ili će to doktor sam da primeti? I šta bi trebalo da se odradi? Kao neko turpijanje?

Meni je doktor sam predlozio estetsku "doradu" (kad vec idem da idem do kraja ;)) iako sam dosao zbog funkcionalnog problema i nisam spominjao estetski dio.
Ako vec ides, mogao bi i to rijesiti odmah (ista je cijena), jedino ce poslije drugi dok se ne naviknu primjecivati veliku razliku u profilu, pa ako to ne smeta...
Inace je to (grba) najlaksi dio za napraviti, mislim da ce je samo isturpijati i izravnati, bez dodatnog lomljenja i slicnih divota, nista specijalno teze od operacije samo septuma, a bit ces ljepsi. :)


Dzek, hvala na javljanju! ;)

Ma čuješ, briga mene da li će drugi da primete razliku u profilu ili ne, ne sređujem nos zbog njih :D Ali ako se sve to može rešiti o jednom trošku - onda super :) Svakako neću odmah da ga startujem, stručnjak je on, primetiće odmah šta nije kako valja ;)

Ti si već zakazao operaciju, jel tako? Za kad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Inače, jedini strah koji kod mene postoji (ako se to može nazvati strahom) je kako će nos reagovati na alergije koje me hvataju s proleća... A tada ću uveliko biti u postoperativnom ciklusu :-? Uh, da li ću moći da kinem uopšte? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 10:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
milospg je napisao:
Inače, jedini strah koji kod mene postoji (ako se to može nazvati strahom) je kako će nos reagovati na alergije koje me hvataju s proleća... A tada ću uveliko biti u postoperativnom ciklusu :-? Uh, da li ću moći da kinem uopšte? :o


Ne brini, kad sam ja bio operisan bila je isto jedna devojka operisana koja mi se posle zalila kako kija sa maskom i tamponima ;-)... Nista joj nije bilo... A te napade kijanja ces morati da resis sa nekim tabletama... Ja popijem ponekad presing i to me smiri na nekoliko dana preko leta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
kirovljeva je napisao:
A te napade kijanja ces morati da resis sa nekim tabletama... Ja popijem ponekad presing i to me smiri na nekoliko dana preko leta...


Da da, nije loš 'Pressing', ponekad ga uzimam... I još da se uzdam da proleće bude kišovito kao što je sad ova zima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 12:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 12:44 am
Postovi: 52
Kijanjem ne moze da se povredi nos, ne brinite. Ja sam se nakijao jos dok sam imao tampone. Bez sekiracije! A ovo sto kazete da se korekcija ne placa kad se radi i devijacija na VMA, ne znam odakle vam ta informacija. Vec sam ranije napisao da civili placaju oko 40000, a vojni osiguranici 12000. Jedino je operacija devijacije besplatna. Naravno, pod uslovom da imate uput svog izabranog lekara (civili). To vazi samo za drzavljane Srbije. Placa se samo participacija 50 dinara po danu. Ako imate pitanja, ja sam tu. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 23, 2010 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
milospg je napisao:
Dzek, hvala na javljanju! ;)

Ma čuješ, briga mene da li će drugi da primete razliku u profilu ili ne, ne sređujem nos zbog njih :D Ali ako se sve to može rešiti o jednom trošku - onda super :) Svakako neću odmah da ga startujem, stručnjak je on, primetiće odmah šta nije kako valja ;)

Ti si već zakazao operaciju, jel tako? Za kad?

Koliko sam shvatio, ako imas i problema s disanjem, tada je estetski dio ukljucen u cijenu (na ORL odjelu). Meni je rekao da je cijena 45000 dinara (disanje + ravnanje (nije jako vidljiva grba, ali je nos "ostar" tim dijelom, mogao bih salamu rezati s njim :) + spomenuo je podizanje vrska nosa koje ce kao dodatno olaksati disanje). Da je estetika posebno, valjda bi bilo znatno skuplje.
Mozda je za vojne osiguranike drukcije, ali ja cu sve sam platiti i tako mi je rekao.
Doktor je jako pristupacan, mozes ga i sam pitati za grbu ako zaboravi napomenuti.

Sto se kihanja tice, moguce je da ces kihati i zbog tampona nakon par dana, osjecaj je kao da imas blagu temperaturu/prehladu ili ronis, ali onda tamponi manje zatezu (meni se cinilo kao da mi plutaju u nosu :)).

Moram se javiti u bolnicu 8. marta (bombonjerice za sestre i tako to sam vec spremio :lol:), a narucio sam se krajem prvog mjeseca. Znaci, ako je ista guzva, narucit ce te negdje pocetkom cetvrtog mjeseca, taman da ne propustis sezonu alergija. 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: